Alternatifim Cafe

Türk Kızlarındaki Mükemmellik Sanrısı

Discussion started on Bay

T!Z!C!K

Bu konuyu beğenen ve kabul eden bayan arkadaşlar o zaman hayatın hiç bir döneminde, hiç bir konuda erkeklerden şikayetçi olmasınlar, çünkü insan olmamayı dahi kabullenmişler. Yazıda aşağılanmanın dışında, insan yerine bile koyulmamış bayanlar ve izmir ve ahalisi ya da göçmen kızlar dışında tüm Türk kızları buna dahil edilmiş. Ben bu konuya bir çok erkeğin de katılmayacağını düşünüyorum. Buna katılanlar ve destekleyenler belli; maneviyattan yoksun, materyalist düşünceye sahip, kendilerince özgür yaşayan, değer yargıları olmayan, ahlaki değerlerden bihaber insanlardır. Akıllarınca, belirli bir kültüre, ahlaki değerlere sahip Türk insanını (yazının bir yerinde erkekler de aynı kefeye koyulmuş) aşağılayıp, küçümsemeye çalışıyorlar. Leyl çok güzel bi yorum yapmış. Fakat böyle insanlara laf anlatılmaz, sadece kendi hallerine bırakmak lazım.

bravo yani birileri çıkıp adam akıllı bişey yazdı sonunda :öff
#26 - Ekim 29 2006, 15:44:47

barbie9138

Neden hep Türk milleti yada  Türk kızı bu hep karşıma çıkıyor nette yada günlük hayyatta..bizim Türk milleti şöledir böyledir diye..peki bu sözleri diyen bir Türk değil mi kişi nasıl olursa olsun o kendini gösteririve bunada kimse karışamaz ve eminim ki bu sözleri diyen kişi artık ne nediyorsa kişi dediği kelimeyi en başta yapan kişidir...gelelim Türk kızlarına yazıyı fazla okumadım ama bazı yerler dikkatimi çekti ..bir yerde kahverengi gözlerden  esmerlikten 1.58 boydan bahsediliyor....kişi bunu seçmekte kendi özgür değildir.Allah nasıl yaratmışsa kulu öyledir..ve bunada kimse asla Karışmaz.....pekaLa kız babasında korkuyor evET öyle peki niye sahip çıkılmıyor NEDEN buna isyan edilmiyor..eğer söyleniyorsa bizim Türk milleti diye ..işte bende bağıra bağıra diyiyorum işte Türk  milleti sahip çıkmayan Türk milleti....diğer konular ise bu saten kişiye kalmış bişey ister saçını boyar ister küpe aksesuar takar.........ne yaprsa yapar ne derse der ne konuşarsa konuşur buna asla kimse karışamaz......Pekala benim saçım sarı mı hayır.....esmer miyim hayır....uzun muyum orta boylu 1.70 lerde bir boyum normal bir kilo falan filan giyim ise spor buna kim karışır kimsee.....ÇÜNKÜ BEN böyleyim..peki ya erkeklere onlarada kimse karışmaz ......ne kız diye ne de erkek diye ayırt etmrliyiz...SADECE İNSAN OLARAK GÖRMEK GEREKİİR..[/b]
#27 - Ekim 29 2006, 18:41:31

aşağılıcı olabilir ama bir bakıma da çok doğru...
         bencede...
#28 - Ekim 31 2006, 14:38:46
İmza kural dışı.

Bu konuyu beğenen ve kabul eden bayan arkadaşlar o zaman hayatın hiç bir döneminde, hiç bir konuda erkeklerden şikayetçi olmasınlar, çünkü insan olmamayı dahi kabullenmişler. Yazıda aşağılanmanın dışında, insan yerine bile koyulmamış bayanlar ve izmir ve ahalisi ya da göçmen kızlar dışında tüm Türk kızları buna dahil edilmiş. Ben bu konuya bir çok erkeğin de katılmayacağını düşünüyorum. Buna katılanlar ve destekleyenler belli; maneviyattan yoksun, materyalist düşünceye sahip, kendilerince özgür yaşayan, değer yargıları olmayan, ahlaki değerlerden bihaber insanlardır. Akıllarınca, belirli bir kültüre, ahlaki değerlere sahip Türk insanını (yazının bir yerinde erkekler de aynı kefeye koyulmuş) aşağılayıp, küçümsemeye çalışıyorlar. Leyl çok güzel bi yorum yapmış. Fakat böyle insanlara laf anlatılmaz, sadece kendi hallerine bırakmak lazım. Ayrıca,bu yazıya destek veren arkadaş kıçını yırtmak istiyorsa, kendi haline gülsün de yırtsın!
Manevi değerlerinizi yitirmeyin, böyle insanların oyununa gelmeyin!...
NOT: Bu arada bazı arkadaşlar Türk kızlarının da uzun yazıları okuduğunu aynı zamanda da yazı yazabildiğini görebilmişlerdir umarım.

