Alternatifim Cafe

Ronaldinho Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

suvi

Ronaldinho'nun o meşhur futbolunu sevenler buraya.
Üye olmak isteyenler  bana bildirsin  :)
Resimsiz
Kod: [Seç]
[url=//forum.alternatifim.com/index.php?topic=22689.new#new]Ronaldinho Fan Club[/url]Resimli
[center][b]>>>Ronaldinho Fan Club<<<
[url=//forum.alternatifim.com/index.php?topic=22689.15][img]//forum.alternatifim.com/index.php?action=dlattach;topic=22689.0;attach=13929;image[/img][/url]
[b]>>Tıkla<<[/b][/center]
BİLGİLER
*Her üye olan kişiden Ronaldinho hakkında bilgi veya resim bekliyoruz.
*Üye olmak isteyenlerin ''Bende Üye Olabilir Miyim?''demesi yeterlidir.
KURALLAR
*Başka futbolcuları veya başka Fan Clubleri savunan küfür, aşağılayıcı vb. davranışlar göstermek yasaktır cezasını Alternatifimcafe veriyor.
*Üyelerin nick değiştirmesi halinde bana bildirmesi zorunludur.
*Her üye imzasına yukarda verilen kodlardan bir tanesini koyarsa, sevinirim.
ÜYELER
1.)suvi
2.)Darkness_Knight
3.)ByCocaCola
4.)dagger
5.)7David23
6.)antepli_sevmis
7.)The Onee
8.)Dj-Ahmet
9.)viceza
10.)forbidden!
11.)ewrem
12.)df_grint
13.)adige_cale60
14.)barboy**
15.)mehmet0020
16.)x5
17.)cristiano ronaldo_7
18.)hüseyin
19.)renksiz_dunya
20.)atako95
21.)baycuman33
22.)ege
23.)pirinc patlaa
24.)leboss_1907
25.)necati_sasa
26.)mehmet
27.)burcunehir
28.)answer54
29.)angel_girl girl
30.)prenses_b
31.)rock_baby
32.)
#1 - Mayıs 18 2006, 20:59:15
« Son Düzenleme: Temmuz 17 2006, 10:36:52 Gönderen: suvi »

suvi

bunlarda Ronaldinho
#2 - Mayıs 18 2006, 21:00:33

suvi

Sahaların yeni kralı Ronaldinho’ya altın krampon 

40 ülkeden 38 bin profesyonel futbolcunun oylarıyla ‘oyuncuların oyuncusu’ seçilen Ronaldinho, FIFPro Ödülü aldı. Reklamlarında yer aldığı Nike firması da bu fırsatı değerlendirip ünlü oyuncuya özel Tiempo Legend ayakkabısını 24 ayar altın kullanarak yeniden tasarladı.

Özel ayakkabının sağ tekinde Ronaldinho’nun kolyesinden esinlenen gümüş renkli ‘R’ harfi, sol tekinde ise ‘10’ numara işlemesi bulunuyor. Topuk kısmında ise Brezilya’nın beş kez Dünya Kupası kazanmasına ithafen beş adet yıldız yer alıyor. Ayakkabının bilek kısmına lazerle yazılan ‘Ronaldinho’ ismi, bir futbol efsanesi olmasını temsil ediyor. Ronaldinho için iki çift altın ayakkabı üretildi. Altın ayakkabıların benzeri olan ve sınırlı sayıda üretilen altın rengi işlemeli beyaz Tiempo Legend ayakkabılar, Türkiye’de kasımdan itibaren, belirli Nike mağazalarında satışa sunulacak. Bu ayakkabıyı ilk kez İspanya Ligi maçında giyecek Ronaldinho, Reuters’in sorularını yanıtladı.

Yeni altın kramponlarınızın üzerinde R ve 10 nasıl bir araya geldi?

- Kramponlara nasıl bir kişisel özellik verebileceğimizi düşünüyorduk. Bu arada üzerinde ‘R’ işlemeli ürünler üreten bir firmam var. Nike bu harfin tasarımını aldı, 10 ile buluşturdu. Ben de şimdi bunu kullanacağım. Bu kez giyeceğim kramponların tasarımında yer alma mutluluğunu yaşadım.

n Sizin gibi Brezilya sokaklarında çıplak ayakla futbol oynamayı öğrenen bir sporcu için kramponlar ne kadar önem taşıyor; maç kazandırır mı?

- Kramponlar maçı kazanmaya yardımcı olur. Eğer ayağınız rahatsa, mutluysanız, daha iyi oynarsınız. Şimdilerde iyi oyun için iyi ayakkabı gerekiyor. Sadece gol atmanız açısından değil, isteğim gibi oynamak, mükemmeliyeti yakalamak açısından da önemli.

n Bugüne kadar attığınız en güzel goller hangileriydi?

- Geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde Milan’a, 2002 Dünya Kupası’nda Chelsea’ye attıklarım. Herkes bunları konuşuyor.

#3 - Mayıs 18 2006, 21:41:42

suvi

devam...

FORMUMDAN MEMNUN DEĞİLİM

Sizin için çok önemli bir sezon. Takımınız Barcelona İspanya’daki üstünlüğünü korumak istiyor. Şampiyonlar Ligi’nde, Dünya Kupası’nda iyi sonuçlar almalısınız. Tüm bunları başarmanız için ne gerekiyor?

- Her biri önemli bir sınav. Adım adım ilerleyeceğim. Şampiyonlar Ligi’ne yeni başladık, İspanyol Ligi’nde mücadelemiz sürüyor. Şu anda Barcelona’ya odaklandım. Çünkü Barcelona’daki oyunumdan pek memnun değilim. Yani şu anda tüm hedefim Barcelona’da daha iyi oynamak. Önceliğim futbolda en çok önem verdiğim Şampiyonlar Ligi’nde. Dünya Kupası geldiğinde buna yöneleceğim.

n Barcelona henüz geçen sezondaki formuna ulaşamadı. Neler eksik?

- İyi bir çalışma planımız var. Tüm turnuvalara önem veren uzun vadeli bir strateji hazırladık. Bu yıl İspanya Kral Kupası, İspanya Ligi, Şampiyonlar Ligi ve birçok tunuvada oynayacağız. Performansımızı yıl boyunca sürdürebilmek için şimdi çok sıkı çalışıyoruz. Başlangıçta rakiplerimizden biraz daha yavaş olmamız akılcı. Bir stratejimiz var ve maçlar çoğaldıkça ısınacağız ve bu plan işe yarayacak.

n Geçen yıl Şampiyonlar Ligi’ndeki Chelsea maçında Jose Mourinho’yla yaşadığınız olay konusunda herhangi bir pişmanlık hissediyor musunuz? Bu nedenle mi Barcelona çeyrek finallerde başarısız oldu?

- Saha dışındaki olayların sonucu etkilediğine inanmıyorum. Sahadaki hatamız nedeniyle kaybettik. Maça kötü başladık. 20 dakikada 3-0 oldu. Bugünün standartlarında, özellikle Şampiyonlar Ligi’nde iki deneyimli rakibin karşılaşmasında normal bir durum değil. Maça asıldık, iki gol attık, iyi bir sonuç için uğraşırken bir gol daha yedik. Ve hatamızın bedelini ödedik. Chelsea adeta boğazımıza takılıverdi, bunu bir daha yaşamak istemeyiz.

n Mourinho hakkında ne düşünüyorsunuz? Chelsea’yi İngiltere’de önemli bir yere getirdi. Başka kimleri rakip görüyorsunuz: Milan, Juventus? Lyon’un Real Madrid’i yenmesi gibi bir sürpriz yaşanabilir mi?

- Ülkelerinde iyi futbol oynayıp Şampiyonlar Ligi’ne gelen tüm takımlara önem vermekte, saygı duymakta yarar var. Mourinho, Porto’dan bu yana müthiş bir antrenör. Övülmek hakkı. Bununla birlikte büyük antrenörleri, takımları, oyuncuları yenmenin yollarını aramayı ihmal etmiyoruz.

ROBINHO KENDİNİ KANITLADI

Şampiyonlar Ligi’ndeki takımlarda 71 Brezilyalı oyuncu yer alıyor. 85 oyuncusu bulunan İspanya, 75 oyuncusu bulunan Fransa’dan sonra en fazla saygı duyulan ülke. Sizce bu neyi gösteriyor?

- Bu Brezilya futbolunun çok önemli bir süreçten geçtiğini, dünyada gün geçtikçe daha fazla kabul edildiğini gösteriyor. Dünyanın neresinde olursa olsun bir takımda Brezilyalı varsa, takımına yardım eder. Bu da, bir Brezilyalı için bu gurur vericidir.

n Robinho’nun sizin gibi önce PSG gibi küçük bir takımla başlamak yerine doğrudan Real Madrid’e gitmesini doğru buluyor musunuz?

- Robinho yeteneğini sınayacak aşamayı çoktan geçti. İyi bir oyuncu ve yeteneğini Brezilya’da gösterdi. Uyum sağlama süreci yaşayacak. Biz de Avrupa’ya geldiğimizde bunu hep yaşadık. Ama o, müthiş yeteneğini kısa zamanda gösterecektir.

n Brezilya Milli Takım antrenörü Carlos Alberto Parreira sizi ve Milan’dan Kaka’yı takımın dokunulmaz oyuncuları ilan etti. Milli Takım’daki kalan iki yer için üç büyük oyuncu daha mücadele ediyor: Ronaldo, Adriano, Robinho. Sizce hangisi bunu başaracak?

