Alternatifim Cafe

Medya ve Sinemayla ilgili Sorularınız...

Discussion started on Sinema

bnde bişi sormak istiorm oscar ödülleri ne zaman werilcek we bütün adaylarını nası örenebilirim eer sende warsa buraya koyar msn
Tabiki...

Amerikan Sinema Bilimleri ve Sanatları Akademisi tarafından bu yıl 79'uncusu verilecek Oscar ödüllerinin aday listesi açıklandı.
Oscar ödülünü kazananlar 25 Şubat’ta açıklanacak...
Bill Condon’un yönettiği Dreamgirls / Rüya Kızlar 8 dalda,
Alejandro González Iñárritu’nun yönettiği Babel / Babil 7 dalda,
Stephen Frears’ın yönettiği The Queen / Kraliçe 6 dalda
Oscar’a aday gösterildi…

EN İYİ FİLM
BEST PICTURE   

Babel / Babil
The Departed / Köstebek
Letters from Iwo Jima / Iwo Jima’dan Mektuplar
Little Miss Sunshine
The Queen / Kraliçe

EN İYİ YÖNETMEN
DIRECTING   

Clint Eastwood - Letters from Iwo Jima / Iwo Jima’dan Mektuplar
Stephen Frears - The Queen / Kraliçe
Paul Greengrass - United 93 / Uçuş 93
Alejandro González Iñárritu - Babel / Babil
Martin Scorsese - The Departed / Köstebek

EN İYİ ERKEK OYUNCU
ACTOR IN A LEADING ROLE   

Leonardo DiCaprio - Blood Diamond / Kanlı Elmas
Ryan Gosling - Half Nelson
Peter O’Toole - Venus
Will Smith - The Pursuit of Happyness / Umudunu Kaybetme
Forest Whitaker - The Last King of Scotland

EN İYİ KADIN OYUNCU
ACTRESS IN A LEADING ROLE   

Penélope Cruz - Volver / Dönüş
Judi Dench - Notes on a Scandal
Helen Mirren - The Queen / Kraliçe
Meryl Streep - The Devil Wears Prada / Şeytan Marka Giyer
Kate Winslet - Little Children / Tutku Oyunları

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
ACTOR IN A SUPPORTING ROLE   

Alan Arkin - Little Miss Sunshine
Jackie Earle Haley - Little Children / Tutku Oyunları
Djimon Hounsou - Blood Diamond / Kanlı Elmas
Eddie Murphy - Dreamgirls / Rüya Kızlar
Mark Wahlberg - The Departed / Köstebek

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
ACTRESS IN A SUPPORTING ROLE   

Adriana Barraza - Babel / Babil
Cate Blanchett - Notes on a Scandal
Abigail Breslin - Little Miss Sunshine
Jennifer Hudson - Dreamgirls / Rüya Kızlar
Rinko Kikuchi - Babel / Babil

EN İYİ ORJİNAL SENARYO
WRITING (ORIGINAL SCREENPLAY)   

Babel / Babil - Guillermo Arriaga
Letters from Iwo Jima / Iwo Jima’dan Mektuplar - Iris Yamashita
Little Miss Sunshine - Michael Arndt
Laberinto del Fauno, El / Pan’ın Labirenti - Guillermo del Toro
The Queen / Kraliçe - Peter Morgan

EN İYİ UYARLAMA SENARYO
WRITING (ADAPTED SCREENPLAY)   

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan / Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Peter Baynham, Dan Mazer, Todd Phillips
Children of Men / Son Umut - Alfonso Cuarón, Timothy J. Sexton, David Arata, Mark Fergus, Hawk Ostby
The Departed / Köstebek - William Monahan
Little Children / Tutku Oyunları - Todd Field, Tom Perrotta
Notes on a Scandal - Patrick Marber

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
CINEMATOGRAPHY   

The Black Dahlia - Vilmos Zsigmond
Children of Men / Son Umut - Emmanuel Lubezki
The Illusionist / Sihirbaz - Dick Pope
Laberinto del Fauno, El / Pan’ın Labirenti - Guillermo Navarro
The Prestige / Prestij - Wally Pfister

