Alternatifim Cafe

Tylers

Discussion started on Alternatif Üyeler

forumda herkesin gönlünü fethetmiş gördüğüm kadarıyla.Muhabbetini bizden de esirgemesin. (6)
#26 - Temmuz 18 2008, 00:06:41

kendisini tanımamama rağmen yorumları ve imzaları sayesinde kendisine kanımın kaynadığı, açtığı konuları ve verdiği cevapları okuduğum(daha doğrusu yakaladığımda okuyabildiğim :) ) ve okurken de çoğu zaman koptuğum forumumuzun değerli üyelerinden biri  :)
foruma girdiğimde yaptığım işlerden biri forumda onun ve başka bir kaç üyenin yorumlarını ve açtığı konulara bakmak olur. bazı konularda ciddiyken bazılarında ise bir o kadar geyik muhabbeti vardır. severek takip ettiğim bir abimdir :)
#27 - Temmuz 27 2008, 23:34:00
« Son Düzenleme: Ağustos 29 2008, 15:17:08 Gönderen: oronra »

Tanımıyorm ama çok popüler bir insan . (6)
Bir yıl kadar bi süre burda yokken ben , tanımış herkes onu.
Burda olsam tanışırdm lakin kader.
:dondurma

Edit : Yorumlarını takip ettiğim nadir kişilerden. (6)
#28 - Temmuz 29 2008, 11:24:21
« Son Düzenleme: Ağustos 14 2008, 20:04:31 Gönderen: Bozuk Plak »
İMZA.

Avazı çıktığı kadar bağırıp 'ben şerefsizim' diyen üyeleri imzası ve yazılarıyla bir nebze de olsa susturmayı başarabilen üye modeli..
#29 - Temmuz 29 2008, 14:01:10
« Son Düzenleme: Temmuz 29 2008, 14:01:56 Gönderen: ~ туℓєя_ѕ ~ »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

'Vatanı korumam' diyen birine askeri üniforma giydirmek yerine,
Altına kısacık mini eteği giydirip e5'e çıkartmak daha mantıklı ..

Kapak Olsun itlere..
#30 - Temmuz 29 2008, 14:10:10
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Mesaj kutusunun dolu olması nedeniyle kendisine ulaşamadığım dost..
#31 - Ağustos 01 2008, 15:53:47
« Son Düzenleme: Ağustos 01 2008, 15:54:19 Gönderen: Mercey »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Emeseni çalınan dingil (6)
Havayı yumuşatalım dimiiiğğ :b
#32 - Ağustos 01 2008, 22:29:40

Anti-tiKKy

Tanımadığım ama bir o kadar tanınan üye. :dondurma
Çok gezdiğini biliriz .
#33 - Ağustos 10 2008, 18:59:44

gezmeyi seven uuser.
#34 - Ağustos 10 2008, 19:07:54
cem bey biz öyle çok telefonla konuşmak istiyoruz ki şöyle bi konuşsak da telefon kulağımıza yapışsa :Ç

İnternet ortamında sahip olduğum sayılı 'dost'lardan biri.. Her konuda yardım etme isteği duyarım kendisine karşı.. (6)
#35 - Ağustos 12 2008, 00:55:18

alternatif sözlüğe zırt pırt konu açan üye. hatta açtığı konu başlıklarına da (bkz:sen) yazasım geliyor..
şöylecene bakındım da kimse onun kadar onu açmamış.
bu dalda açık ara birinci. kendisini kutluyorum.
#36 - Eylül 15 2008, 23:10:35
yankee go home

Yarın Isparta/Uluborlu'suna okumaya gidecek olan şahıs. Bundan önce defayen şehir dışında kalmasına rağmen 4 yıl boyunca başka bir şehirde yaşaması gerektiğini tam manasıyla bünyesine aşılayamamış, alıştıramamış kişi. Zamanla olur diyor, küçük yer ama alışırım diyor ya du bakalım.