- Hepsi tüm dünyada tanınan harika oyuncular. Brezilyalı antrenörün bana güven duyması harika bir şey. Takıma her gidişimde elimden gelenin en iyisini yapıyorum ki antrenörün güveni devam etsin. Ama kim formdaysa o oynar. Önemli olan bu seçilmiş müthiş kadroya girebilmek.

n Parreira’nın yerinde olmak ister miydiniz?

- Böyle büyük oyuncuların yer aldığı bir takımda antrenörlük yapabilmek çok keyifli bir iş. Dünya Kupası gibi büyük bir şampiyonada böylesine iyi oyuncularla oynamaktan güzel ne olabilir?

n Brezilya, Dünya Kupası’nı şimdiden garantiledi mi?

- Şimdilik hiçbir şey belli değil. Şu anda konuşurken geçmişteki iyi takımları karşılaştırıyoruz. Öncelikle form tutmalı, teknik, psikolojik ve iyi hazırlandığımızı kanıtlamalıyız. Favorilik durumu bitti artık. Şimdi sahaya çıkıp iyi olduğunu gösterme, maçları birer birer kazanma vakti.

n Barcelona ile 2010’a kadar sözleşmeniz var. Sonra hangi takımda oynamak isterdiniz?

- Tek hırsım kupa kazanmak için. Barcelona’yla çok kupa kazanıp kulüp tarihine geçmek, adımı müzesinin duvarına kazıtmak isterim. Belki gelecekte fikrim değişir ama şimdilik başka bir takımda oynamayı düşünmüyorum.

n Kendinizi geliştirmek istediğiniz yönler var mı? Gelecekte çok sevdiğiniz müzik alanına yönelebilir misiniz?

- Futbol defterini kapadıktan sonra yapmak isteyeceğim tek şey hiç şüphesiz müzik olurdu. Şimdilik futbolu bırakmayı düşünmüyorum, çünkü daha yeni başladım. Her açıdan kendimi geliştirmem gerekiyor. İyi yaptıklarınızı daha iyi yapmaya çalışmalı, yeni yetenekler kazanmalısınız. Ancak böyle gelişebilirsiniz. 

#4 - Mayıs 18 2006, 21:42:49

suvi

bu da Ronaldinho ve ayakkabısı  :nohashas
#5 - Mayıs 18 2006, 21:43:53

suvi

Lenovo, Ronaldinho’nun sponsoru oldu
Son iki yıldır ‘FIFA Yılın Oyuncusu’ seçilen Brezilyalı Ronaldinho Gaucho, Lenovo’nun marka elçisi oldu.
#6 - Mayıs 18 2006, 21:45:26

suvi

Henry Ronaldinho ile kanka oldu!
Henry kendini İspanya'ya hazırlıyor! Sezon sonu bitecek olan sözleşmesi transfer borsasında günlerdir konuşulan ve Barcelona'nın çok ciddi teklifine rağmen "Önce Londra" diye basına açıklama yapan Fransız yıldız Henry yine akılları karıştırdı!

Fransız yıldızın futbolda haksız rekabete yol açan müthiş yetenek Ronaldinho ile dostluğu her geçen gün artıyor.

Öyle ki bu dostluk Barcelona'nın Arsenal ile karşılaşacağı Şampiyonlar Ligi finalinden önce telefon trafiğine dönmüş durumda.

Sezonun ikinci yarısı ile birlikte gelecek sezon için de Arsenal'de kalacak yorumları yapılan Henry'nin gizliden gizliye İspanya'da kendine ev baktığı geçtiğimiz günlerde İspanyol basınınca ortaya çıkarılmıştı.

Henry'nin bu telefon trafikleri hakkında yapacağı açıklama ise merakla bekleniyor.

İngiliz The Guardian gazetesi telefon trafiği hakkında ilginç tespitler yaparken, Barcelona cephesinde bitti gözüyle bakılması  ve Barçalı futbolcuları artık Henry'i takım arkadaşları olarak görmesi transferi değişik bir boyuta sürükledi.

Arsenal menajeri Arsene Wenger'in bu son gelişmelerin açığa çıkmasının ardından Henry'nin kalacağına inancının azaldığı ve Fransız oyuncunun kararını Şampiyonlar Ligi finalinden sonra açıklaması bekleniyor.

Her hafta Henry'nin Barça ile olan transfer filminde değişik kareler görmeye alışmışken, bakalım gelecek günlerde bu transferin netlik kazanmaması sonucu basın ne tür gizli olayları açığa çıkaracak....
#7 - Mayıs 18 2006, 21:46:48

suvi

Ronaldinho’nun başı Fransız polisiyle dertte

Barcelona'nın Brezilyalı yıldızı Ronaldinho'nun peşine Fransız mali polisi takıldı. Fransız polisi, yayın şirketi Canal Plus'ın Ronaldinho'nun İsviçre bankasındaki hesabına yatırdığı 15 milyon Euro’nun sırrını araştırıyor. Paris Saint Germain'den 1999 yılında Barcelona'ya 30 milyon Euro’ya transfer olan Ronaldo'nun hesabındaki fazladan 15 milyon Euro, Fransız mali polisinin dikkatini çekti.

