Alternatifim Cafe

H.I.M ( His Infernal Majesty ) Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

H.I.M ( His Infernal Majesty )

Biografi
1995 yılının ortalarında Finlandiya'da kurulan H.I.M. (His Infernal Majesty), günümüzde gotik rock müziğini yeniden filizlendiren ekiplerin başında yer alıyor. Topluluğun kendine model aldığı isimler ise Sisters of Mercy ve The Mission U.K.. H.I.M.'i benzerlerinden ayıran önemli bir özellik, tehditkar melodiler eşliğinde mistik aşk hikayeleri anlatmak.
“ Uyuşukluğumu Johnny Cash ve Roy Orbison'la geçiştirmeye çalışıyordum” diyen şarkıcı ve şarkı yazarı Ville Hermani Vallo tarafından kurulan H.I.M., Brian Eno ile kendinden geçen Migé Amour (bas), düzenli olarak Jimi Hendrix dinleyen Lily Lazer (gitar), Gas Lipstick (davul) ve Zoltan Pluto (keyboard) tarafından oluşuyor.

Adlarını ilk duyurdukları kısa çalar “The EP 666 Ways to Love”, onların aynı zamanda 1996 yılında yayınladıkları ve İskandinav müzik sektöründe iyi bir satış grafiği yakalayan ilk kayıtları. Bir yıl sonra çıkan “Greatest Love Songs, Vol. 666”, sadece topluluğun kült statüsünü sağlamlaştırmakla kalmadı, aynı zamanda onların dünya çapında bir ün elde etmeleri için ilk adım oldu. Chris Isaak'den yorumladıkları 'Wicked Game', büyük bir liste başarısı yakaladı. Bu albümün hemen ardından tüm Avrupa'yı hedefleyen bir turne gerçekleştiren topluluk, başarı merdiveninin basamaklarını üçer beşer tırmandı. Üç yıl sonra çıkan H.I.M.'in ikinci albümü “Razorblade Romance”, yine büyük bir müzikal ve ticari başarı kazandı; ünlerine ün kattı. Daha önce White Zombie ve Nine Inch Nails ile çalışan yapımcı John Fryer, topluluğu birinci lige taşıdı. “Deep Shadows And Brilliant Highlights” 2001, bir buçuk yıllık sıkı bir çalışmanın ürünü olan 10 şarkıdan oluşan son çalışmaları “Love Metal” 2003 yılı sonunda çıktı.'Babamın seks shopunda günler hep aynı geçiyordu.kendileri ve birlikte oldukları insanları memnun etmek için uğrasan müşteriler..çok sıkılmıstım.bu benım istediğim şey değil..!en iyisi ben HIM ile insanların derinliklerine yol alayım'tam olarak ville hermani valo bunları demesede buna yakın düşünceleri HIM in zeminini hazırlamıos oldu.sekiz yasından beri müziğin içinde olan ve neredeyse calamadığı müzik aleti bulunmayan valo, bu sıradanlığı kırabilmek için 1995 yılında yanına Mige Amour(bas), Lily Lazer (gitar) Gas Lipstick(davul) ve Zoltan Pluto (keyboard) yu da alarak seytani majeste olma yolunda finlandiyada hazırlıklara basladı.grup kurulus asamasındayken ruhumuzu yerinden zıplatacak sesiyle bizleri büyüleyen Villenin istediği grupta bass gitar calmakmıs.nasıl calıyordur bilmem ama vokal olmakla iyi bir seçim yaptıgı kesin. yoksa nasıl duyabilecektik o muhtesem sesini!? sisters of mercy ve the mission U.K i kendine model alan finli grubumuz 1996 da ilk kayıtları olan the ep 666 ways to love ile iskandinav müzik sektöründe oldukca iyi bir satıs grafiği yakaladı.bir yıl sonra ise greatest love songs vol 666 ile dünya capında üna kavusan majestelerimiz, Chris Isaak den yorumladıkları Wicked game sayesinde büyük bir liste basarısı yakalamıs oldu.