Alternatifim Cafe

Disko Kralı, Medya Kralı, Muhabbet Kralı

Discussion started on Tv ve Diziler

12 yıldır hiç ara vermeden televizyonda talk show yapan Okan Bayülgen, “Ekrandaki yaşlı şovmen olmak istemiyorum” diyerek programına bir yıl ara vermişti. Biraz yüzünü dinlendirmek ve programının formatını değiştirmek isteyen Bayülgen, bu zaman içinde hem çok severek yaptığı fotoğrafçılığa ağırlık verdi hem de yapımcılığa.

Şu sıralar eski sevgilisi Deniz Akaya ile birlikte üniversite gençliğini kapsayan bir gençlik programını hazırlayan, bu programa yapımcı olarak imzasını atacak olan ünlü şovmen, diğer yandan da kendi programının hazırlıklarını sürdürüyor. 2008′in ekim ayında ekranlara geri dönecek Okan Bayülgen’in programın adı; “Disko Kralı…” Elektrikliposta’ya gelen bu duyum hakkında görüştüğümüz Bayülgen, ekranlara geri döneceğinin doğru olduğunu söyleyerek, yapacaklarıyla ilgili ilk tüyoları da verdi:

“Ekim’de döneceğim. Programın adı da “Disko Kralı…” Disko kralı derken, 70′lerin diskosundan esinlenmiş bir şey değil bu. Biz zaten bir diskotekte yaşıyoruz. Hani eskiden mahallenin öne çıkan ağabeyleri, sağ-sol olaylarına karışmadan, böyle tabancalar alıp birbirini vurmak yerine Tolgahan dans kursuna gider, oradan da hidromel diskoya giderek kendilerini gösterirlerdi. Bu programda biraz bu konuyu irdeleyeceğiz. Ardından da “Pudra” gibi bir kitap çalışmam olacak. Onun adı “Nefes…” Nefes’te de yaşayan, değerli müzisyenleri fotoğraflayacağım. Bunun için çalışmalara başladık. Şu an 20 kişi belirlenmiş durumda.”

Güneş gazetesinde Neslihan Yavuzcanın program hakkındaki sorusu:

N.Y: Yeni projen nasıl gelişiyor?
O.B: Aksiyonu yüksek bir sahne şovu yapmak istiyoruz yeni programda... Artık konuk ağırla ağırla, bunların hepsini ağırladık. Daha çok kişi ağırlayalım ve beraber bir şeyler yapalım. Bunu da yapabileceğimi düşünüyorum.
Ekibim bu konuda çok hazır ve istekli... İlk deneyimimde bunu kanıtlar mıyız, yoksa eski deneyimlerimizde olduğu gibi kanıtlanması biraz süre alır mı, bilemiyorum. Hep ilk yaptığımız programlarımız beğenilmez ve bir hayal kırıklığı yaratır.

Program hakkinda milliyetten Ali Eyubogluna verdigi bilgi

Yüzünüzü dinlendirince de ortaya çıkan görüntü biraz ilginç olmuş?
Şarapçı, meczup gibi mi?

Derbeder, terk edilmiş bir o yüzden kendini bırakmış, içkiye vermiş bir adam gibi... “Disko Kralı” programıyla ekrana dönüşte bu saç sakal olacak mı?
Kızlar için yapıyorum. Takım elbiseli olacağım tabii... Gidiş filmi yaptık biz “Makina” biterken. Hepimiz denize doğru gittik ve ufukta kaybolduk. Şimdi denizden geri geleceğiz ekip olarak. Dolayısıyla biraz adada mı kalmışlar, saçları, sakalları mı uzamış, bir yıl Hindistan cevizi mi yemişler gibi bir durum var. Bu kurgu üzerine önümüzdeki 4 ay içinde 20 kilo vereceğim.

Okan Bayülgen Disko Kralı için Aksu'nun geliniyle anlaştı

Okan Bayülgen Mithatcan'ın sevgilisi Khodja ile kamera karşısına geçiyor

Okan Bayülgen Disco Kralı isimli şov programı için Mithat Can’ın Faslı sevgilisi İlhem Khodja ile anlaştı

Caz şarkıcısı Khodja hem şarkı söyleyecek hem de skeçlerde rol alacak. Yeni projesinde skeçlerinin vazgeçilmez isimleri olan Gürgen Öz ve Murat Akkoyunlu’ya yer vermeyen Bayülgen “Değişken bir eğlence programı yapmak istiyoruz. Canlı yayında dekorumuz sürekli değiştirilecek. Kendi alanında çok başarılı isimlerle beraber 6 saat süren kültür ve eğlence programı yapacağız. İlhem’i hem skeçlerde oyunculuk bazında hem de müzisyen olarak değerlendireceğiz” dedi.
#1 - Eylül 16 2008, 22:33:05
« Son Düzenleme: Ocak 24 2010, 19:43:54 Gönderen: Mercey »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

"Okan bizi diskoya götür" meselesi bu Cumartesi çözülüyor!

