Alternatifim Cafe

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Müzik Dünyasından Haberler / Doğa İçin Çal (9) Hey Onbeşli
« Son İleti Gönderen: badman Bugün, 11:12:59 »
Doğa için çal 9. proje hey onbeşli yayında.


Projede yer alan isimler ;


Mazlum Çimen, Alev İnam, Ali Kazım Akdağ, Anıl Tütüncüoğlu, Aylin Yeliz Gündoğdu, Ayşe Saran, Başak Küreş, Bekir Ünlüataer, Berat Efe Parlar, Burak Avcı, Cemil Korkut, Çağdaş Arsen Gürer, Çağlar Fidan, Damla Şahin, Demet Yavuz, Duygu Şirin, Ece Sevim Öztürk, Eda Bilmez, Egemen Akkol, Erkan Oğur, Eser Eyüboğlu, Esra Erdem, Esra İçöz, Ezgi Eyüboğlu, Fırat Çavaş, Güler Tuncer, Güliz Ayla, Kerem Seven, Matt Tedder, Melisa Karakurt, Murat Aydın, Muhammet Taha Turan, Orçun Baş, Pelin Orhuner, Serkan Çevik, Seyfi Dinç, Tamara Şahin, Tolgahan Çoğulu, Tolga Ünaldı, Tuğçe Pala, Tuvana Ceylan, Tuvana Türkay, Yekta Kopan, Yudum Şahin


Video Klip : https://www.youtube.com/watch?v=80aWAOrE4GQ


2018 Şarkılar , Müzik Dinle
2
Bilim ve Kültür / Vize Olmadan Seyahat Edebileceğiniz Ülkeler
« Son İleti Gönderen: sevtapcan Bugün, 00:10:55 »
Vize sınırlaması olmadan seyahat etmeniz için en güzel ülkeler olarak verdiğim bilgilerde vizesiz seyahat şartlarını en basit olarak yazdım. Vize sorunu olmayan ülkeler listesi ile seyahat turunuzu canlı tutarak en güzel ülkeleri de ziyaret etmiş olacaksınız. Vizesiz gidilen ülkeler içinden gezi planınızı yapmadan karar vermeyin derim işte şimdi size birkaç vize olmadan gidebileceğiniz ülke adı ve özellikleri yazacağım.

Antigua
Vizesiz ülkeler listemde ilk sırayı Antigua ülkesi alıyor Antigua; Karayip Denizi'nin doğusunda, Küçük Antiller ada grubundaki bağımsız bir ada ülkesi. Ülkeye adını veren iki büyük ada ve çeşitli adacıklardan meydana gelir. Başkenti, Antigua adasındaki St. John's'tur.

Arjantin
Listede ikinci ülke Arjantin, Güney Amerika Kıtası’nın güney kesiminde, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında uzanan bir ülkedir. Ülkede yaşayanların çoğu İspanyol ve İtalyan göçmenlerin torunlarıdır. Başkenti,  Buenos Aires'dir.


Arjnavutluk
Arnavutluk, Güneydoğu Avrupa'da bir ülkedir. Ülkenin batıda Adriyatik Denizi ve güneybatıda İyonya Denizi'ne kıyısı vardır. Başkenti, Tiran'dır.


Bu yaz vizesiz ülkeler listemdeki bu üç ülkeyi görmeden tatilinizi yapmayın derim.

