Alternatifim Cafe

Şampiyon Bursaspor: 2-1

Discussion started on Spor Haberleri

Şampiyon Bursaspor! Yeşil-beyazlılar tarihinde ilk kez şampiyonluğa uzanarak tarih yazdı. Türkcell Süper Lig'de 2009-2010 sezonunun son maçında Bursaspor evinde, Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etti, Fenerbahçe'nin de Trabzonspor ile berabere kalması sonucunda, son haftasına geride kaldığı ligi zirvede tamamladı ve tarih yazdı. Bursa Atatürk Stadı'nda oynanan ve ilk yarısı yeşil-beyazlıların 2-0'lık üstünlüğü ile sona eren maçın golleri 32. dakikada Batalla ve 44. dakikada İbrahim Toraman (kendi kalesine)'dan gelirken, Beşiktaş'ın tek golü 87. dakikada Uğur'dan geldi.

Bu sezon müthiş bir sezon geçiren ve son haftaya kadar şampiyonluğu kovalayan Bursaspor, ligin son maçında şampiyonluğa uzanarak adeta tarih yazdı.

Maç sonunda Bursa'da müthiş sevinç gösterileri vardı.

BURSA İSTEDİĞİNİ İLK YARIDA ALDI...
Bursasporlu oyuncular bir yandan Beşiktaş'ı yenmek için sahaya çıkarken, diğer yandan da kulakları Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan gelecek iyi haberdeydi. Bu maçın öneminin bilinciyle sahaya çıkan yeşil-beyazlılar ilk yarıda istediğini almasını bildi. Maça beklenenin aksine çok baskılı başlamayan Bursaspor, kontrollü ataklarla golü bulmak için rakip kaleye yüklendi. Bu sırada erken gelen Fenerbahçe golü Bursa'da moralleri bozdu. Ancak oyun disiplininden kopmayan Bursaspor, Trabzonspor'un gol haberiyle bir anda coştu ve aradığı golü de 32. dakikada Batalla ile buldu. Batalla'nın golüyle yetinmeyen yeşil-beyazlılar kazandığı moralle baskısını arttırdı ve ikinci golü de İbrahim Toraman'ın ters vuruşuyla bularak bir anlamda rahatladı. Artık Bursa'da herkes, Kadıköy'den gelecek puan kaybı haberini bekliyordu.

GÖZLER KULAKLAR KADIKÖY'DE!..
Bursaspor ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmanın ikinci yarısı adeta bir formalite maçı gibiydi. İlk yarıda istediğini alan Bursaspor, ikinci yarıda oyunu rölantide tutarak, Kadıköy'den gelecek mutlu haberi beklemeye başladı. İkinci yarıda karşılıklı ataklar şeklinde geçen mücadelede çok fazla net fırsat iki takımda yakalamaadı.

AÇILIŞ BATALLA'DAN...
Bursaspor'un Arjantinli oyuncusu Batalla, takımını, Beşiktaş karşısında geçiren golü 32. dakikada ağlara gönderdi. Hızlı gelişen Bursaspor atağı Batalla ile başladı. Batalla, sağ kanattan hareketlenen Sercan'ın çok iyi kaçırdı ve ceza sahasına hareketlendi, İbrahim Toraman'ın hatasında topu kapan Sercan, ceza sahasına yerden topu çıkardı. Batalla bu güzel pası plase bir vuruşla ağlara gönderdi. 1-0.

TORAMAN KENDİ KALESİNİ VURDU...
Beşiktaş'ta günün şanssız ismi İbrahim Toraman oldu. İlk golde de hatası bulunan Toraman, ikinci golü kendi ağlarına gönderdi. 44. dakikada gelişen atakta, Bekir Ozan Has sağ kanattan yerden ortasını yaptı, topu uzaklaştırmak isteyen Toraman kayarak müdahale etti. Kaleci Rüştü'yü de yanıltan bu müdahele sonrasında top ağlarla buluştu. 2-0.

BURSASPOR'DA 4 EKSİK...
Bursaspor da bu karşılaşmaya önemli oyuncularından yoksun çıktı. Kart cezalısı Volkan Şen ile sezon başında Beşiktaş'tan kiralanan Zapotocny, iki kulüp arasında yapılan anlaşma gereği bugünkü maçta forma giyemedi. Hafta içinde yapılan antrenmanda sakatlanan Hüseyin Çimşir ve Kirita da 18 kişilik kadroda yer almadı.