EN İYİ KURGU
FILM EDITING   

Babel / Babil - Douglas Crise, Stephen Mirrione
Blood Diamond / Kanlı Elmas - Richard Chew, Steven Rosenblum
Children of Men / Son Umut - Alfonso Cuarón, Alex Rodríguez
The Departed / Köstebek - Thelma Schoonmaker
United 93 / Uçuş 93 - Clare Douglas, Richard Pearson, Christopher Rous

EN İYİ SANAT YÖNETMENİ
ART DIRECTION   

Dreamgirls / Rüya Kızlar
The Good Shepherd
Laberinto del Fauno, El / Pan’ın Labirenti
Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest / Karaip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı
The Prestige / Prestij

EN İYİ KOSTÜM
COSTUME DESIGN   

Man cheng jin dai huang jin jia - Chung Man Yee
The Devil Wears Prada / Şeytan Marka Giyer - Patricia Field
Dreamgirls / Rüya Kızlar - Sharen Davis
Marie Antoinette - Milena Canonero
The Queen / Kraliçe - Consolata Boyle

EN İYİ ORİJİNAL MÜZİK
MUSIC (SCORE)   

Babel / Babil - Gustavo Santaolalla
The Good German / Thomas Newman
Notes on a Scandal / Philip Glass
Laberinto del Fauno, El / Pan’ın Labirenti - Javier Navarrete
The Queen / Kraliçe - Alexandre Desplat

EN İYİ SES KURGUSU
SOUND EDITING   

Apocalypto
Blood Diamond / Kanlı Elmas
Dreamgirls / Rüya Kızlar
Flags of Our Fathers / Atalarımızınn Bayrakları
Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest : Paul Massey, Christopher Boyes, Lee Orloff

EN İYİ SES MİKSAJI
SOUND MIXING   

Apocalypto
Blood Diamond / Kanlı Elmas
Flags of Our Fathers / Atalarımızın Bayrakları
Letters from Iwo Jima / Iwo Jima’dan Mektuplar
Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest : Christopher Boyes, George Watters II / Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı

EN İYİ ORİJİNAL ŞARKI
MUSIC (SONG)   

An Inconvenient Truth / Uygunsuz Gerçek “I Need To Wake Up”
Dreamgirls / Rüya Kızlar “Listen”
Dreamgirls / Rüya Kızlar “Love You I Do”
Cars / Arabalar “Our Town”
Dreamgirls / Rüya Kızlar “Patience”

EN İYİ GÖRÜNTÜ EFEKTİ
VISUAL EFFECTS   

Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest / Karaip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı - John Knoll, Hal T. Hickel, Charles Gibson, Allen Hall
Poseidon / Poseydon
Superman Returns / Süperman Dönüyor - Mark Stetson, Richard R. Hoover, Neil Corbould, Jon Thum

EN İYİ MAKYAJ
MAKEUP   

Apocalypto
Click
Laberinto del Fauno, El / Pan’ın Labirenti

EN İYİ YABANCI FİLM
FOREIGN LANGUAGE FILM

Efter brylluppet (Danimarka)
Indigènes (Cezayir)
El Laberinto del Fauno / Pan’ın Labirenti (Meksika)
Das Leben der Anderen (Almanya)
Water (Kanada)

EN İYİ ANİMASYON FİLMİ
ANIMATED FEATURE FILM   

Cars / Arabalar
Happy Feet / Neşeli Ayaklar
Monster House

EN İYİ UZUN METRAJLI BELGESEL
DOCUMENTARY FEATURE 

Deliver Us from Evil
An Inconvenient Truth / Uygunsuz Gerçek
Iraq in Fragments
Jesus Camp
My Country My Country

EN İYİ KISA ANİMASYON FİLMİ
SHORT FILM -- ANIMATED

The Danish Poet : Torill Kove
Lifted : Gary Rydstrom
The Little Matchgirl : Roger Allers
Maestro : Géza M. Tóth
No Time for Nuts : Chris Renaud, Mike Thurmeier

