Alternatifim Cafe

Aforizmalar

Discussion started on Edebiyat

"Vicdan: Kişiyi kendi davranışları hakkında bir yargıda bulunmaya iten, kişinin kendi ahlak değerleri üzerine dolaysız ve kendiliğinden yargılama yapmasını sağlayan güç. Vicdanımı mütemadiyen besleyen direnti adımlarımı yavaşlatmamalıyım... "

Nuri Pakdil
#51 - Temmuz 18 2009, 22:14:29
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Hevai

Kim olursak olalım, dünyanın hangi yerinde yaşarsak yaşayalım, ta derinlerde bir yerde hepimiz bir eksiklik duygu taşımaktayız. sanki temel bir şeyimizi kaybetmişiz de geri alamamaktan korkuyoyoruz. Neyin eksik olduğunu bilenimiz ise hakikaten çok az.
Elif Şafak
#52 - Temmuz 18 2009, 23:56:06

Gidiyorum ben boşçakallar , ***ım ortalık yerinize. Kıçımın fosforuyla aydınlanın siz artık
#53 - Temmuz 22 2009, 23:46:54
          "     - büyüyünce ne olacaksın?
+ ben diktatör olacağım ya sen?
- ben turta olacağım..."

"Öğrendiklerini bir saat gibi cebinde taşı; ikide bir saati olduğunu göstermek isteyen insanlar gibi ortaya çıkarma; eğer birisi sana saati sorarsa söylersin; ama her saat başında saat kulesi gibi ötme!"

Lord Chesterfield
#54 - Temmuz 26 2009, 16:40:30
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

" Acı der: Yıkıl! "

Nietzsche
#55 - Temmuz 26 2009, 18:19:07

İnsan o kadar acı çeker ki, tüm canlılar arasında yalnız o, gülmeyi icat etmek zorunda kalmıştır. Nietzsche
#56 - Temmuz 27 2009, 22:20:21
- ben turta olacağım..."

"Zalim değilim. İçtenim yalnızca."

Sylvia Plath
#57 - Temmuz 29 2009, 21:22:53
Mercey.

BENİ ÖLDÜRMEYEN ŞEY BENİ GÜÇLENDİRİR.
                                                         Nietzsche
#58 - Ağustos 02 2009, 11:24:51
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Şeytan bir günah işleteceği zaman, işe, bu günahı kutsallık zırhına sarmakla başlar. - W.Shakespeare -
#59 - Ağustos 02 2009, 20:04:33
Hoşumuza giden bir bedenin içine
Hayalimizdeki insanı yerleştirir,
Adına da aşk deriz bu saçmalığın.

"İnsan ağlamaz mı bazen bakıp bakıp kendine?"

Edip Cansever
#60 - Ağustos 02 2009, 20:08:25
Mercey.

Ahlak dersi veren erkek, çok kere iki yüzlüdür; ahlak dersi veren kadın ise her zaman çirkin.

oscar wilde.
#61 - Ağustos 04 2009, 01:29:15
- ben turta olacağım..."

düş #

Ölümün son iyiliği bir daha ölümün olmamasıdır.

Nietzsche
#62 - Ağustos 04 2009, 12:10:07

"Kıyılarımızda suskunluk. –Ellerimizin bizle birleştiği yerde- Biz lisanı bilinmeyen rehin bırakılmış bir coğrafya atlası. Oysa deniz biziz. Kıyı biz. Sevişmek, bir gençlik karantinası."

Murathan Mungan
#63 - Ağustos 05 2009, 23:57:18
Mercey.

Şüphe değil, kesinliktir insanı deli eden.
Nietzsche
#64 - Ağustos 06 2009, 10:57:55

Sığınak çukurlarında melek bulunmaz.

Charles Bukowski
#65 - Ağustos 09 2009, 11:18:12
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Zayıflar bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar.
                                                                                          Nietzsche
#66 - Ağustos 10 2009, 10:13:02

"Televizyonda bir cinayet görmek kişinin kinini giderebilir. Eğer siz hiç kin duymuyorsanız, reklamları izleyin."

Alfred Hitchcock
#67 - Ağustos 11 2009, 20:34:15
Mercey.

Sein sözcüğü Almanca'da iki anlama gelir: Varolmak ve onun olmak.

Kafka
#68 - Ağustos 11 2009, 20:56:10

Zeitgeist

"ölüm korkusunu aşmadıkça insan için özgürlük yoktur. ama intihar ile değil. bu korkuyu aşmak için kendini bırakmamak gerekir. hiç burukluk duymadan, korkmadan ölebilmeli."

albert camus

Aşabilsem bir de. Kemiriyor beynimi.
#69 - Ağustos 12 2009, 00:39:33

Ağız kapansada,soru açık kalır.

Stanislaw Lec
#70 - Ağustos 12 2009, 12:54:58
”Yaşıyorum, beni meşgul etmeyin. “ Bu bir cümledir. Fakat isterse dize de olabilir, özlü söz de. İnsan da böyledir. Ne isterse olabilir, hatta insan bile olabilir.

"Bastığın yerin iki ayağının kapladığından daha büyük olamayacağını anlamak ne büyük bir mutluluktur."
                                                                                                                                                        Kafka
#71 - Ağustos 12 2009, 22:35:42

İsteyeni arttıkça özgürlügün bedeli düşer.

Stanislaw Lec
#72 - Ağustos 13 2009, 13:27:30
”Yaşıyorum, beni meşgul etmeyin. “ Bu bir cümledir. Fakat isterse dize de olabilir, özlü söz de. İnsan da böyledir. Ne isterse olabilir, hatta insan bile olabilir.

"Bildiğim tek şey, bilmediklerimin arasında."

Zeki Çelik
#73 - Ağustos 15 2009, 23:07:29
Mercey.

-Başkasına inanan inancından olur. -

Stanislaw J. Lec
#74 - Ağustos 15 2009, 23:24:18
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Dil,elden uzundur.

Stanislaw Lec
#75 - Ağustos 16 2009, 18:52:10

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.