3
Konu Dışı / Erkek Ayakkabı Nasıl Seçilir?
« Son İleti Gönderen: dilan tahtacı Aralık 15 2017, 09:13:24 »

Merhaba arkadaşlar,
Erkek arkadaşım için erkek klasik ayakkabı modeli bakıyorum da, alırken neye dikkat edeceğimi bilmiyorum. Resmiyetin fazla olduğu ortamlarda takım elbisenin altına giyilebilecek en iyi seçim klasik ayakkabı modelleridir. Klasik ayakkabılar daha çok siyah, lacivert, kahverengi ve bordo renklerde ve deri/rugan deri üretime sahiptir. Burada önemli olan takım elbisenizin rengine uyumlu veya tamamlayıcı bir renk seçimi yapmaktır. Daha az resmi veya iş yerlerinde günlük tercih edilmeye uygun klasik ayakkabılar da var ama ben hangisini seçeceğime karar veremiyorum.
Kış olduğu için acaba diyorum deri bot erkek modeli mi baksam klasik yerine ama ona da gönlüm el vermiyor çünkü bir kaç aya bitecek kış yani sonra bir daha kullanamayacak :(
Günlük ayakkabılar renk ve model çeşitliliği sayesinde, özellikle sosyal ortamlarda ve seyahat ederken daha çok kullanılıyor ya, şöyle uygun fiyatlı bir seçenek önerseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler :)
4
Türk Halk Müziği / Doğa İçin Çal 9 - Hey Onbeşli
« Son İleti Gönderen: Sosyality Aralık 12 2017, 20:21:10 »
Doğa İçin Çal 9 - Hey Onbeşli Şarkı Sözleri

Doğa İçin Çal 9 Projesinde yer alan müzisyenler:
[/size] Alev İnam, Ali Kazım Akdağ, Anıl Tütüncüoğlu, Aylin Yeliz Gündoğdu, Ayşe Saran, Başak Küreş, Bekir Ünlüataer, Berat Efe Parlar, Burak Avcı, Cemil Korkut, Çağdaş Arsen Gürer, Çağlar Fidan, Damla Şahin, Demet Yavuz, Duygu Şirin, Ece Sevim Öztürk, Eda Bilmez, Egemen Akkol, Erkan Oğur, Eser Eyüboğlu, Esra Erdem, Esra İçöz, Ezgi Eyüboğlu, Fırat Çavaş, Güler Tuncer, Güliz Ayla, Kerem Seven, Matt Tedder, Mazlum Çimen, Melisa Karakurt, Murat Aydın, Muhammet Taha Turan, Orçun Baş, Pelin Orhuner, Serkan Çevik, Seyfi Dinç, Tamara Şahin, Tolgahan Çoğulu, Tolga Ünaldı Tuğçe Pala, Tuvana Ceylan, Tuvana Türkay, Yekta Kopan, Yudum Şahin[/color]

Doğa İçin Çal 9
[/c][/size]Hey Onbeşli Doğa İçin Çal 9
Herkese Merhaba! Ben Doğa İçin Çal Projesi'nin yapımcısı ve yönetmeni Fırat Çavaş. 6 aydır üzerinde çalıştığımız Doğa İçin Çal 9 projesini, ilk projemiz olan Divane Aşık Gibi' de duyduğumuz heyecan ve coşku ile yaptık. 14 Ülke ve 24 şehir dolaştık ve toplamda 20.000 km den fazla yol katettik. Bu projeye Türkiye'den ve Dünyadan 44 müzisyen gönüllü olarak destek verdi. Hepsine desteklerinden dolayı çok çok çok teşekkür ederim! 2009 Yılında Divane Aşık Gibi ile çıktığımız yolculuğa Doğa İçin Çal 9 ile devam ediyoruz... Bu yolculukta Doğa İçin Çal projesinin daha geniş kitlelere yayılmasını sağlayan siz doğa severlere de çok teşekkür ederiz! Tekrar sizlerle buluşmanın heyecanı içerisindeyiz! Doğadan çaldığın yeter Doğa İçin Çal! [/font][/color]
 Hey Onbeşli:

 Hey Onbeşli Onbeşli

 Tokat Yolları Taşlı

 Tokat Yolları Taşlı
 Hey Onbeşli Onbeşli

 Onbeşliler Gidiyor

 Aslan Yârim Kız Senin Adın Hediye
 Kızların Gözü Yaşlı

 Ben Dolandım Sen De Dolan Gel beriye
 Aslan Yârim Kız Senin Adın Hediye
 Fistan Aldım Endazesi On Yediye

 Giderim Elinizden

Giderim Elinizden

Kurtulam Dilinizden

Aslan Yârim Kız Senin Adın Hediye
Kurtulam Dilinizden

 Yeşil Baş Ördek Olsam

Su İçmem Gölünüzden

Ben Dolandım Sen De Dolan Gel beriye
Gidiyom Gidemiyom
Fistan Aldım Endazesi On Yediye
Aslan Yârim Kız Senin Adın Hediye

