Alternatifim Cafe

Placebo Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

::yea ::yea ::yea   PLACEBO   ::yea ::yea ::yea

Ünlü Placebo grubu; vokal, gitar ve basta Amerikalı Brian Molko, bateri, perküsyon ve dijeriduda İngiliz Steve Hewitt, bas, akustik, elektro gitar ve piyanoda İsveçli Stefan Olsdal'dan oluşuyor. Grup için her şey 1980 yılında başladı. İkisi de 8 yaşlarında olan Brian ve Stefan, Lüksemburg'da Amerikalı çocukların gittiği bir okulda eğitim görüyorlardı. Brian, o yaşlarında istediği arkadaşlıkları kuramamış ve çocukluğunun uzun bir dönemini bu anlamda yalnız geçirmişti. En büyük hayali sağlam dostlar edinip Londra'ya gitmekti.

Yıllar sonra okul bittiğinde, Brian ve Stefan Londra'ya taşındı. Ancak aralarında herhangi bir arkadaşlık ilişkisi yoktu. 1994 yılında bir gün, Manş Tüneli'nin çıkışında karşılaştılar ve uzun süre sohbet ettiler. O günün akşamında Brian'ın evinde müzik yapmaya karar vermeleri, Placebo için atılan ilk adımdı belki de. Stefan, Brian'ın gitar çalışına ve vokal tarzına hayran kalmıştı. İki genç, müzik grubu kurma planları yapmaya başlamış, tek eksiklerinin iyi bir baterist olduğuna karar vermişlerdi.

Daha önce Stefan ile birlikte çalışan ve perküsyon okumak için Londra'da bulunan İsviçre asıllı Robert Schultzberg'i de aralarına alarak "Ashtray Heart" adlı bir grup kurdular. Brian, grubun kurulmasından önce tiyatro okuyordu. Daha sonra fikrini değiştirerek müzik yapmaya ve tüm çalışmalarını gruba yoğunlaştırmaya karar verdi. Kısa süre içinde topluluk, kimlik değişikliğine gitti ve bugün tüm dünyanın tanıdığı o büyülü isme karar verildi: "Placebo". (Placebo, bir tıp terimi... Bazı hastalar etkisiz bile olsa bazı ilaçların faydası olacağına inanırlar. Bunlar hastanın ikna edilemediği durumlarda onu rahatlatmak için verilen orjinal görünümde sahte ilaçlardır. İşte bu ilaçlara placebo adı veriliyor. Ayrıca placebo, Latince'de "mutlu edeceğiz" anlamına da geliyor).

Önceleri art rock'tan başlayan tarzları, sonradan punk ve new wave'e kaymaya başladı. Brian Molko'nun dikkat çeken dış görünümü de, müziklerinin yanısıra imajlarıyla da dikkat çekeceklerinin göstergesi gibiydi. Fierce Panda Kayıt Şirketi tarafından 1995'te yayınlanan single "Bruise Pristine" ile, müzikseverlere ilk çalışmalarını sunmanın mutluluğunu yaşadılar. "Bruise Pristine", Michael Stipe, Bono, David Bowie, Marilyn Manson gibi önemli isimlerin dikkatini çekti. Bu durum, topluluğun büyük şirketlerle anlaşma yolunu açtı. Deceptive Kayıt Şirketi etiketini taşıyan ve grupla aynı ismi taşıyan 1996 çıkışlı "Placebo" albümü, ilk ticari başarıları oldu. Tabii bunda, ünlü yapımcı Brad Wood'un da payı büyüktü.

Katıldıkları ilk büyük organizasyon, David Bowie'nin 50. doğumgününde sergiledikleri canlı performanstı. Konserin ardından albüm satışları arttı ve turneler birbirini izledi. "Nancy Boy" adlı single çalışması, İngiltere listelerinde 4 numaraya kadar yükselmiş, Brian Molko'nun marjinal görünümü, dergi kapaklarına yansımaya başlamıştı.

