Alternatifim Cafe

Ne kadar kirlense de beyaz beyaz mıdır yoksa artık siyah mıdır?

Discussion started on Felsefe

BÜTÜN RENKLER HIZLA KİRLENİYORDU,BİRİNCİLİĞİ BEYAZA VERDİLER

ÖZDEMİR ASAF
#1 - Mayıs 17 2007, 16:24:52
rica etsem bi sefer benim için gülümser misin? ama lütfen sebepsiz olsun...ve çıkarsız...yok yok kendine ben deli miyim deme  sadece bi gülücük...bunu görmicemi herkes biliyo ama kandırma kendini =D sadece bi gülücük be amma uzattın :P istediğim APTAL muamelesi görmek deildi ki ama benim :( sadece şu hayat stresinden,dertlerden,yalanlardan sıyrılıp içten bi gülücük istedim...hadi artır  gülücük sahipleri sayısını ve dudaklarına emir ver
GüLümSE... :cicek
teşekkürler süpersin...

hm..insan kötü şeler yaposa siahtır..İyiyse beyazdır..Sİmgeler olarak.mesela!!
#2 - Mayıs 20 2007, 19:11:30
RoCk€r D€Liw0m@ny@k

ne Kadar kirlenirse kirlesin beyaz özünde beyazdir zaten
 sadece zamanın verdigi kirliligi üzerinde barindirır  
#3 - Mayıs 20 2007, 19:13:14
''Cehennem, başkalarıdır. ''

C_R_A_Z_Y

beyazı beyazdan ayırmak siyaha ihanet olur...
#4 - Mayıs 20 2007, 19:18:52

Kirlenmiştir birkere Hiçbirşey eskisi gibi olmas...
#5 - Mayıs 20 2007, 19:23:46
SeVMeLeR YaSaK BaNa!!!

eslem

beyaz beyazdır bazı beyazlar hariç mesela beyaz hocayı benim avatarla da kırklasan yine siyahtır  :sizo
#6 - Mayıs 26 2007, 23:59:56

özünde beyazlıkta olsa artık siyahtan daha siyahdır kapkaradır
#7 - Mayıs 27 2007, 09:24:35
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raksını,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

ne kadar kirlenirse kirlenirse beyaz her zaman beyazdır ve öle kalacaktır :)
#8 - Haziran 11 2007, 00:50:46
Gölgemdeki asaleti farkedince başladı karanlığa hayranlığım...

Eğer ben beyaza siyah demişsem, zaten beyaz kirlenmesede siyahtır.
#9 - Haziran 12 2007, 15:29:35
« Son Düzenleme: Haziran 13 2007, 10:34:58 Gönderen: kımıl kımıl »
enteresan...

barbie9138

neden onun suçu beyaz olmak mıdır? :icon
#10 - Haziran 12 2007, 22:32:58

__ tuRşU __

insanLAra göre beYazdr aMA kendiSİne göre ve oNa inanaNLara göre haLA beyaz kaLIr..
#11 - Haziran 20 2007, 16:14:38

hayır beyaz saf temiz  olduğu için onun siyahlığı daha göze çarpar 
#12 - Haziran 27 2007, 20:14:10
Savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,
Zaman ki sana hasta oldu, incelikli haytasın,
Nüksederken raksını,mahallenin maşallahı, eyvallahı,
Güzellik be oğlum
Şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.

barbie9138

hayır beyaz saf temiz  olduğu için onun siyahlığı daha göze çarpar 
evet siyah daha çok göze batar. buna katılıyorum.
ama görmesini bilen siyahın yanındaki beyazı da görebilir. (ama malesef herkes bunu  göremiyor)
#13 - Haziran 28 2007, 21:19:57

Beyaz ne kadar kirLense de özünde yine Beyazdır, ve beyazLığından hiç birşey kaybetmez.
#14 - Haziran 28 2007, 22:55:30
...Senin aydınlığındır ay'a ışığını veren geceleyin.
Ben bir geceyim, sen bir ay'sın madem,
Gökyüzünde bensiz gitme, istemem...

bence su götürmez bir şekilde değişir saniseden daha az zamanda
#15 - Haziran 28 2007, 23:06:08

istediği kadar kirlensin senin gözünde beyazsa beyazdır...eğer beyazlar senin gözünde siyahsa, beyazda siyahtır....hayat gibi baktığın renklerde senin gördüğün renktir......herkes görmek istediğini görür...ve anlamak istediğini anlar...
#16 - Haziran 29 2007, 03:49:19
« Son Düzenleme: Haziran 29 2007, 03:50:37 Gönderen: babbyface »

artık siyah olmustur bence ama bu birden olmaz
düşününki önce beyaz sonra gri ve sonra siyah..

