Alternatifim Cafe

Medya ve Sinemayla ilgili Sorularınız...

Discussion started on Sinema

yaa bana komedi filmleri onerim de izleyim yaa gecçlik turunden olsun
#51 - Mart 24 2010, 21:55:20
www.askimchat.net

/server irc.askimchat.net    dostlugun ve arkadasligin tek adresi

Zeitgeist

Superbad
#52 - Mart 24 2010, 21:57:10

Ve gelelim bir diğer film önerisine, Mar Adentro. Namını ben de duymuştum indirdim ama seyretmedim bu filmi daha, hatta o hızla Amores Perros,Los amantes del circulo polar filmlerini de indirmiştim. :) Siz bol bol önerin şiddeti önemli değil, her birini dikkate alıyorum. Hee bu arada hazır yeri gelmişken frekanss, geçen eski mesajlarımı karıştırırken Site Oyunları'nda "Üsttekine Ait Ne Biliyorsun?"da size Seray demişim. Nasıl bir ruh hâliyse!? artık. Özür dilerim gerçekten siz de insanlık edip altına Ahmet'miş yazmışsınız bir de üstüne. Özür dilerim. Yanlış anlamayın, böyle şeyler kafama takılır hep mazur görün.
Tekrar teşekkürler ikinize de.
(:

Sanırım Seray'ın mesajları silinmiş orada o yüzden bir karışıklık olmuş. Ya da ben de çok değişik bir ruh hali içindeymişim hiç garip gelmemiş Seray denmesi. Karar veremedim şimdi. Gelmişken konuya alakasız mesaj atıp gitmeyeyim öyleyse. Aklıma gelen birkaç filmi daha yazayım.

Son günlerde izlediğim ve gördüğüm herkese izlemesi için baskı yaptığım bir film Magnolia. 1999 yapımı yanılmıyorsam. 3 saat sürmesi bir dezavantaj gibi dursada sıkmadan izletebiliyor kendini.

2000 yapımı High Fidelity değişik bir film. Değişik olması konusundan değil tabii, biraz ele alış biçiminden, biraz müziğin fazla kullanımından kaynaklanıyor sanırım. Oldukça eğlenceli vakit geçiriyor insan izlerken.

Son sahnede çalan Sweet Child O' Mine ile ayrı bir edinen The Wrestler da tavsiye edebileceklerimden. Kötü birkaç filmin ardından izlendiğinde ohh be film bu işte dedirtiyor insana. Zaten Mickey Rourke var filmde, muhteşem oyunculuğuyla.

Özellikle Old Boy'u izle, pişman olmayacağına eminim. :) Klişe filmlerden sıkıldım artık diyorsan ilk tercihin bu film olmalı. :)

Katılmaktan kendimi alamadım. İnsan etkisinden kurtulamıyor izleyince.
#53 - Mart 25 2010, 00:47:54
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Eski bir türk filmi vardı.
Adamlar kütükleri birbirine bağlayıp nehirden biryere götürmeye çalışıyordu.
Bilen var mı?
#54 - Ekim 27 2010, 14:58:29

Eski bir türk filmi vardı.
Adamlar kütükleri birbirine bağlayıp nehirden biryere götürmeye çalışıyordu.
Bilen var mı?

Şerif Gören'in 'Tomruk' isimli filminden bahsediyorsun sanırım ..  Kadir İnanır ve Serpil Çakmaklı başroldeydi..Özellikle o tarihte zor şartlardaki çekim ve oyunculuk açısından 10 üzerinden 10 luk bir film .
#55 - Ocak 15 2011, 05:09:23
Hayatta en çok iki şeye güvenirim ...
bir... yukarı baktığımda göremediğim , iki... aynaya baktığımda gördüğüm .

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.