Bir süre sonra Brian ve Stefan ikilisi ile Robert arasında bazı anlaşmazlıklar çıktı. Bu durumun gerektirdiği yeni baterist arayışı, Breed isimli toplulukta çalan ve Molko'nun büyük hayranlık duyduğu Steve Hewitt'in teklifi kabul etmesiyle son buldu. Steve ile kaydettikleri "Without You I'm Nothing" albümü, 1998 yılında raflardaki yerini aldı. Albümden çıkan "Pure Morning" ve "You Don't Care About Us" adlı çalışmalar, İngiltere listelerinin zirvesini uzun süre meşgul etti. Brian Molko, şarkı yazma konusundaki yeteneğini geliştirmiş, grubun başarılarının yanında kişisel olarak da büyük ilerleme kaydetmişti.

Placebo, Michael Stipe tarafından yapılan "Velvet Goldmine" filminin birkaç sahnesinde yer aldı. Bu film, öncülüğünü Mark Bolan'ın yaptığı ve David Bowie tarafından uzun süre geçerliliğini korumuş olan glam rock tarzının çıkışı üzerine yapılmıştı. Son yıllarda çıkmış en iyi glam imaja sahip olan Placebo, bu film için gerçekten çok iyi bir seçimdi.

Bu arada David Bowie ile olan bağları kopmadı. 1999'da İngiltere'nin en önemli müzik ödüllerinden biri olan Brit Awards'un töreninde aynı sahnede Trex'in "20th Century Boy"unu yorumladılar.

O yılın yazında "Without You I'm Nothing"in yeni versiyonunu kaydettiler. 2000 yılının ortalarında ise "Black Market Music" adlı albümleri, dünyaca ünlü Virgin Kayıt Şirketi etiketiyle piyasaya çıktı. Bu albümdeki "Taste In Men", hem müziği, hem de sözleriyle şimşekleri üzerine çekti. Fakat bu tepkiler, Avrupa'dan Rusya'ya uzanan bir turnenin başarılı geçmesine engel olamadı. Hatta turnenin bir ayağı da Türkiye'deydi. Topluluk, ülkemizde de büyük ilgi gördü.

Ünlü grup, 2003 yılında yine çok başarılı bir albüm sundu sevenlerine. "Sleeping with Ghosts" adını taşıyan albümün açılış parçası, sert bir enstrumental olan Bulletproof Cupid. Bu şarkıdan sonra dikkatinizi çekecek ilk şarkı, kesinlikle World Trade Center sonrası yazılmış Sleeping with Ghosts. Albümün ve Placebo'nun kariyerinin en sağlam parçalarından biri. The Bitter End, kesinlikle başarılı ve albümü satabilecek bir "stalker" şarkısı. Albümün ikinci yarısı kesinlikle daha ilginç ve eğlenceli. I'll be yours, Second Sight, Protect Me From What I Want ve de Centerfolds bu albümü bir bakıma kurtaran son 4 şarkı.

>>> üYe ListEsİ <<<

ŔаρPeЯLı RаPuNźeL ::yea
frozen  ::yea
m@niac_girL ::yea
dark.angel ::yea
CRACKED_GİRL ::yea
angime  ::yea
damla ::yea
zıMbıRtı  ::yea
faitHleSs ::yea
-usagi- ::yea
gOBLİn_CrY ::yea
happy end ::yea
Hypno ::yea
wodka ::yea
RecheL ::yea
oozzy ::yea
ejeem ::yea
Gr££N Day manyağı ::yea
princess twinkle ::yea
musuhq_musuhq ::yea
Rock wiTh Me ::yea
rocker girl ::yea
__sArSıLmAz__ ::yea
#1 - Temmuz 15 2006, 15:21:19
« Son Düzenleme: Mayıs 29 2007, 04:46:47 Gönderen: ŔаρPeЯLı RаPuNźeL »

ilk defa where is my mind parçasını dinledim çok hoşuma gitti adamlar sazın teline nası vuruyo öle :D
#2 - Temmuz 15 2006, 15:23:05
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

daha resim isteriz :D bende wall vericem ok :
#4 - Temmuz 15 2006, 16:23:22
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

istediğin resim olsun yha ondan çok nbe varrr  :Ç

#5 - Temmuz 15 2006, 16:28:09

benide üye yapın!! ilkkez serwiste bitter end i dnledim we çoooq beendim çooq sewiyorm onları ahh bide brian biseksüel olmasa.....
#6 - Temmuz 22 2006, 16:27:50
sadece senn aşkın avutur beni unutturr bana bütün dertleri şefktli kollarnda sar beni bu gece istediim aslında çoq deil sadece senn olmak istedm....

