Alternatifim Cafe

Kitaplar Hakkındaki Yorumlar Ve Tavsiyeler Buraya

Discussion started on Kitap

dark

arkadaşlar okuduğunuz kitapları burda paylaşabilirsiniz ve yorum yapabilirsiniz.buyrun..
#1 - Mayıs 21 2006, 21:59:44

ama ablacım nasıl olacak yani ben bir sürü kitap okudum hangi birini burda yorumlayayım?nasıl yapmamız gerekiyor?
#2 - Mayıs 21 2006, 22:00:49
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

dark

canım karışmaması için böyle yaptım.aslında bu bölümde kitapları tanıtıyoruz.yazarı, basım yeri, kısaca konusu yani teknik bilgiler.ama bazı arkadaşlarımız araya "şu kitabı okuyun çok güzel" gibi konular açmışlar.bunları ayırmak içinde bu tür yorumlarımızı yada eleştirilerimizi burda paylaşıcaz.hemde herkes birbiriyle tartışma fırsatı bulmuş olur..yani burda istediğiniz kitaptan istediğiniz şekilde bahsedebilirsiniz.yani böyle uygun olacağını düşündüm.eğer farklı bi fikrin olursa ve paylaşırsanda ben çok mutlu olurum..
#3 - Mayıs 21 2006, 22:09:08

yok fikrin çok güzel..e madem sordum ben başalayayım..
en sevdiğim kitapla başlayayım zira burda çok vakit geçireceğe benziyorumm.. :4

..Simyacı..
Her yıl baştan okuduğum bir başyapıt.Bence her insanın okuması gereken kitapların arasında..Kitapta simaycı için şöyle yazar:simyacıyı okumak,herkes daha uykudayken güneşin doğuşunu izlemek için şafak vakti uyanmaya benziyor..Ben de kitabı elime aldığım ilk andan itibaren şafak vakti uyanmak istediğimi anladım..Ve uyandım da.Simyacıyı okuduktan sonra,daha güzel ve yararlı kararlar adlım kendimce..Düşler kurdum ve gerçekleştirmek için çaba harcadım..
Mevlananın ünlü mesnevisinden yola çıkılarak yazılmış ayrıca..Endülüslü bir çobanın hikayesi..Ancak sizin de bu hayatta bulacağınız bir sürü şey olacaktır..
Benim için çook özel kitaplardan..Umarım siz de okur ve beğenirsiniz  :okey  :)
#4 - Mayıs 21 2006, 22:17:45

dark

muhteşem..SİMYACI benimde kütüphanemdeki başyapıtlardan biri.helede en sevdiğim kitaplarımdan biri...bu kitabı ben her okuduğumda da içime yeni doğan o güneşin o eşsiz parıltıları doluyo..kısaca bir insanın hayatta neler başarabileceğini yani aslında ne yapmak istiyosak o yolu takip ediyor ve sonunda başarılı olduğumuzu görüyoruz..

bencede herkesin mutlaka okudum demesi gereken bi kitap.çünkü okuduktan sonra hayatınıza neler kattığını göreceksiniz..
#5 - Mayıs 21 2006, 23:22:51

evet ablacım oldu galiba  ;) bu arada edebiyat modumuzun da simyacıyı okumus biri olması beni sevindirdi..  :kisss
#6 - Mayıs 21 2006, 23:24:14

dark

bende sevindimki sen gibi bi kitap kurduyla beraberim.şimdi toplayalım herkezi buraya kitaplarımzı paylaşalım.belki onlarda kitap kurdu olurlar..bence burda yapıcak çok işimiz var.ve görüyorumki çok zevkli olacak..
#7 - Mayıs 21 2006, 23:28:40

ablam bn Yüzüklerin efendisinden başlayım  :kisss
bence fantastik kitap seven herkes okumalı . bu alanda bi şaheser bu tür kitaplara öncü . betimelemer harika karakterlerde bir o kadar etkileyici. adam birde 14 yılını vermiş sanırım bu kitabı yazmak için yani çok emek harcanmış  ;) . ayrıca adam resmen farklı bir dünya kurmuş haritalar kitabın sonundaki ek bilgiler fln şaşırtıcı  ;) okunmalı bnce tavsiye ederim ilk başında biraz ağır gibi gelebilir ama gerçekten çok güzel  :))
#8 - Mayıs 29 2006, 01:04:08