ününe ün katarak basamakları hızla tırmanan HIM üç yıl sonra ikinci albümleri Razorblade romance i piyasaya sürdü.hayatımın dönüm noktasını olusturan o muhtesem sarkınında (close to the flame) içinde yer aldırğı üçüncü albümleri deep shadows and briliant highlights 2001, askın metal halini anlattıkları dördüncü albümleri love metal ise 2003 yılında helsinkide hiili hiilesmaa prodüktörlüğünde dünyaya tanıttı.hatta ilk klip bruid alive by love simdilerde viva la bamdan tanıdığımız bam margera tarafından çekilmekle kalmamıs üstüne klipte juliette lewis bile oynamıstı.bu albümden sonra belki de zaman kazanmak amacıyla love said no:greatest hits 1997-2004 karsımıza çıkıyor. biz bu albümlerle derinlere yüzerken ville valo ve ekibi bos durmuyor tabii.iste 2005 yılında finlandiya asıllı gothic rock grubumuz seytani majesteler iftiharla sunar: darklight.. iyiki insanları eğlendirecek olan ve aynı zamanda ville mizin sıkılmasına neden olan o seks shop vardıda gotik adamlarımız aklını kullanıp kendine ait olan besteleri ortaya cıkardı.albümden cıkan ilk single wings of a butterfly iste tam olarak bunları hissettirdi bana.dark light albümü diğerlerine göre birçok farklı özelliği bünyesinde barındırıyor.bunlardan biri bu albümü ilk defa amerikada yayınlayacak olması ve bunun yanı sıra amerika da kaydedilen ilk hım albümü olması.daha önce u2,the cure ve pearly jam gibi isimlerlede calısmıs olan prodüktör tim palmer ile calıstı.grup ilk kez bir sarkı adını albüm olarak benimsemiş oldu.en önemli özelligi ise vile valo nun aklındaki sounda cok yaklasan bir albüm olarak karsımıza çıkması. gelelim su 666 muhabbetine..sarkı sözlerinde 666 rakamını diğer sözcüklere sağlam bi sekilde oturtan hım acaba satanistmi? the rasmus gibi damarlarında finlandiya kanı tasıyan seytani majestelerimiz ville lavonun kökeni aynı zamanda macaristana dayanıyor. yani vlad tepeş (kont dracula)... dinleryenler içinde bu tartısıla dursun valo söyle biracıklama getiriyor 'tanrı ve seytan bir fantazi.korku filmleri için iyi bir hikaye.bundan fazlası değil.baskaları buna inanabilir ama biz çoktan yitirdik.galiba bu bizim jenerasyonumuzun da ortak sorunu..' madem inancınızı yitirdiniz ya 666? HIM bu seytani rakamın asktaki iyiliği ve kötülüğü simgelediğini söylüyor.askın hayattan üstün ölüme daha yakın tavrını...bir de birçok genç kızımızın vücudunu süsleyen heartagram meselesi var.ama ona hiç girmiyorum.bunun dısında adamların yaptıkları müziği artı yada eksi sekilde eleştirmel yerine çokta gerekliymiş gibi ville valonun cinsel tercihi üzerine konusmalar dönüyor.sahnedeyken yapmıs olduğu makyajlar yüzünden bu gibi konulara malzeme olsada hatunların ilgisini üzerinde toplanmaktan yinede geri kalmıyor. bu da yetmiyor internet üzerinde yapılan anketlerde yasayan en ateşli rockçı diye de nitelendiriliyor.bir de bu konuyla ilgili yapmıs olduğu acıklamalar var zat-ı muhteremin: homoseksüel bir deneyim yasamamıs,biseksüel bir erkeim..kız arkadasıyla turnelerden fırsat buldugunda evlenmeyi düşünen frotmanımız bu düğünü oldukca çılgın fikirlerle organize etmeyi düşünüyor. bundan 4 yıl önce h2000 festivalinde dinleyenleri karanlık melodilerin içinde mistik ask sözleriyle derinliklere gönderis olan HIM umuyoruzki ülkemize tekrar uğrar.benim gibi derinliklere yolculuk etme fırsatını kacırmamıs olanlarınız vardır elbet...su an için yapabileceğiniz tek sey dark light albümüyle yetinmek ve seytanı majestelerin gotik zırhlarını giyerek ülkemizi tekrar ziyaret etmesini beklemek...