Mor Ve Ötesi Fan Club *Çilekeş Fan Club*Atatürk Birliği

tamam senide üye yaptım  :okey placebo bu ya ben kendilerinden çok müziklerine aşığım harikalar ya... :haydut
#7 - Temmuz 24 2006, 07:16:35

bende üye olmak istiorm geç mi kaldım :agla
#8 - Ağustos 01 2006, 16:53:33
yine kopuk bi ben bu caddelerde gezerken rastladım bir iskenderciye :muhah
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

yok canım niye geç olsun eklendin bile......  :okey
#9 - Ağustos 01 2006, 17:21:53

çok tşk ederim :)) :)) :oley :cicek :cicek :kisss
#10 - Ağustos 01 2006, 17:23:36
yine kopuk bi ben bu caddelerde gezerken rastladım bir iskenderciye :muhah
>>TIKLA>>
<<TIKLA<<

noolur beni de üye yapııınnn!!!!!!!!
#11 - Ağustos 10 2006, 17:51:40
BaSKeTBaLL FaN CluB _-_TıKLa_-_   BaSKeTBaLL FaN CluB

BaSKeTBaLL FaN CluB_-_TıKLa_-_  BaSKeTBaLL FaN CluB
Her $eyi ßiLmek zorunda değiLsin , Haddini ßiL yeter !..
SaNkİ SeNi BeNİm iÇin YapMIŞlar Sanki Benim İçiN YaraTmIşLArr...

beni de beni de üye üye nooolur  :.dost ben o adamların müziğine bitiyom. sabaha kadar placebo dinleyebilirim. brian söylesin her şarkıyı dinlerim. zaten kahroluyorum rock'n coke a gidemicem diye X(
#12 - Ağustos 15 2006, 13:27:16

noolur beni de üye yapııınnn!!!!!!!!

yaptım  :okey

beni de beni de üye üye nooolur  :.dost ben o adamların müziğine bitiyom. sabaha kadar placebo dinleyebilirim. brian söylesin her şarkıyı dinlerim. zaten kahroluyorum rock'n coke a gidemicem diye X(

senide üye yaptım  :yeah
#13 - Ağustos 15 2006, 14:49:10

pLacebo asLında çok ünLü bi gRup..

bu sene rocken coke ta okadaR ii gRupLaR yok sıRf pLacebo için gidicek oLanLaRda çok meseLa ben  :sizo

ama sitede azZ fanı vaR :agla
#14 - Ağustos 15 2006, 14:51:31

evet ya dolaştım o kadar sitede, burada bile az fan gördüm. garipsedim açıkcası :hönk ana şu da bi gerçek site çok kapsamlı. çok geniş. buraya uğramamış olmalarını doğal karşılayabilirim. eklediğin için çok teşekkür ederim :oley
#15 - Ağustos 15 2006, 15:42:56

bende üye olmak istiyoruuum lüüttfeeennnnn  ???
#16 - Ağustos 17 2006, 13:51:00

bende üye olmak istiyoruuum lüüttfeeennnnn  ???

çok mutLuyum üye sayımız gittikçe artıyor ;)

tabi senide üye yaptım... ;) :okey
#17 - Ağustos 17 2006, 15:27:16

yaşasın!!  :oley bende artık bi placebo fanıyım  ::yea
#18 - Ağustos 17 2006, 15:29:54

poison_black!!

AY LÜFFEN BENDE ÜE OLİM !!!ADAMLARA HASTAYIM YAAA  :öff
#19 - Ağustos 21 2006, 17:12:21

poison_black!!

