Alternatifim Cafe

Kızlık Zarı On İlişkiden Birinde Bozulmuyor

Discussion started on Yararlı Bilgiler

Türkiye’de yüzlerce genç kız, Mamak’ta ağabeyi tarafından öldürülen Yasemin Ç. gibi kızlık zarı yüzünden ‘infaz ediliyor’. Oysa uzmanlara göre kadınların yüzde 30’u esnek zar yapısına sahip ve ‘ilk gece’lerin yüzde 10’u kansız geçiyor.

İSTANBUL - Ankara Mamak’ta, bir hafta önce bakire çıkmadığı için erkek kardeşi tarafından öldürülen Yasemin Ç.’ye otopsi yapıldı ve genç kızın “bakire” olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine Yasemin Ç. davasının seyri değişti. Yasemin Ç.’nin kızlık zarını diktirip diktirmediğinin tespiti çin savcılık tekrar inceleme yapılmasına karar verdi.

Türkiye’de Yasemin Ç. gibi kızlık zarı yüzünden öldürülen genç kızların sayısı hiç de az değil. Nedeni ise cahillik. Uzmanlar, kızlık zarı hakkında edinilen bilgilerin çoğunun kulaktan dolma ve yanlış olduğunu belirtti. Bu yanlışların aileleri felakete sürüklediklerini söylediler.

ZAR YAPILARI FARKLIDIR
İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Süleyman Akhan, birçok kadının ilk cinsel deneyimlerinin sonunda kızlık zarının bozulmadığını, hatta her 10 ilişkiden birinde kızlık zarının muhafaza edildiğini iddia ederek, “İlk ilişkiden sonra kanamanın olmaması kadının bakire olmadığı anlamına gelmez” dedi. Akhan şöyle devam etti: “Anatomik olarak kızlık zarı 5-6 farklı yapıdadır. Kadınların yüzde 50’sinin kızlık zarı esnemeye çok müsaittir ve bu durum kanama olasılığını düşürdüğünden büyük bir sorun teşkil eder.”
#1 - Haziran 13 2006, 17:46:42
« Son Düzenleme: Ağustos 07 2006, 18:54:45 Gönderen: Begüm[dsy] »

cahillik yüzünden ölen binlerce kızdan biriydi o da  :öff
meltem tesekkür ediorm..bu önemli bir konuydu...daha kaç can gidecek kimbilir millet bilince kavuncuncaya kadar..
#2 - Haziran 13 2006, 17:49:27
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

istenildği kadar eğitim verilsin...
en çok da doğuda bu terör hala devam ediyor :öff

ne yazıkki böyle de devam edecektir bence... :hönk
#3 - Haziran 13 2006, 17:52:42

evet öyle maalesef eğitime önem verilmeyen bir ülkedeyiz e daha ne beklersin cahil kesimin çok olmamasının başka ne nedeni olabilirki istediğin kadar eğitimle anlat bu saatten sonra insanlara cahil insana laf anlatmak isteyen insan cahilden beterdir çünkü anlamıyor ya bir görenektir tutturuluyor asıl önemli kavramlar unutuluyor senin çocuğun bacın o ya nasıl kıyıyorsun namus dedmmi öyle kavramda kalmıyor bide bilinçsizce iyice araştırmadan en kestirme yolu seçiyorlar bravo ne diyim sen kızına kıyabiliyorsan demek ki sahiliyet seni insanlkdan çıkarmıl insan değilsen neden yaşıyorsun sen de öl kolaysa ölmek öldürmek daha kolay değilmi!!  :ban
#4 - Haziran 13 2006, 17:59:02
İmzanız Kural Dışı

Düşünce  2 bacak arasında değil, 2 kulak arasında olmalı..

eğer Hayatınızı basit bir ''Zar'' a göre yönlendirenler  varsa.. yazık!..
#5 - Haziran 13 2006, 22:24:21
İmza kural dışı.

s_a_m_e_t

bizi bilgilendirdigin icin cok sagol :nohashas :nohashas :nohashas
#6 - Haziran 13 2006, 22:30:07

rica ederim  :nohashas :nohashas
#7 - Haziran 13 2006, 22:54:33

ZzZeYNePpP_

ya dicek söz bulamıyorum , eğitimlede değişmez , evlilik dışı cinsel ilişkiye karşıyım ama öldürmelerine de karşıyım , paylaştığın için çok saol
#8 - Haziran 13 2006, 23:17:26

ya dicek söz bulamıyorum , eğitimlede değişmez , evlilik dışı cinsel ilişkiye karşıyım ama öldürmelerine de karşıyım , paylaştığın için çok saol