EN İYİ KISA METRAJLI BELGESEL
DOCUMENTARY SHORT SUBJECT

The Blood of Yingzhou District
Recycled Life
“Rehearsing a Dream”
“Two Hands”

EN İYİ KISA METRAJLI FİLM
SHORT FILM -- LIVE ACTION

Binta y la gran idea
Éramos pocos
“Helmer & Son”
The Saviour
West Bank Story

#26 - Ocak 30 2007, 13:24:24

çook saol ya tam listeyi ciddi merak ediodm sitede de bulunması çok ii oldu ilglenenler içnn çook saol :D
#27 - Ocak 30 2007, 17:13:00
[img]http://www.mediabistro.com/agencyspy/original/gossip_girl.JPG[img/]

çook saol ya tam listeyi ciddi merak ediodm sitede de bulunması çok ii oldu ilglenenler içnn çook saol :D
Ben bunu konu olarak açiyim herkes görsün. ;)
#28 - Ocak 30 2007, 17:17:46

bnce de yap ayrca izlediklerimiz hakknda da yorum yapabilirz msl bn animasyon dalında baya karasz kaldm cars ı iki kez izledim happy feeti 1 kez ama iksi de sper ama muhtemelen happy feet alır çünkü müzikleriyle falan bi bütündü ayrca benm bile ürktüüm sahneler wardı
#29 - Ocak 30 2007, 23:53:06

bnce de yap ayrca izlediklerimiz hakknda da yorum yapabilirz msl bn animasyon dalında baya karasz kaldm cars ı iki kez izledim happy feeti 1 kez ama iksi de sper ama muhtemelen happy feet alır çünkü müzikleriyle falan bi bütündü ayrca benm bile ürktüüm sahneler wardı
Yorumları orada yapsak çok daha iyi olur... :))
#30 - Şubat 03 2007, 19:46:04

orda da yaptm zate aynsını :D
#31 - Şubat 06 2007, 01:07:05

orda da yaptm zate aynsını :D

Tamam o zaman...
No geyik :D
#32 - Şubat 10 2007, 19:39:15

residen evil : apoclypse adlı film hakkında bilgi verebilir misiniz? :sizo
#33 - Mart 29 2007, 19:45:10
Enjoy the silence.

Any_one

5- 6 yıl önce izlemiştim sanırım. Filmde bir kız vardı, beyin gücüyle eşyaları hareket ettirebiliyordu. Bu kızın peşine düşen adamlar falan vardı. Çok beğendiğimden değil de eskiden izlediğim için bulmak istiyorum hangi film olduğunu. Bilen varsa, yardım edebilirse sevinirim.
#35 - Mart 08 2009, 19:19:32

Any_one

Adını bilmem ama evlatlık meselesi vardı sanırım. Yardım edin bize. :/
#36 - Mart 15 2009, 18:17:08

Any_one

Peki.
#37 - Mart 29 2009, 21:09:42

Any_one

Juno-cuk. İyi ki kimse yardım etmemiş bize. Eğer benden önce bulsalardı böyle zafer kazanmış gibi sevinemezdim. Juno'cuk filmin adı Kutsanmış Çocuktur, iyi seyirler efendim.
#38 - Nisan 10 2009, 21:13:30

Any_one

Sen olunca ben de oldum, sevindirik. Onu rafta görünce, kendi ellerime alınca ne oldum düşün artık.  8)
#39 - Nisan 10 2009, 22:13:17

Zeitgeist

Bu filmi, küçükken, 10 kere izlemişimdir. Konusunu hatırlamıyorum ama 2 çocuk vardı. Bunlar, çayır gibi bir yere gidiyorlardı. Çocuk -gözlüklü ve sarı bir şeydi-, yanlışlıkla arı kovanına taş atıyordu ve arılar tarafından öldürülüyordu. Akabinde, çocuğun tabuttaki cesedini görüyorduk, delik deşikti. Bu cesedi gören kız da çocuğun arkasından ağlıyordu? Çocukluğumun filmi, hey gidi. Neydi bu filmin adı, var mıdır bilen gören duyan?
#40 - Nisan 30 2009, 18:38:47
« Son Düzenleme: Nisan 30 2009, 18:39:23 Gönderen: Gebere Jackson »

