Alternatifim Cafe

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Blues & Jazz / a word oyunu
« Son İleti Gönderen: astrolog1 Eylül 21 2017, 16:48:47 »

Çevrimiçi kaydolarak bir Microsoft hesabı veya Skype hesabı oluşturabilirsiniz. Microsoft
a word veya Skype hesabınıza kaydolurken yanlış, doğru olmayan veya yanıltıcı bilgiler kullanmamayı kabul edersiniz. Bazı durumlarda, İnternet hizmet sağlayıcınız gibi bir üçüncü kişi, size bir Microsoft hesabı atamış olabilir. Microsoft hesabınızı bir üçüncü kişiden aldıysanız, üçüncü kişinin hesabınız üzerinde, Microsoft hesabına erişebilme veya bu hesabı silebilme gibi ek hakları olabilir. Microsoft'un bu ek hükümlerle ilgili olarak hiçbir sorumluluğu bulunmadığından, üçüncü kişinin size sağladığı ek hükümleri lütfen inceleyin. İşletmeniz veya işvereniniz gibi bir tüzel kişi adına bir Microsoft hesabı oluşturursanız, bu Hükümleri söz konusu tüzel kişi adına kabul etmeye yetkili olduğunuzu beyan edersiniz. Microsoft hesabınızı veya Skype hesabınızı başka bir kullanıcıya veya tüzel kişiye devredemezsiniz. Hesabınızı korumak için hesap ayrıntılarınızı ve parolanızı gizli tutun. Microsoft hesabınız veya Skype hesabınız kapsamında gerçekleşen tüm etkinliklerden siz sorumlu olursunuz.
Hotmail hesabı nasıl açılır?


Dünya çapında en yaygın kullanılan e mail hizmetlerinden biri olan Hotmail'in kolay kullanımı ve üstün özellikleri tercih sebebi oluyor. Hotmail hesabı nasıl açılır? Hotmail mail depolama aracı kullanım kolaylıkları neler? Outlook oturumu yönetme hakkında merak edilenler….


Öncelikle Outlook hesap açma sayfası olan https://login.live.com/ gidin. Önünüze çıkan sayfadaki boşlukları doldurun. Alacağınız Hotmail adresi örnek olarak abc@hotmail.com şeklinde olacaktır. İkinci bölümde yer alan “hotmail.com" isminin bir kaç alternatifi bulunmaktadır. Bunlar; outlook.com – outlook.com.tr – hotmail.com – hotmail.com.tr – windowslive.com. Seçim size kalmış. Bilindiği gibi Hotmail artık Outlook oldu ama değişen sadece tema oldu. Belirlediğiniz hotmail ismi eğer sistemde varsa Hotmail sizi uyaracak ve hatta size alternatif isimler önerecektir.


Outlook hesap açma işlemleri bu kadar basit. Şimdi siz de hemen bir Hotmail hesabı açın Outlook'un size sunacağı üstün özellikleri ile mailleşin…


Hotmail'in tarihçesi


Hotmail, 1995 yılında "Sabeer Bhatia" ve "Jack Smith" tarafından kurulmuştur. O dönemde tarayıcı üzerinden kullanılabilinen ilk e-posta programı olan Hotmail 4 Temmuz 1996 tarihinde tamamen kullanılabilir hale gelmiştir. Hotmail ismi Jack ve Sabeer yeni servislerine isim bulmaya çalıştıkları sırada HTML harflerini çağrıştırdığı için seçilmiştir.


Hotmail giriş! Microsoft Hotmail Outlook hesap ve oturum açma işlemlerini sizlerle paylaşıyoruz. Dünya genelinde yaygın olan ve milyonlara ulaşan kullanıcısıyla popüler bir mail uygulaması olan hotmail oturum açma, MSN giriş ekranı, şifre değiştirme ve benzeri işlemlerini sizlere sunuyor.