BEŞİKTAŞ'TA 10 EKSİK...
Beşiktaş Bursa'daki zorlu karşılaşmaya 10 önemli futbolcusundan yoksun çıktı. Bursa'ya 16 futbolcuyla gelen Beşiktaş'ta Teknik Direktör Mustafa Denizli, genç Necip Uysal'a ilk 11'de şans verdi.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)
7. dakikada sol kanattan kazanılan serbest vuruşu, Ali kullandı. Ali'nin ortasında ceza sahası içindeki Sercan'ın kafa vuruşunda top, kaleci Rüştü'de kaldı.
11. dakikada sağ kanattan kazanılan serbest atışta Ali'nin ceza sahasına sert ortasını, kaleci Rüştü çift yumrukla uzaklaştırdı.
12. dakikada sol kanattan kazanılan serbest atışta Nihat, topu ceza sahası içine ortaladı. Nobre'nin kafa vuruşunda top, farklı biçimde auta çıktı.
13. dakikada Bursaspor yarı sahasının ortasında topla buluşan Nobre, sağ kanattan içeri hareketlenen Nihat'ın önüne derinlemesine pas attı. Kaleci Ivankov, zamanında kalesinden çıkıp, topa Nihat'tan önce sahip olarak, mutlak tehlikeyi önledi.
14. dakikada Nobre'nin ortasında sol kanatta ceza sahası köşesinde bekleyen Tello, top yere düşmeden gelişine vurdu. Defanstan seken top, kaleci Ivankov'da kaldı.
22. dakikada Bursaspor atağında sağ kanattan hareketlenen Ergiç, topu arka direğe doğru ortaladı. Pozisyonu iyi takip eden Ozan İpek'in yatarak vuruşunda kaleye giden topu Sivok son anda kafayla kornere gönderdi.
24. dakikada Bursaspor tribünleri adeta karnaval yerine döndü. İstanbul'daki Fenerbahçe-Trabzonspor maçında Trabzonspor'un durumu 1-1 yapan golünün duyulmasının ardından yeşil-beyazlı tribünler büyük coşku yaşadı.
26. dakikada Bursaspor'un kazandığı serbest atışı kullanan Ali topu arka direğe doğru ortaladı. O bölgeye iyi hamle yapan İbrahim'in kafa vuruşunda top kaleci Rüştü'de kaldı.
32. dakikada Bursaspor aradığı golü buldu. Beşiktaş'ta hatalı geri pası iyi değerlendiren Sercan, Rüştü'den önce sahip olduğu topu bekletmeden penaltı noktasına doğru hareketlendiğini gördüğü Batalla'nın önüne doğru attı. Arjantinli futbolcu plase bir vuruşla topu filelere gönderdi.
44. dakikada sağ kanattan bindirme yapan Ali'nin ceza sahası içine sert ortası, İbrahim Toraman'ın müdahalesine rağmen kaleci Rüştü'nün sağından ağlarla buluştu: 2-0
Maçın ilk yarısı, yeşil-beyazlıların 2-0 üstünlüğüyle sona erdi.
#1 - Mayıs 16 2010, 22:02:31
« Son Düzenleme: Mayıs 19 2010, 12:59:12 Gönderen: Mercey »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

önümüzdeki sezonlara bakıcaz.önümüze bakmalıyız.belki görürüz
#2 - Mayıs 16 2010, 22:03:19
Yaşamak rüyasında gerçeği görmek...

Zeitgeist

Ulan bigün şu iğrenç takımı destekleyeceğim aklıma gelmezdi, kendimden utandım. Olsun, mutluyum. (6)
#3 - Mayıs 16 2010, 22:04:02

Fener'e üzüldüm fakat Bursa adına fazlasıyla sevindim, özellikle Ertuğrul Sağlam adına. Adamlar bir ilk yaşıyor şu an. Ne deseler, ne yapsalar, haklılar. Kutlarım kendi adıma!
#4 - Mayıs 16 2010, 22:07:10
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Bursa yıkılıyor ulaan 7'den 70'e herkes sokaklarda. :Ç

Helal be Bursa'm!
#5 - Mayıs 16 2010, 22:12:56
Zifir.

Hevai

Ben Fener'i sevmeye başladım yavaş yavaş. Sayesinde neredeyse her hafta kola içiyoruz.
Süheyl arkadaşımızın nedense güvendiği dağlara kar yağıyor her seferinde. İddiayı kaybeden hep o oluyor. Hal öyle olunca da fener sayesinde beleşe kola düşüyor bize de. :Ç
#6 - Mayıs 16 2010, 22:26:10

Koçum Bursa. ♥
#7 - Mayıs 16 2010, 22:26:25

en çok güldüğüm konu 2 kupayıda alamadılar ya o yeter. (6)
#8 - Mayıs 16 2010, 22:39:06
Programmer: CS3-CS4

arsenik

Bur-sa-lı-yız diye heceleri sayarken en son hecede elimle top işareti yapmayı seviyorum.  ::yea
#9 - Mayıs 16 2010, 22:40:50

Fenerin kaybı Bursanın zaferidir. Alkışlar her zaman olduğu gibi kritik maçları veren Fenere aynı zamanda ligin başından beri azmiyle şampiyon Bursaya gelsin.
#10 - Mayıs 16 2010, 22:59:27

Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Merak ettim gerçekten. Neyi kutluyorlardı acaba ? Ne kutluyorlardı ?