Malum son günlerin en popüler yazarı bir kitabı vizyonda gösterime girdi bile ve diğerleri çekilmeye başlandı.Ben her kitabını okudum dijital kale, ihanet noktası, melekler ve şeytanlar, da vinci şifresi dört tane okumuşum muhaha
Bana kalırsa yazarımız son yazmasını bilemyen bir yazar da vinci de olsun melekler ve şeytanlarda olsun son 20 sayfa falan türk filmine dönüyor ya gerçi formun her yerine yazdım bunu ama gerçekten çok eksik buldum Dan Brown'u son yazmada muhaha
Sizin fikirleriniz ne okuyanlar
okumayanlar yazar hakkında ne duydu bekliyorum :))
#9 - Mayıs 29 2006, 19:03:22
Çok yordun beni be hayat!!!

dark

ablam bn Yüzüklerin efendisinden başlayım  :kisss
bence fantastik kitap seven herkes okumalı . bu alanda bi şaheser bu tür kitaplara öncü . betimelemer harika karakterlerde bir o kadar etkileyici. adam birde 14 yılını vermiş sanırım bu kitabı yazmak için yani çok emek harcanmış  ;) . ayrıca adam resmen farklı bir dünya kurmuş haritalar kitabın sonundaki ek bilgiler fln şaşırtıcı  ;) okunmalı bnce tavsiye ederim ilk başında biraz ağır gibi gelebilir ama gerçekten çok güzel  :))

canım daha önce dediğim gibi kitabını okumadım.ama zaten bu tür fantastik öyküler her zaman ilgimi çeker.artı filmleri büyük bi zevkle izledim.hatta fanatiklerindenim..en kısa zamanda kitabınıda okumayı düşünüyorum..
#10 - Mayıs 30 2006, 12:50:55

perfect

Tess Gerritsen-Cerrah
Okumadım ama manyak bi şeymiş (özellikle korku ,gerilim sevenler için)  ;)
#11 - Haziran 04 2006, 01:12:33

çılgın türkler güzel...bi türkün yabancı romanlardan önce okuması gerek bi kitap belki...
ama olaylar tarihi açıdan fazla boğucu anlatıldığı için biraz yetişkin kesme hitab ediyor....
#12 - Haziran 08 2006, 18:21:32

şu çılgın türkler' de simyacı'da cok güzel kitaplar...yanlız simyacıyı okuyalı cok oldu unuttum ama cok sevdiğimi hatırlıorum o yüzden tekrar okuyacagım.su cılgın  türklerde su an okudugum kitap.anlatımı cok güzel herseyiyle kesinlikle okunması gerekn bi kitap die düşünüorum.
#13 - Haziran 08 2006, 23:18:44
I want to heal, I want to feel
Like I'm close to something real.
I want to find something I've wanted all along
SoMeWhErE I BeLoNg!!!
(lp)

evet ablacım oldu galiba  ;) bu arada edebiyat modumuzun da simyacıyı okumus biri olması beni sevindirdi..  :kisss

Simyaci'yi ben de okudum, gercekten harika bir kitap O0
Ben de herkese tavsiye ediyorum... Coelho gercekten cok güzel yazmis, insan basladimi birakamiyor elinden o kitabi... Ben iki günde okudum :sizo
Belki yakinda yine okurum :nohashas
#14 - Haziran 08 2006, 23:22:22
Alıntı yapılan: Wiiliam Shakespeare
love all
trust a few
do wrong to none

arkadaşlar okuyup da beğendiğiniz ve tavsiye etmek istediğiniz kitapları yazar mısınız
ilk ben başlıyayım
alamut kalesi diye bi kitap müthiş kesinlikle okuyun yazarını bilmiyorum ama kolay bulunur
#15 - Haziran 10 2006, 20:48:39