pardon cnm yaa :alala

söz konumuz kızlık zarı?  :alala
#9 - Haziran 13 2006, 23:18:24

ZzZeYNePpP_

tamam bende ona göre cvp verdim , anlamaya çalış
#10 - Haziran 13 2006, 23:19:22

verdiginiz açıklamalı bilgiler için size çok teşekür ederim
#11 - Haziran 17 2006, 11:45:12
ŞANŞANLI İMZAMZAM YOK

söleneblck hrşy sölenmiş ztn
#12 - Haziran 17 2006, 13:10:44

iki kulak arası yahut iki dudak arası :okey
#13 - Haziran 17 2006, 15:04:51

rica ederim :öff
#14 - Haziran 17 2006, 15:21:11

bizi bigilendirdiğin için sağ ol.bence de bu işler hep cahillikten oluyorrrr
#15 - Haziran 17 2006, 16:54:40
тαη-ѕυ¢υк       dnce2        therockula

Lay Lay Lomm.    :ask :ask :ask

paylaşımın için tsskk keske herkes gorebılsee bu yazıyı!!!!!!!!!
#16 - Temmuz 18 2006, 10:14:02

saol bilgilern için :okey
#17 - Temmuz 18 2006, 11:24:28
...... :)))))))))

türkiye gibi bi ülkede şaşmamak lazım..cahil insanların soyu hiç tükenmıyor.bu nedenlede böyle tip olayların azalacaını düşünmüyorum...

bilgi için saol bidenem meldemim  :ask :ask
#18 - Temmuz 19 2006, 02:27:07

namus beyinde başlar beyinde biter
#19 - Temmuz 19 2006, 16:24:48
İNSAN YAŞAR İNSAN PAYLAŞIR VE İNSAN MUTLU OLUR NE MUTLU YAŞAMAYI BİLENLERE

Türkiye'de böyle ölümler olmaya devam edecek ne yazık ki..
zihniyeti değiştirmek çok zor bi olay..
basit bir zarın insanlardan daha önemli olmasını aklım almıyor :vur
böyle namusluluk olmaz olsun :ban
#20 - Temmuz 19 2006, 19:16:28
İmzanız kural dışı.

cahil bir ülkede yaşadığımız için böyle şeyler maalesefki sürecek haber için sağol :okey
#21 - Temmuz 20 2006, 23:24:18

cehalet yüzünden başımıza gelmeyen kalmıyo töre cinayetleride hep cahllik yüzünden oluyo paylaşımın için teşekkürler
#22 - Temmuz 21 2006, 23:56:01
 Aşktan yana kapıyorum kalbimi ,
Sevmek bana göre değil!
Kalbimi kilitliyorum sandığıma , mantığıma merhaba.. :artis
Elif'im :bite

Walla bravo Bencede YAZIK Reziller :yanlis :yanlis
#23 - Temmuz 22 2006, 01:10:56
тαη-ѕυ¢υк'um
ΔşĸImŝlŋ ΣbΞd!ŷЗn
Иę !ŜדєҐЇΜΚĬ §ЄňdeŅ вαşќά
ЅαDЭСЄ ѕэn νє ьэN
ЦЅĽǍИМΛZ іÇїdëĸİ ΔŞK - sOИЅυzĿƯĸ DǙЛЧΔУά ЏģŔĄЧαЛΛ DЄК

cehalet yüzünden başımıza gelmeyen kalmıyo töre cinayetleride hep cahllik yüzünden oluyo paylaşımın için teşekkürler

rica ederim arkadaşlar
#24 - Temmuz 22 2006, 16:25:10

schumi_81

yazık yazık...
#25 - Temmuz 23 2006, 17:57:53

Yazık yaa gerçekten de yazık.
Şu yorumlara bak be gerçektende çok yazık.ne hale gelmişiz be.Acaba girmeyi çok istediğimiz batı ya özendiğimiz için mi bu hale geldik.
doğrudur haklısınız belki öldürmelieri ÇOOOK YANLIŞ ama şu yorumlara bak yaa...
bi kere zinanın dinimizdeki bu dünyada olan cezası
Bekar bi insan yaparsa 100 sopa ve 1 yıl sürgün
Evli bi insan yaparsa recm yani taşlanarak öldürme..(o da bu dünyada ki cezası öbür tarafı Allah bilir.)
sizin aldığınız bu eğitim size nasıl bi cesaret veriyo da sizi nasıl bilinçlendiriyoda Allah ın kuralları size eğitimsizlik bilinçsizlik olarak geliyo.ALLAH zinayı yasaklamıştır.
Namas bu ya bu kadar mı ayak altına düştü ya.
hani bi de ben erkeğim bana asıl koyan da bazı bayan arkadaşlarımızın böle düşünmesi.
Ama onlarda şunu iyi bilsinlerki o biliçli eğitimli bayanaların  erkeklerin gözündeki en azından benim gözümdeki değerleri onların o incecek zara verdikleri değerden daha çok değildir.
#26 - Temmuz 23 2006, 23:19:44

