Alternatifim Cafe

Dopinge darbe

Discussion started on Diğer Spor Dalları

İspanya'da gerçekleştirilen anti-doping operasyonunda 12 kişi gözaltına alındı. Olimpiyat madalyalı Fernandez ise zan altında.

İspanya'da sporda dopinge karşı yapılan operasyonda 12 kişi gözaltına alınırken, 2004 Atina Olimpiyatları'nda 20 km. yürüyüşte gümüş madalya sahibi olan İspanyol atlet Paquillo Fernnadez'in de zan altında olduğu bildirildi.

Barcelona, Valencia, Murcia ve Granada kentlerinde 14 ev, eczane ve kliniğe düzenlenen operasyonlarda kan dopingi olan Eritropoietin hormonu (EPO) ve diğer bazı farklı hormon artırıcı malzemelerin bulunduğu belirtildi.

Yakalananlar arasında geçmişte doping skandalına adı karışan bisiklet takımı Kelme'nin eski doktoru olan Eufemiano Fuentes'in eski asistanlarından Perulu Walter Viru'nun da bulunduğu açıklanırken, Viru'nun sporculara doping sağlayan yasadışı bir örgütün başı olabileceği iddia edildi.
Operasyon kapsamında gözaltına alınmasa da evi aranan, 20 km. yürüyüşte Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonlarında madalyaları bulunan, İspanyol atlet Fernandez menajeri aracılığıyla, ''Doktor Viru'yu tanıyorum ama profesyonel anlamda hiçbir zaman onunla çalışmadım. Konuyla hiçbir ilgim yok. Şaşkın olsam da, vicdanım temiz olduğumdan rahatım'' açıklamasında bulundu.

İspanyol jandarması, dün gece başlayan antidoping operasyonunun halen devam ettiğini duyurdu.
#1 - Kasım 26 2009, 15:35:01
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.