Bu filmi, küçükken, 10 kere izlemişimdir. Konusunu hatırlamıyorum ama 2 çocuk vardı. Bunlar, çayır gibi bir yere gidiyorlardı. Çocuk -gözlüklü ve sarı bir şeydi-, yanlışlıkla arı kovanına taş atıyordu ve arılar tarafından öldürülüyordu. Akabinde, çocuğun tabuttaki cesedini görüyorduk, delik deşikti. Bu cesedi gören kız da çocuğun arkasından ağlıyordu? Çocukluğumun filmi, hey gidi. Neydi bu filmin adı, var mıdır bilen gören duyan?

My Girl, güzeldi.
#41 - Nisan 30 2009, 18:53:23

Zeitgeist

Çok teşekkür ederiiiim. :Ç Anılarım depreşti yahu, izleyeyim ben şunu yine. (6)
#42 - Nisan 30 2009, 18:56:41

Severdim ben de, pek sevimliydi veledler. Geçen rastladım sayfaların birinde, onlar da serpilmişler. Hayat, geçiyor işte. Gelen büyüyor. Hayırlısı.
Rica ederim canım. (:
#43 - Nisan 30 2009, 19:03:24

titanik 2 gerçekten vizyona girecek mi?bazıları sahte diyorlar çünkü.fragramını da izledim
#44 - Temmuz 01 2009, 19:48:14
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

Zeitgeist

titanik 2 gerçekten vizyona girecek mi?bazıları sahte diyorlar çünkü.fragramını da izledim

Tamamiyle faketir o fragman. 3 sene önce bende aynı yanılgıya düşmüştüm. 3 sene fragman gösterecek halleri yok ya? (6)

Kueşçın : Kitap uyarlaması bir film vardı. Ab-ı hayat tarzı bir sudan içen bir aile ölümsüz oluyordu. Bu aileden bir genç, 10-15 yaşlarında bir kıza aşık oluyordu. Kız, ailenin ölümsüz olduğunu öğreniyordu falan feşmekan.

Bulun n'olur.  :ühü
#45 - Temmuz 01 2009, 19:50:50
« Son Düzenleme: Temmuz 01 2009, 22:02:02 Gönderen: Gebere Jackson »

Cevabı soruda gizli sanırım.
"Ab-ı hayat tarzı bir sudan içen bir aile ölümsüz ", filmin adı "Ölümsüz Aile".  (6) Olabilir mi acaba ?
Ölümsüz Aile - Tuck Everlasting
Can sıkıntısı işte neler yaptırıyor insana, forumda gezerken gördüm ve Gugıl amcaya "sudan içen bir aile ölümsüz" deyince dökülüverdi hemen.
--
Bilimkurgu - Korku - Fantastik türü dışında ve eski film olmayacak. Bu kıstasları geçmiş ve kesinlikle izlemelisin dediğiniz bir film var mıdır  sayın sinemaseverler ?
#46 - Mart 07 2010, 14:30:49
« Son Düzenleme: Mart 07 2010, 14:39:07 Gönderen: Armoni »
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Zeitgeist

Teşekkürler, aradığım film buydu. (6)

the boy in the striped pyjamas kesinlikle öneririm. 2008 yapımı bir filmdir. 2. Dünya savaşını 2 çocuğun gözüyle anlatıyor. Oldukça hüzünlü bir film. Bu zamana kadar onca kişiye önerdim ve bir tek beğenmeyen bile çıkmadı. Beğenmezsen de sen zevksizsindir. :p

V For Vendetta demek istiyorum. Bu filmi izlemediysen yaşama zaten.  (6) Filmin akabinde dışarı çıkıp türlü dükkanlara molotov-molotovdan gelmiyor mu bunun adı yahu, niye herkes molotof diyor?- kokteyli atmak istiyor insan. Anarşik duygularım tavan yaptıydı.