Hotmail giriş yapmak ve oturum açmak için haberimizi inceleyebilirsiniz. Herhangi bir hesabınız yok ise de Hotmail kaydolma veya MSN kaydolma seçenekleriyle birlikte bir hesap açabilir ve yazışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İşte Hotmail giriş ve oturum açma işlemleri…
2
Konu Dışı / Ynt: çeviri listesi
« Son İleti Gönderen: Hamisato Eylül 15 2017, 08:28:31 »
Your information, I strongly agree.
3
Klasik Müzik / Ynt: izmir marşı
« Son İleti Gönderen: Hamisato Eylül 15 2017, 08:28:09 »
I'm sure your message is very good. Get a lot of benefits.
4
Pop / Ynt: Günün 1 Numaralı Pop Şarkısı?
« Son İleti Gönderen: numini Eylül 12 2017, 12:22:42 »
Look what you made me do - Taylor swift. :okey5
Müzik Genel / 4chan
« Son İleti Gönderen: pizza Eylül 09 2017, 20:06:28 »

merhaba. 4chan'in /mu/ board'unda paylaşım yapmak istiyorum fakat sanırım 4chan; türkiye'de yasaklı sitelerin arasında.
bu konu hakkında bir fikri olan var mı? vpn ile siteye girebiliyorsunuz ama paylaşım yapamıyorsunuz.
vpn dışında başka bir çözüm yolu yok mu? yardımcı olursanız çok sevinirim.  :)
6
Konu Dışı / çeviri listesi
« Son İleti Gönderen: pizza Eylül 09 2017, 19:53:37 »
merhaba,
çevirdiğimiz şarkıların bir listesi yok mu?
varsa nereden bulabilirim?
teşekkürler. :)
7
Yabancı Sanatçılar- Gruplar / billy fury im lost without you
« Son İleti Gönderen: billevans Eylül 09 2017, 17:34:46 »
çevirir misiniz. şimdiden teşekküler :haydut
8

Bizler Kur’an dan öyle habersiz konuşuyor ve yaşıyoruz ki, hesabın görüleceği o çetin gün, kendi ellerimizle yaptıklarımız, söylediklerimiz bizlerin şahidi olacaktır. Hiç birimizin, beni bilmem kim kandırdı, ben doğru yoldaydım türünden bahaneler uyduramayacağını, çok açık bir şekilde bizlere Kur’an bildirmiştir.
 
Allah biz Kur’an ı sizler için kolaylaştırdık ve hiçbir eksik bırakmadık, anlayasınız diye nice örneklerle izah ettik, açıkladık dedikçe, ne yazık ki Allah ın uyarılarının tam tersi sözlere inanmakta hiçbir sakınca görmüyoruz. Bu makalemde de, Allah ın bu konularda yanlış yapanları, nasıl uyardığının, ikaz ettiğinin bir örneğini sizlere hatırlatarak, düşünmenize vesile olmak istiyorum. Bakın Rabbimiz nasıl uyarıyor.
 
Kıyame 14–15–16–17–18–19: ARTIK İNSAN, KENDİ KENDİNİN ŞAHİDİDİR. İSTERSE ÖZÜRLERİNİ SAYIP DÖKSÜN. (Resulüm!) onu (vahyi) çarçabuk almak için dilini kımıldatma. Şüphesiz onu, toplamak (senin kalbine yerleştirmek) ve onu okutmak bize aittir. O halde, biz onu okuduğumuz zaman, sen onun okunuşunu takip et. SONRA ŞÜPHEN OLMASIN Kİ, ONU AÇIKLAMAK DA BİZE AİTTİR. (Diyanet vakfı meali)
 
Allah ayetinde, bakın ne kadar açık ve net bizlere ne diyor. İNSAN KENDİ KENDİSİNİN ŞAHİDİDİR.[/color] Bu sözlerle Allah, ne demek istiyor olabilir? Yani kim ne yaparsa kendi elleriyle, nefsiyle, aklıyla yapar, onun içinde her yaptığımız ve söylediğimiz kayıt altına alınacağından, hiç kimsenin herhangi bir olayda şahide ihtiyacı yoktur, herkes kendi yaptıklarının bizzat kendisi şahididir. Çünkü Allah ne diyordu bir başka ayetinde, yaptıklarınız bir bir kayıt altına alınıyor, mahşer gününü önünüze gelecek.
 
