Alternatifim Cafe

Müslüm Gürses

Discussion started on Sanatçılar - Gruplar

sercs

türk arabesk inin duayenlerinden müslüm babayı nasıl tanırsınız  ne bilirsiniz  hakkında   yani arkadaşlar  bu adam hakkında  ne düşünüyorsunuz...

hayatı ile ilgili dökümanlar yakında burda....
#1 - Ağustos 06 2006, 21:06:53

Müslüm bambaşka bir insan. Çok seviyorum onu.  Efendi, mütevazi,candan bir insan. Yorumları mükemmel.
#2 - Kasım 16 2006, 11:43:57

aßi Müslüm ün Yeri ap Ayri ya :)= cidden Öle yani Adam söyLüuyor karde$im :D uheuheuhe

iLk  Ve Son a$kImdIn GencLik cagImda :) offo ff
#3 - Kasım 19 2006, 12:51:48
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Ben söylediği şarkıları beğenerek dinliyorum..
Bu aralar en çok dünlediğim şarkısı UNUTAMADIM

kim bilir kimler var şimdi kalbinde
sen beni unuttun çoktan belkide
ben hala yaşarım eski günlerde
her şeyde sen varsın unutamadım
#4 - Aralık 17 2006, 17:42:45
Ne zaman bir her şeyi ölse birinin,
Kendini ölümlerle yaşar kalır o.
Ne zaman bir kendisi ölse birinin,
Ölümlerde kendini yaşar kalır o.

Gereksiz Biri Olarak Görüyorum.

Katılıyorum..
#5 - Şubat 13 2007, 19:06:47
İnsan insan olmalı ki, insanlarla insanca yaşayabilsin.

Arabesk denince akla zaten ilk Müslüm baba geliyor. Kişilik olarak çok beğendiğim bir insan. Allah işini gücünü rast getirsin ...
#6 - Mart 25 2007, 07:09:07
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

şimdi ben sizin dinlediğiniz müziğe gereksiz desem yorumunuz ne olur  :S
Boş Konuşmayın....
#7 - Mart 31 2007, 23:52:00
benim kaderimde binlerce çile,
yorgun bedenimi taşır meçhule
sevgilim sende git.. git güle güle
gidene ağlamak benim kaderim...

müslümün başından geçen bir olayı biliyorum trafik kazası geçirmiş hastahaneye götürmüşler ama öldü diye morka koymuşlar hemşirenin biri morkları konturol ediyormuş müslümün bulunduğu yeri bi açmış adam kıpırdıyo meğersem ölmemiş ama biraz daha dursaymış soğuktan ölcekmiş kıyamm müslümüme 
#8 - Nisan 01 2007, 00:19:33

baba ya o az mı oturup şarkılarında ağladım kim ne derse desin baba fena sölüyo...
#9 - Nisan 11 2007, 21:00:51
Sanki şimdi bensiz çok mutlumusun?
Ben böyle ağlarken huzurlumusun?
Bu büyük sewdamdan korkuyormusun?
Söyle bana dönmen neden imkansız?!!!

Katılıyorum..

size kendinize bakmanizi tavsiye Ederm.. Milyonlarca insan'in duygularina tercüman Olmu$ ßirinin o $arkilarlar dertlerini Unutmu$ insanlar''in dinledigi insanlar'a gereksiz ßo$ gißi ithamlarda bulunmak cook sacma..

ßence MüsLüm Gürses Cook iyi ßir snatci özellikleßazi $arkilari Süper.. Ötesii taßi ßu $arkilar AnlayanLar Için...

#10 - Nisan 12 2007, 22:14:37
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Black Curse

Katılıyorum..

size kendinize bakmanizi tavsiye Ederm.. Milyonlarca insan'in duygularina tercüman Olmu$ ßirinin o $arkilarlar dertlerini Unutmu$ insanlar''in dinledigi insanlar'a gereksiz ßo$ gißi ithamlarda bulunmak cook sacma..

ßence MüsLüm Gürses Cook iyi ßir snatci özellikleßazi $arkilari Süper.. Ötesii taßi ßu $arkilar AnlayanLar Için...

Çok Doğru Söylüyorsun gIcIk ;)  Hem Herkesin Kendi Zevki Kim Karışabilir ki ...? Tabii ki Kimse  :okey
#11 - Ağustos 12 2007, 01:17:31

bırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr (6)
#12 - Ağustos 12 2007, 01:21:40
HoLi iSTanBuL'un ŞaHı
                                                                            AklıM KendiNé méZaR KazaBiLeceğiN KadaR DeriNn ..   

bazı şarkıları tabi güzel de adamın tipi bır reklamından sonra azıcık kaymış
#13 - Ağustos 21 2007, 15:14:31
(a) Umutsuzluk meleği tam şurda varlığını hissediyorum şu anda içimi kaplıyor hislerimi çalıyor ve beni benden alıyor nasıl bi iş bu böyle.Benim tek aşkım UmUtSuZlUk MeLeĞi :melek

katılıyorum
#14 - Eylül 18 2007, 20:14:55
GÜNEŞİ SEVİYORUM DİYORSUN GÜNEŞ AÇINCA GÖLGEYE KAÇIYORSUN.
YAĞMURU SEVİYORUM DİYORSUN YAĞMUR YAĞINCA ŞEMSİYENİ AÇIYORSUN.
KORKUYORUM SEVGİLİM ÇÜNKÜ BENİ SEVDİĞİNİ SÖYLÜYORSUN.

Müslüm Gürses'in kişiliği, yaşayışı, dini, inanışı beni hiç ilgilendirmiyor. Arabesk müzik denince aklıma ilk bu insan gelir. Sevilmemesinin iki nedeni olabilir. Bunlardan birincisi, arabesk müziğin varoşların, eğitim seviyesi alçak olanların dinlediği bir müzik türü olarak bildiğimiz için. İkincisi ise artık yorumladığı parçaların, medyadaki tavırlarının eskilerdeki "baba" sıfatını ona kaybettirmiş olmasıdır. Okuduğum okula, çalıştığım işe beni götüren şöförün arabasında "Müslüm Gürses, Orhan Gencebay" parçaları çaldığı araçlarda gidip geldim evime yıllarca. Yabana atılacak, gereksiz biri olarak değerlendirilecek insan değil. Çoğu yorumladığı parçaları severek, saatlerce dinlerim bazen.
#15 - Eylül 12 2008, 19:28:58

söz konusu müslüm baba olunca yoruma gerek kalmadığını düşünüyorum...
#16 - Mart 10 2011, 10:51:09

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.