çocuklugunda sessiz, sakin ve kimseye zararı olmayan birinin olan ilerde katil,terörist vb.. gbi zararlı olaylara girerse hala sessiz sakin ve kimseye zararı olmayan biri oldugunu iddia edebilir misiniz ?!
cocuklugunda o da beyazdı evet... ama artık siyah oldu
hiçbirşey sabit kalmaz bence..
#17 - Eylül 13 2007, 23:31:36
dans cette classe il y a des imbeciles,
ce sont des imbeciles heureux,
ils sont heureux d'etre imbeciles...

Bizi yanlış yola yönlendiren soysuzlar, çok kere din perdesine bürünmüşler, saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz… görürsünüz ki milleti mahveden, tutsak eden, perişan eden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür ve kötülükten gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk...

beyaz kirlenirse siyah olmaz ama artık beyazda olmaz değiştikten sonra hiç birşey eskisi gibi olmaz
#18 - Eylül 13 2007, 23:56:44
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

fortune

siyahtır
#19 - Eylül 14 2007, 00:32:40

siyah
#20 - Eylül 14 2007, 12:27:07
Blue funk

bence artık gridir :D
#21 - Eylül 14 2007, 12:29:09

Hayattan sonra ölümdesiniz..
Ama hayattayken ölmektesiniz!!!

Benim ömrüm hep beyaza kandı ey 'şarkısı beyaz'
ama hangi beyazı tutsam gri oluyor
sonra boğuluyor
kararıyordu.

hiçbir beyaz
bembeyaz;
hiçbir yaz,
yaz
kalmıyordu!

bütün griler eskiden beyazdı...

Yılmaz Odabaşı
#22 - Eylül 14 2007, 12:31:56

way way way!
bak bu tam uydu işte buraya (6)
#23 - Eylül 14 2007, 12:33:23

Beyaz : Adı üstünde ne kadar kirlensede özünde bir beyazlık olduğuna göre halen Beyazdır ve değişmemiştir. Değişen tek şey ise yüzeysel yapısıdır fizikselde diyebiliriz. Yani dışı değişmiş olabilir ama özünde yani içinde neyse halen odur. Beyaz ne kadar kirlensede nafile o yine Beyazdır.

Benim ömrüm hep beyaza kandı ey 'şarkısı beyaz'
ama hangi beyazı tutsam gri oluyor
sonra boğuluyor
kararıyordu.

hiçbir beyaz
bembeyaz;
hiçbir yaz,
yaz
kalmıyordu!

bütün griler eskiden beyazdı...

Yılmaz Odabaşı

Çok güzel bir şiir Yasemin abla. Yüreğine sağlık.  :)
#24 - Eylül 14 2007, 12:34:40
Hayat benim dürüstlüğümü hakedecek ne yaptı ?

O zaman aslında insan embriyo mudur? Bence bu soru saçma. Herşey değişkendir. Beyazı boyarsın bişeyler yaparsın siyah olur. Bu eskiden felsefecilik oynayanların "ağaç gerçekten ağaç mıdır?" diye kafa patlatmalarına benziyor. Yaptığımız felsefenin(soru cevabın yani) bize faydalı olması gerekiyor bence...
#25 - Eylül 14 2007, 15:32:09
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

beyaz bir kağıdı kurşun kalemle karalamaya başla ve sadece karala hafif hafif önünü arkasını iiicee... ne kadar zaman alırsa alsın!! soraa o grilik de sana yetmicektir iiice bastırıp karalamaya başlıcaksın farkında olmadan çünkü bikere beyazlığını kaybettiğini gördükten sora psikolajikmen siyah olana kadar beyaz adında bi yer kalmayana kadar karalıyacaksın...tekrar pişman olup silmeye kalktığında eskisi gibi olmayacağı için sadece şunnu fısıldıcaksın

buda önceden beyazdı.... ama artık değil
#26 - Eylül 15 2007, 18:08:03
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

fortune

sorunun sorulma amacı eğer benim kestirebildiğimse,çok sakat ve tehlikeli bir soru.
o yüzden madem öyle (ama bazen ''öyle'' demek icabeder)

