Alternatifim Cafe

House

Discussion started on Tv ve Diziler

Huysuz, ukala, çekilmez, asosyal, saplantılı ve aynı zamanda dahi bir doktor, teşhis konulması zor hastalıklar ve bu konuda eğitilmek için özenle seçilmiş genç doktorlar... Televizyon dünyasının Nobel Ödülü olarak tanımlanan Humanitas Prize ödülüne, Altın Küre ve Emmy’e layık görülen House M.D. tüm zamanların en iyi hastane dizilerinden biri. İngiliz oyuncu Hugh Laurie’nin performansı ile bambaşka bir anlam kazanmış olan Dr. Gregory House karakteri her bölümde ekibi ile birlikte hastalıkları teşhis ve tedavi etmeye çalışıyor. House M.D. ile yalnızca Dr. House’un zekasına hayran kalmayacaksınız aynı zamanda insan anatomisine bambaşka bir gözle bakacaksınız.

House, ilk bölümü 16 Kasım, 2004 tarihinde yayınlanmış, House M.D. olarak da bilinen televizyon dizisidir. Dizinin başrol oyuncusu İngiliz Hugh Laurie'dir. Hugh Laurie bu dizideki Dr. Gregory House rolüyle 2006 ve 2007 yılında iki kez Altın Küre ödülü kazanmıştır.

Gregory House New Jersey Princeton Plainsboro Hastanesinin tıbbi tanı uzmanı doktordur. Kendini aşırı beğenmesi, insanları önemsememesi ve boşvermişlik gibi özelliklerine rağmen müthiş bir doktordur. Uzmanlık alanı bulaşıcı hastalıklardır (intaniye). Hiçkimsenin tanı koyamadığı hastalara tanı koyarak onların hayatlarını kurtarmaktadır ancak ekibindekilerin psikolojilerini de sürekli olarak bozmaktadır. Hastanenin yöneticisi Lisa Cuddy onu sürekli gözlem altında tutmaya çalışmaktadır ve ondan asla vazgeçmemektedir çünkü en zor durumlarda hastaları kurtaran hep odur ama Dr. House yüzünden hastane sık sık dava edilmektedir.Dr. Gregory House ve ekibi, doktorların çözemedikleri rahatsızlıkları teşhis etmek ve çok gizemli, kritik vakaları aydınlatmak konusunda uzmandır... Ekibin toplum kurallarına uymayan, antisosyal lideri Dr. House, azmi ve hafiyelik becerileriyle adeta Sherlock Holmes'ü andırır. Bu seçilmiş ekip; yasal ya da değil, teşhisini koyup hastaların hayatlarını kurtarmak için ne gerekirse yapar. Fakat tüm bu dramatik vakaların yanında komik yanlarını kaybetmeyen uzmanlarımız, kendilerini ve de hastalarını eğlendirmeyi ihmal etmez.

Diğer adı: House, M.D.
Format: Drama
Yaratıcı: David Shore
Oyuncular:    Hugh Laurie
Lisa Edelstein
Omar Epps
Robert Sean Leonard
Jennifer Morrison
Jesse Spencer
Peter Jacobson
Kal Penn
Olivia Wilde
Açılış müziği: "Teardrop" | Massive Attack
#1 - Nisan 18 2009, 13:10:51

...guilty...

Favori dizilerimden biridir. Ayrıcada Gregory House da yirim (6)

"Dr. House’un zekasına hayran kalmayacaksınız aynı zamanda insan anatomisine bambaşka bir gözle bakacaksınız."
#2 - Haziran 04 2009, 23:44:55

Desire ? bamby? kendy ? kene ? max

maxine. yaptığımız En Harika Şey :)  Bebeğin gözleri Harıkaydı Çokta Tatlı bir Çocuk.o Bölümden Sonra  5 Sezon  110 Bölümün Tümünü İndirmiştim. her Bölümde ayrı Bir vaka ayrı bir Heyecan Ayrı Bir Merak uyandırıyordu. Housun Cuddy ıle Atışmaları Tüm pis İşlerini Dedektiflik Niyetine Foremana Vermesi Hastaları Üzerine iddaya girmesi, ukalalığı,Sabrı ve beyni zorlayan yöntemleri House Gerçekten  İzlenmeli. Eğer Bir Hastanede kanınızın Domuza Aktarılıp Temizlendiği ve domuzdaki Kanında size aktarıldığını Görürseniz Şaşmayın :D kesin House izliyordur (:
#3 - Temmuz 21 2009, 22:15:57
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

Sevgili Maria maria elena;

