Alternatifim Cafe

Güzel Poz Vermenin 10 Kuralı

Discussion started on Yararlı Bilgiler

1. Bakışlarınızı odaklayın. Poz verirken gözlerinizi kamera lensinin biraz üzerine odaklayın. Başınızı hafifçe öne çıkarıp, çeneninizi aşağı indirin.

2. Dilinizi dişlerinizin hemen arkasına yerleştirip gülümseyin. Bu hareket ifadenizi rahatlatacaktır.

3. Omuzlarınızı vücudunuza hizalayın ancak kendinizi kasmayın. Daha doğal bir görüntü vermek isterseniz omuzlarınızı hafifçe geride tutabilirsiniz.

4. Beyaz duvara karşı kıyafet denemesi yapın. Bir ağaç altında ya da pencere kenarında doğal bir ışık kaynağının altında durun. Yalnız bu noktada küçük bir detaya dikkat edin. Doğru renginizin ne olduğuna iyi karar verin.

5. Kendinize kural edinin! Şekilcilikten uzak durun.

6. Fotoğraflarda herşey olduğundan daha abartılı görünür. Bu yüzden kadınlar makyaj yaparken çok dikkatli olmalı. 30 yaşın altındaki bayanlar için biraz maskara ve dudak parlatıcısı; 30 yaş üstü bayanlar için ise kusurları biraz saklamak fotografta güzel çıkmak için yeterli olacaktır.

7. Klasik fotoğraf verme pozunu sık sık tekrarlayın.Vücudunuzu kameraya göre biraz yan döndürün.Bir ayağınızı diğerinin önüne koyun ve omuzunuzu fotoğrafçıya yaklaştırın. Eğer yüzünüz önde olursa bedeniniz çok daha büyük görünür.

8. Boydan çekilen pozlar için göbeğinizi içinize çekin ve omuzlarınızı geriye atın. Düz bir sırt ile kameraya gülümseyin.

9. Fotojenik insanları ve güzel çıktığınız fotoğrafları inceleyin. En iyi açınızı belirleyin. En güzel çıktığınız fotoğraflara bakarsanız hep gülerken yada iyi zaman geçirirken çekilmiştir. En iyi sonuçları kameradan korkmadığınız zaman alırsınız.

10. Fotoğraf çekilmeden önce gözlerinizi kapatın ve tam çekmek üzereyken yavaşca açın.
#1 - Aralık 24 2010, 22:58:17
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

gerek yoktu ama sagol:)
#2 - Aralık 27 2010, 16:38:32
Bir günlük bir rüya olduğunu bilseydim sence görürmüydüm seni?

FARKI BENLE YAŞA:)

Hiçbirine dikkat etmeyip, güzel çıkan fotojenik insanlar da var. Hepsine uyup yine kötü çıkanlar da var. Ama yine de sağol.
#3 - Ocak 31 2011, 13:25:14
ஜ Buyum ben, sadece bu.
                                    ĢĬŻξM

bunun nedeni çok kendini çok kasmasi
#4 - Haziran 28 2011, 22:28:46
Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol,
öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
♥Love Beni Loveyim Seni! ♥XD

Amatör bir fotoğrafçı olarak bunu not alimde poz verecek kişilere okutturayım :)
#5 - Haziran 28 2011, 22:31:45

fotojenik birisi değilimdir lakin

Poz verirken gözlerinizi kamera lensinin biraz üzerine odaklayın.

bunu kendim çözmüştüm :D
#6 - Ağustos 21 2011, 17:14:34
Odamın hayaletisin sessizliğine aşığım

DENEYECEĞİM
#7 - Ocak 14 2014, 11:39:13

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.