ARTIK SİYAH'tır,kervanından ayrılamam.
#27 - Eylül 15 2007, 18:19:20

sorunun sorulma amacı eğer benim kestirebildiğimse,çok sakat ve tehlikeli bir soru.
o yüzden madem öyle (ama bazen ''öyle'' demek icabeder)

ARTIK SİYAH'tır,kervanından ayrılamam.
:D
#28 - Eylül 15 2007, 18:27:38
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

kiri sadece üstüne sinenden ibaretse eğer beyaz halen beyazdır görebilene. ama eğer içine kadar işlemişse kiri, pası kararmıştır artık kimse kurtaramaz beyazı.
#29 - Eylül 16 2007, 00:34:39
Dilimin ucunda kelimeler
Bir türlü söyleyemiyorum
Dilimin ucunda kelimeler
Nerden başlasam bilmiyorum

fortune

siyahtır.
#30 - Eylül 16 2007, 03:17:46

bu nası bir soru eğer beyaz olduğunu idda eden varsa bana açıklasın lütfen merak ediyorum.
#31 - Eylül 17 2007, 13:34:53

fortune

'Asl'ında hep beyazdır.ve açıklama gerekmiyor bence.
ama (madem amuda kalkarak sorulmuş soru) ısrar ve inatla 'SİYAHTIR'.
#32 - Eylül 17 2007, 14:12:55

fortune

nasıl neyi kastettim?bence apaçık.
soruya daha dikkatli bakar mısınız lütfen?kömür madeninde çalışan bir işçiye sırf heryeri simsiyah oldu diye bu artık bir kömürdür, insan değildir diyebilir misiniz?(çok basit bir örnek oldu,ama bu soru karşısında yeterli bence).

gene de ısrar ve inatla,SİYAH'tır.
#34 - Eylül 17 2007, 19:56:13

hımm ilginç bir bakış açısı tabi sağol
#35 - Eylül 17 2007, 22:19:21

gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaşırsak o siyah olmuştur.. yani dışı siyahtır ve biz onu görürüz.. ancak özünde o beyazdı ve ne kadar kirlnsede beyaz olarak kalır...
  görmesini bilene...
#36 - Eylül 18 2007, 02:15:32
İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın...

bunun cevabı iç mi dış mı önemli
#37 - Eylül 18 2007, 23:26:26

fortune

hayır.iç-dış diye birşey değil bence önemli ya da sözkonusu olan şey.kendi-kendi olmama,kendinden olma-kendinden olmama gibi bir ikili sözkonusu olabilir.şöyle ki:aynen yukarda verdiğim kömür madeni işçisinde olduğu gibi,biz madencinin insan olup olmama'sına bakıp karar vereceksek,ya da en azından maddesel ele alacaksak,o cismin(madencinin) dış yüzeyinin,ten mi,kömür mü (asl'olarak ama) olduğuna karar vereceksek,ten'dir deriz.sözkonusu olan cildinin morfolojisidir.
#38 - Eylül 19 2007, 09:08:15

olurmu bence ruh içi temsil eder
#39 - Eylül 19 2007, 09:29:37

fortune

anladım heralde ne demek istediğini.ama burda ve heryerde (tabi ki kendimce haklı ve geçerli nedenlere dayanarak) herhangi bir ''varlığı'' bir bütün olarak ele almayı daha uygun buluyorum.ve öyle olması gerektiğini ısrarla vurguluyoum.
#40 - Eylül 19 2007, 11:53:49

beyaz bir şeye ne kadar çok kir bulaşırsa okadar çabuk kendinden geçer kendinden soyutlanır ve beyaz renkteki kiri silmeye çalıştıkça diğer yerlere bulaştırırsınız... hiç bir şey sade beyz kalamaz!!!! insan olarak düşünseniz bile yılların verdiği yorgunlukla o bembeyaz ii niyetli insanda bile geçmişine dönük bir kin oluşmaya başlayacaktır.. ve o insan da bembeyaz asla olamaz  gri bile olsa  beyaz değil dir siyaha daha yakındır herzaman...

