Alternatifim Cafe

Uykusuz

Discussion started on Haftalık - Aylık Mizah Dergileri

Penguen dergisinden ayrılan Yiğit Özgür, Umut Sarıkaya ve Ersin Karabulut, bir araya gelerek hazırladıkları yeni karikatür ve mizah dergisine UYKUSUZ adını vermişler, 5 Eylülde yayına başlayan derginin yazar çizer kadrosunda, Vedat Özdemiroğlu, Uğur Gürsoy, Yılmaz Aslantürk, Ender Yıldızhan, Fırat Budacı, Memo Tembelçizer, Barış Uygur, Deniz Ensari ve Yavuz Öztürk bulunuyor...

...

Elf'in yorumu, öhm.

Ehey, içeriğinde bulundurduğu yazar-çizer kadrosuyla ohannes dedirtmiş, ağızdan salyalar akmasına neden olmuş; her hafta alınıp baştan sona yalanıp yutulması farz olan, gerek köşe yazılarıyla, gerek yaran çizimlerle ailecek takip edilmesi gereken Mizah Dergisi.
Umut Sarıkaya'nın "benim de söyleyeceklerim var" köşesi takip edilmelidir, zira mizahi bir yazıyı okurken bu kadar kendimden geçtiğimi hatırlamıyorum keyifle, breh breh.
Uğur Gürsoy'dan mı başlasam, Yiğit'ten mi; hangisinden çıksam bilemedim ki azizim. Damn it...
İstistasız tüm yazar-çizerleri benim gözümde artık "aşmış"lardır. Tam kıvamındadırlar. Yemede yanında yat cinsinden.
Okuduktan sonra ne yapıyoruz yalnız? Bu soğuk kış günlerin de sobamıza atıp ısınıyor muyuz, evde tuvalet kağıdı kalmadığı zamanlar o muameleyi mi yapıyoruz, çöpe mi attırıveriyoruz? Bittabi hayır gençler, arşivimiz de saklıyoruz. Hatta okuduktan sonra konu komşuya verip sevap işliyoruz. Hadin... Coming soon.
#1 - Aralık 18 2007, 23:43:15
« Son Düzenleme: Aralık 21 2007, 13:48:46 Gönderen: Elf »
Viking's

uğur gürsoy
yiğit özgür yarılıyorum desem yeridir.
ben olsaydım köşesine bayılırdım ama artık yok
kalan sağlar benim olsun :sizo
#2 - Aralık 21 2007, 10:46:16
cem bey biz öyle çok telefonla konuşmak istiyoruz ki şöyle bi konuşsak da telefon kulağımıza yapışsa :Ç

angelfb1907

Her Çarşamba'yı iple çekmeme neden olan, onunla bütünleşmemi sağlayan bir dergidir. Dergiyi heyecanla ve Dünya'dan koparak okumakta üstüme yoktur.Zamanın nasıl geçtiği belli olmadan, su gibi içerim o dergiyi, içittiririm de :dondurma(tabi bazı kurnaz arkadaşlarım benden o dergiyi alır, sahiplenmeye çalışırlar.) Her neyse daha sonra da dergiyi Elf'in dediği gibi evimin en nacizane köşesine koyar saklarım. Sanki "TıRsıK$iZo'nun Uykusuz Macerası" gibi oldu bu yazdıklarım yahu.
#3 - Aralık 23 2007, 01:08:56

-_-

Engin Günaydın'ın gitmesiyle yüzümde güller açmıştır.Her hafta daha iyi sayılar çıkıyor.Lakin politik karikatürlerde Penguen'le yarışamaz o ayrı ..
#4 - Aralık 26 2007, 18:55:03

Elf'in yorumuna gayet canı gönülden katılıyorum..
(:
#5 - Aralık 26 2007, 19:00:47
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

t-mac

Derginin kurucu karikatürislerine hasta olduğum,fakat her hafta fark edilir ölçüde yazarların-çizerlerin inişli çıkışlı yollar izlediğine inandığım ama yine de hiçbir hafta bıkmadan usanmadan denizler aşıp kendisini aldığım,içinde kendimi bulduğum,kendimi kayberek güldüğüm,sağdan soldan gelen "yavaş lan ayı"tarzı dürtmelerle kendime geldiğim,rüyalarımın esprileriyle karşılaştığım sayfalar topluluğudur. (-Kendine gel çukur,sözlük değil bura. +pardon ya,devam.)