PLACEBO_MEDS_EMI

Şaka maka placebo müzikteki 10. yılını geride bıraktı ve bunu "once more with feeling" toplamasıyla kutladılar.şaka maka diyoruz çünkü,placebonun müzik dünyasındaki varlığı başından beri çok tartışmalı.En az vokali kadar skandallarla süslü  özel hayatı ve bütün şimşekleri üzerine çekmek için ideal olan sivri imajıyla frontman brian molkoyu bir düşünün!biseksüel kimliğini sadece yaptığı müzikle afişe etmiyor molko.Karakteri,giyim tarzı,sahne şovu ve klipleri de temsilcisi olduğu aykırı yaşam biçimini resmediyor moklo'nun.Placebo bir yandan yasak partilerle,bir yandan da yeni "the smiths"  yakıştırmasıyla anılıyor.
"Tabiyatıyla böyle bir adamın başını çektiği bir grup bu işleri daha ne kadar götürebilir" sorusu akıllarda dolansada bu uçarı görüntü Placebonun bu güne kadar çıkardığı her albümle yeni bir başarı yakalamasına,gittikçe daha geniş hayran kitlesine ulaşmasına engel olmadı.
Grubun ana damarı, onlara bağlandımı sımsıkı bağlanan hayran kitlesi.Placebo her türlü aykırılığın ve meydan okumanın sembolü haline gelen bi üçlü ve asıl gücünü,onlar gibi olmak isteyen gençlerden alıyor.doğaldırki kimilerine göre tapılası olan bu grup,kimisine göre tahammül ötesi.
Yeni Placebo albümü "meds" 13 martta çıktı.Kariyerlerindeki bu 5, albüm , 2004 te yayınladıkları ve aslında müzikal açıdan daha farklı şeyler denemiş olmalarına rağmen,1.4  milyon gibi bir satış rakamına ulaşmayı başardıklar "sleeping with ghosts" dan sonraki ilk stüdyo albümleri."MEDS" in daha basit parçalarının ve eski placebo zamanlarını hatırlatan ruh halinin arkasındaki isim,albümün prodüktörü Dimitri Tikivoi.Grubu, ilk albümün aynısından bir tane daha yapmaları için cesaretlendirmiş Tikivoi.sekiz haftada kaydedilen albüm için MOLKO "aslında stüdyoya hip hop yapma fikriyle girdik ,ama bambaşka bir şeyle çıktık.Ne olduğunu bende anlamadım,ama sanıyorum  işe basitlikle başladık.Beynimizden çok sezilerimizle doğaçlayarak çıktı bu albüm.Sanki köklerimize döndük." dedi.

bRİan MolKO
Sarı renkten nefret eder.Uçma korkusu vardır.Genellikle malboro lights tercih eder.Kızdıklarına Fransızca küfür eder.Babasının annesi İtalyan ve İtalya'da yaşıyor.Stefan'ın söyledigine göre acılı makarna sosu pişirebiliyormuş Brian.Bitch,Tattoo,Goddess ve Louise adini verdigi 4 gitarı var.Gitar dışında piyano,saksafon,bateri ve bass gitar çalabiliyor.Bloody mary içmeyi ve hint yemeklerini seviyor.Bruise pristine kaydedilirken stüdyoda çıplak oldugu rivayet edilir.Saçları aslında açık kahverengi ama siyaha boyuyor.
Etrafında makyajsız kimse gördü mü cebinden göz kalemi çıkarıp sürer ve Star Trek,Simpsonve South Park izlemeyi sever.Sevdiği müzisyenler David Bowie,PJ Harvey.

veee bilmeyenler için..Brian Molko 10 Aralık 1972 tarihinde Belçika'nın Brüksel kentinde dünyaya geldi.Babası Amerikalı annesi İskoç-İngiliz.Babasının işi dolayısıyla dünyanın çeşitli şehirlerini gezmek durumunda kaldı.Ailesinin peşinden Lübnan'a,Belçika'ya,Lüksemburg'a sürüklendi.Kendisinden 10 yaş büyük bir abisi var.Abisi evi seneler önce terketmiş...Babası onu kendisi gibi bankacı olmaya zorladı ama o bir rock şarkıcısı olmayı seçti.İçine kapanıktı ve zor bir çocukluk geçirdi.Ailesinin eğitimsel,ruhsal ve dinsel baskısına maruz kaldı,bu yüzden 13 yaşında sigara içmeye başladı ve şuan ki tarzını yarattı.Tırnaklarını boyadı,makyaj yaptı,cinsel tercihini de değiştirdi.Bir dönem uyuşturucu kullandı.Londra Üniversitesi'nde Drama Sanatı bölümünü bitirdi.

#20 - Ağustos 21 2006, 17:14:39

poison_black!!

Ünlü Placebo grubu; vokal, gitar ve basta Amerikalı Brian Molko, bateri, perküsyon ve dijeriduda İngiliz Steve Hewitt, bas, akustik, elektro gitar ve piyanoda İsveçli Stefan Olsdal'dan oluşuyor. Grup için her şey 1980 yılında başladı. İkisi de 8 yaşlarında olan Brian ve Stefan, Lüksemburg'da Amerikalı çocukların gittiği bir okulda eğitim görüyorlardı. Brian, o yaşlarında istediği arkadaşlıkları kuramamış ve çocukluğunun uzun bir dönemini bu anlamda yalnız geçirmişti. En büyük hayali sağlam dostlar edinip Londra'ya gitmekti.