beyaz kıyafetlere beyaz kağıtlara bi bakın sakladığınız dosyanızda bile durduğu  yerde kararmaya başlar kenarı köşesi silsende beyazlamaz..  beyaz herzaman kararmaya daha yatkın ve meğilli olmuştur... kirlenen de artık beyaz olamaz zaten bir zamanlar oda öyleydi diyebiliriz....
#41 - Eylül 20 2007, 18:11:40

fortune

ewet öylolur.
#42 - Eylül 21 2007, 01:17:39

:D
#43 - Eylül 22 2007, 16:41:52

fortune

niye güldün?
#44 - Eylül 23 2007, 23:32:25

BEN GÜLERİM SEN BANA BAKMA
#45 - Eylül 25 2007, 18:10:03

fortune

iyi o zaman.
#46 - Eylül 25 2007, 19:29:59

siyahtır siyah :D  :D
#47 - Eylül 30 2007, 21:34:43

fortune

aksini iddia etmedik henüz.siyah olsun dedik.
#48 - Eylül 30 2007, 21:40:49

buarada harbiden siyah olduğunu bembeyaz tişörtümde denemiştim o aklıma geldi onuda yazimm dedim :D
#49 - Eylül 30 2007, 21:52:06

ne diyonuz siz ya ne tişörtü (6) ya

şöyle bi daah düşündümde kirlenen bişi nsl aynı kalırki bu olmaz yani beyazda asla bi daha beyaz olmaz kirlenmiştir eski halini almasını beklemek saçma olur ama siyahta olmaz bunu bi daha söylüyorum siyah farklı bi renk beyazın kirlenmiş hali değil
#50 - Eylül 30 2007, 21:56:50
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

AĞAÇ GERÇEKTEN AĞAÇ MIDIR?

ALDIĞIMIZ NEFES YÜRÜYEMEYEN hayvan mıdır?

YEMEK ASLINDA TOPRAK MIDIR?

BİZ VAR MIYIZ?

SİYAH ASLINDA BEYAZ MIDIR?

HEPSİNİN CEVABI AYNI!!!

#51 - Eylül 30 2007, 23:12:50
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

AĞAÇ GERÇEKTEN AĞAÇ MIDIR?

ALDIĞIMIZ NEFES YÜRÜYEMEYEN hayvan mıdır?

YEMEK ASLINDA TOPRAK MIDIR?

BİZ VAR MIYIZ?

SİYAH ASLINDA BEYAZ MIDIR?

HEPSİNİN CEVABI AYNI!!!

çok hoş..
#52 - Ekim 02 2007, 09:39:06

siyahın nekadar beyaz olduğundan bahsedilmioki burda....  üstte yasıklarının hepsinin başka anlatım çeşitleri vardır yani onlar bikere nesne nefes haricinde hayvan olamayaak kadarda cansız bence...
neyse biz süre gelen olaylarda elde edilen sonuçlardan bahsedioruz e dış etkenlere göre değişip kişiliğini kaybedenlerden hiçbirinin cvbı aynı olmadı olmasda..
#53 - Ekim 08 2007, 06:54:37

sürmeli çocuk

dışı kar beyazı içi zifiri karanlık olanlarda vardır beyaz kirlenirse artık bir siyahtır
#54 - Kasım 04 2007, 14:59:01

beyaz her zaman beyazdır :P
#55 - Kasım 04 2007, 15:20:07
İncitiyor olmam incindiğim anlamına gelmez.

kirlenmek güzeldir..  :Ç ama ya leke çıkmazsa :bye o zaman ne olacak :hönk :hımm
#56 - Kasım 08 2007, 21:34:12
« Son Düzenleme: Kasım 08 2007, 21:43:41 Gönderen: ***ROCK*** »
Now that you're gone
All that remains
Is the ghost of love
Deep in my mind
I hear the chains
Of the ghost of love :)

fortune

beyaz her zaman beyazdır

aynen ve tecrübeyle........
#57 - Aralık 26 2007, 22:33:32

bırakın siyah kalsın tartışmaya ne gerek var.. (6)
#58 - Aralık 30 2007, 16:56:56