Devamındaki sözlerde de, istediğiniz kadar pişmanlığınızı, özrünüzü bildirin, beni falan kişi kandırdı, filan kişi beni yanıltı demeniz, asla kabul edilmeyecek diyor. Neden kabul edilmeyeceğini de Kur’an ın diğer ayetlerinden anlıyoruz. Çünkü Allah bizleri bu dünyada imtihan ediyor, hem de yalnız Kur’an dan. Bir kişi, imtihanını hiç kimseye havale edemez, onun bilgileri ışığında imtihanına hazırlanamaz. ASLA ALLAH, KULU ARASINDA HİÇ KİMSEYİ İSTEMİYOR. ELÇİSİNE BİLE, TEBLİĞ ETMEK SANA, HESAP SORMAK BİZE DÜŞER DEDİKTEN SONRA, KULUMLA ARAMDAN ÇEKİL DİYE BİLDİRİYOR. Ayetler üzerinde düşünerek, aklımızı kullanarak Kur’an ın sınırlarını aşmadan, imanımızı yaşamamızı, imtihanımızı vermemizi istiyor Rabbimiz bizlerden. Eğer bizler kendi imtihanımıza, Allah ın hükmettiği Kur’an dan çalışmayıp, beşerin rivayetlerinden çalışmış ve hayatımıza geçirmiş isek, öne süreceğimiz hiçbir bahanenin, asla kabul edilmeyeceğini, apaçık bildiriyor Allah bizlere.
 
Allah ın gönderdiği vahyi elçisine tebliğ edilirken, bakın nasıl bir uyarıda bulunuyor. Gönderdiğim vahyi aldığında hemen öğrenmeye, aklında tutmaya çalışmak için, sakın acele etme, telaşlanma diyor. Çünkü telaşla, aceleyle bir konu doğru anlaşılmaz. Düşünerek, akıl devreye girdiğinde en doğrusu anlaşılır. Allah bu konuda da bizleri Kur’an da uyarıp, YAVAŞ YAVAŞ, SİNDİRE SİNDİRE ANLAYARAK VE DÜŞÜNEREK KUR’AN I OKUMAMIZI EMREDER[/color]. Ayetin devamında, sana ayetleri nasıl okuman gerektiğini anlatacağız, bu bizim görevimiz. Önce ayetleri sakin bir şekil de, sana tebliğden sonra oku. DAHA SONRA HİÇ ŞÜPHEN OLMASIN Kİ, ANLAYAMADIĞIN, ŞÜPHEYE DÜŞTÜĞÜN KONULARI SANA AÇIKLAYACAĞIZ, İZAH EDECEĞİZ. BU AÇIKLAMA İZAH ETME GÖREVİ BİZİMDİR, TELAŞ ETME DİYOR. Bu cümleyi tekrar hatırlatmak istiyorum, çünkü çok önemli.
 
“SONRA ŞÜPHEN OLMASIN Kİ, ONU AÇIKLAMAK DA BİZE AİTTİR.”Demek ki Kur’an ı açıklayan, izah eden Kur’an ın bizzat kendisiymiş. Elbette bu izah ve açıklama, yalnız elçisine değil, tüm kullarına yapılıyor Kur’an da. Çünkü tüm kullarını Allah, Kur’an dan hesaba çekecek. Bir örnek verelim.
 
Enam 55: Suçluların yolu da açığa çıksın diye, AYETLERİ İŞTE BÖYLE AYRI AYRI AÇIKLARIZ. (Diyanet meali)
 