Özlenir mi bilinmez ama 'o' bir kişiyi çok fena özliyecektir, eminim. Önceden normal olarak şehir dışına çıkmış bu Can artık 'aşık bir can' olarak gidiyor başka başka diyarlara. İmkansız aşkını bi nebze de olsa unutmak, orada mühendisliğini bitirip gelmek için. -İnşallah tabi-
#37 - Eylül 15 2008, 23:19:53

Gregor Samsa

Dinlerken düşüncelere dalmasına, son defa göz yaşı dökmesine sebep olan (en az 2 ay oluyor bu duygu yoğunluğuna dahil olmam) ve aşkına emanet ettiği şarkısı var; (aşk derken sevgili olarak algılamayın bir duygu olarak alın. Ya da nasıl alırsan al)

Aklıma ara ara geliyor güzelliğin
Öyle masumdu ki seni hiç üzer miyim ?
Sen benim yüreğimi aşka biraz uzak sandın
Oysa kaç zaman sevdim ama bir kere yandım.

İki kalp arasındaki en kısa yolda
Birbirimize sarılıp yürüyorduk..
Sen kalbimin en sol tarafında =)
Merdivenleri tırmanıyorduk..
Kim bilecekti ki aşklar nankör...
Bir daha kimseyi sevmeyeceksin..
Kendini gel de benim gözümden gör.
Bir daha aşka güvenmeyeceksin

#38 - Eylül 16 2008, 04:16:21

Gregor Samsa

barbie9138

Uzaklaştırılmasıyla forumun tadı tuzu kalmamıştı. Ben gitmeden döndü cancağızım.Dönüşüyle   benm gibi canı tez insanı içok mutlu ve bahtiyar etti bu  beyfendi.
#39 - Ekim 01 2008, 12:30:14

'Alternatif Sözlük' denince aklıma gelen zat. Ara sıra yazılarını takip ettiğim kişi.
#40 - Ekim 03 2008, 20:19:17
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

'Nerdesin huleyn, özledim ***' diye sitemim var kendisine. :haydut
#41 - Ekim 03 2008, 20:22:33
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Dionysus.

Sözlük denilince -gerçekten- akla gelen ilk şahıs.Açtığı konularla düştüğü durum, akıldan silinecek gibi değil zira.Seveni çoktur, bilirimki sevmeyenide.İlk bakıldığında "bu ne burnu 'havadalık', bişemi sanıyor yea kendini?" diyesi gelebilir insanın.Bilemem ikinci izlenim nedir, fakat tek bildiğim herkesin (genelleme dediğin böyle olur.) bir biçimde aklından geçeceği cümlelerdir.Uzun lafın kısası deyyü konuya bağlamalı kelamları;
Kendi halinde devam etmeli insan hayatına.Ne sataşmalı, taş atmalı, nede burnunu sokmalı bazı durumlara.Herkesin düşüncesi kendine derim, bu durumdan en yakın zamanda kendimi sıyırarak "kendi halimde" devam ederim, sataşmadan.
#42 - Ekim 03 2008, 20:25:59

Sitenin Sevmediğim , Bir Türlü Isınamadığım , Bana Göre Yapmacık Olan  Sıradan Bir Üye.
#43 - Ekim 03 2008, 21:22:48

zsem

msn kisisel ileti kısmına {yokum} yazıp da selam versem mi vermesem mi diye beni ikilemde bırakan sahıs.( 6 )
#44 - Ekim 03 2008, 23:13:42

cikolata_92

Yorumlarını takip ettiğim, heyecanla okuduğum şahsiyet.
#45 - Ekim 03 2008, 23:26:09

aysenur

Durgun şu sıralar.
#46 - Ekim 04 2008, 00:43:49

Formata uyarak zoraki tanım: forum ortamından ciddi biçimde bıkmış olan kişi.

Offf aslında o kadar çok şey var ki biriken. Zahmet edip okuyan herkese bir mesaj yatıyor aşağıda. Ona göre kendini hangi paragrafa yapıştırırsan yapıştır.

Başlangıç
Bu bıkışımın başlıca nedenleri user veya userlerin türlü türlü harekerleri değil. Zaten herkes aynı fikre sahip olmak zorunda değil bunun ben de farkındayım. Fikir çatışması olmayan yerde zerre işim olmaz ama bilmiyorum şu farkedildi mi... Son 1-2 yılda Dünya genelinde forum sitelerine rağbet düştü. Birisi bir konu paylaşıyor ve herkes ona ''ovvv süper, sağol, + rep'' diyor, sohbet ediyor falan fişman zart zurt..
Ben herhalde yıllardır internet ve dolayısıyla da forum ortamlarında takıldığım için farklılık arıyorum ve de bu yüzden şikayet ediyorum. Herneyse.. Evet durgunluğum bu yüzdendir. Farklı olmak değil amaç, farklılık içinde yer almak.. Arada ince bir çizgi var anlayana.