"16/05/1999 Galatasaray futbol takımı Arsenal'i 4-1 yenerek UEFA Kupası'nı aldı." bununla bir ilişkisi var mıdır merak ettim.

Ya da "16/05/1993 Türkiye jimnastikte ilk kez Avrupa şampiyonu oldu; atlama beygirinde Murat Canbaş altın madalya kazandı." bununla ?

(6)
#13 - Mayıs 16 2010, 23:10:11
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Guiza'nın topu öptüğünü bilseydim ben size en başından yenileceğinizi söylerdim sevgili Fenerliler. Öyle diyeyim dedim.
#14 - Mayıs 16 2010, 23:31:47
Mercey.

Zeitgeist

Bu anonstan sonra sinirlenen fenerbahçe taraftarları, stadın her noktasını bilica gibi kazdı. LASKDJASKFJAKSJDKASDFASD
#15 - Mayıs 16 2010, 23:46:06

Anonsu yapan adamın amacı nedir anlamış değilim. takım atak yaparken bursa maçı 2-2 diye anons yaptı, takım geriye top yaptı atak yapmadı e haliyle skordan haberimiz olmadığından sevindik..sonra anonsun yanlış bilgi olduğunu söyleyince ortalık karıştı..stadı yakarız demiştik ve yaktık bukadar allah belasını versin o adamın
#16 - Mayıs 17 2010, 00:49:34
He-man in abisi Çetin.

yok ben bursanın şampiyon olmasını istemiyordum.cidden pastaya 1 takım daha sokmanın alemi yoktu. benim düşüncem bu.ama feneri de istemiyordum beşiktaş maçında yaşanılanlardan sonra.ama ne diyelim.hak eden mi şampiyon oldu hak eden mi şampiyonluğu verdi bilemedim.ama şunu biliyorum aziz yıldırım artık ne dese boş ne dese fenerlileri kandıramaz ne yapsa da kandıramaz.akıllı olsun fenerliler kanmasınlar şu azize.bursayı da kutlarım istemeye istemeye.ne diyelim fener bi çığır açtırdı gözü kapalılara.
#17 - Mayıs 17 2010, 01:01:42
ben ne dersem o !!!

İlk defa bu kadar sinirlendim. Kaç saatten beridir atamadım üstünden. Dalga geçen herkesin kalbini kırdım. Kırmaya da devam edicem. Böyle birşey olamaz ya. Trabzonspordan tiksiniyorum artık tek kelimeyle. Galatasaray'ı bile daha çok seviyorum. Bu ne abi iki kupa da gitti.
#18 - Mayıs 17 2010, 01:37:18
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Tam bir rezalet, tam bir travma, tam bir şoktu.
Oradaki bilmem kaç bin kişi olarak bunu unutabileceğimizi sanmıyorum. Önce şampiyon olduk diye ağlamak sonra da "yok lan bana yanlış bilgi gelmiş, hadi çıkın dışarı" diyen gerizekalı yüzünden ağlamak. Var mı böyle birşey ya? Dünya futbol tarihine geçmişizdir sanıyorum.
Hayır yani berabere kaldık tamam gitti şampiyonluk desek üzülücez ama böyle şey olmaz ya şampiyonuz diye bağırıyor gerizekalı orda herkes şampiyon olduk sanıyor. Maçı bıraktırdı takıma ya tam ataklar yaparken.
Gözaltına almışlar adamı NTVde dedi. -.-
#19 - Mayıs 17 2010, 11:35:05
« Son Düzenleme: Mayıs 17 2010, 11:47:59 Gönderen: Valérie »

bi ihtimal var, anons yapan adam bursa-bjk maçının 2-2 olduğunu değil de fener'in 2. golü atması için taraftarı ''ikii ikiii'' diye ateşlemeye çalışması ve o stresle sıçıp batırması sonunda oluşan bir karmaşa...

bir ihtimal daha var yeğen, o da göt olmak mı dersin? sajdbasjdhasgjda

laaaann.. hayatım da böyle güldüğümü hatırlamıyorum yeminnen. timsah yürüyüşü bile yaptı lan o adamlar daha ne diyeyim? sjkhdsajdgas
yani... kelimelere dökülecek türden bi komiklik değil. dün geceden beri ağzım kapanmadı. çok büyük bi acı. ahahahaha...
#20 - Mayıs 17 2010, 12:25:48
« Son Düzenleme: Mayıs 17 2010, 12:26:58 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Yeni!
ulan ağlayan fenerlileri gördükçe hala gülüyorum, bunun içinden kendimden utanmalıyım (6)
ertuğrulu büyük bir terbiyesizlik yaparak takımdan gönderen kocakafa da gitsin tüpünü kessin (6)
bkz: bolu dağı tünelinde mahsur kalan ve telefonlarına ulaşılamayan fenerbahçelilerin hala şampiyonluklarını kutladığı öğrenildi sadfnasjkbdasd
#21 - Mayıs 19 2010, 12:26:44
« Son Düzenleme: Mayıs 29 2010, 17:42:14 Gönderen: Janus. »
kısmet