Ne yazık ki bizler nefsimiz ağır bastığı için, bu gerçekleri fark edemiyor ve ataların batıl inançlarından vazgeçemiyoruz. Bazı ayetleri ilk okuduğumuzda hemen anlayamayabiliriz. Sanırım Allah ın elçisinin de aynı sorunu yaşamaması için, Allah elçisini uyarıyor ve diyor ki, ANLAYAMADIĞIN, KAVRAYAMADIĞIN BAZI KONULARI, DAHA SONRA GÖNDERECEĞİMİZ AYETLERDE, AYNI KONULARLA İLGİLİ ÖRNEKLER VERECEĞİZ, İZAH EDECEĞİZ. BU BİLGİLERDEN YOLA ÇIKARAK ANLAYACAKSIN. ÇÜNKÜ BİZ AYETLERİ KULLARIM ANLASIN VE HİÇ KİMSEYE MUHTAÇ KALMASIN DİYE, NİCE ÖRNEKLERLE AÇIKLADIK DİYORDU DİĞER AYETLERDE. Bunun onlarca örneğini, zaten Kur’an da görebiliyoruz.
 
ALLAH, AYETLERİMİZİ AÇIKLAMAK BİZLERİN GÖREVİDİR dediği halde, hala Kur’an açık değildir, özet bilgiler vardır dersek, acaba mahşer günü, kendi ellerimizle yaptıklarımız, bizlere şahit olarak önümüze geldiğinde, hangimiz inkâr etmeye çalışabilir, hangimizin inkârı kabul edilir, bunu düşünen var mı aramızda.
 
Bunca ayetleri gördükten sonra, bizler nasıl olurda sorumlu olduğumuz muhkem ayetleri peygamberimiz açıklamıştır, Kur’an açık değildir, ya da bizlerin anlayamayacağı ayetleri âlimler anlar, ayetleri din ulemaları açıklayabilir deriz. ALLAH IN GÖREVİNİ ÜSTLENENLER Mİ VAR ARAMIZDA? BU KADAR MI KUR’AN DAN UZAKLAŞTIK. ALLAH KUR’AN I AÇIKLAMAK, BİZİM GÖREVİMİZ DİYECEK, BİZLER HALA İNATLA AYETLER AÇIK DEĞİL, KUR’AN KAPALIDIR DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ. Bizler yoksa kafamızı, sert bir taşa mı vurduk? Ne dediğimizin farkında mıyız?
 
Değerli din kardeşlerim. Lütfen Allah ın izah ettiği, açıkladığı Kur’an ın sınırlarını aşmayalım. En garanti yolu izleyelim, riskli ve tehlikelerle dolu yolu değil. Allah ın açıkladıkları, izah ettiklerinin dışında her bilgi batıldır, yanlış olma riski vardır. Allah ın bizzat açıkladığı Kur’an ın ipine sarılalım, yoksa hesap günü, kendi nefsimizin bizzat bizlere yapacağı şahitlikten, kaçacak delilik arayacağız, bunu lütfen unutmayalım.
 
Üzülmek istemiyorsak, birbirimizi yalnız Kur’an ile uyaralım, emin olmadığımız rivayet ve sanı bilgilerle değil. ALLAH SİZLERİ YALNIZ KUR’AN DAN SORUMLU TUTUYORUM, KUR’AN DAN HESABA ÇEKECEĞİM DİYORSA, BİZLERİN SORUMLU OLACAĞIMIZ BİLGİLERİN, YALNIZ KUR’AN OLDUĞU, AÇIKÇA BELLİ OLMUYOR MU? SİZ ALLAH A GÜVENMİYOR MUSUNUZ? Karar sizlerin, imtihan sizin imtihanınız.
 
Saygılarımla
Haluk GÜMÜŞTABAK
 
    http://hakyolkuran.com/
 
9
Yararlı Bilgiler / E Posta (E-Mail)
« Son İleti Gönderen: idowantyou Eylül 05 2017, 14:58:12 »
E posta yani ingilizce adıyla e-mail herkes için önemli bir kavramdır. Elektronik posta ya da electronic mail manasına da gelebilir. Yani öyle de söyleyebilirsiniz. Ama bütün dünya onu kısaltmasıyla yani "mail" ile bilir. Mail message demektir. Yani gönderilen posta, gönderilen mesaj gibi bir şey olarak algılayabilirsiniz. Bir de tabii internet üzerinden yollanan e postalar vardır. Örneğin hotmail bunlardan biridir.Alıntı
Hotmail, Microsoft’un kullanıcılarına sunmuş olduğu ücretsiz e-posta sağlayıcıdır.  http://epostakur.club/hotmail-kaydol-hotmail-kur-hotmail-al/