GargameLİn KEdisi Gibi Büyük Bir Burnun Varmı Bilmiyorum ama Yakında görürüm :D bilmiyorum Nedense Bu Diziden Sonra kızlarda ilk Dikkatimi Çeken Burunları :P. Laz olmadığını  Xeribê Söylemişti. bişi Daha Cameroon'da Hiç Rafa atılacak biri Değil (: Cuddy'e Fark atıor. Olaya Senın Acından Yaklaşmas Gerekirse Kötü Bir Durumdayım. öyle bir hal aldı ki her gece bir bölümünü yatmadan önce mutlaka izliyorum ve daha kötüsü insan içindeki tüz azmi dışarı vuruyor uyumak değilde bir bölüm daha bir bölüm daha bir bakıyorsun evin avlusunda Laptop kucağında Ezan sesi ile irkiliyorsun aman allah'ım öyle ısınmış ki laptop deriye yapışmış gibi. Lan yine Unuttum Dimi. Uykuya daldın ( birgün Kucagımdaki ile götürecekler beni ya neyse ) :Ç

House bir Kahraman Değil.

Kötü bir Kuralı yıkma cesareti olan insanlar... Onlar Kahramandır.
House Kuralları Yıkmadı onları yok saydı. O "Rasa Parks" Değil.O Bir anarşist
Onun Savunduğu Tek Şey İstedikleri Her Şeyi İstedikleri Zaman elde  Eden herkesin haklı olması doğrudur
Foreman İŞ Başında ve ben Bu işi Sevdim :P Foreman Foreverr. İnsanlar Değişir Foreman Asla. Bu Zenci adamın Neresini Seviyorum. Çok Karizma Ba. Losttaki Rahip Eko Gibi Kaslı olmasada en azından ABuzittini yok  :4

#4 - Temmuz 29 2009, 14:44:00
“Burada her çeşit suale cevap verilir. Her müşkil halledilir. Ama hiç kimseye sual sorulmaz.”

Evet House O kadar Karizmatik Değil Zeki olabilir ama foremanın hakkını yememek lazım :)
#5 - Temmuz 30 2009, 19:00:56

#6 - Temmuz 30 2009, 19:23:11

Civan ?
#7 - Temmuz 30 2009, 20:04:34

foreman`in karizmasi tartisilir, tartisilmaz olan house`un karizmasi :))) hele sezon finali (fazla ayrintiya girmiyim izlemeyenler varsa) 6 sezon hakkinda insani bayagi bi meraka sevkediyor
#8 - Ağustos 02 2009, 00:10:20
Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

Sezon İki bölüm 19 Ianın Bölümü Sürükledi Adeta Her Saniyesinde tempo ve düşmek bilmeyen bir heyecan vardı. eğer Ian Ölseydi Housu İzlemeyecektim :) benim için unutulmaz bir bölümdü Ianı Kurtarmak.

House 111
God     111  hile İle bir Birini Götürdük House Kazandı :kop adeta gülmekten yarıldım.
#9 - Ağustos 03 2009, 19:57:59

fena bi dizi deil 2-3 kere izledim ama beni sarmaz konu çekici değil xD
#10 - Ağustos 21 2009, 19:57:26
Özlemişim buraları =)

herşeyiyle süper bi dizi bayılıyorm internetten izlemek pek hoş olmuyo ama ynede değer :)))
#11 - Eylül 04 2009, 02:14:38
İmzanız kural dışı.

bu ayin 21inde iki bolumu birden verilecek fox ekranlarinda, izlemenizi siddetle tavsiye ederim
#12 - Eylül 11 2009, 22:09:21

ve prömiyer bu gece : )) sitede pek izleyen olmasada bilgilendirmek istedim
#13 - Eylül 21 2009, 20:13:47

Fade

Sırf House ve ev arkadaşının ( adını unuttum :/ ) diyalogları için izlenir valla. Kopuyorum.
#14 - Ekim 24 2009, 13:23:55
« Son Düzenleme: Ekim 24 2009, 13:24:11 Gönderen: Fade »

Fade

Dünkü bölümde Yeşil Yol'daki kır saçlı adam vardı. İzleyenler hatırlar. House'a iyi laf koydu ama, termometreyi de yedi malesef.
#15 - Ocak 23 2010, 20:37:30

2 aydır izleyemiyorum :S
#16 - Nisan 13 2010, 17:00:57
Çağrı atmazsa aramam aga egoistim ben.

Sırf House ve ev arkadaşının ( adını unuttum :/ ) diyalogları için izlenir valla. Kopuyorum.