Z.M.S

sınıfta timsah yürüyüşü yapıp pantolonumu kirletmekten hiç çekinmiyorum. maksat gülmek.
alllaaaam ölüyoruz ya, geçen sınava girdik normalde 13.soru olmasına rağmen hoca soru numarasını *28* yapmış ve soruda aynen şu; 28) a- kim şampiyon olmuştur?   b- 2 dakika şampiyon olduk diye sevinerek sahaya inen takım ?

ahahaaaaa.
ve sonrasında tekrardan biz sınav esnasındayken hocaya gelen 2 mesaj;
1- dün gece hiç tanımadığım bir fenevliye sırf 2 dakika sevinsin diye usulca sokulup bursa berabere dedim.
2- bazen mor bazen kırmızı olduk ama hiç böyle g.. olmadık.

saygılarla efendim.
ahaha.
#22 - Mayıs 19 2010, 14:33:55

bukalemunlar sizi (6)
#23 - Mayıs 19 2010, 21:39:32
He-man in abisi Çetin.

Zeitgeist

He bir de 'renkten renge giriyeler' deyip duran bozuk plaklarla doldu etraf. Yenilgiyi hazmedememek bu oluyor sanırım. Gerçi ne hissettiğinizi anlayamam, şampiyonluğun kapısından döndüğümüz bir anı yaşamadım hiç. Empati kuramıyorum o yüzden. (6)

Bursa'yı desteklemediğimizi, sadece fener'in şampiyon olmayışına sevindiğimizi bir türlü anlayamayacaksınız değil mi :D
#24 - Mayıs 19 2010, 21:58:31

şampiyonluğun kapısına yaklaşamayanlar kapısından nasıl dönüldüğünü hissedemez malesef (6)
#25 - Mayıs 19 2010, 22:00:04
He-man in abisi Çetin.

kapısından dönsek bile şampiyonuz diye kutlama yapmayız en azından. radyomuzda var. (6)
#26 - Mayıs 19 2010, 22:03:55

Zeitgeist

Şampiyonluğun kapısına yaklaşamamak, 'kupayı alamadık ama şampiyon olunca göreceksiniz, renkten renge gireceksiniz ahah' deyipte, son maçta hiçbir şey başaramamaksa, şampiyonluğun kapısından dahi geçmemeyi yeğliyorum inan ki. Ha 'renkten renge giren bukalemunlar' kimmiş görüldü bu lafların üzerine. Bir de bursanın şampiyonluğunu kutlamanız var tabii. Şükrettim kapısına dahi yaklaşamadığımıza.  (6)
#27 - Mayıs 19 2010, 22:04:25

madro sizin radyo arabeskten başka kanal çekmez olum dertten kederden kurtulmuyo başınız sezon boyu (6) bizim hiç diilse son maçlarda oluyor (6)

Alıntı
Fıstıkçı Şahap

he fıstığım heee :D
#28 - Mayıs 19 2010, 22:09:44
He-man in abisi Çetin.

madro sizin radyo arabeskten başka kanal çekmez olum dertten kederden kurtulmuyo başınız sezon boyu (6) bizim hiç diilse son maçlarda oluyor (6)

he fıstığım heee :D

:kop

--

bize radyoda gerekmez biz stadda tv bulunduruyoruz diğer maçlarıda lokalden takip ediyoruz. (6)
#29 - Mayıs 19 2010, 22:13:29

Zeitgeist

#30 - Mayıs 20 2010, 15:04:31
« Son Düzenleme: Mayıs 20 2010, 15:09:26 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

her gördüğüm linke tıklamıyorum kusura bakma asklsdlkjsdlkndlkjdfjıdfşkdflkjdflkjidsfjldfljkdfljdfljdflj ne oluyosa artık (6)
#31 - Mayıs 20 2010, 18:09:44
He-man in abisi Çetin.

her gördüğüm linke tıklamıyorum kusura bakma asklsdlkjsdlkndlkjdfjıdfşkdflkjdflkjidsfjldfljkdfljdfljdflj ne oluyosa artık (6)

siz her gördüğünüz kupayıda almıyorsunuz dimi? (6)
#32 - Mayıs 20 2010, 18:50:26

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.