Hotmail ile ilgili daha fazla bilgiye o web sitesinden ulaşabilirsiniz. Ancak asıl konumuz e postalar olduğu için daha fazla üzerinde durmak istemiyorum. E-mail 30 yıla yakın bir süredir kullanımda olan bir sistemdir.
10
Konu Dışı / Google’da İçerik Sildirme Nasıl Yapılır ?
« Son İleti Gönderen: seopaketleri Eylül 03 2017, 22:13:08 »
Google’da eski içeriğin kaldırılması yani google’da içerik sildirme konusu üzerine bugün web ajansları tarafından para karşılığında hizmet veriliyor. Her şey o kadar para tuzağı olmuş ki ekranda tıklayacakları birkaç kategori ve girecekleri linkler için akla hayale gelmeyecek ücretler alıyorlar.  Bazı kişiler internetle alakalı çok bilgiye sahip olmadıkları için avukat ve yargı yolu ile resmi makamların müdahalesi ile içeriklerin kaldırılmasını sağlıyor. Bazıları da eldeki imkanları kullanarak arama motorlarının izin verdiği ölçüler çerçevesinde içerik sildiriyor. Oysaki Google için her şey webmaster tools adı verilen search console yordamı ile yapılabilmekte, ufak bir araştırma doğrultusunda Google – yahoo – yandex – bing gibi arama motorlarının sunduğu sorgulama listesinde bizimle alakalı her bilgiyi kaldırtabiliriz. İşte bugün sizi bu dertten kurtarmanın yolunu paylaşacağız arkadaşlar.

Zaman içerisinde sorgulama sonuçlarında çıkmasını istemediğimiz içerikler ve bilgileri kaldırtmak için ilk olarak https://www.google.com/webmasters/tools/removals linki üzerinden giriş yapıyoruz. Sonrasında karşımıza Eski İçeriği Kaldırma başlıklı bir sayfa çıkacak. Bu sayfada kaldırılmasını istediğiniz içeriğe dair tablo şeklinde url kutusu bulunmakta. İçeriği kaldırılacak Url’sini yani linkini yapıştırın ve KALDIRMA İSTEĞİNDE BULUN  yazan kırmızı butona tıklayın. Bu süreçle birlikte karşınıza Url durum kaldırma metni çıkacaktır. Bu metinde size şöyle bir soru çıkacaktır.

“Web sayfası kaynak web sitesinde güncellendi veya kaldırıldı mı?”

Buna evet demeniz için öncesinde içeriğin kaldırılmasını istediğiniz Snippet – eski ön bellek web sitenin sahibiyle iletişime geçmeniz gerekiyor. Eğer geçemediyseniz web sitenin yayınını sağlayan Hosting firması ile temasa geçiniz. Bu yöntemle eski içeriğin kaldırılması ricasında bulununuz. Bundan sonraki işlemlerinizde arama motoru sorgulama sonuçlarında içeriğin çıkmaması için yukarıda sizinle paylaştığımız link üzerinden eski içeriğe sahip sitenin Linkini yapıştırıyorsunuz sonrasında evet deyip içerik hakkında bilgi veriyorsunuz. Sitede o içerik nasıl geçiyorsa aynen onu kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Google yapay zeka modeline sahip olan bir arama motoru olduğu için sizin ne demek istediğinizi kolayca anlayacaktır.

Eğer web sitedeki bir içeriği kaldırtmadıysanız ve web site yayında yoksa, site / sayfa tamamen kaldırımışsa site başka sektörlere girmiş ve eski yayınlara sahip değilse, yine aynı şekilde size vermiş olduğumuz link üzerinden linki google’a tanımlattırıp sorgulama sonuçlarından çıkartabiliriz.

Google eski içeriği kaç günde siliyor ? gibi sorular da sorulabiliyor. Bu soruya cevap verelim.