Ben ve forum
Gelelim yaklaşık 1 yıldan beri bu zatın sitedeki duruşuna. Aranızda benim en b*k halimi, en güçsüz halimi, zırtımı, pırtımı herşeyimi kılına tüyüne kadar bilen en fazla 3 kişi vardır. Bunlardan ilki.. ilk göz ağrım Aysun ve sevgilim diye 2-3 aydır dedikodumuzun yayılmasına haliyle sinirlenen Mercey yani Merve.. 3. sıraya da beni iyi tanıdığını bilen kişiler koyabilir.. koyun kendinizi. Ulan hakkaten ha.. Aysun'la bile sevgili oldum sizin kafanızda.. Hatta Deli Çükriye ile ''aşkım'' dedik diye.. Amma sevgili yapmışım bilmeden... Daha kimler vardır kimbilir.
Sizi temin, kendimi bi nevi tenzih ederim ki 1.5 sene süren sancılı ilişkimden sonra ne site de ne de reelde kimseyle çıkmadım. Önce bunu bilin de sonra ''aaa çıkmıyolarmış'' başlıklı yeni dedikodunuza başlarsınız..

Yine ben. Ne egoistim.
Herneyse.. Duruşum diyordum ordan devam edelim. Beni bilen biliyor diyerek kesip atmıycam. Açın bakın ilk entr... pardon mesajlarıma. Tek farkım kalın yazı işini bıraktım.. O zaman da yeri geldiğinde itin götüne sokuyodum şimdi de.. Şimdi sadece dini ve siyasi konulara ağırlık vermiyorum. Ve de gördüğünüz üzere sözlükte takılmaya başladım. Peki neden ? çünkü ünlü sayılabilecek bir sözlükte bayadır yazarım ve alışkanlık haline geldi. Her mesajım tanım içerikli olucak diye gereksiz yere şartlandırıyorum kendimi :Ç Psikolojim bozuldu lan.. =P
Şaka maka öyle işte.. Sözlük olmasa burda belki de hiç yazmam o derece sıkıldım.
(Çıkıp ta biri şimdi sözlükte yazar olduğumu söyledim diye hava atıyor sanmasın. Sözlükte sıkça takılmamın nedenini söyledim hepsi bu..)

Gelelim beni ezelden beri sevmeyenlere.
Şu son bir aydan beri inanın kimse umrumda değil. Heleki siz hiç değilsiniz. Kimseye burda ekstradan şaklabanlık yapıp kendimi sevdiremem ben.  Havalı olmaktan kaynaklanmıyor bu.. Nasıl anlatayım size şimdi.. Hımmm..  Misal ben ilk geldiğim günden beri herkese kendimi sevdirmek istesem.. iyi görünmek için tehlikeli konulara girip mesaj yazmadım. Tartışma olacak ortamdan kaçardım.. Sevdiğim birine atılan hakareti umursamaz keyfime bakardım.. Yapamaz mıydım ? Yapardım.. Bunu düşünemeyecek kadar salak değilim herhalde.. Süper popülerliğe kavuşabilirdim bu sayede. Herkes ne kadar iyi niyetli diyebilirdi... Ama ben yapamam işte bunu.. Sen benim önünde eğildiğim değere tükürürsen buna bakamam. Ortamda 1000 kişiden 999'u susuyorsa ben çıkar konuşurum. Öyle bir yapıya sahibim anlatabildim mi? Karşımda birisi istediği gibi at koşturamaz. Duracağı yeri kimse göstermiyorsa kalkıp ben gösteririm.  bunu yapmaktaki amaçlarımdan biri ''koyun gibi milletiz abi'' klişesinden elimden geldiğince sıyrılabilmek. ha etliye sütlüye karşımayanlara koyun falan demiyorum kimse yanlış anlamasın..
Fatih mesela.. Herkesin ''adam gibi adam'' dediği.. Tabi benimde.. Görevini icra ediyor ama o.. Haliyle karışamıyor bazı konulara.. ve de bunu yaptığı için seviliyor sayılıyor. Kıskanırım bu yüzden onu. Onun kadar olamadığım için. Helal derim bugüne kadar çizgisinden sapmadığı için. Kendime güvenmem ona güvenirim o derece ahlaklı... Kim kıskanmasın :Ç

