Alternatifim Cafe

Aliens In America

Discussion started on Tv ve Diziler

Selam Amerikalı, ben dostum! Amerika dışında yaşam olmadığını sanan tipik Amerikan zihniyetiyle dalga geçen Aliens in America, öğrenci değişim programıyla Amerika’ya gelen Pakistanlı bir gencin, yanına yerleştiği aileyle yaşadıklarını anlatıyor.

Yeni sezonda CNBC-e ekranlarına gelecek olan komediler arasında yer alan Aliens in America, adının aksine tam anlamıyla “dünyalık” bir dizi. İlk olarak Wisconsin eyaletinde yaşayan Tolchuk ailesini tanıyacağımız dizide daha sonra onların yanına yerleştirilen Pakistanlı öğrenci Raja’yla tanışacağız. Tolchuk’ların oğlu Justin komik ve zeki olmasına rağmen, içine kapanık yapısı nedeniyle sosyalleşmekte zorluk çekmektedir. Oğulları Justin’in bu tutukluğundan kurtulması için rehber öğretmeni Bay Matthews’ün tavsiyesi üzerine evlerine misafir bir öğrenci kabul etmeye karar verirler. Ancak bekledikleri gibi Avrupa’dan bir öğrenci çıkmaz karşılarına. Misafirleri Raja, 11 Eylül sonrasında birçok Amerikalının büyük bir paranoya geliştirdiği ülkelerden biri olan Pakistan’dan gelmektedir. Dünyanın ABD dışında kalan topraklarında yaşayan insanlara uzaylı muamelesi çeken tipik Amerikan zihniyeti, Tolchuk ailesi nezdinde bakalım nereye kadar dayanacak.
#1 - Eylül 02 2009, 00:36:00

hoşuma gitti bu dizi izlemeyi dşünyorm :))
#2 - Eylül 04 2009, 02:12:51
İmzanız kural dışı.

derjavin

Keyifle izlediğim dizilerden biriydi. Sürekli takip edemedim, ancak denk geldikçe izledim.
#3 - Eylül 14 2010, 21:41:06

Zeitgeist

Dün izlemeye başladım, bugün bitti. 18 bölümcük bir şey. Diziyi yayından kaldırdıkları için -apar topar- final bile yapamamışlar.

Çok komik dizi yahu, çok güldüm ben. (6) Favorilerimin arasına girdi.

Sırf Raja'ya kendisini ispatlamak için okula peçeyle gelen ve 'Allah'ı buldum' diyen kıza 'Nerdeymiş?' diye soran mı ararsın, camiye gittiklerinde 'neden başlarını örtüyorlar ki, erkekler bakamaz onlara nasıl olsa ayakta o kadar uzun süre durmuyorlar*' diyeni mi? (6)

Müslümanlığı aşağılamıyorlar yalnız, ironi yapıyorlar. Müslümanlığın o kadar kötü bir şey olmadığını da gösteriyorlar. Sanırım yayından kaldırılmasının temeli de buna dayanıyor.

*Namaz.
#4 - Eylül 16 2010, 16:07:50
« Son Düzenleme: Eylül 16 2010, 16:10:54 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

derjavin

Bugün 9. bölümünü izledim. Ne güldüm ama. Hemen bitmesin diye haftada en fazla 2 bölüm izliyorum.  (6) 
#5 - Aralık 13 2010, 17:03:41

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.