Alternatifim Cafe

Evde Milk Shake Yapımı

Discussion started on Konu Dışı

sabunkopugu

Yaz günlerinde oldukça sık tüketilen Milkshake çeşitleri arasında çilek sevenlerin vazgeçilmezi olan çilekli milkshake tarifi için arzuya göre süt yerine kefir kullanarak da hem faydalı hem de lezzetli bir milshake hazırlayabilirsiniz. Milkshake’in kıvamını kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz.Daha yoğun milkshake seviyorsanız süt miktarını azaltıp bir miktar yoğurt ekleyerek hazırlayabilirsiniz.Daha sıvı kıvamlı milkshake seviyorsanız tarife 2 -3 küp buz ekleyerek blenderdan çekerek hazırlayabilirsiniz.Çilekli milkshake tarifi malzemeleri 1 kişiliktir.Kişi sayısına göre,malzemeleri arttırarak tüm sevdiklerinize lezzetli çilekli milkshake ikram edebilirsiniz.

Daha yoğun çilek tadı almak isterseniz,çilekli milkshake malzemelerinde bulunan bal yerine 1 tatlı kaşığı çilek reçelinin tanesiz kısmından kullanabilirsiniz.

1 su bardağı süt
2 top vanilyalı dondurma
1 top çilekli dondurma
10 -15 adet çilek
1 tatlı kaşığ bal

Çilekleri bol su ile yıkadıktan sonra blenderdan geçiriyoruz.Çilekler püre haline geldikten sonra püre halinde ki çileklerin üzerine dondurmaları,sütü ve balı ekleyip blender yardımı ile milkshake köpürene kadar çekiyoruz.Hazır hale gelen çilekli milkshake bardağa aktarıldıktan sonra çilek dilimleri yada nane yaprakları ile süsleyerek servis edebilirsiniz. Bu arada bu güzel tadı sevenler saç bakım ürünlerinde de milshake kokusuna hayran kalıyolar. hatta bazı kişiler milkshake saç köpüğü alıp bazen tadına bakıyormuş. Arkadaşlar böyle işlere girişmeyin derim. Oturun evinizde milkshake yapın. Buyrun tarifi de yukarıda :)
#1 - Aralık 29 2016, 16:56:34
« Son Düzenleme: Aralık 29 2016, 16:58:39 Gönderen: sabunkopugu »

Immm canım istedi akşam yapayım bari.
#2 - Mart 04 2017, 11:18:33

Ben de degisik milkshake ve frappeler denemeyi seviyorum. Daha dün sütün icine ceviz, muz, avokado ve az kakao rendeleyerek sahane bir icecek elde ettim. Cilek ve frambuaz tarzi meyveleri pek sevmedigimden dolayi genellikle tropik meyveleri kullaniyorum. Avokadoyu siddetle tavsiye etmemin yaninda mango, ananas ve carkifelek meyvelerini denemenizi de tavsiye ederim. Hem son derece sagliklilar hem de sütle uyumlari müthis.
#3 - Nisan 22 2017, 01:38:35

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.