Alternatifim Cafe

Lost

Discussion started on Tv ve Diziler

Dionysus.

biliyordum. b0ku b0kuna izlediğimi biliyordum..
#276 - Mayıs 14 2010, 20:13:11

15. bölüm gayet güzel di.. başka ne bekliyor dunuz ki? bazı şeyleri tabiki dizinin son bölümlerine saklayacaklar..bölüme hangi açıdan bakmanızla alakalı bir durum galiba.
#277 - Mayıs 15 2010, 13:13:14
He-man in abisi Çetin.

PosiTive

[spoiler]Final sezonu cevapsız sorular kalmayacak, her şeyin sebebi açıklanacak dedi senaristler.Sanıyorum ki, her soruya cevap vermek için epeyce kastılar kendilerini.Neticede,ortaya saçma sapan cevaplar çıktı.Ölü balık gibi bakan Ben 'in ''istediğin zaman dumana dönüşebiliyorsan neden yürüyorsun?'' diye belki de çoğu kişi tarafından merak edilen sorusuna; ''Ayaklarımın yere basmasından hoşlanıyorum,insan olduğumu hatırlatıyor. '' gibi dandik bir cevap vermiştir.Umarım açığa kavuşmayan daha bir çok soruyu böyle savsaklamazlar.
 Ve sevgili Jacop, ne EZİK bir şeymişsin sen. Şu final de bir geçsin hele, güzide yorumlarımı o zaman ekliyiciğim.
See you brotha.[/spoiler]
#278 - Mayıs 22 2010, 19:35:30

Zeitgeist

Finalde nolmuş hacılar? Birisi spoiler verse ya. Ekşi'de garip gureba şeyler yazmışlar, anlamadım bi halt. Ada neymiş, her şey rüya mıymış :B

Dip not : Finali kimse beğenmemiş.

Aşk-ı memnu nun bile daha güzel finali olur, al bunu al al al diyen behlülden geliyor ; http://i45.tinypic.com/24o3ts4.jpg
#279 - Mayıs 24 2010, 11:31:28
« Son Düzenleme: Mayıs 24 2010, 11:37:16 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

nasıl geçti habersiiiiz.. dırınınınımmm... o güzelim yıllarıııımmm
bazen gözyaşı olduuuuu... bazen içli bir şarkıııı
her ağğğnını eksiksiiiiiz, dün gibi hatırlarıııım
dudaklarımda tuzuuuuu, içimde durur aşkın...

haaaaniiii ooo saçlarına taç yaptığıııım çiçekleeer
haniiii oooo güzel gözlüüü ceylanların pınarıııııı
haniiii kuşlar ağaçlaaaar dırınınınım... binbir renkli çiçekler.. dırınınınımm...
nasıl yakalamıştıııık.. dırınınınımm.. saçlarından baharıııı....

olm cidden kötü oldum lan ben. bitti ya, fena hüzün kapladı içimi. şu an bi büyük götürebilirim o derece diyorum size.

[spoiler]dizi bundan 6 sene önce nasıl başladıysa öyle bitti. kilisede birbirlerine sarılırken falan duygu seline kapılmamak elde değil.
ben de sarılmak istedim orada, onlara. bu kadar yani... pek bir şey söylemek istemiyorum. beni tamamiyle dadmin etti.

yav o değil de, paralel evren dediğimiz şey meğerse berzah hayatıymış. ama çok saçma bu. cidden. berzah hayatı böylemiki lan?[/spoiler]
#280 - Mayıs 24 2010, 16:28:38
« Son Düzenleme: Mayıs 24 2010, 20:42:55 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Zeitgeist

http://www.youtube.com/watch?v=G-DShnvNNv0
asfafasdasdas
claire süper hacı. :D
#281 - Mayıs 24 2010, 21:59:01

finali şimdi izledim, çok kötü oldum bu ne ya..4 sene önce izlemeye başlamıştım ne çabuk geçti de bitti böyle bi dizi..
#282 - Mayıs 25 2010, 18:36:18
He-man in abisi Çetin.

PosiTive

[spoiler] Bir önceki spoilerımda, ön gördüğüm şeyler doğru çıktı, şaşırmadım, hazırlıklıydım. Genel olarak bakarsak şayet; etkileyiciydi, fazlasıyla da duygusaldı. -veda efekti tam burada- Fakat; sevgili lost severler, işin gerçek yüzüne dönersek, senaristlerin bir çok şeyi toparlayamadığını, havada bıraktığını , küfürler etmemize sebebiyet verdiğini gördük. Teori manyağı olduğumuzla kaldık sanıyorum. İyi de teoriler üretildi hani, yapılmış olan finali ezip geçecek cinsten.Bu arada, yok efendim, ''Kilisede açılan kapıdan cennete gidecekler... Aslında araftalarmış (kötüler ve iyilerin nihai ahiret mekanları arasında olduğuna inanılan yer ) gibi düşünenleri aydınlatmış sevgili  JJ Abrams, canım benim.
   -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 - tüm 6 sezon boyunca yaşananlar rüya miydi?
jj abrams : elbette değildi. bölümlerin tamamını dikkatle izleyen hiç bir izleyicinin bu denli mantıksız bir sonuca varacağını sanmıyorum. dizinin jack’ in gözlerini aralayışıyla başlayıp, kapamasıyla bitmesi bu yanılgıya yol açmış olabilir. yaşanan her şey gerçekti. dahası, dizide rüya vizyonu asla yoktu.