İki üstteki kupakızı nickli yeşil gözlü dev canavara katılıyorum hıhı. Engin Günaydın Avrupa Yakasında gönlümüzü feth etti. Gerisi ziyan. Hani tırt demiyorum tam anlamıyla ama,ziyan yani. Yazısıyla karşılaşınca beni bir hüzün,bir karamsarlık alıyordu ki sormayın. Neyse çok şükür diyorum.
#6 - Aralık 28 2007, 14:32:50

-_-

Tepemdeki insan bende size katılıyorum.Misal bu hafta pek kötüydü ..Özellikle de kapağı ..Yiğit Özgür tıkanmış gibi görünüyor buradan bakınca ; lakin Uğur Gürsoy ve Barış Uygur saolsun,güldüm sayelerinde az da olsa ..
#7 - Aralık 29 2007, 21:10:22

efendisiz

küçük dergi bunlar ..beni cezbetmiyor .. nerede eski lemanyaklar lombaklar atomlar ... hey gidi hey ..  :Ç
#8 - Aralık 29 2007, 21:13:01

bu haftaki uykusuz tayyibe iyi bir gönderme yapmış (6) tayyip erdoğanı sırtından atan AT geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti...
#9 - Ocak 04 2008, 13:20:43
He-man in abisi Çetin.

Kapak çok sağlamdı gerçekten.Hatta dh de konu bile açıldı başımız sağolsun diye Eray :p
#10 - Ocak 04 2008, 14:08:18

biliyorum gördüm o konuyu pesi hatta bi resim koydum görmen lazım :p
#11 - Ocak 04 2008, 18:19:23
He-man in abisi Çetin.

küçük dergi bunlar ..beni cezbetmiyor .. nerede eski lemanyaklar lombaklar atomlar ... hey gidi hey ..  :Ç

Ben eski Şerafettin'i özledim, ne bileyim 4 sayfalık Robi ve Cuma'yı, Zikaçu'yu Hüsnü'yü özledim. Nerede şu an Soner Gündağ haberim yok. Ama sağlamdı onlar... Gerçi haftalık dergilerde boy gösteriyorlar artık ama sarmıyor ilk mesajlarımda da yazdığım gibi. Küçük demek belki doğru değil fakat en son 2005'de yayınlananlarından bahsedersek L-Manyak, Lombak bir ara Kemik, Atom gibi dergilerin yanında bir hayli sönük kaldıkları aşikâr...
#12 - Ocak 04 2008, 20:54:30

şu sıralar takip ettiğim yegane mizah dergisi, gerçekten köşe yazıları şahane oluyor.
'birşeyler duyalım ' bnların içinde en çok sevdiğim.
yiğit özgür karikatürlerini hep çok sevmişimdir zaten, dergiyi alır almaz önce onun köşesine bakarım.
birde fırat var  (6) o da çok şirin.
#13 - Ocak 29 2008, 14:31:34

ilk sayısından beri hiç kaçırmadan aldığımmm bir dergii
#14 - Şubat 10 2008, 22:51:19
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

hatta sırf imza alabilmek için 3 saat kuyrukta bekledim ama hepsinden imza da aldım yani :D
#15 - Şubat 10 2008, 22:54:21
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

Uğur gürsoy okuduktan sonra yerde buluyorum kendimi efenim .. butterfly effect midir nedir tövbe estafurullah .. :Ç
#16 - Şubat 17 2008, 07:01:10

YiĞiT ÖzGüR'mMmMmMmMmM bayılıyrum yaaa...çizgileri,esprileri muhteşem tek kelimeyle hemde çok yakışıklı :dondurma
#17 - Mart 01 2008, 20:59:21

