Alternatifim Cafe

Hybrid Theory LP

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Yeni!
LINKIN PARK               http://www.lpturkiye.com/            http://www.fortminortr.com/

Metal Bölümü bu Grubu Dışlıyor o zaman Ben Sahipleniyorum. Çünkü Bu Grup başlangıçta Hıp Hop a çok takın bir Grup halada öyle Metal bölümleri pek fazla değil 2. Solist tam bir Rapçi. Ve Linkin Park Buraya Ait
YAni MC var, DJ var ElektroniC aletler var Bu Bana Yeter.

VE BURADA KÖTÜ YORUM YAPMAK YASAKTIR SONRA BENIM DÜŞÜNCEM DEMEYİN SEVEN GELSİN SEVMEYEN GİTSİN

Burayı WelcomEmineMusic Show Gibi Yapacağım
BIYOGRAFI
Orijinal sound’ları ve imza attıkları birbirinden başarılı çalışmalarla Linkin Park, Nu-Rock adı verilen yeni müzik türünün ilk temsilcilerinden. Müziklerinde Rock, Rap ve Electronica gibi bir çok farklı sound’u başarıyla bir araya getiren Linkin Park’ın temelleri, 1996 yılında gitarist Brad Delson ve Mike Shinoda tarafından atılır. Kariyerlerine Xero adında bir grup kurarak başlayan ikili, zamanla vokalist Mark Wakefield, DJ Joseph Hahn, davulcu Rob Bourdon ve basçı Phoenix Farrell’ın da katılmasıyla kadrosunu güçlendirir. 4 şarkıdan oluşan bir demo çalışması ve Mark Wakefield’ın gruptan ayrılışın hemen ardından topluluk, isimlerini -ileride ilk albümlerine de ilham verecek olan- Hybrid Theory olarak değiştirir. Başlarda Los Angeles’ta çeşitli klüplerde boy gösteren topluluk, Phoenix Farrell’ın başka bir toplulukla turneye çıkmak üzere grubu terk etmesinin ardından, vokalist Chester Bennington’ı kadrolarına dahil eder. Bennington’un orijinal vokalleriyle güçlenen topluluk, 1999 yılında 6 şarkılık bir EP çalışmasına imza atar ve telif haklarından doğan çeşitli problemler nedeniyle, kendilerine yeni isim olarak Linkin Park’ı seçer. Phoenix’in sürpriz dönüşüyle birlikte Linkin Park, yepyeni bir demo çalışmasının ardından, kariyerlerinin belki de en önemli adımını atarak Warner müzik şirketiyle anlaşır. Ekim 2000’de Hybrid Theory adlı ilk albüm çalışmaları piyasaya sürülen Linkin Park, One Step Closer, Crawling, ve In The End gibi hit çalışmalarıyla adını kısa sürede duyurmayı başarır. Temmuz 2002’de ortaya çıkan Reanimation adlı albüm, hala yankıları süren Hybrid Theory’nin remix versiyonlarını içermektedir. 2003 yılının Mart ayında çıkardıkları Meteora adlı albümleri ve burada yer alan Somewhere I Belong, Numb ve Faint gibi hit’leriyle Linkin Park, dünya çapında hayran kitlesini genişletmeyi başarır. Bugüne kadar Video Müzik Ödülleri de dahil olmak üzere bir çok ödül kazanan Linkin Park, en son geçtiğimiz yılın sonlarında, rap sanatçısı Jay-Z ile birlikte, Collision Course adlı orijinal bir albüm çalışmasına imza atmıştı.