Okan Bayülgen'in merakla beklenen yeni programı “Disko Kralı” bu gece başlıyor.

Talk show’un ustalarından Okan Bayülgen bu gece Kanal D’de, “Disko Kralı” adlı yepyeni bir şovla tiryakileriyle yeniden buluşuyor.

Dinamik, eğlencesi bol, sürprizi bol, yepyeni bir şov!

“Disko Kralı”nın bu sezon gece şovlarına getireceği en büyük yenilik, tek bir stüdyo içinde üç ayrı dekor kullanması olacak. Taşınabilir olarak tasarlanan bu dekorlar yayın sırasında değiştirilebilecek. Programın üç ana bölümünü; dört konuklu sohbet masası, üç konuklu talk-show kanepesi ve Bayülgen'in tek bir konukla başbaşa kalacağı alan oluşturuyor.

Disko Kralı'nın diğer yenilikleri ise Hakkı Devrim, Aydın Boysan ve Erol Günaydın'dan oluşan "İhtiyar Heyeti" ile Makina muhabiri Özgür Çakıt'ın program içinde hazırlayıp canlı olarak sunacakları "Özgür Show" adlı küçük talk show bölümü.

Konuklara yapılacak psikoloji testi "Heboköbe", sert sorulardan oluşan "Cevap Hakkı" ve telefon konuklarına yöneltilecek "Malumatfüruş" soruları ise Disko Kralı'nın bölümlerinden bazıları.

Makina’nın "Medya Arkası" bölümü “Disko Kralı”nda  "Medya Canavarı" olarak yer alacak. Hakkı Devrim'in Medya Arkası ise devam edecek.

Disko Kralı, yepyeni oyuncuları, canlı ve bant skeçleri, orkestrası, araştırma dosyaları, canlı performansları ve akla hayale gelmedik tüm delilikleriyle bu gece yarısı Kanal D'de başlıyor. Sakın kaçırmayın!
#2 - Ekim 11 2008, 15:58:34
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Eğer yurt içinde izleme olanağım olursa kesinlikle kaçırma gibi bir durumum olmaz. Sabahın 6'sına kadar mı sürüyor ? Olsun lan, izlemeyen dop olsun.,

Okan bizi uyutma.
#3 - Ekim 11 2008, 17:04:44
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

İzleyip,göriciğiz.
Okey beyciğimiz geçen senelerdeki formundan bişeyler kaybetmiş mi kaybetmemiş mi .
#4 - Ekim 11 2008, 17:50:32

Okan Bayülgen kendine yapıyosa programı güzel olur..  :Ç Bekleyip görücez gece  (6)
#5 - Ekim 11 2008, 20:08:55

Sevdim.Pek bi değişiklik yok.Sadece Gürgen gitmiş.böhüüü. :p
Okan Bayülgen yanlız sesçilere çok pis gıcık oldu telefondakilerin sesini duyamayınca.Dövsün istedim ama dövmedi.tuh  :p

Ayrıcaaa;Berna'ya bittim.Afet resmen allaaam. : Ç
Yasemin Mori'de zahmet edip birazcık yaşını belli edebilseydi ölmezdi.Daha düzgüncene konuşamıyo bile.
Nese.Cumartesi gelse de izlesek. : Ç
#6 - Ekim 12 2008, 13:32:14

Her zamanki Okan Bayülgen tarzı..Sonuna kadar oturup izledim..Hiç fena değildi.Ufak tefek yenilikler var..Özlemişiz Okan'ı ve yaptıklarını  (6)
#7 - Ekim 12 2008, 15:43:39

gayet güzeldi ama Gürgen gitmiş bi buna üzüldüm =/
#8 - Ekim 12 2008, 17:53:27
Bazı çocuklar hiç uslanmazlar
Onlar hep oyunbozan olurlar
Durmadan üzdüler diğer çocukları
Hep bozuldu oyunun kuralları

kralsın geyikleri feci kastırmış berbattı o derece

-en sevdiğim disko hiti metallica' nın enter sermen' idir.
+enter sandman mi?
-hıııı eee... enter sendmer
+kralsın!

sezarın hakkı sezara bu güzeldi (6)
#9 - Ekim 12 2008, 18:03:38
cem bey biz öyle çok telefonla konuşmak istiyoruz ki şöyle bi konuşsak da telefon kulağımıza yapışsa :Ç

..Sergüzeşt..

arada giren '' Kralsın'' muhabbeti çok kötü ya berbat,Okan uyuz ama yiğidi öldür hakkını yeme tabi :p
#10 - Ekim 24 2008, 23:34:19

bu adamı sevmediğimden olsa gerek programı da çok kötü geliyor..
#11 - Ekim 26 2008, 23:24:09
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

Dün akşam ki program oldukça iyiydi. Meğerse insanlar 90'larda çok eğleniyormuş, hayat o zaman varmış.Şimdiki gibi değilmiş hiçbir şey.
#12 - Aralık 14 2008, 11:14:26
Mercey.

