Alternatifim Cafe

ne türklere ne ermenilere soykırım

Discussion started on Ermeni Sorunu

CuRCu Çok teşekkürler! Güzel bir yazıydı gerçekten. Doğrusu ben de çok merak ediyorum arkadaşların ''yorumlarını'' !
;)
#51 - Eylül 06 2007, 12:04:53

Bayan Özcan Muşoğlu, ne güzel yazmış. Hep birbirimizi didikleyip duruyoruz. Birlik olamıyoruz.

Avrupalı çok iyi biliyorki çalışan Türk nüfusuna muhtaç...
#52 - Eylül 06 2007, 12:10:19
kuzi tennım pkk^^^
Çek, sündür, bırak don lastikleri 1 lira^^^^

teşekkürler arkadaşlar asıl merak ettiğim başkaları olsada :D
#53 - Eylül 06 2007, 12:32:29
O'nu Buldum..Seni Buldum...Tıpkı Bi Ben Gibi =)

--MEZARDAKİLERİN PİŞMAN OLDUKLARI ŞEYLER İÇİN DÜNYADAKİLER BİRBİRİNİ YİYOR--

Kokuşmuş Ruh LeşLerinize,Ruh Eşimle Isırık Attım!

yarın ermeniler değil gün gelecek keldaniler ve diyer bir çok ırk istediğini alacak bunun inkar etmekle yok böyle bir şey demekle ilgisi yok siz kabul etmye bilirsiniz bu gün yurt dışında bunu dediğinizde hapse atılıyorsunuz. olayın yaptırımı var ya tc de ...
#54 - Eylül 06 2007, 14:05:03

peki insanlarn fikirlerini kısıtlamak, o fikri savundu diye hapse atılması insan haklarına saygılı bi daavranış mı?
Bunları yapan ülkeler güyaaa demokratik ülkeler (!)bişi sorcm sn bu ülkelern yaptıklarını doğru buluyormusun merak ettim_?
#55 - Eylül 06 2007, 14:38:00
AŞK ALIR BENİ KANDIRIR BENİ Bİ ÇOCUK GİBİ...:(

Semeni bence susma hakkını kullan.
Çünkü saçmalamaya başladın. Okadar yorumlar , alıntılar yaptık. Hiç mi düşünmüyosun. Öle bir konuşuyorsun ki sanki bu vatanda yaşamıyormuşsun gibi.
Lütfen , daha fazlası haline güldürtme insanları.
Önce kimliğine karar ver.
#56 - Eylül 06 2007, 16:02:25

tabiki diyer ülkelerin bu işe çıkar amaçlı girdikleri belli bu yüzden doğru bulmuyorum. şunuda ekliyeyim madem öyleyse tc de ona karşı harekete geçsin ülkeleri ihtar etmek yapma yavrum gibi bir şey bence
#57 - Eylül 07 2007, 13:55:51

Yeni!
xxxx
#58 - Eylül 07 2007, 16:07:25
« Son Düzenleme: Eylül 02 2009, 14:56:13 Gönderen: S.B.K. »

Bu Kdr Tarihten Yoksun Bi İnsan Olmaz Ya...!Hiç Mi Okumuyosun Ya Da Saçma Sapan Ermeni Yazılarını Mı Okuyosun...!Ya Burda Gerçektn Ermeni Tarafındasın Ya Da Ortamı Germeye Çalışıyosun..!Merak Etme Çok İyi Geririz...
#59 - Eylül 09 2007, 10:48:53
İmzanız kural dışı.

Yeni!
xxxx
#61 - Eylül 18 2007, 17:27:17
« Son Düzenleme: Eylül 02 2009, 14:54:16 Gönderen: S.B.K. »

açık deil Saçma.Bu kadar kişi senin saçma srularına cvp verio ve anlamıyorum sen okumuyomusun yazılanları ki aynı şeyleri pişirip pişirip önümüze koyuyosun? :hımm
#62 - Eylül 18 2007, 17:28:33

bunda hazmedemiyecek bir şey yok iki millettende can kaybı olmuştur. nokta
#63 - Eylül 18 2007, 23:14:34

İki millattende can kaybı olduysa bu soykrım deildir.Ermenilerin kökünü kurutsaydık o zaman olurdu.Hazmetmemiz için bir neden göremiyorum ???
#64 - Eylül 19 2007, 15:50:22

Yeni!
xxx
#65 - Eylül 19 2007, 15:58:13
« Son Düzenleme: Eylül 02 2009, 14:54:10 Gönderen: S.B.K. »

çünkü bunu soykırım olarak görüyorlar onlar için dedim ben
#66 - Ekim 10 2007, 12:20:54