Yıllar sonra okul bittiğinde, Brian ve Stefan Londra'ya taşındı. Ancak aralarında herhangi bir arkadaşlık ilişkisi yoktu. 1994 yılında bir gün, Manş Tüneli'nin çıkışında karşılaştılar ve uzun süre sohbet ettiler. O günün akşamında Brian'ın evinde müzik yapmaya karar vermeleri, Placebo için atılan ilk adımdı belki de. Stefan, Brian'ın gitar çalışına ve vokal tarzına hayran kalmıştı. İki genç, müzik grubu kurma planları yapmaya başlamış, tek eksiklerinin iyi bir baterist olduğuna karar vermişlerdi.

Daha önce Stefan ile birlikte çalışan ve perküsyon okumak için Londra'da bulunan İsviçre asıllı Robert Schultzberg'i de aralarına alarak "Ashtray Heart" adlı bir grup kurdular. Brian, grubun kurulmasından önce tiyatro okuyordu. Daha sonra fikrini değiştirerek müzik yapmaya ve tüm çalışmalarını gruba yoğunlaştırmaya karar verdi. Kısa süre içinde topluluk, kimlik değişikliğine gitti ve bugün tüm dünyanın tanıdığı o büyülü isme karar verildi: "Placebo". (Placebo, bir tıp terimi... Bazı hastalar etkisiz bile olsa bazı ilaçların faydası olacağına inanırlar. Bunlar hastanın ikna edilemediği durumlarda onu rahatlatmak için verilen orjinal görünümde sahte ilaçlardır. İşte bu ilaçlara placebo adı veriliyor. Ayrıca placebo, Latince'de "mutlu edeceğiz" anlamına da geliyor).

Önceleri art rock'tan başlayan tarzları, sonradan punk ve new wave'e kaymaya başladı. Brian Molko'nun dikkat çeken dış görünümü de, müziklerinin yanısıra imajlarıyla da dikkat çekeceklerinin göstergesi gibiydi. Fierce Panda Kayıt Şirketi tarafından 1995'te yayınlanan single "Bruise Pristine" ile, müzikseverlere ilk çalışmalarını sunmanın mutluluğunu yaşadılar. "Bruise Pristine", Michael Stipe, Bono, David Bowie, Marilyn Manson gibi önemli isimlerin dikkatini çekti. Bu durum, topluluğun büyük şirketlerle anlaşma yolunu açtı. Deceptive Kayıt Şirketi etiketini taşıyan ve grupla aynı ismi taşıyan 1996 çıkışlı "Placebo" albümü, ilk ticari başarıları oldu. Tabii bunda, ünlü yapımcı Brad Wood'un da payı büyüktü.

Katıldıkları ilk büyük organizasyon, David Bowie'nin 50. doğumgününde sergiledikleri canlı performanstı. Konserin ardından albüm satışları arttı ve turneler birbirini izledi. "Nancy Boy" adlı single çalışması, İngiltere listelerinde 4 numaraya kadar yükselmiş, Brian Molko'nun marjinal görünümü, dergi kapaklarına yansımaya başlamıştı.

Bir süre sonra Brian ve Stefan ikilisi ile Robert arasında bazı anlaşmazlıklar çıktı. Bu durumun gerektirdiği yeni baterist arayışı, Breed isimli toplulukta çalan ve Molko'nun büyük hayranlık duyduğu Steve Hewitt'in teklifi kabul etmesiyle son buldu. Steve ile kaydettikleri "Without You I'm Nothing" albümü, 1998 yılında raflardaki yerini aldı. Albümden çıkan "Pure Morning" ve "You Don't Care About Us" adlı çalışmalar, İngiltere listelerinin zirvesini uzun süre meşgul etti. Brian Molko, şarkı yazma konusundaki yeteneğini geliştirmiş, grubun başarılarının yanında kişisel olarak da büyük ilerleme kaydetmişti.