Pineapple Express - Seth Rogen'ın bütün filmleri güzeldir, komiktir. Komedi tarzında güzel bir film izlemek istiyorsan kaçırma derim. Uyuşturucu temalı bir film.

Hot Fuzz - Bu ekibin yaptığı diğer filmlere de bakmalısın -shoun of the dead gibi, ki o da müthiştir-. İngiliz hayranlığımın tavan yaptığı komedi filmi.

Hangover da yine aynı derecede mükemmel bir komedi filmidir.

Superbad - Belaltı içerir ama, belaltının işlendiği en iyi komedi filmidir. - bana göre-

Perfume: The Story of a Murderer Çok marjinal bir konusu vardır. Uzun bir filmdir ama yine de izlettirir. Görsel efektleri muhteşemin de ötesindedir.

Lucky Number Slevin - da çok güzeldi.

Old Boy - Ay bu filmi kesinlikle izle. Mükemmel bir şey. Koreli filmidir, çekik gözlülerin vurdulu kırdılı filmidir deme sakın, alakası bile yok. Kesinlikle önyargıyla yaklaşma. Birçok Hollywood filminden kat be kat daha iyidir.

Animasyon olarak, 2000 yılı filmlerinden Up ve Wall-e'yi öneririm.

Man from Earth - Tek mekan filmidir. Konusu bakımından çok iyidir. Bir adamın Dünya'nın oluşumunun ilk zamanlarından beri yaşadığını anlatıyor. İnsanları ikna etmeye çalışıyor, 'ben 123456789 senedir yaşıyorum' deyyi. İzlerken zerre sıkılmamıştım. Tarih falan seviyorsan izlemelisin.

Bunları izle de daha birsürü film yazarım 2000 yapımı.
#47 - Mart 07 2010, 19:19:13

İzlememiş olduğunu düşünerek 2004 yapımı bir film, Mar Adentro, diyorum. 1,5 saatin bir film için uygun bir süre olduğunu düşünmeme rağmen 2 saat sürmesi hiçbir şekilde sıkmamıştı. Biraz fazla hüzünlü bir film. Her izlediğimde hönkür hönkür ağlarım ben. Bilimkurgu - Korku - Fantastik türü dışında ve eski film olmayacak. Bu kıstasları geçmiş ve kesinlikle izlemelisin dediğiniz bir film önerecek olursam üstteki filmlere ek olarak şiddetle -şiddetle olunca daha bir etkili oluyor galiba- öneririm.
#48 - Mart 07 2010, 23:51:52
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Teşekkürler, aradığım film buydu. (6)

the boy in the striped pyjamas kesinlikle öneririm. 2008 yapımı bir filmdir. 2. Dünya savaşını 2 çocuğun gözüyle anlatıyor. Oldukça hüzünlü bir film. Bu zamana kadar onca kişiye önerdim ve bir tek beğenmeyen bile çıkmadı. Beğenmezsen de sen zevksizsindir. :p

V For Vendetta demek istiyorum. Bu filmi izlemediysen yaşama zaten.  (6) Filmin akabinde dışarı çıkıp türlü dükkanlara molotov-molotovdan gelmiyor mu bunun adı yahu, niye herkes molotof diyor?- kokteyli atmak istiyor insan. Anarşik duygularım tavan yaptıydı.

Pineapple Express - Seth Rogen'ın bütün filmleri güzeldir, komiktir. Komedi tarzında güzel bir film izlemek istiyorsan kaçırma derim. Uyuşturucu temalı bir film.

Hot Fuzz - Bu ekibin yaptığı diğer filmlere de bakmalısın -shoun of the dead gibi, ki o da müthiştir-. İngiliz hayranlığımın tavan yaptığı komedi filmi.

Hangover da yine aynı derecede mükemmel bir komedi filmidir.