BaGéT

siyahtır artık D:
#59 - Aralık 30 2007, 17:02:02

beyaz ne kdr kirlensede aslında o beyazdır ama insanlar onun beyazlığını göremez işlerine gelmez artk o insnların gznde siyahtır ve bunu deiştirilemez gibi bakarlar halbuku o siyahın içinde parlak bir beyazın oldunu göremezler...
#60 - Haziran 05 2008, 23:41:28
4 gün 4 gece bekledim ben
4 gün çıkmadım hiç evimden
uyur gibi yapınca acım diner mi sence

fortune

bu işte, her düşünce,inanç ve duygunun materyalizleştirilmesinin bir sonucudur.
#61 - Haziran 13 2008, 20:24:53

***MATİK her türlü lekeyi iz bırakmadan çıkartır.Çay lekesi,kahve lekesi,çimen lekesi,vişne lekesi,mürekkep lekesi,kan lekesi,namus lekesi...vb aklınıza ne gelirse.

(Raskolnikov, hafiften zengin ve yaşlı kadını hunharca öldürdükten sonra üstündeki bembeyaz tişörtün kan içinde kaldığını farkeder.
RASKOLNİKOV:Olamaz şimdi bunu nasıl temizleyeceğim!
NERDEN ÇIKTIĞI BELLİ OLMAYAN ADAM:Elinizi kana mı buladınız  ***MATİK kullanın arkada delil bırakmaz.

(Siyah beyaz görüntü.kamera odanın içinde yavaşça gezerken yatağa yönelir.Nuri Alço tarzında, ilaçlı gazoz gibi dikkatlice kurgulanmış bir plana kurban giden zavallı kız birden uyanır.)
KIZ:Nolamaz!Ben şimdi alnımdaki bu lekeyle Nekrem'in yüzüne nasıl bakarım?
NERDEN ÇIKTIĞI BELLİ OLMAYAN ADAM:***MATİK kullan.***MATİK her türlü lekeyi söküp atar.

Kirlenmek güzeldir.Yeter ki yanınızda ***MATİK olsun.***MATİKle artık beyazlar daha beyaz renkliler daha renkli.Üstelik yeni paketinde ve özel indirimli fiyatıyla.

(Farkındayım biraz saçma oldu.Belki bu kadar duygusal bir başlığa haksızlık oldu.Saygısızlık olarak almayınız.pişman değilim.eğitim şart =) :)))
#62 - Haziran 21 2008, 22:11:31
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own

poison_black!!

beyaz herzaman beyazdır.
İstediği kadar kirlensin.
#63 - Haziran 21 2008, 22:16:56

beyaz ı : saf temiz insan , siyahı ise manevi olarak kirlenmiş bir insan olarak görürsek.
1 kusur bile işleyen bir insan beyazlığını kaybedecektir. bu yüzden hiç bir şey beyaz kalamaz. dış görüüşte beyaz sansak bile aslında deildir.

#64 - Temmuz 01 2008, 10:52:58
İmza :Ç

siyahla beyaz  çok yakışıyo :D
#65 - Temmuz 02 2008, 00:35:07

beyaz -beyazdır

kirlenebilir ama ne kadar kirlenirse kirlensin o kirler beyazın varlığına dahil olmaz yalnızca üzerine yapışır
onlar farklı varlıklardır -ayrı varlıklardır

yani beyaz -beyazdır
#66 - Temmuz 05 2008, 03:22:56

yıkarsan beyazlaşır ama üzerindeki izler kalır heralde ufak tefek
#67 - Temmuz 24 2008, 18:09:04
Boğulmak değil korkum inan nefes alamamak
Rüyayı gerçek etmenin kolayı uyumak
Bir şeyi çok isteyip de hiçbir zaman alamamak
Hayat çocukken oynadığım kırık bir oyuncak

bir döngü içindeyiz her şey sürekli olarak değişir elbette ki beyaz artık beyaz değidir.
#68 - Temmuz 27 2008, 18:21:46

ne kadar kırlensede beyaz beyazdır
#69 - Temmuz 27 2008, 18:43:16
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Artık siyahtır. ;)
#70 - Temmuz 28 2008, 01:25:22