Gerçekten çok güldüm ve sadece güldüm. Sanırım Türkiye de yaşamıyorsun. Bütün genellemelerde olduğu gibi bu yazıda da yanlış olan bölümler vardır. Daha kadınların yeni yeni ekonomik özgürlüğünü eline alan bir toplumdan bahsediyoruz. Kültürümüz de ve dinimizce onaylanmayan birkaç madde dışındakiler için bir Türk kızı olarak imzamı atabilirim. Haksızlık karşısın da gıkını çıkarmayan dövülünce şikayet etmeyen dünyayı sadece "erkek" lerden gören bir yığın kız var etrafımız da hemcinslerimizi görmemezlikten gelemeyiz değil mi?

Aslında sende tipik Türk kızısın sanırım bkz:Madde 34. ttk eleştiriye sonuna kadar kapalıdır.

#29 - Ocak 22 2007, 23:25:19

Bu konuyu beğenen ve kabul eden bayan arkadaşlar o zaman hayatın hiç bir döneminde, hiç bir konuda erkeklerden şikayetçi olmasınlar, çünkü insan olmamayı dahi kabullenmişler. Yazıda aşağılanmanın dışında, insan yerine bile koyulmamış bayanlar ve izmir ve ahalisi ya da göçmen kızlar dışında tüm Türk kızları buna dahil edilmiş. Ben bu konuya bir çok erkeğin de katılmayacağını düşünüyorum. Buna katılanlar ve destekleyenler belli; maneviyattan yoksun, materyalist düşünceye sahip, kendilerince özgür yaşayan, değer yargıları olmayan, ahlaki değerlerden bihaber insanlardır. Akıllarınca, belirli bir kültüre, ahlaki değerlere sahip Türk insanını (yazının bir yerinde erkekler de aynı kefeye koyulmuş) aşağılayıp, küçümsemeye çalışıyorlar. Leyl çok güzel bi yorum yapmış. Fakat böyle insanlara laf anlatılmaz, sadece kendi hallerine bırakmak lazım. Ayrıca,bu yazıya destek veren arkadaş kıçını yırtmak istiyorsa, kendi haline gülsün de yırtsın!
Manevi değerlerinizi yitirmeyin, böyle insanların oyununa gelmeyin!...
NOT: Bu arada bazı arkadaşlar Türk kızlarının da uzun yazıları okuduğunu aynı zamanda da yazı yazabildiğini görebilmişlerdir umarım.

Gerçekten çok güldüm ve sadece güldüm. Sanırım Türkiye de yaşamıyorsun. Bütün genellemelerde olduğu gibi bu yazıda da yanlış olan bölümler vardır. Daha kadınların yeni yeni ekonomik özgürlüğünü eline alan bir toplumdan bahsediyoruz. Kültürümüz de ve dinimizce onaylanmayan birkaç madde dışındakiler için bir Türk kızı olarak imzamı atabilirim. Haksızlık karşısın da gıkını çıkarmayan dövülünce şikayet etmeyen dünyayı sadece "erkek" lerden gören bir yığın kız var etrafımız da hemcinslerimizi görmemezlikten gelemeyiz değil mi?

Aslında sende tipik Türk kızısın sanırım bkz:Madde 34. ttk eleştiriye sonuna kadar kapalıdır.

