Alternatifim Cafe

İlgi Çekmek İçin Ateist Numarası Yapmak

Discussion started on Alternatif Sözlük

Prelude: Efendim baştan belirtiyim ki bu topiği din tartışması yapmak için açmadım, bakınız altını çiziyorum bir daha; amacım din tartışması yapmak değil kesinlikle, zira bu forumda din konusunda çokça tartışmışlığım vardır, keşke yapmasaydım diyorum şu anda, aldığım cevaplara bakınca pişman oluyorum harcadığım zamana çünkü...
   Anlatmak istediğim şudur; din tartışmaların vazgeçilmez mottosudur bu kalıp, şahsen ben ateist olmamama rağmen gerek arkadaş ortamında, gerekse sanal alemde onlarca defa bana söylenmiştir bu, kişinin müslüman olmaması "ateist" diye yaftalanması için yeterli oluyor, agnostizm, deizm, panteizm gibi kavramlar pek önemsenmiyor müslüman kardeşlerimizce anladığım kadarıyla..
   Neyse efendim genelde şöyle kullanılır bu vecize:
 "Aslında sen de inanıyosun ama, sırf dikkat çekmek için ateist numarası yapıyorsun değil mi?"
 "Marjinal olmaya çalıştığım için ateist ayağğına yatıyorsun değil mi itiraf et"
 Postlude: Bir ilgi çekme yöntemi olarak ateizm nasıl kullanılır bahseder misiniz şu sefile?
Şöyle diyaloglar kurgulanıyor olabilir mi kafalarda:

A: Ateist genç
  Y: Yoldan geçen taş hatun

A: Hey bebek, bence din çok saçma bir olgu, insanların afyonu, görüyorsun ne kadar çılgınım, bana takıl hayatını yaşa...
 Y: Boy oh boy! İşte Yıllardım aradığım erkek , seninim yakışıklı..

Gerçekte şöyle olurdu bu diyalog aslında:
  Ateist genç: Hey bebek, bence din çok saçma bir olgu, insanların afyonu, görüyorsun ne kadar çılgınım, bana takıl hayatını yaşa...
   Sokaktan geçmekte olan ahali: Gavur musun la sen! Ne demek din çok saçma, yakalayın peygambere küfür etti (oha).Şrrak, çat, çut, çeşitli linç effektleri..

Yani diyor ki: Yılların agnostiğim şu işten bir ekmek yiyemedim, bir yol gösterin be beyler, bayanlar..
#1 - Nisan 04 2008, 21:40:31
« Son Düzenleme: Nisan 04 2008, 21:50:38 Gönderen: rexino »

Şekil A.
#2 - Nisan 04 2008, 22:12:31
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

"Elhamdülillah ateistim" denildiği takdirde daha bir dikkat çekici olmaktadır (6)
tasvip etmemekteyim tabi bunu, zira cehennemde bile daha fazla dikkat çekmenize sebep olabilir..
#3 - Nisan 04 2008, 23:04:02
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

dünyanın en lavuk insanlarının yaptığı numaradır. bas bas her yede inanmadıklarını çemkirirler ısrarla. ve ısrarla kişilerin inançlarını rencide edici saldırıda bulunurlar bu tipler. maksatları ilgi çekmektir ve başarırlar. farklı gozukmenin ilgi çektiği bir toplumda yaşadığımız için elde etmek istediklerini alırlar.
#4 - Nisan 04 2008, 23:18:35

reklamın iyisi kötüsü olmaz diyen insanlardır bunlar, lakin bal gibi de vardır. (6)
#5 - Nisan 04 2008, 23:20:59

din dersinde hocanın dikkatini çekmek ve sınavdan yırtmak amacıyla yapılan numara
#6 - Nisan 05 2008, 13:14:25
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

night

Batan geminin batmayan malları
#7 - Nisan 05 2008, 13:53:09

Punk- O -Rama

Mekruhtur.Caiz'nttır.İnançlı kesim ve koyu ateist(o nasıl oluyorsa) arasında yapılan tartışmayı "bre adrenalin oluyor yahu,bende girem şunların arasına" diye yorumlayan akabinde "Bende Ateistim,Agnostiğim,Deistim v.s" diyerek dalan kişiliksizlerdir.Metafizik kavramları benimsemiş olmasına karşın,ergenliğin verdiği kendini gösterme çabası ile "belki birini tavlarım,hem çok marjinal oluyor" diye konuya atlayan tiplerdir.Ha gerçekten inanmayan vardır oda böğüre basılmalıdır.Lakin bu bahsettiğim "özenti ateist(?)" özünde inanan,sırf dikkat için dininden vazgeçen insandır.Birde bunun daha komik alt türleri vardır.Misal,bir konuda din adı altındaki nosyonları tiye alan,başka bir konuda ise "sen neye inanıyon bre yezit,allahsız" diyenlerdir.Bunlar bilhassa uyuşturucu ve türevlerinden çekmiş olup,kafa güzelken siteye gelmektedirler.Bunlara hiç bulaşmamak lazım.Aman diyim.
#8 - Nisan 05 2008, 14:00:52

guvensızlık
#9 - Nisan 05 2008, 21:27:25
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Çok vardır bu tipLerden yaşamda. ALLah yardımcıLarı oLsun efenim.
#10 - Nisan 05 2008, 22:31:25
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