Wilson, eheh. Bende seviyorum atışmalarını.
Genel olarak House katlanılmaz kabul edilmez bir çok şey yapsada, adamdan nefret edemiyorsun. Diziye bakıldığında da diğer hastane temalı dizilerden rahatça sıyrılıyor. House borçluyuz bunu, bittabi.
#17 - Nisan 13 2010, 20:01:04
« Son Düzenleme: Nisan 26 2010, 01:42:00 Gönderen: Tári Elensar »
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Zeitgeist

Dead Poets Socity'deki Neil(miydi) var yahu dizide. 'Lan bu adam kimd, neden hiç yabancı gelmiyor' diye kafayı yedikten sonra imdb ye bakmıştım. Amma büyümüş lan. :w 40 yaşına gelmiş. :w Filmdeki haline aşık olduydum. :w Hey gidi. :w

Onun dışında, diziye yeni başlamış olsamda kesinlikle muhteşem olduğunu söyleyebilirim. Şuan 1x15teyim ve şunu söyleyebilirim ki, House'un ukalalığı bana çok karizmatik geliyor. :f 

Her ne kadar abidik gubidik terimler kullansalar ve bunu anlamak için diziyi 1 saatte de bitirsem (bkz: her terimde diziyi durdurup 'sadkjaklsjfasd hastalığı ne demek lan' vikipediye abanmak) bu durumdan mutluyum.
#18 - Mayıs 18 2010, 18:59:19

Fade

Uzun zaman sonra yeniden izlemek güzeldi. Esmer olanın da adını unuttum fakat :Ç istifa etti, hem de lafı oturtarak. İzleyince görürsünüz artık anlatmiyim ben. :) O değil de House'un yeni bastonu cidden karizma. Alevli falan, yakıyo. (H)
#19 - Mayıs 18 2010, 22:43:17

arsenik

Geçen denk geldim, karizma akıyor adamda. -_-
#20 - Haziran 05 2010, 17:02:20

Çok yaşlandı, çok.
#21 - Haziran 14 2010, 15:51:55
Biz ol nesl-i kerîm-i dûde-i Osmaniyânız kim
Muhammerdir serâpâ mâyemiz hûn-ı hamiyetten

Zeitgeist

Stacy'le olsun lan banane. Sevmiyorum ben Cuddy'i. (6)
#22 - Haziran 16 2010, 00:29:27

Yok böyle bi karizma hastasıyım  :öff
#23 - Temmuz 14 2010, 13:38:56
Montla Sıç!

ne zamandır kaçırıyorum. kötü oldum. üzüldüm şuan.
#24 - Ağustos 25 2010, 18:51:52
« Son Düzenleme: Ağustos 25 2010, 18:54:32 Gönderen: Pınar. »

Fade

Göstermiyor artık TNT'de. Tek zevkimdi şu sıralar, onun da içine ettiler.
#25 - Ağustos 27 2010, 13:34:15

demek ben kaçırmıyormuşum göstermiyorlarmıış =D
#26 - Ağustos 27 2010, 14:13:16

Perfect Circle

Sayesinde tıp lugatımı geliştirdiğim, artık çoğu hastalıgın belirtilerinden teşhisleyip, yapılması gerekenleri söyleyebildiğim dizi.
6 sezonu kaçırmadan izledim, 7.sezonu beklemekteyim. Hoş 6.sezon finalde cuddy ile kavusup beni ifrit etmişti greg'ciğim ama olsun, yeni sezonda, olanların halüsinasyon olmuş oldugunun acıklanmasına umut bagladım.
House'a gelince, tamam sever-sayar'ım, hatta chase'den bile daha sexy bulurum, onu da geçtim ilgi duydugu hatunları bogasım gelir. O derece hayranıyım.
#27 - Eylül 17 2010, 02:53:03

Zeitgeist

Beni fena baydı bu dizi. Bıraktım o yüzden. House iyidir hoştur, ayar verir felan ama gına geldiydi artık. Tıp okusaydım baya sarardı ama. Hiçbir şey anlamadan izlemek sıkıyor.
#28 - Eylül 17 2010, 03:26:30

Zeitgeist

O değil de amma dengesizim ha, neyse.

7x2 çok güzeldi, ağladım baya. Evet House geri döndü.
#29 - Eylül 29 2010, 00:54:16

Bu da arada bir izlediğim dizilerden, ilk başlarda izlerdim böyle sıkıldım sonra, şimdi bi baktım herkes hasta ameke. -.-
#30 - Ekim 11 2010, 16:38:10
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Fade

Ben izlemiyorum diye gösteriyorlar. Gösterin gösterin.
#31 - Ekim 25 2010, 16:23:29

6. sezona daldım bugün. çıkamadım sonra. bir aldımı içine bıraktırmıyor meret.
#32 - Mart 08 2011, 00:02:49

gerçekten çok güzel bir dizi . House 'unda kişiliğine aşık olacaksınız düşündüren bi dizi ben seviyorum <3
#33 - Temmuz 19 2011, 14:02:46

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.