 Gidiyom Gidemiyom

Sevdim Terkedemiyom

Sevdim Terkedemiyom

 Fistan Aldım Endazesi On Yediye

Sevdiğim Pek Gönüllü
Gönlünü Edemiyom
Aslan Yârim Kız Senin Adın Hediye
 Ben Dolandım Sen De Dolan Gel beriye
Aslan Yârim Kız Senin Adın Hediye

Aslan Yârim Kız Senin Adın Hediye
Gidiyom gidemiyom[/font][/color]

Az doldur içemiyom


Az doldur içemiyom
Gidiyom gidemiyom
Sen benden geçtin ama
Ben senden geçemiyom
Aslan Yârim Kız Senin Adın Hediye

 Ben Dolandım Sen De Dolan Gel beriye
Fistan Aldım Endazesi On Yediye
doganay gökhan,burak avcı,doğa rutkay,esra içöz,duygu şirin
6
Yerli Sanatçılar - Gruplar / Mehmet Mesüm 'den yeni single ''Unut Beni''
« Son İleti Gönderen: umudayolculuk Aralık 09 2017, 10:47:35 »
2008 yılında çıkardığı ''Umuda Yolculuk'' isimli albümünün ardından şimdide 2 şarkıdan oluşan yeni single çalışması ile Mehmet Mesüm tüm dijital platformlarda yerini aldı.
Yine söz ve müzikleri kendisine ait olan 2 şarkılık albümde unut beni isimli şarkıya birde klip çekildi.


https://www.youtube.com/watch?v=bV3tj-FymjQ
7
Konu Dışı / En Şık Botlar
« Son İleti Gönderen: dilan tahtacı Aralık 08 2017, 09:32:06 »

Kadınlar için vazgeçilmez ürünler nelerdir derseniz size verilebilecek cevap direk ayakkabı ve çanta olacaktır. Kış mevsiminin gelişi ile birlikte elbette botlar ve çizmeler vitrinleri süslüyor, kadınların da rüyalarını süslüyor elbette.


Bayan bot modelleri; bileği saran botlar, postal botlar, binici botları, ugg botlar, timberland botlar, sneaker botlar ve spor botlar olarak belirtilebilir.


Bayan çizme modelleri ise; kovboy çizmesi, gladyatör çizme, dolgu topuk çizme ve diz üstü çizmeler, diz altı çizmeleri, yağmur çizmeleri ve uzun çizmeler olarak söylenebilir.


Kadınlar tarafından tercih edilen süet ve kalın tabanlı botlar olmakla birlikte ikinci sırada inci topuklu zarif botlar gelir. Son dönemlerde ugg botların tercihinde de büyük bir artış söz konusu. Ancak her kadın bot modelleri çeşidinin kullanımı farklı olduğundan hepsinden bir tane bulundurmak gerekir elbette bütçeniz müsaitse. Tabi bunların hangisinden hangi renk alacağınız size kalmış, çok zor bir karar olduğuna eminim.