#8 - Mayıs 18 2006, 21:49:04

suvi

devam...
Dünkü Fransız Le Parisien gazetesi de bu şok gelişmeyi manşetine taşıdı. FIFA tarafından dünyada yılın futbolcusu seçilen Ronaldinho'nun soruşturma kapsamında ifadesine başvurulacağı bildirildi. Fransa'da maçları şifreli yayınlayan Canal Plus televizyonu, 15 milyon Euro’yu Ronaldinho'ya imaj hakkı için verdiklerini söylüyor. Ancak rakamın bu kadar yüksek olması Fransız mali polisince inandırıcı bulunmuyor.

#9 - Mayıs 18 2006, 21:49:29

suvi

devam...
Öte yandan Şampiyonlar Ligi ikinci tur rövanş maçında Porto'ya üç gol atarak hat-trick yapan İnterli Adriona'ya UEFA'nın resmi web sayfasında da övgü geldi. UEFA, “İmparator'un dönüşü” başlıklı haberinde “Adriona, Roma'nın yeni kralı oldu” ifadesini kullandı. UEFA, ayrıca Juventus, Milan ve Inter'in çeyrek finale yükselmesini de “İtalyan futbolunun zaferi” olarak nitelendirdi.

#10 - Mayıs 18 2006, 21:50:25

suvi

BUNLARDA rONALDİNHO
#11 - Mayıs 18 2006, 21:54:43

suvi

bunlarda benden
#12 - Mayıs 18 2006, 21:58:34

suvi

şimdi coşmuşun işte   :muhah :nohashas
:kop :muhah :kop azcık öle oldu evet :kop
#13 - Mayıs 18 2006, 22:11:17

canozgur_91

beni de ekler misin suvi kardeşim ? fotolar gelcek...
#14 - Mayıs 21 2006, 00:19:17

suvi

beni de ekler misin suvi kardeşim ? fotolar gelcek...
olur canozgur_91 kardeşim   :4
#15 - Mayıs 21 2006, 00:47:59

Suvı Sana zahmet Bana ezıyet eklense Sana full vıdoelar  atım  :.dost
#16 - Mayıs 21 2006, 00:55:49
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

suvi

Suvı Sana zahmet Bana ezıyet eklense Sana full vıdoelar  atım  :.dost
ne demek ByCocaCola tabi eklerim :)
#17 - Mayıs 21 2006, 00:57:54

ben de bu club a üye olmak isterim.
ronaldinho nun büyük yetenek olduğunu kabul etmemek mümkün değil.
şimdilik bunu bulabildim. buldukça yollarım.
#18 - Mayıs 21 2006, 01:14:03
ll All the dreams we held so close seemed to all go up in smoke...ll
How I miss thee, thou shalt never be forgotten...

7David23

Beni de ekleyebilirsin nerde futbol ben ordayim .   :kırbaç
#19 - Mayıs 21 2006, 01:15:07

suvi

ben de bu club a üye olmak isterim.
ronaldinho nun büyük yetenek olduğunu kabul etmemek mümkün değil.
şimdilik bunu bulabildim. buldukça yollarım.

tabi ki dagger senide ekledim  :)
Beni de ekleyebilirsin nerde futbol ben ordayim .   :kırbaç
senide ekledim 7David23 :)
#20 - Mayıs 21 2006, 01:16:38

işte bulduğum fotograflar..

#21 - Mayıs 21 2006, 01:19:06
ll All the dreams we held so close seemed to all go up in smoke...ll
How I miss thee, thou shalt never be forgotten...

suvi

arkadaşlar peki bana imza konusunda yardım edebilicek var mı? :)
#22 - Mayıs 21 2006, 01:19:24

canozgur_91

ben edebilirim...
#23 - Mayıs 21 2006, 01:23:24

canozgur_91

Ronaldinho Fan Club

>>TIKLA<<

[center][b]Ronaldinho Fan Club
[url=//forum.alternatifim.com/index.php?topic=22689.15][img]http://img406.imageshack.us/img406/7968/ronaldho5hh.jpg[/img][/url]
[b]>>TIKLA<<[/b][/center]
#24 - Mayıs 21 2006, 01:41:14
« Son Düzenleme: Mayıs 21 2006, 01:47:23 Gönderen: canozgur_91 »

suvi

çok saol canozgur_91 :)
#25 - Mayıs 21 2006, 01:52:05

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.