özür dilerim ya ben bunu e- kitaba yazıcaktım yanlışlıkla oldu silemiyorum da kusura bakmayın artık
burdan devam edelim
#16 - Haziran 10 2006, 20:51:33

torty

Arkadaslar size tavsiye edeceğim iki kitap var biri sadat laciner'in her hangi bir kitabı diğeri de şahbaba yı okuyun
#17 - Haziran 15 2006, 23:19:09

GUSTAVE FLAUBERT-MADAM BOVARY mutlaka okumalısınız arkadaşlar kesinlikle bir basyapıt

bide klasik we çocukça bişi ama harry potter serisini okumalısınız hayal gücünü zorlayan nefis bir seri

we tabiki dünya klasiklerinden BALZAC-WADİDEKİ ZAMBAK okumamanız büyük bir kayıp olur...
#18 - Haziran 24 2006, 14:25:12
SEAN PAULLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!

günahın rengi diye bir kitap okudum süperdi bir aşk hikayesi anlatılıyor...ama yazarını unuttum...

gerçeği rüyasındanda güzel diye bir kitap okudum çeşitli hikayeler anlatılıyor oda çok güzel yazarı ali tokul...
tavsiye ederim.
#19 - Haziran 25 2006, 13:38:51

GÖKBÖRÜ

birçok kişi okumuştur herhalde ama okumayanlara kesinlikle ŞU ÇILGIN TÜRKLER i tavsiye ediyorum.her Türkün evinde bulunması gereken bir kitap okurken tüyleriniz diken diken oluyor,kimi yerinde gözleriniz doluyor,kimi yerinde gururlanıyorsun....
#20 - Haziran 26 2006, 22:30:25

dan brown melekler ve şeytanlara bayıldım benn
#21 - Haziran 29 2006, 13:34:41
kİMi iSTeRseN ONu sEÇ aMA,önCe kENdİNİ sEÇ

KeNDiN İÇn yAŞa,,,kENdİN iÇn SEv,,,KeNDin iÇN AŞıK oL

kENdiNİ bEĞeN vE kENdiNİ dNLe hER zAmAN...   aNCaK o ZAMaN bULaBİLirSiN ""mUtLUluuN fORmüLüNÜ"" :öff

burasıda güzelmiş...
#22 - Haziran 30 2006, 13:53:49
« Son Düzenleme: Haziran 30 2006, 13:54:51 Gönderen: Yazar_barışakdemir »

Yazarı          :Dan Brown
Yayınevi       :Altın Kitaplar
Dili               :Türkçe  
Orjinal Dil    :İngilizce
Sayfa          :576
Boyut          :14 x 21 cm
Ayrıntılar "DA VINCI ŞİFRESİ '' nin yazarından yeni bir roman!!

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkobaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor.
#23 - Haziran 30 2006, 13:54:19

ewrem

gerçekten da vinci çok hoşş ben çok beendim açıkcası çünkü hikaye anlamlı anlatımı çok hoş ve ilgi çekiciydii herkesin okumasını tavsiye ederriim... :))
#24 - Haziran 30 2006, 13:56:48

Grange nin kitapları muhteşeemmm!!! Kurtlar İmparatorluğu , Taş Meclisi , Leyleklerin Uçuşu , Kızıl Nehirler , Siyah Kan...  Hepsni ayrı ayrı tawsie ederm ama en beğendğm siyah kan we leyleklerin uçuşu
#25 - Haziran 30 2006, 16:14:31
\ meliSSs __ ZuZu \

>>ATATÜRK BİRLİĞİ>>

<<TIKLA<<
UltrAslanlar

Üye:

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.