Üyeler

Chester Charles Bennington (Chazy Chaz) Vokal - Gitar (pek Çalmasada)
Joseph Hahn (Mr Hahn) Turntable - Director
Phoenix Farrel: Bass Gitar
Brad Dalson: Gitar
Rob Bourdon: Davul
Mike Shinoda (Mad Madness) Klavye - Gitar - Vokal

Chester Charles Bennington
Phoenix'in Arizona eyaletinde doğdu. Greenway Lisesi'nde okudu, daha sonra Washington Lisesine geçerek 1994'de mezun oldu. Linkin Park'ta Vokalist olarak yer alıyor. şu anda da Talinda diye bir sevgilisi bulunuyor

Mike Shinoda (Mad Madness) Klavye - Gitar - Vokal  (RAP)

sim: Michael Kenji Shinoda (Mike Shinoda)

Doğum Tarihi: 11 Şubat 1977

Gruptaki görevleri: Vokalist, piyanist,yardımcı gitarist

Kullandığı Araçlar: Audio Technica kablosuz mikrofon, PRS gitar, Mesa Boogie Dual Rectifier heads, Mesa Boogie kabinleri, Digidesign Protools yazılım-donanım, Anteres yazılım, Waves yazılım, Emagic donanım, Roland klavye

Mike grubun en çalışkan üyesi olarak gösterilebilir. Şarkılardaki asıl rolü Mc lik olan Mike kimi şarkılarda gitar (Easier to Run, Crawling, Faint vs..) kimi şarkılarda piyano (Breaking the Habit, My December, Numb vs..) çalarak bu tezi kanıtlıyor : ) Ayrıca Albüm kapaklarının tasarımını da yapan Mike yapımcı olarak da görev alıyor.

Rus anne ve Japon babanın çocuğu olan Mike müziğe ve müzik eğitimine küçük yaşlarda başladı.İlk çaldığı enstrüman piyanoydu. Birkaç yıl süren klasik eğitim sonunda Mike kendi bestelerini ve sözlerini oluşturmaya başladı. Aguora lisesinde tanıştığı Brad ile Xero adlı grubun temellerini atan Mike bu sırada Karma adlı bir grupta bateri çalan Rob a kendi gruplarında çalmayı teklif etti. Liselerde müzik yapmaya başlayan bu üçlüye bu sırada DJ Joe Hahn ve Dave Farrell da katıldı. Grubun kurucu üyesi olan Mike arkadaşlarına ne tür müzik yapacakları hakkında bilgi verdi. Rock,Hip-Hop ve Elektronik müziği harmanlayacaklar ve yeni bir müzik türüne imza atacaklardı:NuMetal.. Mike, ayrıca 10 mayis 2003 senesinde sevgilisi Anna Lovejoy hanim ile dunya evine girmekten de geri durmaz.

Mike ın etkilendiği gruplar arasında NIN,Depeche Mode ve N.W.A. gibi gruplar yer alıyor. Mike grup dışında da grup içinde olduğu kadar aktif bir insan.Genç rapper ların önünün açılması için birçok çabada bulunuyor.

Mike Shinoda Reanimation adlı albümlerinde de yapımcı olarak görev aldı. 2005 yılında solo albümü Fort Minor ile Believe Me,Where'd you Go,Petrified gibi başarılı şarkılara imza attı.

Joe Hahn

İsim: Joe Hahn Doğum tarihi: 15 Mart, 1977 Gruptaki görevi-DJ-Yönetmen

Kullandığı araçlar: Motor-driven Turntable Rane TTM 54 DJ mixer AKAI MPC 2000 Emagic Logic Audio Çeşitli Efektler Shure M44-7 iğneleri Custom-made vinyl

Linkin Park ın en yaratıcı üyelerinden biri olan Joe Hahn çoğunlukla Mr.hahn olarak bilinir.Mr.Hahn diğer DJ lerden farklı olarak sadece arkaplanda kaba bir tabirle vıcı vıcı efektlerinin sahibi değil.Kliplerin tümünün yönetmenliğini bugüne dek o üstlendi ve kliplerin başarısı ortada.Ayrıca albümlerin son ütücüsü de denebilir onun için.Her şarkı yayınlanmadan önce onun eliden geçiyor.

Mr.Hahn ın bu konulardaki yetenekleri Pasadena daki Sanat okulunda keşfedildi.Burası onun Mike ve Brad ile tanışacağı yerdi.Ve vet..Onlarla tanıştıktan sonra grubun temel direklerinden biri haline geldi.O da Rob gibi Xero,Hybrid Theory ve Linkin Park da hep görev aldı.

