Alternatifim Cafe

Gurbet derbisini Fenerbahçe kazandı

Discussion started on Galatasaray

Gurbet derbisini Fenerbahçe kazandı 
Spor Toto Dostluk Kupası'nda Fenerbahçe, Galatasaray'ı 1-0 yendi.

Fenerbahçe, Almanya’da Spor Toto Gurbet Kupası maçında karşı karşıya geldiği ezeli rakibi Galatasaray'ı Andre Santos'un golüyle yendi.

Sarı-lacivertli takım, Selçuk Şahin'in atılmasıyla 76 dakika 10 kişi oynadığı Borussia Park'taki maçı Andre Santos'un 29. dakikada attığı golle 1-0 kazandı.

4. dakikada Arda'nın sol kanattan kullandığı serbest vuruşta kaleci Volkan Demirel son anda topu kornere çeldi.

14. dakikada rakibine faul yapan Selçuk'a, hakem sarı kart gösterdi. Hakeme itiraz eden Selçuk aynı dakika içinde 2. sarı kartını ve ardından da kırmızı kartı görerek, oyun dışında kaldı.

15. dakikada Arda'nın sağ taraftan yaptığı ortada ceza alanının hemen içinde topla buluşan Lorik Cana'nın şutunda meşin yuvarlak üstten auta çıktı.

25. dakikada Arda'nın soldan altıpas içine gönderdiği top kaleci Volkan Demirel'i de aşarken, arka direkte meşin yuvarlağa dokunamayan Mustafa, takımını bir golden etti.

30. dakikada orta sahadan Baroni'nin pasıyla ceza alanının sol tarafında topla buluşan Andre Santos, önündeki rakibinden sıyrıldıktan sonra meşin yuvarlağı kaleci Ufuk'un üzerinden mükemmel bir vuruşla ağlarla buluşturdu: 1-0

32. dakikada maçın Alman hakemi sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle karşılaşmayı durdurarak, soyunma odasına gitti.

Hakem Kinhöfer, 9 dakikalık gecikmenin ardından sahaya çıkarak, mücadeleyi başlattı. Maç başlamadan önce Galatasaray'da Arda, Fenerbahçe'de de Volkan Demirel taraftarlara seslenerek, sakin olmalarını ve sahaya yabancı madde atmamalarını istedi.

İKİNCİ YARI

61. dakikada ceza alanı içinde kaleci Volkan Demirel'in büyük hatasıyla arka direkte topla buluşan Hakan, pasını altıpas içindeki Mehmet'e aktardı. Bu futbolcunun cılız vuruşunda meşin yuvarlak kaleci Volkan Demirel'de kaldı.

70. dakikada Serdar'ın düşürülmesiyle kazanılan serbest vuruşu kullanan Arda'nın şutunda top direğe çarparak, auta çıktı.

86. dakikada Emre'nin sert şutunda defansa çarpan top kornere gitti.

90. dakikada Sabri'nin sağ taraftan arka direğe gönderdiği topa Arda bomboş durumda kafayı vurdu, ancak meşin yuvarlak dışarı çıktı.

--------------------------------------------------------------------------------

Galatasaray: Ufuk, Ali (Dk. 46 Sabri), Servet, Gökhan, Serkan (Dk. 46 Hakan), Musa (Dk. 46 Barış), Lorik Cana (Dk. 46 Ayhan), Mustafa (Dk. 81 Cumhur), Serdar (Dk. 88 Caner), Arda, Mehmet (Dk. 63 Emre)

Fenerbahçe: Volkan Demirel, İlhan, Bekir (Dk. 88 Önder), Bilica, Andre Santos, Kazım (Dk. 63 Caner), Selçuk, Alex (Dk. 63 Deivid), Baroni, Stoch (Dk. 88 Semih), Gökhan Ünal (Dk. 82 Gökay)

Kırmızı kart: 14 Selçuk

Gol: 29 Andre Santos

Sarı kartlar: Cana, Musa Çağıran, Bilica, Selçuk, Gökhan Ünal, Stoch, Santos

Stat: Borussia Park

Hakem: Thorsten Kinhöfer (Almanya)
#1 - Temmuz 22 2010, 13:30:22
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.