Alternatifim Cafe

CD Rom DVD okuyor VCD okumuyor

Discussion started on Teknik Servis

arkadaşlar benim dvd romum vcdleri okumuyor ama dvdleri okuyor
bunun bir ayarı var mıdır
#1 - Mart 15 2009, 23:19:03

kimse yardımcı olamı yo mu :(
#2 - Mart 19 2009, 21:57:18

ilginç (6)

VCD okuyabilmesi için bazı cdrom larda ayrıyetten bir kablo oluyor anakarta takılan.
başka bir mp3 veya veri cd si taktığında okudumu ?
#3 - Mart 21 2009, 15:42:05

herşey ama HERŞEYi taktım normal vcd boyutunda olan hiçbişeyi okumuyo. dvd okuyo sadece. ne program cdleri ne vcd film ne track cdler okumuyor. ama yıllarca okudu yani kablovari bi sorun değil bu. bozuk zannettik tesadüfen dvd taktık okudu. başka 30 farklı dvd taktık yine okudu.  ayarlarına baktım sorunsuz çalışıyo diyo pc bunun için.
#4 - Mart 21 2009, 15:47:32

yıllarca okuduğu için olabilir :Ğ artık emekliye ayırabilirsin (6) yada bir cd ye benzer cdrom temizliyicileri var onlardan kullan emekliye ayırmadan önce.
garantisi varsa direk garantiye yolla
#5 - Mart 21 2009, 16:04:42

teknik destek önceden daha profesyoneldi  :icon

ayar diyorum rom patır patır çalışıyo diyorum ama adam emekliye ayır diyo  :hımm ne makineler var kağnıya dönmüş bendeki cillop gibi.
üff neysee.
sizden hayır yok
#6 - Mart 21 2009, 16:20:26

bu tip donanımsal sorunlarda yapabiliceğiniz pek birşey bulunmamaktadır.
size cdromu sökün içini dağıtın ve parçaları bir güzel temizledikten sonra tekrar toplayın diyorum tabi bunun için epey profesyonel olmak gerekir.
eğer dvdrom unuz yeniyse garantisi varsa hiç sökmeyle felan uğraşmadan satıcınızın kafasına fırlatın.
Ama yıllarca dediğinize göre ben buradan 3 4 yılı anlıyorum ve bir dvd rom da kullanıma bağlı kalınarak cd okuya okuya okuya okuya en fazla 3 4 yıl dayanacağını söylüyorum.
makinanızın özelliklerinide bilmediğim için de cillopluğuyla ilgili bir şey diyemiceğim. formatlayıp formatlayıp kullanın :p

gidip daha profesyonel desteği başka yerde arayabilirsiniz ( internet dışında )
iyi akşamlar. kolay gelsin şimdiden.
#7 - Mart 21 2009, 17:33:33

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.