Alternatifim Cafe

Kötü Kedi Şerafettin

Discussion started on Çizgi Romanlar

Kötü Kedi Şerafettin

Kötü Kedi Şerafettin 1996'da Bülent Üstün tarafından yaratılan çizgi karakter.

Kısa adıyla Şero. Şerafettin, esas olarak Bülent Üstün'ün gerçek hayatta beslediği ve 1996 yılında kaybettiği kedisinin adıdır. Bundan ilham alan çizgi roman kahramanı Şero ise 1996 yılında L-Manyak dergisinde doğdu. 2001 yılında Lombak dergisine geçen Bülent Üstün tarafından çizilen çizgi karakter Bülent Üstün'e göre karakterin bu kadar sevilmesinin nedeni günümüz modern insanının uygarlık adına duygularını dışa vuramaması.

Şeroyu çizerken aslında bu kadar ünlü bir karakter olmayacağını düşünen Üstün , karakterin Türkiye'ye göre biraz daha sert ve punk bir karakter kaldığını belirtiyor.Ancak 2006 yılı itibarı ile ülkemizde gelişen düzene göre ise naif kaldığını da belirtiyor.

Şero İstanbul ilinin Cihangir semtinde belalı bir tekir kedi rolündedir. Burada ana karakter olan kediler konuşma yetisine sahiptirler. Yarı insan yarı hayvan bir karakter olan Şero, Tonguç`un mastürbasyon yaptıktan sonra ortaya saçılan menilere oturan dişi bir kediden dünyaya gelmiştir.Daha sonraki zamanlarda Şerafettinin 7 kişi tecavüz ettikleri dişi bir kediden Tacettin adında bir oğlu olduğu ortaya çıkar.

#1 - Eylül 08 2008, 18:12:47

Adamım.. (6)

#2 - Eylül 08 2008, 18:30:57
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

şerrooooooo özlemişim seni görmeyi (6)
#3 - Eylül 08 2008, 20:15:15

sero sero xD bi tanesn sen =)
#4 - Eylül 08 2008, 20:53:37

tipine kurban  (6)
#5 - Eylül 08 2008, 20:54:44
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Bu ne saçmalık arkadaşlar? Neden böyle iletiler atıyorsunuz? Bu iletilerinizin insanlığa faydası yok. Şerafettin abiniz de hiç hoşlanmaz ayrıca bu tarz işlerden.
#6 - Eylül 08 2008, 22:37:52

Konuya girdiğimde kendimi bir an alternatifim sözlükte zannettim.Kötü kedi şerafettin hakkında karikatür, bilgi vs vs paylaşırsak daha yararlı bir konu olur ;)
#7 - Eylül 08 2008, 22:40:50
He-man in abisi Çetin.

iki üç resim koyalım :D
#8 - Eylül 10 2008, 22:15:30
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.