Mr.Hahn ın yönetmenlik konusundaki yetenekleri diğer sanatçılar tarafından da gözardı edilmedi ve Mr.Hahn Static-X,Story of The Year gibi grupların bazı kliplerini de yönetti.

Kendisi Koreli bir aileden geliyor.

Brad Delson, (d. 1 Aralık 1977), gitarist

Aguora, California'da büyüdü ve Mike Shinoda ile arkadaşlıkları orada başladı. Birlikte Aguora Lisesinde okudular ve 1996' da mezun oldular. Aynı yıl Xero grubunu kurdular. Dostlukları devam eden Brad ve Mike ayrı üniversitelerde öğrenimlerine devam ettiler. Brad UCLA'da öğrenim görürken oda arkadaşı Dave (Phoenix) Farrell ile tanıştı. O zamanlar yerel bir grupta bassçı olarak görev alan Phoenix'i yeni adı Hybrid Theory olan gruplarına davet etti. Bu gelişmelerden itibaren 2000 yılına kadar önemli bir değişiklik yaşanmadı. 2000 yılında grubun ismi Linkin Park olarak değiştirilince Brad de bu grubun baş gitaristi olarak görev almaya devam etti.

Robert Gregory Bourdon, 20 Ocak 1979
Calabasas doğumlu Linkin Park grubunun davulcusudur. Aynı zamanda grubun en genç üyesidir.

Linkin Park'a katılmadan önce garsonluk yapmıştır. Santa Monica Üniversitesi'nde muhasebe okumuştur. İlkokulda gittiği Aerosmith konserinde Joey Kramer ile tanıştıktan sonra davul çalmak istemiştir. Robert davul dışında piyano da çalmaktadır.

Teknik ekipmanı:Gretsch kit, Gibraltar Donanım: Remo davul derisi, Zildjian ziller, Vater bagetler, Rane amfi, Alesis DM-5 Drum modülü, Shure E-1 monitörleri, D-Drum hidrolik pedal.

David Micheal Farrell
Plymouth'un Massachusetts eyaletinde 8 Şubat 1977 doğdu. Şu anda (eğer taşınmadıysa) Los Angeles'da yaşıyor. Ucls kolejinden mezun. Çaldığı enstrümanlar arasında gitar, bass gitar, keman var. Önceden çaldığı gruplar ise "The Snax", "Xero". Dinlediği gruplar arasında Weezer, Beatles, Deftones, Roots, Bob Marley, Sarah McLaughlin, Hughes & Wagner, Harrod & Funck gibi isimler yer alıyor. Phoenix hakkında birkaç ayrıntı; gitar çalmayı annesinin öğretmiş olması, bateri çalmayı çok istemesi, meksika yemeklerini sevmesi, futbol ve snowboard sporlarından hoşlanması, en sevdiği filmin "Braveheart" olması.

Takma isimleri; Dave, PhiPhi, Phoenix.

VIDEO   YERİ
Somewhere I Belong  En Sevdiğim şarkısı başına hastayım
Numb   Bu şarkıyı bilmeyen varmı
Faint
In The End
What I've Done
Pepercut
One Step Closer
Breaking The Habit
hit the floor    (X)
Hands Held High%80 RAp Irak resimleri var     (X)
Leave Out All The Rest    (X)
From The Inside

Live
Whered you go RAP
A Place for My Head
My December  SLOW
A Place For My Head  Gitar Böyle KırılıR

Röportaj türkçe

1
2
3

#1 - Temmuz 09 2007, 20:52:36
« Son Düzenleme: Ağustos 14 2007, 17:15:54 Gönderen: Iglesias »

//forum.alternatifim.com/index.php?topic=31023.0

forumda zaten mevcut olan bir konu..
#2 - Temmuz 09 2007, 20:57:26
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Resim
#3 - Temmuz 09 2007, 20:59:36
« Son Düzenleme: Temmuz 09 2007, 21:52:31 Gönderen: Iglesias »

