Alternatifim Cafe

Taylor Swift Fan Club

Discussion started on Fan Club & Birlikler

Taylor Swift

Taylor Alison Swift veya bilinen adıyla Taylor Swift (d. 13 Aralık 1989) ABD'li bir country şarkıcısı, oyuncu, banço ve gitar müzisyenidir. 2006 yılında ilk albümünü çıkaran Swift, bu albümden yayımladığı ilk tekli "Tim McGraw" Amerikan country müzik listesinde altı numaraya kadar yükseldi. 2008'de çıkan ikinci albümü Fearless'ten beş tekli çıkaran Swift, bu teklilerden "Love Story"nin Amerikan müzik listesinde dört numaraya kadar yükselmesiyle ilk kez bu listede ilk beşte yer alma başarısını gösterdi. Ardından aynı albümdeki "You Belong with Me" adlı eseriyle, ABD'de iki numaraya kadar yükseldi.

Hayatı;

1989 Pennsylvania doğumlu Swift, daha sonraları ailesiyle beraber Tennessee'deki Hendersonville kasabasına taşındı. Verilmiş demeçlere göre, Swift'in en çok örnek aldığı isimler; bir opera sanatçısı olan ninesi ve bir başka country-pop şarkıcısı LeAnn Rimes'tır. Her ne kadar ailesi, sanatsal ve klasik müziklerle içiçe bulunsa da, Swift, küçüklüğünden başlayarak country müziğe ilgi duymaya başladı.

On üç yaşında bir plak şirketiyle anlaşan Swift, burasının "istediği yer olmaması" nedeniyle bu şirketten ayrıldı. Taşındıkları Nashville'de "The Bluebird Café" adlı mekanda şarkı söylemeye başlayan Swift, sonunda 2006'da ilk çıkışını yaptı ve ilk albümü "Taylor Swift"i satışa sundu. Başta "Should've Said No", "Teardrops On My Guitar" ve "Our Song" olmak üzere "country" listelerinin üst sıralarında yer alan şarkılar çıkaran Swift, 2008'de ise "AT&T TEAM USA Soundtrack" albümü için "Change" adlı şarkısını yayımladı.

"Change"in ilk haftasında on numaraya yerleşmesiyle ilk defa bir şarkısını ilk ona sokma başarısını gösteren sanatçının sesi, benzer tarzda müzikler yapan sanatçı Avril Lavigne ile karşılaştırılmaktadır. Sanatçı, son olarak Kasım 2008'de yayımladığı platin plaketli albümü "Fearless"ın ardından; 2010 yılında gösterime sokulması planlanan "Sevgililer Günü" adlı filmindeki rolü üzerinde çalışmaktadır.

Videoları;

Teardrops on my guitar - Tıkla.

Love story - Tıkla.

You belong with me - Tıkla.

Our song - Tıkla.

Picture the burn - Tıkla.

White horse - Tıkla.
#1 - Eylül 17 2009, 12:56:25
« Son Düzenleme: Eylül 17 2009, 13:08:12 Gönderen: Hαωк Nєℓѕση »

Başlığı görünce hemen üye olmak istedim ama fotoğrafa bakıp ardından google yapınca o kadar da beğenmedim diyebilirim.Güzel ama daha toy sanırım.
Ben o zaman bu kızı değilde bu resmini beğenmişim herhal ;

Hep böyle gezecekse bir süreliğine görlfirendim olabilir. ;)
#2 - Eylül 17 2009, 13:17:03
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Koyduğum foto ilk halleri.  (6)

Üye yapayım mı,yapmayayım mı.  (6)
#3 - Eylül 17 2009, 13:20:35

Cık. Şimdi aramıza sen girdin herhal.Başbaşa bırakayım ben sizi. (6)
#4 - Eylül 17 2009, 13:24:40
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Cık. Şimdi aramıza sen girdin herhal.Başbaşa bırakayım ben sizi. (6)
Tamam. :Ç
#5 - Eylül 17 2009, 13:34:04

ay yazık yavrum bu sene vma'de fena bozdu Kanye dallaması bu kızcağızı. .
Beyoncé de olmasa iyice mahvolmuştu gecesi . .

:öff

şarkıları pek benim tarzım olmasa da yaptığı işte iyi diyebilirim. . ;)

sonuç olarak; :4

üye olmak istiyorum. :4

#6 - Eylül 20 2009, 16:04:46
(=

uye olabilirmiyim?
#7 - Ağustos 11 2010, 15:34:11
BEYONCE

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.