Placebo, Michael Stipe tarafından yapılan "Velvet Goldmine" filminin birkaç sahnesinde yer aldı. Bu film, öncülüğünü Mark Bolan'ın yaptığı ve David Bowie tarafından uzun süre geçerliliğini korumuş olan glam rock tarzının çıkışı üzerine yapılmıştı. Son yıllarda çıkmış en iyi glam imaja sahip olan Placebo, bu film için gerçekten çok iyi bir seçimdi.

Bu arada David Bowie ile olan bağları kopmadı. 1999'da İngiltere'nin en önemli müzik ödüllerinden biri olan Brit Awards'un töreninde aynı sahnede Trex'in "20th Century Boy"unu yorumladılar.

O yılın yazında "Without You I'm Nothing"in yeni versiyonunu kaydettiler. 2000 yılının ortalarında ise "Black Market Music" adlı albümleri, dünyaca ünlü Virgin Kayıt Şirketi etiketiyle piyasaya çıktı. Bu albümdeki "Taste In Men", hem müziği, hem de sözleriyle şimşekleri üzerine çekti. Fakat bu tepkiler, Avrupa'dan Rusya'ya uzanan bir turnenin başarılı geçmesine engel olamadı. Hatta turnenin bir ayağı da Türkiye'deydi. Topluluk, ülkemizde de büyük ilgi gördü.

Ünlü grup, 2003 yılında yine çok başarılı bir albüm sundu sevenlerine. "Sleeping with Ghosts" adını taşıyan albümün açılış parçası, sert bir enstrumental olan Bulletproof Cupid. Bu şarkıdan sonra dikkatinizi çekecek ilk şarkı, kesinlikle World Trade Center sonrası yazılmış Sleeping with Ghosts. Albümün ve Placebo'nun kariyerinin en sağlam parçalarından biri. The Bitter End, kesinlikle başarılı ve albümü satabilecek bir "stalker" şarkısı. Albümün ikinci yarısı kesinlikle daha ilginç ve eğlenceli. I'll be yours, Second Sight, Protect Me From What I Want ve de Centerfolds bu albümü bir bakıma kurtaran son 4 şarkı.

Placebo grubu bir çoklarına göre marjinal tarzını rock müziğe yansıtmasıyla böyle popüler olmuştur.Ama bir çok rock dinleyeni gibi Placebo hayranlarıda grubun popüleritesine önem vermemiş kendi ruhlarıı kattıkları her eseri beğeniyle dinlemeye devam etmişlerdir.Placebo bazı eleştirmenlere göre NİRVANA'NIN ilk halini hatırlatsada böyle bir şey söz konusu değildir.Çünkü her daim kendi tarzını yaratan bir gruptur Placebo.Özelliklede Brian Molko bu teoriyi gerek hayatıyla gereksede marjinal görüntüsüyle destekler niteliktedir
#21 - Ağustos 21 2006, 17:17:29

poison_black!!

Meds
I was alone, falling free,
trying my best not to forget,
what happened to us, what happened to me,
what happened as i let it slip.

I was confused by the powers that be,
forgetting names and faces,
Passers by, were looking at me,
as if they could erase it.

Baby...did you forget to take your meds?
Baby...did you forget to take your meds?

I was alone, staring over the ledge,
tyring my best not to forget,
all manner of joy, all manner of glee,
and our one heroic pledge.

How it mattered to us, how it mattered to me,
and the consequences.
I was confused, by the birds and the bees,
forgetting if i meant it.

Baby..did you forget to take your meds?

And the sex and the drugs, and the complications.

Baby..did you forget to take you meds?

I was alone, falling free, trying my best not to forget.

#22 - Ağustos 21 2006, 17:17:57

faitHleSs

benide üye yaparmısınızz ??  :)) 
#23 - Ağustos 31 2006, 12:18:57

.. çokk süper bi grup bence.. en çok dinlediğim gruplardan biri... şarkılarına bayılıorum... :D :D

ben de üye olabilir miyim ??
#24 - Ağustos 31 2006, 14:30:51
Kör kuyuların dibinde Yusuf'tum,
Kerbela çölünde Hüseyin.
Zindanlarda Cem Sultan,
Sehpalarda Pir Sultan.
Ve Madımak'ta otuzyedi can...

T!Z!C!K

üye yapın nan benide bensiz olur mu hiç :yah
#25 - Ağustos 31 2006, 14:34:50

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.