Yeni!
Evet Orası Laklakan Yeri Burası Bilgi Yeri Olacak İsmini de diğiştiriyorum , silerseniz dırmadar açarıM
Burası RAP yeri yani İsmini vermediğim Müzik türü kolpaları olmaz beni aramazda sataşsak bile biliyorum iyilerdir.
Ve oraya bu bilgileri yazsanda faydası olmaz. çöpler geliyor

Ve onlar çok biliyor Linkin Yumuşak  :yah bende bilmeyen Hip Hop çılara tanıtıyorum.
Çünkü onlar aptal tiplere bürünmüyorlar. işini yapıyorlar. Bu yüzdendir Metalden ayrılıyorlar. bence yeri burası.
Çünkü Hİp HOpla kendini buldular oley . Nu-Metal in en iyisi oldular Milyon sattılar .  LP
#4 - Temmuz 09 2007, 21:00:57
« Son Düzenleme: Temmuz 09 2007, 22:18:09 Gönderen: Iglesias »

Yeni!
                     Somewhere I Belong

Mavi=Chester
Siyah=Mike Shinoda(Rap)

Bu başladığında söyleyecek hiçbir şeyim yoktu
Ve içimdeki hiçbirşeysizlikte kaybolmuştum
Kafam karışıktı
Ve kafasında böyle şeyler olan tek insan olmadığımı bulmak için onların dışıma çıkmasına izin verdim
İçimde...
Ama onların görebildiği tek şey şu: sadece açığa çıkan kelimeler, benim hissetmem için bırakılan gerçekliklerdir
Kaybedecek hiçbir şey yok
Sıkışmış bi durumdayım, içim delik ve yalnızım
Ve hata benim kendimin,ve hata kendimin
İyileşmek istiyorum, düşündüklerimin asla gerçek olamayacağını hissetmek istiyorum
Bu kadar uzun zamandır hissettiğim acının gitmesini istiyorum
O gidene kadar bütün acıları sil
İyileşmek istiyorum, gerçek bir şeye yakınmışım gibi hissetmek istiyorum
Ait olduğum yerde hep istediğim bir şey bulmak istiyorum
Ve söyleyecek hiçbirşeyim yok
Yüzümün üstüne yere serilmediğine  inanamıyorum
Kafam karışık
Sadece aklımda hayal ettiğim gibi olmadığını görmek için her yere bakıp duruyorum
Ben neyim?
Negatiflik dışında neyim var?
Çünkü herkesin bana bakma nedenini bulamıyorum
Kaybedecek bir şey yok
Kazanacak birşey yok, içim delik ve yalnızım
Ve hata sadece benim ve hata sadece benim
Bunu kendi üstümde deneyene kadar asla kendim olduğumu bilemeyeceğim
Ve yaralarım iyileşene kadar başka hiçbir şey hissetmeyeceğim
Benden kendimden ayrılana kadar hiçbirşey olamayacağım
Kendimden ayrılacağım, bugün kendimi bulacağım
İyileşmek istiyorum, ait olduğum yerdeymişim gibi hissetmek istiyorum
İyileşmek istiyorum, ait olduğum yerdeymişim gibi hissetmek istiyorum
Ait olduğum yerde...

Hands Held High   (IRak Şavaşıyla ilgili)

Teslim Ol!(eller yukarı!)