Öncelerinde Kemik dergisinin kısmen bağımsızlığından ayrılıp, tıpkı eskisi gibi Lombak dergisine girmiş olması beni üzmüştü pek bir. Çünkü dergi küçülmüştü ve bazı yazar-çizerler dağılmışlardı. Bu yüzden bi kırıklık olmuştu ben de...
Penguen dergisi için de aynı durum söz konusu olmuştu. Ersin ve Yiğit abi başta olmak üzere, yıllardır hayallerini kurdukları kendi dergilerini kurma istekleri sonunda gerçek olmuştu. Ben üzülmüştüm önce ayrıldıklarında. Penguen'de okumuştum, ayrıldıklarını, baya bir hayal kırıklığına uğramıştım. Taa ki Rolling Stone dergisinde yeni bir dergi kurulacağına ve isiminin de Uykusuz veya Takla olması konusunda kesin karara varamadıklarını okuyana kadar...
Baya bir sevinmiştim. Zaten ondan kısa bi süre içinde dergi piyasaya çıktı. İlk okuduğumda aralarına yeni katılan Cihan Ceylan, Cihan Kılıç, Ender Yıldızhan, Yavuz Öztürk vs. isimlerin karikatürleri ile yeni tanıştığım için esprilerindeki o ince çizgiyi bir türlü yakalayamıyordum bu yüzden de okuma konusunda zorluk çekiyordum... Zamanla alıştım buna ve dergi daha zevkli gelmeye başladı. Perşembe günleri açta kalacağımı bilsem asla ama asla almadan duramadığım dergilerim. (Çarşamba günü Allah'ın Hadımköy'ünde bir şey bulunamadığından perşembe temin ediyorum) :D
Uğur abinin Fırat'ı... Süzme salak, but bacak, hayatımın anlamı :D
Yüzümdeki o salak gülümsemeyi oluşturan bacaksız  (6) 10 defa da okusam doyamayacağım bölüm :D
Uğu abiyle konuşup, tanışma lüksüne sahip oldum ki bu benim için süper bir durum...
Dergiden Yavuz Öztürk'le konuşuyoruz bu aralar :) Çok süperler. :D
Bir de keşke şunlar devam etse diyeceğim şeyler var...

Mesela; Büstün'ümüzün Şerafettin'i tekrar çizmesi ama aynı zamanda Prensiblerini de belirtmesi...
Ersin abinin yeraltı öykülerini de çizmesi...
Dergi aylık olsun, 1 ay bekliyelim ama öyle bir dergi olsun ki 1 aya değsin onu istiyorum...
Kenan Yarar'ın Hilal'i ya da psikozları olsun, Bahadır abinin Ruhaltı olsun...
Alpay abim olsun :Ç İsmail Hasta Ruh ile..
Olsun, hepsi olsun...
Valla herkese saçma gelse de gündemin objektif yorumunu ben onlardan öğreniyorum. Bir mizah dergisi insana ne kadar çok şey kazandırıyormuş meğersem. Aklım olsaydı Penguen'i ilk günden takip etmek isterdim...
İnşallah daha iyileri olur onlar adına...
Bu arada edindiğim bilgiye göre tekrar bir mizah dergisi çıkıyor o kadroya ait ama bakalım, işleri yoluna koyarlarsa şayet, yeniden bir mizah dergimiz olacak ve yine aynı duyumlarıma göre bu biraz daha ucuz olacakmış  :D E hadi hayırlısı bakalım...

Bir de ben yakın bir zaman içinde dergiye gideceğim.
Olur da gelmek isteyen olursa bana mesaj atsın, beraber gideriz ziyarete :D
#18 - Mart 09 2008, 18:59:07

Öncelerinde Kemik dergisinin kısmen bağımsızlığından ayrılıp, tıpkı eskisi gibi Lombak dergisine girmiş olması beni üzmüştü pek bir. Çünkü dergi küçülmüştü ve bazı yazar-çizerler dağılmışlardı. Bu yüzden bi kırıklık olmuştu ben de...
Penguen dergisi için de aynı durum söz konusu olmuştu. Ersin ve Yiğit abi başta olmak üzere, yıllardır hayallerini kurdukları kendi dergilerini kurma istekleri sonunda gerçek olmuştu. Ben üzülmüştüm önce ayrıldıklarında. Penguen'de okumuştum, ayrıldıklarını, baya bir hayal kırıklığına uğramıştım. Taa ki Rolling Stone dergisinde yeni bir dergi kurulacağına ve isiminin de Uykusuz veya Takla olması konusunda kesin karara varamadıklarını okuyana kadar...
Baya bir sevinmiştim. Zaten ondan kısa bi süre içinde dergi piyasaya çıktı. İlk okuduğumda aralarına yeni katılan Cihan Ceylan, Cihan Kılıç, Ender Yıldızhan, Yavuz Öztürk vs. isimlerin karikatürleri ile yeni tanıştığım için esprilerindeki o ince çizgiyi bir türlü yakalayamıyordum bu yüzden de okuma konusunda zorluk çekiyordum... Zamanla alıştım buna ve dergi daha zevkli gelmeye başladı. Perşembe günleri açta kalacağımı bilsem asla ama asla almadan duramadığım dergilerim. (Çarşamba günü Allah'ın Hadımköy'ünde bir şey bulunamadığından perşembe temin ediyorum) :D
Yüzümdeki o salak gülümsemeyi oluşturan bacaksız  (6) 10 defa da okusam doyamayacağım bölüm :D
Uğu abiyle konuşup, tanışma lüksüne sahip oldum ki bu benim için süper bir durum...