PisiPisiKOPATIM58

Yazık yaa gerçekten de yazık.
Şu yorumlara bak be gerçektende çok yazık.ne hale gelmişiz be.Acaba girmeyi çok istediğimiz batı ya özendiğimiz için mi bu hale geldik.
doğrudur haklısınız belki öldürmelieri ÇOOOK YANLIŞ ama şu yorumlara bak yaa...
bi kere zinanın dinimizdeki bu dünyada olan cezası
Bekar bi insan yaparsa 100 sopa ve 1 yıl sürgün
Evli bi insan yaparsa recm yani taşlanarak öldürme..(o da bu dünyada ki cezası öbür tarafı Allah bilir.)
sizin aldığınız bu eğitim size nasıl bi cesaret veriyo da sizi nasıl bilinçlendiriyoda Allah ın kuralları size eğitimsizlik bilinçsizlik olarak geliyo.ALLAH zinayı yasaklamıştır.
Namas bu ya bu kadar mı ayak altına düştü ya.
hani bi de ben erkeğim bana asıl koyan da bazı bayan arkadaşlarımızın böle düşünmesi.
Ama onlarda şunu iyi bilsinlerki o biliçli eğitimli bayanaların  erkeklerin gözündeki en azından benim gözümdeki değerleri onların o incecek zara verdikleri değerden daha çok değildir.

:hea

KizLik Zari KüLtüreL Bi oLaydir Her KüLtüre Göre Degi$ir....
Bizim KüLtürümüzde Bunun Yeri Cok önemLi Ama Son ZamanLarda TakiLmamaya Ba$Landi.
Herkesin Dü$üncesi FarkLi O Yüzden Ne HaLt Yiyiyorsaniz Yiyin Emi...  :sizo

Avrupada Türk aiLe Yapisini örnek aLmak istemeLerine Ragmen...
Her Nedense Bizim üLkemizde Avrupanin PisLik YuvaLarinda i$Lenen AhLaksizLikLari aLmaktayiz...
Türk aiLe Yapimizi KoruyaLim... AsLini Kaybeden Bir MiLLet Yok oLmaya Mahkumdur....
KizLik Zarini ÖnemsemiyenLere YAZIK...

Erkek oLsam EvLenecegim Bayanin Bakire oLmasini ísterdim...
KizLik Zari Benim icin NamusTur...!!
Gerci Dünyanin Civisi Cikmi$... iLi$kiye Girmedende Her Bi B*ku Yiyen Var...
Bu Arada ErkekLer Bakire oLmayan BiriyLe GönüL EgLendirmekten Ba$ka Bi$ey YapmazLar... iki iki dört... :nohashas

#27 - Temmuz 24 2006, 11:40:59
« Son Düzenleme: Temmuz 24 2006, 11:42:12 Gönderen: PisiPisiKOPATIM58 »

konuyu çarpıtmayalım...
#28 - Temmuz 24 2006, 14:07:08
« Son Düzenleme: Ekim 10 2012, 15:44:49 Gönderen: yamuk_prenses »

namus beyinde başlayıp beyinde bitmez bunu kafanıza sokun bir düşünün bakalım evlenmeden cinsel ilişkiye giren kadında beyin varmıdır.
namusu gitmiştir o kadının haa belki pişmandır şööledir bööledir ama beyni yoktur çünkü halkımızın dinimizin bazı dğerleri vardır.bazıları dini çağa uydurmayaçalışıyor ama buna engel olmalıyız.bir kız ve bir erkek asla ve asla evlilik dışı cinsel ilişkiye girmemelidir

erkekler yani bizler sizede sesleniyorum.kızlarında bana diyecekleri laf şu.bizim cinsel ilişkiye girip girmediğimiz belli oluyor ya erkekleri nasıl anlayacağız.

oda erkeğe kalmış.eğer erkek erkekse tek bir kız olur hayatında onla cinsel ilişki kurar eğer parasıyla birtakım kişilere gidip yapmışsa ben ona erkek demem o o biçim bişi olmuştur
#29 - Temmuz 29 2006, 16:08:57

kızlık zarı muayenesi hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

#30 - Eylül 28 2015, 13:11:57

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.