Alternatifim Cafe

Korkutan maç bugün!

Discussion started on Diğer Spor Dalları

Korkulan oldu ve Voleybol Avrupa Bayanlar Ligi'nde Türkiye ile İsrail eşleşti. Maç seyircisiz oynanacak. Dün İsrail-Sırbistan maçı oynanırken salon dışında olaylar çıktı.

Voleybol Avrupa Bayanlar Ligi yarı final maçında Türkiye, dün akşam Bulgaristan'a 3-2 yenilerek final şansını kaybetti.  Milliler, yarın bugün 17.00'de İsrail ile üçüncülük mücadelesi verecek. Türkiye'nin İsrail ile yapacağı maç güvenlik gerekçesiyle seyircisiz oynanacak.

DÜN OLAYLAR ÇIKTI

Mavi Marmara baskını sonrası yaşananlar şampiyonaya da yansıdı. Dün oynanan İsrail-Sırbistan maçı da oldukça riskli geçti. İsrail kafilesi maçın oynanacağı Başkent Voleybol Salonu'na Ankara Emniyeti'ne ait zırhlı bir araçla geldi. Yaklaşık 700 polisin görev yaptığı organizasyonda, otel ile spor salonu arasındaki yaklaşık 5 kilometrelik yola 500 metrede bir güvenlik görevlileri yerleştirildi. İsrail ekibinin geçtiği yollar kapatıldı ve salonun çevresindeki yüksek binalara keskin nişancılar yerleştirildi.

ŞABAK'TAN YAKIN KORUMA

İsrail İç Güvenlik Birimi'ne (Şin Bet/Şabak) bağlı ajanlar da, müsabakanın oynanacağı salonun her bölgesinde konuşlanarak, takımlarını korudu. Yaklaşık 20 özel güvenlik elemanı, salonun değişik yerlerine yerleştirildi ve maç boyu hem saha içini hem de tribünleri kontrol etti. Dış dünyayla bağlantısı tamamen kesilen İsrail Bayan Voleybol Milli Takımı, salondaki içeceklerini kendileri getirdi. Son anda seyircisiz oynatılmasına karar verilen karşılaşmada İsrail, güçlü rakibi Sırbistan'a 3-0 yenilmekten kurtulamadı. Sırplar, 64 dakika süren maçı 25-20, 25-12 ve 25-21 kazanarak Avrupa Ligi finaline çıktı.

SALONUN KAPISINDA OLAY ÇIKARDILAR

Maç öncesi Mavi Marmara Platformu'ndan gelen bir grup salona girmek istedi. Salonun yaklaşık 150 metre uzağına barikat kuran güvenlik güçleri buna izin vermedi. Bu esnada göstericiler ile emniyet güçleri arasında kısa süren bir arbede yaşandı.
#1 - Temmuz 25 2010, 16:18:05
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.