Ağzı olan konuşuyo, ağzı olan gülüyo    :yanlis     

Bir kere kardeşim ben tipik Türk kızı kavramını kabul etmiyorum, Türk kızlarının da bir kalıba oturtularak aşağılanmasını doğru bulmuyorum. Ben de bir Türk kızıyım. Tahsilini yapan, kendini de elinden geldiğince yetiştirmeye çalışan biriyim. Fakat, bu Allah’ın bana vermiş olduğu bir nimet, bir lütuf. Böyle olmayabilirdi de, şu anki imkanlarıma sahip olamayabilirdim de. Yani bahsettiğin durumdaki hemcinslerimizin yerinde de olabilirdim. Siz burada onları görmeye çalışmak yerine aşağılıyorsunuz. Kendini onlardan farklı kılarak oturduğun yerden rahatça konuşmak kolay. Onların böyle olması kendi suçları mı, yoksa geçmişten gelen yanlış değerler sonucu böyle yetiştirilmeleri mi? Kadınların ekonomik özgürlüğünü yeni yeni eline aldığı bir toplumdan bahsediyoruz demişsin, doğru. Fakat bunun sorumlusu bahsettiğin Türk kızları mı, önce bunu sorgulamak lazım. O kadar aşağılanmış ki, her konuda, ve de nedense İzmir ve ahalisi ve göçmen kızlar dışında tüm Türk kızları buna dahil edilmiş. Ben buna kesinlikle katılmıyorum, çevremde kendisini çok güzel yetiştirmiş öyle kızlar varki. Bu yazıyı savunan erkekler acaba ne kadar sorumluluk sahibi insanlar, ne kadar yardımcı insanlar. Senin bahsettiğin konu da kızların önüne engel olanlar da yine bu erkekler değil mi? Bir kere bu yazıda amaç farklı. Tabiî ki yetişmede yetiştirilmede yanlışlıklar var, kadınlar yeni yeni ekonomik özgürlüğe sahip olmaya başladır. Fakat, bu yazıda bazı kültürel ve dini değerlere taş atılmaktadır. Neden İzmir, başka yerler değil?? Bunu yazan ve savunanlar kızların gelişmesini, ekonomik özgürlüğünü eline almasını istediğinden ve ya bunu düşündüğünden  mi yazıp savunuyor?
 Amacın ne kadar açık olduğunu görmemek için kör olmak lazım…   
#30 - Ocak 27 2007, 18:26:16

Neden hep Türk milleti yada  Türk kızı bu hep karşıma çıkıyor nette yada günlük hayyatta..bizim Türk milleti şöledir böyledir diye..peki bu sözleri diyen bir Türk değil mi kişi nasıl olursa olsun o kendini gösteririve bunada kimse karışamaz ve eminim ki bu sözleri diyen kişi artık ne nediyorsa kişi dediği kelimeyi en başta yapan kişidir...gelelim Türk kızlarına yazıyı fazla okumadım ama bazı yerler dikkatimi çekti ..bir yerde kahverengi gözlerden  esmerlikten 1.58 boydan bahsediliyor....kişi bunu seçmekte kendi özgür değildir.Allah nasıl yaratmışsa kulu öyledir..ve bunada kimse asla Karışmaz.....pekaLa kız babasında korkuyor evET öyle peki niye sahip çıkılmıyor NEDEN buna isyan edilmiyor..eğer söyleniyorsa bizim Türk milleti diye ..işte bende bağıra bağıra diyiyorum işte Türk  milleti sahip çıkmayan Türk milleti....diğer konular ise bu saten kişiye kalmış bişey ister saçını boyar ister küpe aksesuar takar.........ne yaprsa yapar ne derse der ne konuşarsa konuşur buna asla kimse karışamaz......Pekala benim saçım sarı mı hayır.....esmer miyim hayır....uzun muyum orta boylu 1.70 lerde bir boyum normal bir kilo falan filan giyim ise spor buna kim karışır kimsee.....ÇÜNKÜ BEN böyleyim..peki ya erkeklere onlarada kimse karışmaz ......ne kız diye ne de erkek diye ayırt etmrliyiz...SADECE İNSAN OLARAK GÖRMEK GEREKİİR..[/b]

ağzına sağlık ...
#31 - Şubat 06 2007, 17:16:21
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

bu türklerde biten birşey değil. bütün kızlar aynı. freud amcanın dediği gibi insan doğası zaten masum değil. bütün insanlar iğrençtir.
#32 - Mayıs 24 2008, 08:30:14

Türk erkeklerinde ki mükemmellik sanrısı deyu bir yazı yazacağım bende, tez zamanda inşallah. Amen.
#33 - Mayıs 24 2008, 10:16:57

Bu işler beleş işler adam ekşi sözlükten kopyalamış bu metni. Her halinden belli. İlk kurulduğu yıldan beri ekşi sözlükteyim. Bir zamanlar bu geyik orda döndü. Burda internet üzerinden birilerinin bir ırkı kötülemesi birinin aman biz böyleyiz şöyleyiz demesi ne saçma ya. Bu dünyada ne kadar çok insan varsa o kadar bireysel farklılıklar vardır. Türk kızı şudur böyledir diyemeyiz. Bunlara uyacak kız vardır elbet ama hepsi öyle değildir. Zaten dediğim gibi iş bi ırkta bitmiyor. Tüm dünya git gide kötü bir hal alıyor. Sizde ben de bunun bir parçasıyız. en azından şurda birbirinize sataşmayın.
#34 - Mayıs 24 2008, 13:12:10

Yeni!
Genellemeler ve İnsanlar ..

Hayır İnsanlığın Buna İhtyacı Yok .

Psikanaliz Yapmıcam  , Cevabım Ağır Olur  :))
#35 - Ağustos 11 2011, 16:08:05
« Son Düzenleme: Ağustos 12 2011, 00:09:43 Gönderen: epica »
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.