Kadınlar tarafından en çok tercih edilen çizmeler konusunda sizin tarzınız önemli elbette. Çizmeler özellikle yağmurlu havalarda tercih edildiğinden yağmur çizmeleri çok gündemde. Ancak şık bir elbise ile uzun çizmeler, dar pantolonlarla dolgu topuk çizmeler tercih edilebilir. Bu tercih tamamen sizin zevkinize ve kombinenize bağlıdır. Uzun bir çizme modeli sizin uzun boylu göstereceğinden tercih edebilirsiniz ya da kovboy çizmesi sizi daha çekici kılabilir.
8
Rap - HipHop / Deva Deruni - Ahu
« Son İleti Gönderen: rapsevenbiri Aralık 05 2017, 05:43:35 »
Uzat elini yaren, geçmişin hatrına Ben uzattım, geçmişin seçilmiş hatrı var Her eylem mabette farklı bir katkı da Benim tüm eylemimin cümle mâbet hatrı yar Bu öyle bir âdet ki cümle yetkisi bırakmaz Garip etkisi göz yaşım bin akar bir akmaz Gidişin boylu boyunca sıktı şu ruhumu Ya dön somutluğunla ya da ruhumu bırak az Her iki isteğimde de hayır yok aslında Evet var, bizlik var, olmamana kastım var Tüm kasıtlarımı birer birer yazdım ama Farkında olmadan ipe gelmeyişi mi astım yâr Sanırsam öyle oldu Söz yaşlarıma birer silah ver eder bin ordu Bu yanağımdaki çatışma bir hayli yordu beni Zordu, bildim. Tamam da Rabb'im neden sordu seni Sana yar demeye pir şair ister Çünkü uzaklaştı cümle şahitler histen Sana 'yâren' demeyi bin alim ister Ancak kör cehaletin kurtulmuyor pisten. Kalp vakte gelemez, hemen olsun ister Vakte karşı olduğu için kurtulmaz kisten Kalp nakle gelemez, bi yeri olsun ister Lâkin; yeri varsa da görülemez ki sisten. O yer karanlık biraz, biraz izbe Varmak ta sıkıntı, yol göstermiyor izler Has yârin Râb seni yukardan izler Bir de o istemezse, yâre ulaşmaz dizler Zor adını anmamak, sana adım atmamak Zor adını koymamak, senden yardım almamak Huyum çıkmadı, belki bundan adım çıktı Gittin adın kaldı, zor hüzne yâri katmamak Sevgili hazretleri, hazmedemem bu gidişini Dön arkanı koş bana, inadın kır dişini Bunca umursamamazlık yakışmıyor kızım sana Neden hep bana bırakıyon yâri yâd işini Şimdi farkettim yoruyormuş ademin Bu yorgunluk uğru da, yolu olmuş âdemin Bu yolun; yorgunluğu, acısı, derdi âdeti Bundan acıya ortak olmuş derde âşık âlemim Tüm 'biz' açığa çıktı ben açığa çıkarıldım Gel aramızdaki açığı çıkar. Yıldım! Açıkça sevdim, açık saçıkça değil Alnım açık bu yüzden, hep doğruya kıldım. Hep biz olmayı istedim hedef görmedim azı Şimdi farkettim geçmiyormuş nazım Garip bi düzen bu, kim bu diyara nâzım? Öyle ki kışa hapisim hiç görmedim yazı. Karşılık bekledim, beklerken sustum Almadan vermek Allah'a mahsustur Kendinde suç aramamak ahir katta suç Bu gönlü benden alırken istemedin destur Âşık âlemi kör, dört yanını duvar sanar Yarin yolda değilse dört yanını duvak sarar İnsan su ne bilmezse dört yanını kurak sanar Hedefin yoksa eğer dört yanını durak sarar Bana hedef sendin ama; durağını kaybettim Yol gösteren olmadı, tüm sabrımı katlettim Zaten bir halta yaramıyordu rahmetli Her fırsatta dedin. Yine de. 'iyi halt ettin' Çünkü iyi halt ettim yarenim Gitsen de kundaklayamadın gönlümdeki haneni Sana susadım yarim, dualar kabul olacak Yaradan gökyüzünden yağdıracak her taneni.
9
Yerli Sanatçılar - Gruplar / Deva Deruni - Nafi
« Son İleti Gönderen: rapsevenbiri Aralık 05 2017, 05:41:11 »
Günü ayarken karşıladım Aşkı sen karşıladın, arşı adın. Aşık olmam tekrar demedim sana Bendeki tüm aşkın tek şartı tadın. Günaydın. Bin mum ışığıyla aradım bizi Sonuçsuz..Çıkaramadım bize dair hiçbir izi Kayıp bizi yine bin birduaya çizip Sordum yaradana bütün bu gururumu ezip. Yine tek bi paketle sabahladım. Az bir huzurum kaldı, az da tadım. Sabahladım. Yerin fazla kadın! Nerdeyim sende, hangi fazda adım. Bu kadar kurumak biraz zordur Bu son biraz vahalıya mal oldu. Teninde aybolmak istemiştim. Gölgende kayboldum. Seni içeriyor şiirlerim, bu bile kafi Bu kafiye daim seni içermekten mi afi? Daima içerde olman ne denli nafi Ki varlığın içinde yokluğuna mı denir hafi? Bana, seni yazmayı sen aşıladın Hoş.. Onca yazdım da boş karşıladın Bu kadar yazdıran neden bu kadar karşıdadır Bari yüce ol gözümde, arşı andır Anlatamadı bir sırra şiir dizini Bulamadı, denedi; bir sıra sihir, izini İfşa edemedi gırla sinir bu gizini Gırla sezinde, tonla hasret dizili. Bataklığımda hala kokun gezinir Sayende leşimin kokusu ezilir. Korkarım, kokunun gitmesi sezilir Bu korkuda, bu kokudan nasıl bezilir? Üstümde sadece bir miktar huzur var Öyle ki; bir of çeksem erir tüm buzullar Bin ah eder bir of çekmem bütün ahirde Bir of yetmezse buna, bin avuç tuzum var Şairliğim gidişinden midir bilmem de Şiirliğin mola verir yorulunca sinemde Yazarken yanlış hiçbir harfimi silmem de Doğrular neden gider gözümdeki bir nemde? Gelmeyecek misin diye sordum, yanıt ver Gelmeyecek misin diye sordum, yanılt gel Sorduğum hiçbir sorunun sevabı yok Haliyle belki bundan hiçbirinin cevabı yok Uyurken güya gördüm Rüya işte kusuruma bakma Sayende yine bu dünyam döndü Kendini daim yastığımda sakla Seni yazıyorsa kalem, tükenmez kelam Sen barınıyorsan içinde yıkılmaz yuvam Gerçi her nefes aldığın yer benim mevâ'm Haliyle olduğun yer evsizliğime deva İçmenin de bir adabı vardır Bu adabın muhattabı da yârdır Lakin; varlığına içilmediğinden İçmenin tam olarak nesi kârdır? Olsun.. İçelim demlenelim Dediğimden bu yana bir nemde elim Yeterince demlendim yarenim Yediremiyorum.. Nerde elin?
10
Konu Dışı / Romantik komedi filmlerindeki harika kombinler
« Son İleti Gönderen: dilan tahtacı Kasım 29 2017, 09:34:16 »