Mikrofonumun sesini iyice aç, söyleyeceğim birkaç şey var
Biz geldiğimizde önemsiz insanlar bi tarafa itiliyor
Bunu içinde hisset, notalar yükseliyor
İnsanlar sokaklara dökülmüş panikte ve kaçmaya başlıyor
Hafızam gitti, güftelerimi cağırıyorum onlar benim dopigim adeta
Sağlığım gidiyor, güneşten medet umuyorum
Karanlık yollardan sıkıldım davulun sesine kulak veriyorum
Onları gördülermi adeta yerlerinden sıçrıyolar
S*k onu, yumruklarını görmek istiyorum
Önemli bi liste hazılarla, geride bıraktıklarını gebert
Söydediklerim önemli, senin için her an bir saldırı yapılabilir
Çünkü hastaymış gibi davranadım önceleri böle yapmıştım
Salak gibi duruyorlar aynı benim durduğum gibi
Savaş şimdi gerçekten farklı bir hale bürünmüş gibi
Zengilere hitap eder ve fakirleri yüz üstü bırakır gibi
Seni anlıyorlarmış gibi, bir jet uçağıyla geri dönecekler
O zaman tankların saldırısından kaçamayacaklar, bunlar salak ya!
Onlarda bankaya kahkaha ata ata gidecek, paralarını cebine atacaklar
Size soruyorum bu öfkeniz ve bu saygısızlığınız neden?
Lidereniz çok sinirli bir durumun içinde olduğu içinmi
Hergece aynı haberlerin tekrarlanmasından dolayı artık kekeliyorum
Dünyada neler olup bittiğini gün biteseye kadar seyrediyoruz
Oturma odasında, kahkahayla güler gibi, " o ne dedi? "

Amin, amin, amin

Oturma odamda seyerediyorum, gülemiyorum
Çünkü o zaman, ne olacağını biliyorum
Dünya soğuduğunda, cesurlar harekete geçecek
Zor durumdaysan harekete geç buralarda yok olma
On yaşındayken, birşeyler görünüyordu
Ben yaşımdaki çocuklar jipin altında uyuşturucu çekiyolardı
Tutulmuş ve yasaklanmış bir ağacın altında bulundular [ eroin çıkarılar ağaçlardan bahsediyo yani ]
Hayranlık duyarım eğer onun geleceğini düşünürseniz tabi
Duydunuzmu askerler bugün bölgeyi terkedeceklermiş?
Onlar anca kurşungeçirmez yeleklerinde tozu temizlerler!!..
Alay ediyor, sürekli senin dualarını okur gibi
Fakat dün gene bir Cami bombalandı!
Bombalar otobüslere, araçlara, yollara kuruldu
Alışveriş merkezlerine, senin aldıklarına, senin kıyafetine kadar kuruldu
Babacığım, çok korkuyordu, biliyorumki
fakat gururunu içine görmüyordu göstermiyordu dışarıya
Erkek kardeşimin bir kitabı vardı onun gururuyla koruyordu
Kırmızı bir örtüyle kırık omurgasıyla gizlenmeye çalışıyordu
El yazısıyla yazdıklarını içine gömüyordu
" ZAMAN, ZENGİNLERİN PARA ZAMANI, FAKİRERİN ÖLÜM ZAMANI! "
Bu arada, söz tamamen liderin elinde
Kekeliyerek ve mırıldınarak geceleyin haberlerde tekrar tekrar dinleniyor
Dünyada neler olup bittiğini gün biteseye kadar seyrediyoruz
her ikiside korkmuş ve sinirli gibi " o ne dedi? "

Amin, amin, amin

{bu kısım nakaratla birlikte}
Gökyüzü o kadar maviki ona teslim olmalısın
Okyanus seni yutmak için açılmışken
#5 - Temmuz 09 2007, 21:49:09
« Son Düzenleme: Temmuz 09 2007, 22:44:53 Gönderen: Iglesias »

Yeni!
Röportajtan kesitler
Brad Delson
En sevdiğimiz HIP HOP, rock ve electronic müzik unsurlarını Birleştirme ve bunu bize özgü yoldan yapma fikrine aşık gibiydik
Hayranlarımızla iletişim içindeydik
İnsanlar bize yaptıklarımızı değiştirmemizi ve yanlış yolda olduğumuzu söylediğinde şansımıza hayranlarımız vardı
Bizi destekleyip 'yaptığınız işi seviyoruz' mesajı veriyorlardı.
Chester