Diskografi

"666 Ways to love: Prologue"
01. Stigmata Diaboli
02. Wicked Game
03. Dark Secret Love
04. The Heartless

"Greatest Lovesongs Vol.666"

01. Your Sweet Six Six Six
02. Wicked Game
03. The Heartless
04. Our Diabolikal Rapture
05. It's All Tears (Drown In This Love)
06. When Love And Death Embrace
07. The Beginning Of The End
08. (Don' t Fear) The Reaper
09. For You
66. Untitled Hidden Track

"Razorblade Romance"

01. Your Sweet 666
02. Poison Girl
03. Join Me In Death
04. Right Here In My Arms
05. Bury Me Deep Inside Your Heart
06. Wicked Game
07. I Love You
08. Gone With The Sin
09. Razorblade Kiss
10. Resurrection
11. Death Is In Love With Us
12. Heaven Tonight
13. Sigillum Diaboli
14. The 9th Circle (OLT)
15. One Last Time

"Deep Shadows and Brilliant Hightlights"

01. Salt In Our Wounds
02. Heartache Every Moment
03. Lose You Tonight
04. In Joy And Sorrow
05. Pretending
06. Close To The Flame
07. Please Don't Let It Go
08. Beautiful
09. Don't Close Your Heart
10. Love You Like I Do

D i g i P a k :

01 - 06
07. You are the one
08. Please don't let it go
09. Beautiful
10. In love and lonely
11. Don't close your heart
12. Love you like I do
13. multimedia

"Love Metal"

01. Buried Alive by Love
02. The Funeral of Hearts
03. Beyond Redemption
04. Sweet Pandemonium
05. Soul on Fire
06. The Sacrament
07. This Fortress of Tears
08. Circle of Fear
09. Endless Dark
10. The Path
11. Love's Requiem [Ltd.Ed.]
12. Buried Alive by Love (Video)[Ltd.Ed.]

J e w e l C a s e :

01 - 10
11. The Funeral of Hearts (Video)

"And Love Said No"

Disc 1
01. And Love Said No
02. Join Me (Razorblade Mix)
03. Buried Alive By Love
04. Heartache Every Moment
05.Solitary Man
06. Right Here In My Arms
07. The Funeral Of Hearts
08. In Joy And Sorrow
09.Your Sweet 666
10. Gone With The Sin
11. Wicked game
12. The Sacrament
13. Close To The Flame
14. Poison Girl
15. Pretending (Album Version)
16. When love and death embrace
Including a secret internet access
Disc 2 (DVD)
01. Soul On Fire (Live)
02. The Funeral Of Hearts (Live)
03. Beyond Redemption (Live)
04. Sweet Pandemonium (Live)
05. Buried Alive By Love (Live)
06. The Sacrament (Live)

"Dark Light"

01. Vampire Heart
02. Rip Out The Wings Of A Butterfly
03. Under The Rose
04. Killing Loneliness
05. Dark Light
06. Behind The Crimson Door
07. Face Of God
08. Drunk On Shadows
09. Play Dead
10. In The Nightside Of Eden
11. Venus In Our Blood
12. The Cage
LoveMetal
Love Metal askla ölümün kesistigi noktadir hal boyle olunca ask istirabin istirabi olup ölumden bile daha beter oluyor ve ortaya ONLY LOVE METAL ÇIKIYOR
Heartagram

HIM'in ilk albümden beri kullandiklari, Gas'ýn sol dizinin arkasinda, Mige'in sol kolunda, Ville'nin göbeginin altinda ensesinde ve gögsünde dövmesi bulunan sembol..