Mesela; Büstün'ümüzün Şerafettin'i tekrar çizmesi ama aynı zamanda Prensiblerini de belirtmesi...
Dergi aylık olsun, 1 ay bekliyelim ama öyle bir dergi olsun ki 1 aya değsin onu istiyorum...
Olsun, hepsi olsun...
Valla herkese saçma gelse de gündemin objektif yorumunu ben onlardan öğreniyorum. Bir mizah dergisi insana ne kadar çok şey kazandırıyormuş meğersem. Aklım olsaydı Penguen'i ilk günden takip etmek isterdim...
Bu arada edindiğim bilgiye göre tekrar bir mizah dergisi çıkıyor o kadroya ait ama bakalım, işleri yoluna koyarlarsa şayet, yeniden bir mizah dergimiz olacak ve yine aynı duyumlarıma göre bu biraz daha ucuz olacakmış  :D E hadi hayırlısı bakalım...

Az yazsana lan azıcık :Ç konuyu kapladı yazı pehhh . Neyse şey dicektim buhafta uykusuz süperdi . Fırat'ı okurken karnıma ağrı girdi . Ayrıca en üstteki mavi gözlü dev cananvar olarak nitelendirilen kişinin şu cümlesi "Lakin politik karikatürlerde Penguen'le yarışamaz o ayrı .. " evet bu cümlesi çürütüldü bu sayıyla . küflendi böyle . yenmezki o tükürdüm ben ona (6)

#19 - Mart 10 2008, 08:24:15

t-mac

Olsun, hepsi olsun...

Az yazsana lan azıcık :Ç konuyu kapladı yazı pehhh . Neyse şey dicektim buhafta uykusuz süperdi . Fırat'ı okurken karnıma ağrı girdi . Ayrıca en üstteki mavi gözlü dev cananvar olarak nitelendirilen kişinin şu cümlesi "Lakin politik karikatürlerde Penguen'le yarışamaz o ayrı .. " evet bu cümlesi çürütüldü bu sayıyla . küflendi böyle . yenmezki o tükürdüm ben ona (6)

Mavi degil lan yeşil yeşil :Ç  Mavi diyince kızıyo.Ayı mısın olm.
Öhm,neyse.Birazdan okuldan kaçıp son paramı da vermeye deger buldugum naciz dergi.Almayanın,alıp da okumayanın,okuyup da eglgnmeyenin cennette yeri yoktur allahıma..
#20 - Mart 12 2008, 10:55:49

Bu haftaki sayısında yoktu sıçanım Fırat :/
Uğur abiye isyan edek hadi:Ç
#21 - Mart 15 2008, 14:55:57

Punk- O -Rama

Tuğçe'm hatırlıyorsun değil mi Yavuz Öztürk olayını ? (6)
Aklıma geldikçe gülüyorum hala (6)
#22 - Mart 16 2008, 22:52:01

Hep senin yüzünden diyeceğim de sen kimsin ki lan.
Ceren misin. Ne bu üyelik ve 118 mesaj lan. Herşeye yeniden mi başlamaya karar verdin.
Adi karısın kızım sen, rezil oldum sayenden :P
#23 - Mart 17 2008, 12:50:49

Punk- O -Rama

Ceren değil Tenceren :Ç İğrenç bi espri yapalım dedik. (6)
Uykusuz'da bile beni seven var kızım :artis Uykusuz'a bile açıldım :artis . Ama ben Ersin'i seviyorm,Yavuz'a söyledim :artis .
#24 - Mart 17 2008, 15:16:28

La bi yörü :D
Yavuz zaten sessiz sakin, senin gibi cazgır karıyla mı uğraşacak.
Benim gibi sessiz sakin terbiyeli kızla bile pek konuşamazken, seni n'apsın?
O değil de Yavuz görmesin bu mesajları :D:D
ekieekike:D
#25 - Mart 17 2008, 15:28:39

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.