-finalde kilisede buluşan tüm ekip ölü müydü?
jj abrams : kafa karıştırıcı bir finalbölümü olduğunu kabul ediyorum, ki bu bilinçli bir tercihti. yine de, final bölümünü bir kaç kez izleyenlerin anahtarı anladıklarından eminim. forumlara göz attığımızda gördük ki, bulmacayı çözenler, kafası karışanlardan daha fazla.

dharma istasyonunu patlattıklarında, quantum fiziğine ilişkin prosedürü başlatmış oldular. diğer bir deyişle adada, bulundukları zaman boyutunu sonlandırdılar. böylelikle “uçak düşmeseydi, nasılbir hayatları olurdu” başlıklı paralel evrendeki hayatları ilerlemeye başladı.

einstein kuramlarını az çok okuyan herkes bilir ki, teori maddenin her iki evrende de varlığını sürdürebildiği üzerine inşa edilmiştir. bu yüzden, aynı ekip adadaki varlığını sürdürdü. fakat anımsanacağı üzere, farklı bir tarihe geçtiler. çünkü bulundukları zaman dilimini dharma istasyonunun merkezinin imhasıyla durdurdular.

“herkes ölü müydü” sorusunun yanıtı da burada aslında. hem evet, hem de hayır!

aslında hiç de karmaşık değil. paralel evrende, yani “uçak düşmeseydi hayatları nasıl olurdu” yu anlatan dilimdeki karakterlerle, adadaki karakterlerin bulundukları evren birleşti. biraraya geldikleri kilise, işte bu iki evreni biraraya getiren kozmik bir platformdan başka bir şey değildi.

jack’in babasının, “…buradan nereye gideceğiz” sorusuna verdiği yanıtı anımsayalım ; “hiç bir yere gitmeyeceğiz. ilerlemeye devam edeceğiz” demişti. bazı forumlarda gördükki, ekip öldü ve cennete gittiler diyenler var. bu nasıl mümkün olabilir. her biri, kaza olmayan evrende yaşamlarını gayet normal sürdürmekteler. fakat paralel evrende,adada yaşananları anımayarak biraraya geldiler. hem adada, hem de diğer hayatta ölenler zaten orada yoklardı.

dikkat edin! kilisede, adada var olan bir çok önemli karakter yoktu!
özetle, iki evren birleşti, ve onca badirenin ardından hayatlarına devam edenler birleştiler.
ben’ in kiliseye girmek istemeyişinin de yanıtı burada gizliydi zaten.

- peki ama, ada “neydi” aslinda?

şunu ekipçe kabul edebiliriz. haddinden fazla karmaşık bir hikaye örgüsü sunduk sizlere. böyle de olması gerekiyordu. işin içinde olduğunuzda bazen size çok basit gelen sorular, izleyenler için aynı kolaylıkta görünemeyebiliyor. ada meselesi de bunlardan biri. aslında adanın ne olduğu bence dizide enine boyuna anlatıldı.

ada, paralel evrenlerin geçiş noktasıydı elbette. evrenler arası geçişin yol açabileceği trajedileri engelleyebilmek için adanın korunması, çıkarları için bu geçiti kullanmak isteyenlerin engelenmeleri gerekiyordu. işte dharma ekibinin adada bulunma sebepleri de buydu.

uzay zaman eğrisinin kırılma noktasıydı ada.

jacob ve kara duman fenomenlerinin hikayeye yerleştirilmesi kasıtlı bir kafa karıştırma yöntemiydi, kabul ediyoruz. ve özellikle, bu iki karakterin dramatik yapılarını anlatmış olsak da, fazla detay vermedik.
alpert, adaya gemi kazasıyla geldiğinde kara duman’ ın ona “…burası chennem” dediği sekansı anımsayın. aslında cennet de, “cehennem de bu dünyada” mesajı zaten hikayenin temel iddialarından biriydi.

tüm dizi boyunca yanıtını seyirciye bıraktığımız tek pasaj da aslında buydu. jacob ve isimsiz kardeşinin gizemleri. sıradan bir insandı anneleri, evet. fakat adanın koruyuculuğuyla görevlendirildiklerinde kutsal özelliklere sahip oldular. özelliklerini şeytani amaçlar için kullanma raddesine gelen kara duman’ ın adadan ayrılmasını engellemek istemeleri de bu yüzdendi zaten.

