Alternatifim Cafe

iki matematikçi

Discussion started on Zeka Oyunları

günlerden bir gün iki matematikçi Igor ve Pavel yolda karşılaşır
Igor '' nasılsın, çocukların nasıl?'' diye sorar.''hatırladığım kadarıyla üç çocuğun vardı değil mi? ama yaşlarını unutmuşum''

Pavel '' evet üç oğlum var'' diye yanıtlar '' yaşlarının çarpımıda 36dır.''

Pavel bir süre etrafına bakındıktan sonra '' yaşlarının toplamı da şu evin pencere saysına eşittir'' der.

Igor bir dakikda düşündükten sonra ''Pavel çocuklarının yaşlarını bulamayacağım. çünkü söylediklerin tek bir sonuç vermiyor bana '' der

bunun üzerine Pavel'' aa.. özür dilerim'' der ve ekler.'' en büyük oğlumun saç renginin kırmızı olduğunu söylemeyi unuttum''

Igor '' o zaman çocuklarının yaşlarını buldum ''.der

Acaba Igor,Pavel'in çocuklarının yaşlarını nasıl buldu

bilen çözen varsa yazsın bi zahmet :D
#1 - Ekim 15 2008, 12:43:27
lan yüzüme bakma malca konuşmuyorum arapça

Böyle saçma bir soruyu da ancak Pavel sorardı zaten (6) Bi düşünmem lazım ama bulabilecegimi sanmıyorum sorunun cevabı sende var mı???
#2 - Ekim 15 2008, 14:17:06
Allah'ın BİLDİĞİNİ VARSIN KULLARIDA BILSIN....

bende de yok çok aradım ama bulamadım belki bilen vardır diye yazdım bende :)
#3 - Ekim 15 2008, 15:29:59

matematiğin içine etmişler...iyi tamam matematikçisinizde niye bu kadar zorlaştırıp hava basıyosunuzki yani bak sinir oluyoruz sonra (6)
#4 - Ekim 15 2008, 17:52:16
Senin aşk dediğin lanet olası bir kapıyı vurup çıkana kadarmış...Senin aşk dediğin hesapsızca kitapsızca ve de en önemlisi gurursuzca yarı yolda bırakmakmış...Şimdi hiç ardına bile bakma... uğurlar olsun,hiç düşünme! Ben yeri gelir kitapsızlarıda severim!!!

40 yıl düşünsem aklıma gelmez cevap. O yüzden düşünmek için yormıycam kendimi. :Ç
#5 - Ekim 16 2008, 20:15:29
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

çok sağolll :)
#6 - Ekim 17 2008, 09:23:50

9*2*2=36
6*6*1=36

9+2+2=13
6+6+1=13

Igorun ilk etapta bulamamasının sebebi pencere sayısına eşit 2 sonuç çıkmasıdır..
Ama Pavel sonradan en büyük oglum dediği için ikizler daha küçük olacağından doğru cevap 9 2 2 dir.

Alinti.

PENCERE SAYISI İLE NEYİ KASDETİYO BU ADAM. NE ALAKA İKİZ ÇOCUKLARIN OLDUĞU ALA ALAH NEPÇİM İŞ TEORİ TEZ BU YHA.. alıntı üzerine alıntı yapıla yapıla belkide bu hale geldi bu sorular cevaplar ve sayree ve sayreeee :Ç
#7 - Mart 23 2009, 07:15:27
]]]]]__Y@pTıĞıM i$€ iMZ@Mı @T@RıM @RK@D@$__[[[[[

türkiyem_sercan DeMirTaŞ

@)--',----

((*_*))                  ((*-*))

BİLMİYORSAN SEVMEYİ.. TAŞIMA O YÜREĞİ

adam guzel aciklamis dogru cevap anlamayanlar icin acikliyorum.
ordaki kirmiziya kisem takilmasin onu demesinin tek sebebi buyuk bir oglunun oldugunu soylemek, bir de tek oldugundan elde edilen iki sonucun 9+2+2 kullanilir. yine anlamadiysan neresini anlamadiysan acikliyim
#8 - Nisan 21 2009, 20:05:51
Sevmek keman çalmak gibidir, bilmeyen kötü sesler çıkarır.

Ya sonucu bende buldum da bu kadar acı çekmesine gerek yoktu Igor sorsaydı çocuklarının yaşı kaç diye Pavel'de cevap verseydi yani...Ama ben bu soruyu başka bi yerde çözdüm cevap "9-2-2"...
#9 - Haziran 01 2009, 12:18:04

aha sınav sorumuz kişileri değiştirmişler bizde iki kadın vardı  :muhah
#10 - Haziran 07 2009, 01:58:08
ruhunu yüzüne giyicek kadar cesur musun?

18*2*1 yaşlarında olabilirler
9*2*2 yaşlarında olabilirler                  veyahutta bu sorunun cevabı yokkkkkkkkkkk :bye :bye :bye :bye :hımm :hımm :hımm
4*3*3 yaşlarında olabilirler
#11 - Haziran 08 2009, 22:30:04

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.