Ville heartagram için;"iyiligi ve kötülügü simgeliyor..pentagram kötülügü,kalp ise iyiligi..yani birbirine tamamen zit iki seyin karisimi..ayni yin ve yang gibi.. bu bizim grubumuzun sembolu ve satanizmle hicbir alakasi yok.."demistir..

::yea üyeLeR ::yea

* dark.light.999

* dark.angel

*NovemberRain

*ƒяєєѕѕgii

*__BuROcK__

*VeLeD-i MeTaL

*satanist imam

*dumanyak

*princess twinkle

*purple_

*berenco

*deelara

*poison_black!!

*disaster_girl

*dArK

*DDG-SEEPEX

*poison_girl

**__M-@-s-s-@-c-r-e__*

*galatasaray_zeki

*jenni

*m@niac_girL

*.cRosLn.

*exorcism

*Gr££N Day manyağı

*HeArT Of MiSeRy

*kutukola

*kingbozbay

*stacy_555

*!ѕαтαηι¢_ναмριяє!

*rocker girl

*...Infernal Angel...

*GoTHiCa

*countess of darkness

*negative one

*Denizzz06

*gIcIk

*us5supporter

*aysnnnn

*SpecialBlood

*metalkolik87

*333+333

*shut-_-up

*bad_girl

*rockway

*amy_sebo

*-мσηѕσση-

#1 - Ağustos 24 2006, 16:03:34
« Son Düzenleme: Eylül 01 2008, 20:39:39 Gönderen: dark.light.999 »
Sorarlarsa, "Ne iş yaptın bu dünyada?" diye, rahatça verebilirim yanıtını: "Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyarın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."

[Hakan Günday]

ben de üye oliim cnm darkım lightım :muhah
#2 - Ağustos 24 2006, 16:06:00
yine kopuk bi ben bu caddelerde gezerken rastladım bir iskenderciye :muhah
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

Kod: [Seç]
[url=//forum.alternatifim.com/index.php?topic=46327.0]H.I.M( his Infernal fan Majesty ) fan club[/url]
ark.lar kodunuz benden :okey :))
#3 - Ağustos 24 2006, 16:20:21
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

saol kod için dark.angel =)  beni saymazsak ilk üye sensin !!! ama nerde bu HIM hayranları ya??!!
#4 - Ağustos 24 2006, 16:35:03
Sorarlarsa, "Ne iş yaptın bu dünyada?" diye, rahatça verebilirim yanıtını: "Yalnız kaldım. Kalabildim! Altı milyarın arasında doğdum. Ve hiçbirine çarpmadan geçtim aralarından..."

[Hakan Günday]

NovemberRain

::yea ::yea ::yea
One Last Time  ::yea :)
Evde birtek bu grubun posterleri var. Benide üye yapabilirsiniz :)

Not: İmzama birşey eklemem bilginiz olsun :)
#5 - Ağustos 24 2006, 19:29:11

essgi

bende üye olabilirm :))
#6 - Ağustos 24 2006, 19:33:21

üye nasıl olunuo  :nohashas bende isterim
#7 - Ağustos 24 2006, 20:01:26

Brk`| There is nothing left to lose...

ark.lar dark.light.999 meşgul galiba gelince sizi üye yapar ok :okey ben sölerm ona :))
#8 - Ağustos 24 2006, 20:25:33
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

tamam arkadaşlar hepinizi  üye yaptım!! bişey sorcam HIM nie bu sene rock'n coke a gelmicek bilen var mı?
#9 - Ağustos 24 2006, 20:55:17

[Hakan Günday]

tamam arkadaşlar hepinizi  üye yaptım!! bişey sorcam HIM nie bu sene rock'n coke a gelmicek bilen var mı?