Plak şirketine karşı kanıtlarımızın büyük parçası onlardı
Sound umuzu FAlanca Grup gibi olmayacağı..  FALANCA Grup gibi aptalca bir şey yapmayacağımız konusunda çok kararlıydık.
Hayranlarımıza bağlı olmasaydık makine gibi olurduk bence

Herşey yolunda gidiyordu ve çok eğleniyorduk seyirci olumlu tepki veriyordu
Metallica hayranları çok fanatik olduğundan onların biraz karşı çıkmasını bekliyorduk
Çıkıp konserimizi verdik tepki gayet olumluydu

Mike ın Minutes to Midnight (Bu klibi diğer şarkılarından çok yavaş bir klip ÖR/ Ceza tipinden Sagopa tipine dönmek)
Ayrılık ve ölüm üzerine genelde tema, ama biraz politika da var. Eğer bizden kumsal, deniz eğlencesi türünde bir album bekliyorsanız, yanılıyorsunuz. Büyüdük, olgunlaştık ve bence bu sözlere yansıdı.

Chester Bennington
Mike sahnede rap yapmadığı zamanlar ne yapıyor?
Gitar çalıyor tabiki, neredeyse bütün kayıt boyunca bunu yaptı. Ama kayıt sırasında az iş yapan tek kişi o değildi. Joe Hahn, DJimiz, Minutes To Midnight ta az iş yaptı. Bu yüzden konser sırasında ya uyuyor olacak yada e-maillerini kontrol ediyor olacak sanırım.

Bu albümde daha çok sen solist olarak öne çıkıyorsun zaten,Mike biraz geri çekilmiş sanki.
Evet, aynen öyle oldu.Mike böyle tercih etti denebilir.Birkaç şarkıda rap yapıyor,birkaçında da basit şarkı söylüyor,çokça gitar çalıyor.Bu albümün prodüktörlüğünü de o yaptı biliyorsunuz.Oldukça ilginçti.Onu orada bir yokladım,'biraz rap yap bakalım' dedim, ama istemedi.'Hepsi senindir'dedi bana.Bir noktadan sonra onunla ilgilenmeyi bıraktık.

MIKE
Nasıl bir 'kendine özgü' sound istiyordunuz?
•Yaptığımız ilk iki kaydımıza bakıyorum, biz albüm bittiğinde soundumuzu tamamen bulunduğu noktanın dışına çıkarttığımızı anladık. Ve grup elemanlarına bakıyorum, hep bir değişim çabası içerisindeydiler. Bu konuda en önemli etkenlerden biriyse Rick in sınırlarımız olmadığı gerçeğini yüzümüze vurması. Bu diğer insanların grupla ilgili olan algısını değiştirmek değil, bizim sahip olduğumuzu sandığımız sınırı kırmak düşüncesiydi.

lbümlerle beraber Linkin Park bir çok hayırsever iş yaptı. Bu nasıl başladı?

•'Music for Relief' Güneydoğu Asya daki tsunami sonrası başladı. Bununla ilgili bir organizasyon yapma kararı aldık. Organizasyon sayesinde orada paraya ihtiyacı olan insanlara destek çıkacaktık. Çok büyük bir iş çıkarmadık sadece bir kaç milyon dolarlık kazanç sağladık.

Peki ya New Orleans ziyareti?

•Katrina darbesinden sonra ne yapacağımızı bilemedik. Olayla ilgili bir çok korkunç resim görmüş, yardım etmek istemişsinizdir.. Ama daha sonra hakkındaki yozlaştırmayı duymuş ve buraya bir dolar bile yollamaktan vazgeçmişsinizdir. Bu yüzden Los Angeles taki 'Dostlar ve Yardımcılar' adlı organizasyonla bir araya geldik ve New Orleans a dönüş yaptık. Öğrenciler için okul eşyaları dağıttık. Bu biraz daha güvenliydi.

#6 - Temmuz 09 2007, 21:56:07
« Son Düzenleme: Temmuz 09 2007, 23:03:41 Gönderen: Iglesias »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.