Alternatifim Cafe

Yıllar size ne getirdi?

Discussion started on Komik ve/veya İlginç Linkler

Ee hepimiz her sene yeni birşeyler daha yaşayıp, yeni birikimler katıyoruz hayatımıza. Buna engel olmak ya da geriye gitmek elimizde değil. Kimbilir şimdiki aklımız olsa daha önce yaptığımız nice şeyi yapmaz ya da yarım bıraktığımız pek çok şeyi tamamlamak için çaba sarfederdik. İçinizden evet dediğinizi duyar gibiyiz. Peki gelelim asıl sorumuza, yıllar aslında size ne getirdi?

http://testyourself.tr.msn.com/olcer/yillarsizenegetirdi/Test.aspx

Sadakat
Önceleri daldan dala konan bir arı gibiymişsiniz. Kanınıza bir miktar maymun iştahı karışmış. Fakat geçen zaman, edindiğiniz tecrübeler sizi durulmaya, konduğunuz dalda hiç değilse birkaç gece sabahlamaya özendirmiş. Anlaşılan biraz yorulmuş ve hiçbir lezzeti gerçekten tadamadığınızı nihayet anlamışsınız. Sadakatin önemini kavramanıza yaşadığınız acı bir tecrübe de yardımcı olmuş olabilir. Sonunda siz nihayet hayatın önemli dayanaklarından birinin insanların birbirlerine verdikleri sözlerde durmaları olduğunu anlamışsınız.
#1 - Kasım 12 2010, 22:24:34
« Son Düzenleme: Kasım 12 2010, 22:55:24 Gönderen: Diyez »

derjavin

Uyum
Eskiden alabildiğine uyumsuz ve dengesiz biri iken, zaman geçtikçe törpülenmiş ve sakinleşmişsiniz.
Kendinizi farklı hissediyor kendi doğrularınız ve istekleriniz doğrultusunuda yürüyebilmek için insanları zorluyormuşsunuz.
Ama artık belki de o boğuşmanın getirdiği yorgunluklar yüzünden bitkin düşmüş ve her şeyi ve herkesi olduğu gibi kabul etmeyi, arada bir egonuza hak ettiği terbiyeyi vermeyi öğrenmişsiniz.

#2 - Kasım 13 2010, 18:41:01

Hırs
Oldukça hırslı olduğunuz gözden kaçmıyor. Okul yıllarında sakinliğiniz ve talepsizliğiniz yüzünden maruz kaldığınız eleştiriler bir süre sonra sizin hırslı biri olmanıza yol açmış. Kendinizle kavga etmeye başlamış ve bu kavgaların sonucunda da gözle görülür bir hırsa sahip olmuşsunuz. Siz bu durumu farkedemeyebilir, ben hala eski benim, diyebilirsiniz. Ancak geçmişi şöyle bir hatırladığında yılların sizi nasıl değiştiğini daha derinden kavrayacaksınız.
#3 - Kasım 13 2010, 20:18:18
..Kuzu*M ♥ / ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ ♫ ♪

Zeitgeist

Hırs
Oldukça hırslı olduğunuz gözden kaçmıyor. Okul yıllarında sakinliğiniz ve talepsizliğiniz yüzünden maruz kaldığınız eleştiriler bir süre sonra sizin hırslı biri olmanıza yol açmış. Kendinizle kavga etmeye başlamış ve bu kavgaların sonucunda da gözle görülür bir hırsa sahip olmuşsunuz. Siz bu durumu farkedemeyebilir, ben hala eski benim, diyebilirsiniz. Ancak geçmişi şöyle bir hatırladığında yılların sizi nasıl değiştiğini daha derinden kavrayacaksınız.
#4 - Kasım 13 2010, 22:18:25

sadakat.
#5 - Kasım 13 2010, 22:23:49
Başım dönsün, her şey dönsün, salla beni dünyam dönsün gönül salıncağında. :)

arsenik

Şıkların birinde 'heycanlarımız' diyor yaa. Yuh bunlar bile Türkçeye uymuyor.
#6 - Kasım 13 2010, 22:53:07

Heyecan
Yıllar size yeni yeni heyecanlar getirmiş. Eskiden çok sakin ve sadece gelecek endişeleriyle boğuşan biri iken, zaman geçtikçe endişeleriniz azalmaya başlamış. Onların yerini yeni insanlar yeni hayatlar kimi zaman yeni yerler almış ve her yenilik size yeni yeni heycanlar getirmiş. Artık hayatınız eskisi kadar sıkıcı değil. Endişelenmiyor değilsiniz arada bir, ama heyecanlarınız endişelerinizi kolayca bertaraf ediyor.
#7 - Kasım 16 2010, 22:04:11
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Hevai

Sadakat...
#8 - Aralık 23 2010, 22:52:45

güzellik.
#9 - Aralık 23 2010, 23:06:19
..Kuzu*M ♥ / ᵀᴴᴱ ᴼᴿᴵᴳᴵᴻᴬᴸ ♫ ♪

Sadakat
Önceleri daldan dala konan bir arı gibiymişsiniz. Kanınıza bir miktar maymun iştahı karışmış. Fakat geçen zaman, edindiğiniz tecrübeler sizi durulmaya, konduğunuz dalda hiç değilse birkaç gece sabahlamaya özendirmiş. Anlaşılan biraz yorulmuş ve hiçbir lezzeti gerçekten tadamadığınızı nihayet anlamışsınız. Sadakatin önemini kavramanıza yaşadığınız acı bir tecrübe de yardımcı olmuş olabilir. Sonunda siz nihayet hayatın önemli dayanaklarından birinin insanların birbirlerine verdikleri sözlerde durmaları olduğunu anlamışsınız.
#10 - Aralık 24 2010, 21:58:10
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Sadakat
#11 - Aralık 24 2010, 22:12:00

Sadakat
#12 - Ekim 18 2011, 16:39:51

güvensizlik yani insanlara güvenmemem gerektiğini öğretti. ha bir de bazen bunu unutmayı...
#13 - Ekim 18 2011, 17:02:59
« Son Düzenleme: Ekim 18 2011, 17:04:05 Gönderen: wasabi »

hiçbişey getirmediği gibi aksine alıp götürdü...
#14 - Ekim 18 2011, 19:05:11
Şimdiki aşklar sms paketi gibi; haftalık yada aylık...haaa!! bir de her yöne olanı var (;

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.