parada anlasamamıslardr  :muhah

bu arada benide uye yaparmısın ??  :))
#10 - Ağustos 24 2006, 21:24:26
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

olabilir para önemlidir tabi onlar için!! zaten gidemicektim ki ama olsun genede gelselerdi ii olurdu!!
buarada üye oldum cnm..imzanıza kodu eklerseniz ii olur!!
#11 - Ağustos 24 2006, 21:49:40

[Hakan Günday]

oke ekliyorum simdi  :))

bu arada funclub içn elimden gelen yardımı yaparım :)) :muhah
#12 - Ağustos 24 2006, 21:52:13
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

saol cnm ya!! bugün sitede HIM hayranı aramaktan öldüm!! önceden HIM hayranı yok mu die bi konu açmıştım onuda şikayet edip sildirmişLer  :ban
yardımların için şimdiden teşekkürler!!  :cicek
#13 - Ağustos 24 2006, 22:09:20

[Hakan Günday]

onemli diil ya gelirler sonradan hem takma sen  :))
#14 - Ağustos 24 2006, 22:10:34
Mercey.

benide üye yaparmısın ::yea
#15 - Ağustos 24 2006, 23:50:15
gücün warsa durdur bni.....!!!

slm cnm   daha yeni gördm açıldığını bnide üye yapabilir misin.
#18 - Ağustos 25 2006, 11:13:01
söyleyecek çok sözüm vardı, hepsi yarım kaldı. Neler ummuştum hayattan, elimde ne kaldı? Kırılan kalbim miydi yoksa?... Karnımdaki bu sancıyla, küflenmiş ruhum unutmadı, unutmadı seni hala...

yonJa'Mı eqLeyinn piLizzz ---> wict.girl@hotmail.com  (6)

tabiki de üye oldun bile!!! hayırLı oLsuNN  :cicek
#19 - Ağustos 25 2006, 11:16:41

[Hakan Günday]

poison_black!!

benide üe yaparsan sevinirim  çok severim HIM i fazla dinlemedim ama :muhah
#20 - Ağustos 25 2006, 13:23:47

dark.light.999 beni de uygun bi zamanda üye yaparsın :cicek
Resimli kodunuz da benden arkadaşlar ;)

Kod: [Seç]
[center][b]>>TIKLA>>
[url=//forum.alternatifim.com/index.php?topic=46327.0][img] http://img201.imageshack.us/img201/5250/himtg0.jpg[/img][/url]
[b]<<TIKLA<<[/b][/center]

>>TIKLA>>

<<TIKLA<<

da niye hiç bi üye imzasına kod'u koymamış ya :sizo
#21 - Ağustos 26 2006, 11:37:14

poison_black!!

koydukkkk :muhah
#22 - Ağustos 26 2006, 12:03:25

disaster_girl e teşekkürlerimizi iletiyoruz  resimli kod için  :))
evet ya nie kimse imzasına kodu yazmıyor!! :alala
HIM en sevdiğiniz şarkısı yada şarkıları hangiLeri?? benim funeral of hearts ve gone with the sin ( bende çok güsel anıları vardır ) ama ağlamak için join me in death şarkısı çok uygun ne ağlardım o şarkıda ya  :agla özellikle "this live ain't worth living" dedin de ville valo!!
sizinle en sevdiğim HIM le ilgili resmi paylaşmak istedim
#23 - Ağustos 26 2006, 15:36:46
« Son Düzenleme: Ağustos 26 2006, 15:38:01 Gönderen: dark.light.999 »

[Hakan Günday]

#24 - Ağustos 26 2006, 18:22:05
I've signed- a contract with the devil // Read all about it, in the book of heavy metal..!

#25 - Ağustos 26 2006, 18:36:14
I've signed- a contract with the devil // Read all about it, in the book of heavy metal..!

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.