Başları sıkışınca Allah'a sığınır bu çakma ateistler.
Bir de harbi ateistler vardır, onlara lafım yok..
#11 - Nisan 05 2008, 22:42:03

acınacak insancıklar
#12 - Nisan 13 2008, 10:24:55
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raksını,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

sacmalıktan baska hiçbişe deil
#13 - Nisan 14 2008, 10:59:49
böğürtlenli reçelim =)

sürmeli çocuk

aptallca bir tavırdır
#14 - Nisan 14 2008, 15:12:24

inanıyorum diyince *** durumuna düşüceğini sanan zavallıcıklar.
#15 - Nisan 14 2008, 17:16:50
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

angelfb1907

Sahilde gizli adam rolü yapma gibi birşey.
#16 - Nisan 14 2008, 17:38:02

Marilyn Manson da ateist taklidi yapıyor ama önce insan taklidi yapsın.. (6)

____________________________________________________(şakşukşakşuk [alkış efekti])_________
#17 - Nisan 14 2008, 17:46:17
Menino quem te fez?
Quem te deu tanta guarida,
Quem te mostrou a beleza
De dançar dentro da briga?

eğitim şart (6)

#19 - Nisan 15 2008, 20:24:30
« Son Düzenleme: Nisan 15 2008, 20:24:55 Gönderen: !~GÜRÜLTÜ~! »
Göründüğü gibi mutlu değildir hiçbir şey.

Öküz.

Türklerden çıkmaz. Çıkanada ben koyiyim e mi canlar ?
#20 - Mayıs 01 2008, 23:51:54

Emo dan Önce Bu Modaydı ..
Ez.ik Emolardan Bile Daha Salak Bunlar ..
#21 - Ağustos 11 2011, 23:51:48
« Son Düzenleme: Ağustos 12 2011, 12:52:44 Gönderen: epica »
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Sadece islamiyeti kötüleme aracı olarak kullananları ele aldığımızda aslında bayağıdır var olan bi saçmalık olduğunu söyleyebiliriz.

Ateizm tanrıyı ve gönderdiği inanılan peygamberleri tamamen reddeden bir ''inanç'' sistemi. O yüzden sadece islamiyeti kötülemek veya Hz. Muhammed çocuk seviciydi bırakın o sübyancıyı diyerek insanların binlerce yıldır inandığı değerlerden vazgeçmesini sağlayamazsınız. Bu tutum onların inandığı dini sorgulamasından ziyade daha sıkı bağlanmalarına yol açacaktır. Mesela dini bir gereklilik olan kurban kesimini eleştiren, hayvanları zevk uğruna kesildiğini savunan bir ateist, ertesi yıl düzenlenecek olan boğa güreşlerine bilet ayırtabiliyor. ki birisi din için yapılırken diğerinin festival gereği olduğunu bildiği halde bu düşüncede oluyor.

Dinleri ve tanrıyı tamamen kabul etmeyebilirsin, bu gayet doğal lakin islamiyeti didik didik edip açık bulurken diğer dinler için ''onlar hiç değilse biraz daha anlayışlı'' dersen seninki tanrıyı reddetmekten çok islamiyeti sindirememek olur.
#22 - Ağustos 12 2011, 04:26:42
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Ateist numarası yapmak ne?
Allaha içten içe inanırken dur lan ilgi çekerim bir iki kızı tav ederim diyerek allaha inanmıyor taklidi yapmakmıdır?
#23 - Ağustos 13 2011, 17:21:54

Etkili bir yöntem.
Çok ilgi çeken bir insanım ve bunu fiilen ateist olmama borçluyum. Radikal ateist kankalarım var, onlar daha çok ilgi çekiyor; ama yapacak bir şey yok. İdealist sevgilim var benim, radikal olsam sevmeyebilir. -hayatını sevgilisine göre ayarlayan beyinsiz mode on-
#24 - Ağustos 14 2011, 02:02:37

ben marjinal müslümanım. böylesi daha ilgi çekici oluyor. seksi de hem böyle marjinal müslümanlık uf.
#25 - Ağustos 14 2011, 06:23:54

Yaşıtlarımızın böyle davranarak bir hayli havalı olduklarını düşündükleri de bir gerçektir. Saçmalığın daniskası.
#26 - Ağustos 29 2011, 12:43:46

Boslukta oldugunun bir göstergesidir.
-yazik.
#27 - Aralık 07 2011, 01:03:14
"İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir."

Özenti Gençlik :))
#28 - Aralık 09 2011, 21:32:13
''denize düşmüşüm,yılan da ben olmuşum.
kurtuluş iksirlerini yanlış kazana dökmüşüm.
sen bişey yapmamışsın ki elmayı parlatıp,
ben ısırmışım yine ben,yine ben ölmüşüm..''

derjavin

Takdir toplamak için müslüman taklidi yapanlardan pek farklı olmasa gerek.
#29 - Aralık 25 2011, 21:58:37

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.