Motley

Özünde beyazdır,ama "kirlendiginde" artık beyaz degildir tabi görüntü olarak, oysa beyaz her zaman beyazdır.
#71 - Mart 03 2009, 19:14:14

önemli olan insanın özüdür her zaman yani beyaz beyazdır kirlensede yıpransada..en azından bir zmnlar beyaz olduğu bir yerden anlaşılır bir şekilde...
#72 - Mart 03 2009, 19:45:38
kalbinin kırıldığını görmeye dayanamam derdin hep..merak ediyorum kırarken gözlerini mi kapattın...???

söylemene hiç gerek yok anlıyorum gözlerinden ben bildiğim benim dediğim kalbini eller çalmış..!!!

Beyazın kirlendikçe özünü kaybetme olasılığı da vardır bence artık siyahtır :)
#73 - Temmuz 12 2009, 19:47:59
Hoşumuza giden bir bedenin içine
Hayalimizdeki insanı yerleştirir,
Adına da aşk deriz bu saçmalığın.

Zeitgeist

Ne kadar kirlendiğine bağlı.
#74 - Temmuz 12 2009, 19:49:03

Anti-tiKKy

'Öz'ünde beyazdır diyoruz. Öz gecmiş bitmiştir artık. Ama yine de o anda da eski saflıgını taşır ancak dısarı vurulamaz.
#75 - Temmuz 12 2009, 23:48:12

Kirlendiği renktedir.
#76 - Temmuz 19 2010, 23:28:50

ilki kadar beyaz kalmayacağı garanti. kirlenmiş bir kere, orjinalliğini yitirmiş. şöyle örneklersek daha güzel olur:

bir insan düşünün. belli bir yaşa kadar her normal insan gibi yaşamını sürdürmüş, parasını kazanmış, karnını doyurmuş, gezmiş, zıçmış, sevişmiş... daha sonra ne olduysa olmuş, sıyırmış bu adam. sokaktan 10-15 kedi toplayıp evine sokmuş. bi kısmını diri diri kesmiş, bir kısmını diri diri fırına atmış ve diğer kısmını küvette boğmuş. bunlarla yetinmemiş, sokaktan bulduğu bir çocuğu eve getirerek parçalara bölmüş ve bir süre onun etiyle karnını doyurmuş falan.

şimdi bu kişi biyolojik açıdan baktığımızda sen ben gibi 46 kromozoma sahip bi insan, di mi? insan hakları evrensel beyannamesine göre de çeşitli hakları olan birisi. lakin yaptığı toplum açısından kabul görülemez, insanlık dışı bir olay. bu insana sen ''özünde o da insan'' diyerek yaptıklarını gözardı edip diğer normal insanlar gibi davranamazsın artık. zira bu kişi, insan olmanın gerekliliklerinin tamamiyle dışında seyreden eylemlere kalkışmış ve başka bir insanın hem de diğer canlıların yaşama hakkını hiçbir hakkı olmamasına rağmen hiçe saymış. artık o, bağımsız devletlerin kendi yasalarında belirtilen türde cezaya çarptırılması gereken biridir. iran'da idam, amerika'da idam, yunanistan'da müebbet, kore'de linç, rusya'da kurşuna dizilme gibi çeşitli cezalara çarptırılma hakkı kazanmıştır. birçoğuna göre de hiçbir şekilde o eski beyazlığı kalmamış, hayvandan bile aşağılık yaşam formudur.
#77 - Temmuz 19 2010, 23:44:51
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

kosla oxi action ile beyazlar artık daha beyaz..
#78 - Temmuz 20 2010, 02:49:20

kosla oxi action ile beyazlar artık daha beyaz..

:hea

Grileşir bence git gide.  (6)
#79 - Şubat 06 2011, 17:42:38
« Son Düzenleme: Şubat 06 2011, 17:43:33 Gönderen: Life_Deceive »

İyi de bu konuya göre değişir .

Düz olarak konuya bakarsak , yıkayınca geçer.
#80 - Şubat 18 2012, 20:00:56
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.