- jack’ in babasinin hikayedeki önemi neydi?

jj abrams : sanırız, jack’ in babası üserine bu kadar kafa yorulması final bölümündeki ağırlığından kaynaklanıyor. haklısınız da. fakat zannedildiği kadar kilit bir karakter değil aslında. baba figürü, yalnızca jack için önemliydi. ilk sezonları anımsayalım. babasının jack üzerindekietkisi, kötüleyen ilişkileri ve bu yüzden jack’ in giderek kaybolan özgüveni neticesinde adanın eline kalan tek değerli şey olduğunu düşünür hale gelmesi.

işte bu sürecin sonunda jack’ e, aslında ne denli değerli olduğunu anımsatabilecek en güçlü motifti babası.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 p.s Şimdi dağılabilirsiniz canlarım benim. [/spoiler]
#283 - Mayıs 26 2010, 01:45:27

Lost daha bitmedi

Geçtiğimiz günlerde ekranlara veda eden ve finali çok tartışılan, birçokları tarafından tatmin edici bulunmayan 'Lost'un piyasaya sunulmak üzere olan DVD setinde final bölümüne ait eksik bir parçanın da yayınlanacağı açıklandı.

Televizyon tarihinin en merak uyandıran, en çok konuşulan ve takip edilen dizilerinden biri olan 'Lost' 23 Mayıs Pazar günü final bölümüyle ekranlara veda etmişti. Lakin bu final özellikle dizinin fanatiklerini tatmin etmemiş ve pek çok gizem açıklanmamıştı. Finali hayli tartışma yaratan dizinin DVD setinde final bölümünde bir ek daha bulunduğu açıklandı.

Ntvmsnbc'nin haberine göre Lost'ta Benjamin Linus'ı canlandıran Michael Emerson'ın bir röportajda verdiği bilgiye göre, DVD'de final bölümünde gösterilmeyen 14 dakikalık bir özel bölüm yer alacak.

Bu ek bölümün en güzel yanı Jack'in ölümünden ve adayı Hurley ile Ben'in korumasına bırakmasından sonraki olayların anlatılacak olması. Zaten final bölümünden de ikisinin adada uzunca bir süre yan yana koruduğuna dair bir izlenim almış ancak bu eksik sahnelerle onların adayı koruduğu dönemde neler yaşandığını görmemiştik.

Bahsi geçen bölümün dizinin 6 sezon DVD setinde mi, yoksa tüm sezonları içeren sette mi olacağı henüz belli değil. Bu arada diziyle ilgili bir ansiklopedi yayınlanacağı da söyleniyor.
#284 - Mayıs 28 2010, 19:52:31
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

ağzımı açık bırakıcak vay be dedirticek zekice bi final beklerdim. . onun yerine duygusal açıdan tatmin edici ama fazla zekice olmayan bi final izledim. .

(bence) çok da fena değildi. .

#285 - Mayıs 29 2010, 23:50:58
(=

böyle dvd olayına gireceklerine keşke final bölümünü sinema da oynatsalardı..
#286 - Mayıs 30 2010, 00:03:27
He-man in abisi Çetin.

Ansiklopedisini alırım :f
#287 - Mayıs 31 2010, 10:23:05

Dionysus.

[spoiler]Finalde herkesin birbirini elleşerek anımsadığı sahneler olmasaydı birşeye benzer miydi deyi düşünmekteyim.Böyle birşeyi hiç beklemiyordum.Orada herşey tam tersi birbirine girmişken (Sawyer'ın polisliği, Jack'in Juliet ile evliliği, Charlie-Daniel ilişkisi vs..) bu biçimde herşeyin ada hayatına döneceğini hiç mi hiç tahmin etmiyordum.Duygu yüklü sahnelerdi, pekte güzellerdi ama 'al Jack iç suyu, Al hurley iç suyu; ada senin koruman altında' tümceleri pek bir yavandı.Elden ele gezdi yani.
Sonuç itibariyle 'herşeyi' açığa kavuşturamayacaklarını biliyorduk.Bu finalle yetinmekten başka birşey gelmez elden.Onca seneye yazık oldu mu? olmadı.Müthiş bölümler izledik.
Böyle bir dizi bir daha gelmez hacı der terkederim konuyu.[/spoiler]
#288 - Mayıs 31 2010, 17:12:00

12 dakikalık özel bölümünü izlemek isteyen olur diye:

http://www.megavideo.com/?v=NK6VVI14
#289 - Ağustos 06 2010, 22:17:04
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Lost'u bitiremedim henüz ama tüm bölümleri var uzun aradan sonra lost izlemeye devam.
10 numara dizi(ydi) valla.
#290 - Aralık 21 2010, 21:23:07
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Sizin katkılarınızla büyüyoruz: //www.alternatifim.com

Forum Kullanımıyla İlgili Genel Yardım, Forum Kuralları, İmza Kuralları, Rütbeler, Sıkça Sorulan Sorular
Özel mesajla yardım etmiyorum, sorununuzu forumda belirtebilirsiniz.

Lostu İzlemeyip Kulaktan Dolma Bilgilerle Anlayan Bi Arkadaşım Son Bölümü İzlemeye Karar Vermişti ve Adanın Tıpası Varmış Diye Yorum Yapmıştı Çok Sinirlenmiştim ;/
#291 - Ağustos 15 2011, 21:18:46
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.