Bugün size romantik komedi filmlerindeki giyim modasından bahsedeceğim. Hem de bu konu üzerine fikir alışverişi yapmış oluruz. Belki bazı noktalarda yanılıyorumdur beni düzeltirsiniz. Bir filmde kullanılan giysiler daima o filmin dönemini, kişiliğini ve anlatmak istediği duyguyu destekler. Ama gelin görün ki romantik komedi filmlerindeki giyim tarzı resmen insana ilham veriyor. Yazsa yaz mevsimi kışsa kış sezon kıyafetleri insanın aklını başından alıyor. Odak noktası moda olmamasına rağmen çoğu film, kendini ifade ederken belli bir ölçüde bundan beslenir. İşte bu yüzden modayla ilgilenenler, aslında izledikleri çoğu filmden bekledikleri ilhamı alırlar.
Mesela Şeytan Marka Giyer filmini hatırlamayan yoktur. Oradaki kızdın dönüşümü hangimize ilham vermedi ki? Birazcık sert bir moda tasarımcısı olan Vogue dergisinin genel yayın yönetmeni Anna Wintour’un çalışanı olmak için tepinen o kızcağıza hepimiz acıdık ama günün sonunda tarzını örnek aldık mı almadık mı? Kimi zaman bir pantolon ile kombineyerek sade bir kazağı uydurdu kimi zaman özenerek giydiği bir elbise ile bütünleşti.
2012 yılında değişik bir konseptle tv filmi gibi çekilen ve hepimizin byük beğenisini toplayan  In Vogue da da  aynı şekilde kızların giydikleri montlar, pantolonlar ayakkabılar, oo çantalar falan... Hepimizin aklını başından aldı. Hepimiz o kombinlerden biraz biraz kendimize özel bir pay çıkardık mı çıkarmadık mı?? 
50 İlk öpücük filmi de soğuk bir yerde kış ayında geçmesine rağmen baş roldeki kızın saçları kıyafetleri hepimizi etkiledi. Özellikle renkli giysilerin ve canlı renklerin hakim olduğu bu koleksiyonlar kim tarafından hazırlanıyor bilmiyorum ama bizim türk yapımı filmlerde de var bu durum. Demek ki tüm dünya bu konuda özenli davranıyor.
Demem o ki pahalı pahalı kıyafetlerle harika ötesi kombinler yapıp bizi etkileyen filmlerin tuzağına düşmemek lazım. Bunun için outlet giyim yerler var. belki buralardan alışveriş falan yapabilme şansımız olabilir. 
Sayfa: [1] 2 3 ... 10