Ceren, tribal, -_-, vs vs vs... Karşımda olan insanlar bunlar. Bilerek karşıma aldıklarım değil ama.. Ben zevk almıyorum hergün onlara laf sokmak için kafa patlatmaktan.. İstemez miyim onlar yerine adriana lima ile ilgili yorumda bulunayım ? İstemez miyim ben de onlarla adam gibi sohbet edebileyim.. ya da ne bileyim işte... Ama bir kelamlar ediyolar dayanamıyorum işte..  Ettikleri lafların ucu bana dokunmadığı zaman susar sadece izlerim.. Bana ne ? derim.. ama o lafların ucu bana dokunsun duramam. Üzgünüm... Ben herkes olamıyorum işte bunun için anlaşamıyoruz biz.. ya da siz herkes olamıyosunuz. Siz kendi kulvarınızda sakincene ilerleyin ben de adam gibi izleyeyim.. Misalen: Allah'a inanmıyorum diyebilirsiniz istediğiniz kadar.. umrum değil bundan soınra ama 21. yüzyılda hala Allah'a inanmak tamamen saçmalık derseniz damlarım o konuya.. =) Umarım olmuştur..

Böyle bazen haksız yere suçladıklarım da olmuştur illaki.. Ama genelde.. hatta her zaman bana sataşmayana ben bugüne kadar durup dururken taş atmadım. Bundan sonra da böyle olursa iyi olur. Kimse ne hakkımda atıp tutsun ne de ben bu yüzden birilerine çemkireyim. Zaten b*k bir halde olduğumu siz dahi görmüşsünüzdür.. İnanın sizden daha büyük derdim var benim.. Tek derdim forumda cerene veya arkadaşlarına veyaaa başka başka insanlara laf sokmak değil... ya da bu bir amaç değil anlatabildim mi...

Yapmacıksam, sevmiyorsan, iğreniyorsan ve haliyle de s.klemiyorsan takip etme arkadaşım... Bu kadar basit. Madem umrunda değilim neden gelipte nick altıma yorumda bulunuyorsun. İlgilenmiyosan neden okuyorsun mesajları mı ? diye sorasım deliyor...
Ben her mesajımı sana göre ayarlamak zorunda değilim herhalde.. Öyle yani...

Ana tema: Ne birilerine kendimi sevdirmek için yırtınıyorum ne de birileri beni sevmiyor diye gece yastığa başımı koyduğumda hüngür hüngür ağlıyorum. Kendi halinde yazıyordum ve de yazmaya devam edicem.. Küfür mü ettim ? Bu yüzden iğrenç miyim ? O zaman o-ku-ma... Davranışlarımı tasvip etmiyorsan ilgilenme de... Oldu mu arkadaşım...
#47 - Ekim 04 2008, 05:26:19
« Son Düzenleme: Ekim 05 2008, 21:18:48 Gönderen: Mercey »

Gregor Samsa

Meyve veren ağaç taşlanır sözünü bizzat yaşattıran insan
Can'ım dikkat meyvelerini düşürme bu aralar pek taş sallanıyor üstüne :P
#48 - Ekim 04 2008, 16:33:49
« Son Düzenleme: Ekim 04 2008, 17:07:53 Gönderen: ρiяαηα »
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

Şizofren Sevdam..

heeeeyytt yavru benle çıkan haberleri yazmayı unutmuşsun (6)
aman eksik olmasın birtanem :Ç

çok sevilince insan böyle göze de g*te de batabiliyor
sorun tamamen bu
sıkmayın kendinizi büyüyünce unutursunuz geçer gider yani

Caaaaağğğnn  cidden candır 
çok ama çok severim. ama maalesef işler dolayısıyla uzun süredir görüşemedik
geçicek Canımcım illaki bende şu yoğunluktan kurtulcam (6)

seviyorum seniiii
#49 - Ekim 04 2008, 16:56:30
« Son Düzenleme: Ekim 04 2008, 16:58:53 Gönderen: afet-i devran »

25 Eylül 2008 saat 20:20 itibariyle buluşmuş olduğum insan :Ç
Çok severim.
Ayrıdır yeri herkesten.
Bi bi bitanedir (:
#50 - Ekim 04 2008, 17:54:04

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.