Superbad - Belaltı içerir ama, belaltının işlendiği en iyi komedi filmidir. - bana göre-

Perfume: The Story of a Murderer Çok marjinal bir konusu vardır. Uzun bir filmdir ama yine de izlettirir. Görsel efektleri muhteşemin de ötesindedir.

Lucky Number Slevin - da çok güzeldi.

Old Boy - Ay bu filmi kesinlikle izle. Mükemmel bir şey. Koreli filmidir, çekik gözlülerin vurdulu kırdılı filmidir deme sakın, alakası bile yok. Kesinlikle önyargıyla yaklaşma. Birçok Hollywood filminden kat be kat daha iyidir.

Animasyon olarak, 2000 yılı filmlerinden Up ve Wall-e'yi öneririm.

Man from Earth - Tek mekan filmidir. Konusu bakımından çok iyidir. Bir adamın Dünya'nın oluşumunun ilk zamanlarından beri yaşadığını anlatıyor. İnsanları ikna etmeye çalışıyor, 'ben 123456789 senedir yaşıyorum' deyyi. İzlerken zerre sıkılmamıştım. Tarih falan seviyorsan izlemelisin.

Bunları izle de daha birsürü film yazarım 2000 yapımı.

İzlememiş olduğunu düşünerek 2004 yapımı bir film, Mar Adentro, diyorum. 1,5 saatin bir film için uygun bir süre olduğunu düşünmeme rağmen 2 saat sürmesi hiçbir şekilde sıkmamıştı. Biraz fazla hüzünlü bir film. Her izlediğimde hönkür hönkür ağlarım ben. Bilimkurgu - Korku - Fantastik türü dışında ve eski film olmayacak. Bu kıstasları geçmiş ve kesinlikle izlemelisin dediğiniz bir film önerecek olursam üstteki filmlere ek olarak şiddetle -şiddetle olunca daha bir etkili oluyor galiba- öneririm.
Öncelikle her ikinize de teşekkür ederim. Bayağı geç oldu ama. :)
The boy in the striped pyjamas ve V For Vendetta filmlerini indirmiştim şu an klasörde beklemedeler. V For Vendetta filmini şimdiye kadar seyrederdim ama "Ölümüne en çok üzüldüğünüz film karakterleri" diye bir konu vardı galiba, orada görmemem gereken bir şey gördümde. Ve  "Perfume: The Story of a Murderer" filmini de seyretmiştim. Şimdi geri kalanları yazayım o zaman listeye; "Pineapple Express, Hot Fuzz, Hangover, Superbad, Lucky Number Slevin, Old Boy, Up, Wall-e, Man from Earth" bu filmlerin de konularına baktıktan sonra birkaçını indireceğim büyük ihtimâlle, teşekkürler. :)

Ve gelelim bir diğer film önerisine, Mar Adentro. Namını ben de duymuştum indirdim ama seyretmedim bu filmi daha, hatta o hızla Amores Perros,Los amantes del circulo polar filmlerini de indirmiştim. :) Siz bol bol önerin şiddeti önemli değil, her birini dikkate alıyorum. Hee bu arada hazır yeri gelmişken frekanss, geçen eski mesajlarımı karıştırırken Site Oyunları'nda "Üsttekine Ait Ne Biliyorsun?"da size Seray demişim. Nasıl bir ruh hâliyse!? artık. Özür dilerim gerçekten siz de insanlık edip altına Ahmet'miş yazmışsınız bir de üstüne. Özür dilerim. Yanlış anlamayın, böyle şeyler kafama takılır hep mazur görün.
Tekrar teşekkürler ikinize de.
(:
#49 - Mart 24 2010, 11:12:13
« Son Düzenleme: Mart 24 2010, 11:14:15 Gönderen: Armoni »
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Zeitgeist

Özellikle Old Boy'u izle, pişman olmayacağına eminim. :) Klişe filmlerden sıkıldım artık diyorsan ilk tercihin bu film olmalı. :)
#50 - Mart 24 2010, 19:59:41

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.