Linkin geçmişine göre ve site aktivitesine göre google’ın içerik kaldırmaya dair oluşturduğu sistem tamamen etkileşimler üzerine kuruludur. Eğer belirttiğiniz içerik arama motorunda herhangi bir etkileşime sahip değilse hemen kaldırıldığını görebilirsiniz. Ancak çok etkileşimi olmuşsa bunun kaldırılması biraz zaman alabilir. Etkileşimle alakası yok diyecek olursanız size şunu belirtmemiz gerekiyor. Google kendi iç dinamiklerini oluşturan faydalı içerik – faydalı başlıkları sektörünüz kategoriniz her ne olursa olsun öneme alır ve kendine yarar sağlamakta olan içeriği her zaman ön planda tutar. Siz kaldırılmasını isteyin ya da istemeyin elinizde resmi olarak herhangi bir mahkeme kararı yoksa, resmi makamlarca kaldırılma talebi gelmediyse Google bünyesinde girilen her yararlı içeriğe sahip çıkar. Kullanıcılarının kendisine karşı olumsuz bir tavır içerisinde olmamasını sağlamak adına belli bir süre içerisinde içeriği kaldırır ancak belli bir algoritmik yapıya sahip olan bu arama motorunda her zaman yapmanız gereken şey sabırlı olmaktır arkadaşlar. Tek bir komutla istediğiniz her işlemin saniyesi saniyesine gerçekleşmeyeceğinin bilincinde olmanızı tavsiye ederiz.

Kendimiz Google Remover’ı nasıl kullandığımızı söyleyelim. Biliyorsunuz bizler profesyonel  seo paketleri çalışmalarına dair her şeyi yapıyoruz. Bu paketlerimizin içerisinde web site analizi olduğu için sitelerin ister isteme backlink geçmişlerine ve site hatalarına da bakıyoruz. Gelen müşterilerinin çoğunun  web sitesinin geçmiş backlinklerine bakıp, search console üzerinden alınan bağlantıları kontrol ediyoruz. Burada çok sayıda spam link olduğu tespitinde bulunuyoruz ve sonra site sahibinden bizden önce seo yaptırdığı kişilerle iletişim sağlamasını rica ederek o içeriklerin kaldırılmasını istiyoruz. İstediğimiz sonuçlar gelmeye başlayınca bizler de Google remover’ı kullanarak eski içeriklerin kaldırıldığı bu linkleri google’a belirterek bir anlamda onaylama yapıyor ve her hareketimizi google’ın bilgisi ışığında gerçekleştiriyoruz. Buda normal olarak çalışmalarımızın backlink paketlerimizin oldukça kaliteli ve organik olduğunun bir göstergesi olmuş oluyor.  Çalışmalarımızda kullandığımız belli strateji ve taktikleri sizlerle paylaşmayı her daim uygun görüyoruz. Çünkü bilgi pintilik yaparak değerlenmiyor arkadaşlar. Her zaman birbirimizle yardımlaşmalıyız ( tabi ki belli bir seviyeye kadar!!!). Bazen yardımsever olduğumuzu söylüyoruz bu konuyu yanlış anlayıp bedava hizmet verdiğimizi düşünenler olabiliyor :) o yüzden bu tarz bir ifade şekli kullanmak daha doğru olur diye düşünüyoruz.

Bugün de sizler için faydalı bir paylaşım yapmaya özen gösterdik. Artık paylaşımlarımızın sürelerini sıklaştıracak ve yeni seo kavramları – dijital medya uzmanlığından pazarlama stratejisi ve daha birçok sektörel içerikte yayınlar yapacağız. Dileriz bugün ki makalemizde sorununuza çare olabilmiş ve sizi profesyonel bilgiler ışığında bilgilendirebilmişizdir.

Kaynak: https://www.seoamo.net/single-post/googleda-icerik-sildirme-nasil-yapilir

Son olarak; tüm alternatifim.com forumu üyelerine seo paketlerini indirimli olarak sağladığımızı da söylemek isteriz
Sayfa: [1] 2 3 ... 10