Sen diğerlerinin fikirlerini, düşüncelerini nie bize savunuosun ki?Senin bir fikrin yok mu?
#67 - Ekim 10 2007, 22:24:40

benim fikrimi söylemiştim ama

"iki millettende can kaybı olmuştur"
#68 - Ekim 11 2007, 11:05:33

Yeni!
xxxx
#69 - Ekim 11 2007, 12:49:06
« Son Düzenleme: Eylül 02 2009, 14:49:47 Gönderen: S.B.K. »

ya semeni nickli arkadaş yazdıklarını bidaha oku bence saçmalıyosun
bi öyle diyosun bi böyle diyosun..  :S :öff
#70 - Ekim 11 2007, 16:38:26
O'nu Buldum..Seni Buldum...Tıpkı Bi Ben Gibi =)

--MEZARDAKİLERİN PİŞMAN OLDUKLARI ŞEYLER İÇİN DÜNYADAKİLER BİRBİRİNİ YİYOR--

Kokuşmuş Ruh LeşLerinize,Ruh Eşimle Isırık Attım!

ya semeni nickli arkadaş yazdıklarını bidaha oku bence saçmalıyosun
bi öyle diyosun bi böyle diyosun..  :S :öff

:okey
#71 - Ekim 16 2007, 20:28:38

Boşuna uğraşmayın anlamaz...  :haydut
#72 - Ocak 28 2008, 20:35:08
kuzi tennım pkk^^^

rihanna_m

Belgeler, arşivler...
Bu konu üstünde bu kadar durulmasına rağmen arşivlerin açılmasına dair herhangi bir habere rastlamadım.
Ayrıca Ermenilerin yoğun olarak bulunduğu bi yerde yaşayan biri olarak, onların büyükanneleri büyükbabalarından duydukları anıları dinlediğimde hiç bu kadar kötü hissetmemiştim kendimi.
Ermenilerin ne kadar suçu varsa, Türklerde aynı düzeyde suç işlemişlerdir.Ben buna inanıyorum.
#73 - Mart 01 2008, 13:23:56

Peki Türk büyüklerinden dinledin mi hiç?
#74 - Mart 07 2008, 23:29:05
kuzi tennım pkk^^^

Belgeler, arşivler...
Bu konu üstünde bu kadar durulmasına rağmen arşivlerin açılmasına dair herhangi bir habere rastlamadım.
Ayrıca Ermenilerin yoğun olarak bulunduğu bi yerde yaşayan biri olarak, onların büyükanneleri büyükbabalarından duydukları anıları dinlediğimde hiç bu kadar kötü hissetmemiştim kendimi.
Ermenilerin ne kadar suçu varsa, Türklerde aynı düzeyde suç işlemişlerdir.Ben buna inanıyorum.

Hımmm sen bildiğin hikaye dinlemişsin o zaman arkadaşım . .
Bakınız arkadaşlar. Bu Ermeni Soykırımını zamanında Ermeniler bile kabul etmiştir... Bu Ermeni meselesi çıkmaz hal aldığı vakit Türkiye Cumhuriyetinin göstereceği en gerçek naıt

ERMENİLERLE YAPILAN GÜMRÜ ANTLAŞMASIDIR. .  Bu antlaşmada Ermeniler Türkleri katlettiğini resmen kabul edip imzalamıştır. En büyük kanıtımız bu
----

olaylar bu kadar basit anlatılmamalı. örneğin gümrü barışının maddeleri iyice öğretilmeli -ezberletilmeli demiyorum-.

örneğin:
1. Andlaşmanın 10. maddesiyle Ermenistan, Doğu Anadolu'da bir miktar toprağın Ermenilere verilmesini öngören Sevr Antlaşması'nı yok sayacağını kabul etti

2.Türkiye sınırları içinde Ermenilerin çoğunlukta bulunduğu hiçbir bölge olmadığı kabul edildi. (bu çok önemli)

3. ayrıca bu antlaşmada Türklere karşı silah kullanmamış masum Ermenilerin kendi istekleri doğrultusunda belli bir süre içinde yurda donmelerine izin verilmiş. burdaki en onemli şey, bu maddenin kabulu ile Ermeniler bir bakıma yurda donme maddeine itiraz etmedikleri için tehcir edildiklerini kabul etmişler. ayrıca Türklere karşı suç işleyen Ermenilerin varlığını da kabul etmişler. daha ayrıca Ermenilere karşı soykırım yaptığı iddia adilen bu millet savaşta kazanan taraf olduğu haldu niçin Ermenilerin yurda geri donmesine izin versin eğer oyle bir maksat olsaydı var olanların dahi mubadelesine veya tehcirine karar verilir ve savaşta galip taraf olduğu içinbu Ermenilere gayet rahatlıkla kabul ettirilebilinirdi.
[/u]
#75 - Mart 09 2008, 00:57:45
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.