Ülkemizin daha modernleşip kültürelleşmesini düşündüğümüz o  90 yıllarını hatırlatan güzel bir programdı.Her ne kadar daha çok yasakçı bir zihniyetle beraber yaşasakta iyiki 90 yıllardan kurtulmuşuz.Görüntü bakımından yani :p
#13 - Aralık 14 2008, 11:24:07

Dünkü program çok güzeldi. Bi şimdiki yaratıklara bakın bir de 90 lardaki popçulara bakın arasında epey bir kalite farkı var.. Kingodisko :Ç
#14 - Aralık 14 2008, 11:48:39

Önyargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur.   Albert Einstein.

Gerçekten güzel hazırlanmış bir bölümdü. 90lara gidip geldik.. Konuklar, özellikle Okan bu bölümde yaptıkları, hareketler olsun, dans edişleri vesaire ve bunları yorumlaması da hayli gülme sebebiydi.
90lara ait klipler olsun, o günlerde ki magazin olsun neşeli bir gece geçirmeye sebebiyet verdi. Özellikle aslında ismini bilmeyip şarkılarını bildiğim çok şanatçınında var olduğunu gördüm, kilpler zaten süperdi. =P
Magazin haberlerinde de Tarkanın canlıı yayındaki ' çişim var ' demesi ve akabinde yaşananlar felan, nerden nereye detirten cinstendi.  izleyince şöyle bir beynin gidip geliyordu 90lara.
Bir ara bir hatun telefonla bağlanmıştı, ismini hatırlamıyorum, alo alo ve iyi akşamardan öte gidemeyen klasik sorunlu seyirci tiplemesine uygun komik bir kızımızdı.
Kısacası zevkli bir bölümdü, sevdim.
#15 - Aralık 14 2008, 12:06:27
« Son Düzenleme: Aralık 14 2008, 12:10:08 Gönderen: Tári Elensar »
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Hayko Cepkin'li ve seyirciyle konuştuktan sonra Ercan'a seslenip, ''Ercan arabaya bin kap gel'' diyaloglarının yaşandığı programlardan sonra en iyi hazırlanmış ve herkesi çoook uzaklara götürdüğü bir program oldu dün gece.

Ah canım ahmet... Hey corç versene borç... Harun Kolça, Burak kut, klipler, faks... Allahım hele ki o faks! Sabah şekerleri geldi aklıma görünce. Şarkılar zaten apayrı birşey...

Meğersem beni bu sanatçılar, bu şarkılar büyütmüş yeni vardım farkında.  Ne günlerdi... Ne anılardı.
Sağol be Okan...
#16 - Aralık 14 2008, 23:00:34

Gregor Samsa

bu adamı programı sevmiyordum ama son bir kaç bölümdür gayet keyif almaya başladım. hayırlısı . =)
#17 - Aralık 21 2008, 11:29:38
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

Bu akşam 30-35 arası uludağ sözlük yazarını ağırlayacak olan program.(niye tanımladıysam...)

Lakin hiç bir yazarın ''uludağ sözlük... fiyuuuuvv'' gibi sloganlar atacağını sanmıyorum. Öylesine bir seyirci kitlesi gidicek-miş..
Bağaalım baağlım..
#18 - Ocak 17 2009, 23:21:35

Gregor Samsa

bugünki konukları beğenmedim ya =/
#19 - Ocak 17 2009, 23:23:26

Kim ki konuklar?
#20 - Ocak 17 2009, 23:27:33
Mercey.

valla bayağı var..

Ceza, Sinem Kobal, Alp Kırşan, Irmak Ünal, Şafak Sezer ... devam ediyor daha
#21 - Ocak 17 2009, 23:28:36

Höh, sevilemeyecek gibi değiller. (6) Şafak Sezer ve Alp Kırşan olaraktan tabii.
#22 - Ocak 17 2009, 23:29:51
Mercey.

İlk günkü gibi neden Bengü, Tarkanın BALdızı, Özgü gibi hatunlar gelmez anlamam..
Halbüsü o gün ne neşeliydi.. Kameramanda bizim kafadandı, çok iyiydi...
#23 - Ocak 17 2009, 23:32:18
« Son Düzenleme: Ocak 17 2009, 23:32:53 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »

Gregor Samsa

Höh, sevilemeyecek gibi değiller. (6) Şafak Sezer ve Alp Kırşan olaraktan tabii.

zaten bi onlar ve Okan için izlenir diğerleri için değmez
#24 - Ocak 17 2009, 23:32:55

sessiz yalnızlık

Vedat Özdemiroğlu he he. Çıktı mı ki veya ne zaman çıkıcak ki?
#25 - Ocak 18 2009, 01:10:15

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.