Alternatifim Cafe

Sientelo'yla dans etmeye hazır mısınız

Discussion started on Konser ve Parti Organizasyonları

Tüm Türkiye onu ?Sientelo? şarkısıyla tanıdı. Japonya?dan Amerika?ya, İngiltere?de İtalya?ya Lumidee ile düet yaptığı ?Sientelo? şarkısıyla müzik listelerinde ilk 5?de yer aldı. Ülkesi Puerto Rico?da yüz binlerce albüm satan Sir Speedy, gerçek adıyla Juan Antonio Ortiz, artık tüm dünyanın tanıdığı bir isim. Hem de müzik yaptığı farklı müzik tarzıyla (reggaeton) hatrı sayılı isimler arasında girmeyi başardı.

4 Mart Perşembe günü ise İstanbullularla Riddim?de buluşuyor. Hepsini havaya dikmeyi başardığı sarı saçları ve renkli kıyafetleriyle bizleri ziyaret eden Sir Speedy, konser öncesi tüm heyecanı, içtenliğiyle sorularımızı yanıtladı. 

Müzik yapmaya nasıl başladınız ve grubunuzla nasıl bir araya geldiniz?
Müzik yapmaya 10 yıl önce Puerto Rico'da bir grupla başladık. İl başta sokaklarda müzik yapıyorduk ve profesyonel değildik. Sonra clublarda söylemeye başladık. Ardından birçok şarkı yaptım ve Sientelo da peşinden geldi.

Peşinden gelen Sientelo?dan bahseder misin?
Puerto Rico'da ve Amerika'da gözde oldu. Sonra şarkı Türkiye'de patladı 2004 yılında ve birden tüm Avrupa'ya yayıldı. Lumidee ile yapmış olduğumuz remix en çok tutulan versiyonu oldu. Belçika, Norveç, Afrika, Mısır, Çin, Japonya Avrupa'da her yerde popüler oldu ama ilk kez Türkiye'de çıkış yaptı.

?Reggaeton? müzik nedir?
2000?li yılların başlarında doğmuş bir müzik türüdür. Genellikle İspanyolca sözlü söylenen bu müzik türü, Orta Amerika ve Karayip müziklerinin ritimleriyle hip-hop türünden etkilenerek Reggae?dan türedi.  Porto Riko, Panama, Dominik Cumhuriyeti, Kolombiya, Meksika ve Küba?da yaygın olan reggaeton?ın hangi ülkede doğduğu Latin ülkelerinde hala tartıma konusu.

Yaptığınız müzik tarzının ismi reggaeton. Sence reggaetone Türkiye'de neden çok seviliyor?
Ritimler geleneksel Türk müziğine çok benziyor.Arap ezgileriyle de ortak özellikleri olması bence en önemli etken.

Kimleri dinleyerek büyüdün? İdolün kim?
Elbette Michael Jackson. Ayrıca 50 Cent, Jay-Z, Fat Joe? Hepsi çok severek dinlediğim sanatçılar.

FENERBAHÇE'Yİ VE CHRISTOPH DAUM'U ÇOK SEVİYORUM

Aklına ilk ne geliyor Türkiye ya da Türk kültürü deyince?

Türkiye?ye üçüncü gelişim. İlk Türkiye?ye gideceğimi söylediğimde insanlar bana ?Tehlikeli bir ülke, sakın gitme? diye engel olmak istediler. Ama ben herkese rağmen gelmek için çok ısrar ettim. İyi ki de ısrar etmişim. Çok mutluyum, çok seviyorum bu ülkeyi. Eğleniyorum, geziyorum her geldiğimde süper vakit geçiriyorum.

Türk müzisyenler arasından dinlediğin var mı biliyor musun?
Tabi ki Tarkan. Hatta Tarkan Porto Riko pek çok kişi ?muah muah? şarkısıyla bilir. Çok fanatiği vardır. Bir de Ceza?yı dinliyorum. Bir de Fenerbahçe?yi ve Christoph Daum çok seviyorum.

Sokakta insanlar seni tanıyorlar mı?
Evet artık beni tanımaya başladılar. Sokakta görenler ?Sientelo? diye bağırmaya başlıyorlar. Artık ismim Sientelo kaldı ama benim için hiç sorun değil. Canları nasıl istiyorlarsa beni öyle çağırabilirler.

Perşembe akşamı Türkiye?deki ilk konserini vereceksin. Heyecanlı mısın? Neler bekliyorsun? 
Yeni albümüm ?Ayer y Hoy? çok yakın zamanda müzik marketlerde yerini alacak. Konsere gelenler ?Sientelo? ve ?Vamos Alla?nın yanı sıra yeni albümden de şarkılar dinleyecekler. Şimdiden çok heyecanlıyım. Kimisinin çok yakından tanıdığı kimisinin ise hiç bilmediği bir tarz olan Reggaeton müziği dinleyecekler ve eminim çok eğlenecekler. En azından ben elimden gelen her şeyi yapacağım.

Gelecekle ilgili planların neler?
Yeni albüm yolda, yeni şarkılar yolda. Yeni bir klip çekeceğiz. Yeni bir imaj yaratıyoruz. Daha spor kıyafetler, daha farklı bir saçlar hayranlarımın karşısına çıkacağım. Her şey daha farklı olacak. Beni izlemeye devam edin.

NEREDE: Rıddım
NE ZAMAN: 4 Mart 2010 Perşembe
NE KADAR: Ayakta: 25,00 TL
                       Stand (5 kişilik): 350,00 TL
#1 - Mart 03 2010, 11:50:35
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.