Alternatifim Cafe

Whitney Houston

Discussion started on Yabancı Sanatçılar- Gruplar

Adı: Whitney Elizabeth Houston
Doğum Tarihi: 9 Ağustos 1963
Doğum Yeri: East Orange, New Jersey

. Tüm zamanların en çok satan kadın starlarından biri.
. Sadece albümleriyle değil, yer aldığı filmler için hazırladığı soundtrack'lerle de adından söz ettirdi.
. Debut albümü "Whitney Houston" 1985 Mart'ında yayınlandı.
. İlk single olarak yayınlanan 'Someone For Me'nin ardından Houston'ın ilk hiti geldi, 'You Give Good Love'.
. Parçanın ardından üç single daha yayınlayan Whitney Houston, 'Saving All My Love for You' baladıyla Grammy kazandı.
. Debut albüm, yayınlandıktan bir yıl sonra albüm listelerinin bir numarasındaydı.
. Albüm toplamda 13 milyonluk satışa ulaşmıştı ve müzik tarihinde bir kadın şarkıcının sahip olduğu en çok satan debut albüm unvanına sahip oldu.
. İkinci albümü "Whitney" ile bir numaradan giriş yapan ilk kadın şarkıcı unvanını kazandı.
. Albümden yayınlanan ilk dört single ('I Wanna Dance With Somebody', 'Didn't We Almost Have It All', 'So Emotional' ve 'Where Do Broken Hearts Go') listelere bir numaradan giriş yaparken, 'I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)' ile Grammy kazandı.
. 1988 Olimpiyatları için 'One Moment In Time' parçasını kaydetti ve parça ile bir numara oldu listelerde.
. Üçüncü albümü "I'm Your Baby Tonight" 1990'da yayınlandı. Urban, R&B sound'unu içeren albümden albümle aynı ismi taşıyan parça ve 'All The Man That I Need' single'ları bir numara olurken, albüm satışlarda dört milyon civarında kaldı.
. "I'm Your Baby Tonight"ın ardından albüm kaydına ara verip sinemaya yönelen Whitney, 1992'de 'The Bodyguard' ile beyaz perdede gözüktü.
. 'Bodyguard' filminin soundtrack'i 'I Will Always Love You' pop tarihinin en büyük hitlerinden biri oldu.
. Parça beş milyon kopya satarken, 14 hafta boyunca bir numarada kaldı.
. Filmin soundtrack'i 16 milyon sattı ve 'Yılın Albümü' kategorisinde Grammy kazandı.
. 1995 yılında ise 'Waiting to Exhale' ile beyaz perdede gözüken şarkıcı, filmin soundtrack'i için kaydettiği 'Exhale (Shoop Shoop)' single'ı ile listelerde bir numara olurken, yedi milyonluk satış elde etti.
. Bir sonraki projesi için gospel köklerine geri dönmeye karar veren Whitney Houston, 1996'da kendisinin de rol aldığı 'The Preacher's Wife' filminin soundtrack'ini kaydetti.
. 'I Believe In You And Me' ve 'Step By Step' single'larının yer aldığı 'The Preacher's Wife' filminin soundtrack'i tüm zamanların en çok satan gospel albümü oldu.
. Soundtrack'lerin ardından sekiz yıl sonra 1998'de "My Love Is Your Love" uzunçalarını yayınladı.
. Albüm için Babyface, David Foster, Missy Elliott, Wyclef Jean, Lauryn Hill ve Q-Tip ile çalıştı.
. Albümden çıkan 'Heartbreak Hotel' yedi hafta bir numarada kaldı.
. Mariah Carey ile The Prince of Egypt için 'When You Believe' parçasını kaydetti.
. 2000 yılının başlarında Hawaii'de bagajında marihuana bulundurmaktan dolayı yakalandı.
. Oscar Ödül Töreni'nde de sahne alması beklenirken, son anda kadrodan çıktı.
. Enrique Iglesias, George Michael ve Deborah Cox ile düet yaptı.
. Arista Records ile 6 albüm için 100 milyon dolarlık anlaşma imzaladı.
. Whitney Houston ve Bobby Brown'ın 'Beffy and Charlie' filminde gangster müzisyenleri canlandırması bekleniyor.

DİSKOGRAFİ
1985 Whitney Houston
1987 Whitney
1990 I'm Your Baby
1992 The Bodyguard
1995 Waiting To Exhale
1996 The Preacher's Wife
1998 My Love Is Your Love
2000 The Greatest Hits
2001 Love, Whitney
2002 Just Whitney

#1 - Eylül 09 2006, 20:17:43
I Don't Belong Here

bu kadinin sesine bayiliorum ya cok güzel sesi var :))
#2 - Eylül 09 2006, 20:33:10
~!тяєαт мє ℓιкє тнє ρяιη¢єѕѕ тнαт ι αм!~

Cherish your life

inanılmaz sesi var.. özellikle I Will Always Love You müthiş.. ;)
#3 - Eylül 09 2006, 20:58:46
(=

inanılmaz sesi var.. özellikle I Will Always Love You müthiş.. ;)

evet yaa ...
#4 - Eylül 09 2006, 21:00:21
~!тяєαт мє ℓιкє тнє ρяιη¢єѕѕ тнαт ι αм!~

Cherish your life

kadının i will always love you şarkısı klasiklerden oldu artık. cidden super bi şarkı. I have nothing şarkısınıda yavsiye ederim
#5 - Eylül 11 2006, 18:56:29
I Don't Belong Here

it's not right but is okey video'sundaki ağız hareketlerini çok severdim yaw :D...ama ne oldu whitney'e kokoin felan olayları olmuştu sanki şimdi ne yapıyor acaba ? :alala
#6 - Aralık 09 2006, 00:45:36
Sana Bir Yalnızın Gözünüden Çaldığım Bir Kaç Damla Yaş Yolladım Bu Sabah Ben İyi Bak Ona...

muhteşem bi ses

fazla söze gerek yok sanırım :öff
#7 - Aralık 25 2006, 00:17:04

Bodyguard'ın soundtrack i superdi  :okey
#8 - Aralık 25 2006, 00:31:08
Özlemişim buraları =)

ayyyyyyy whitney aşkım benım ya bayılıyorum onun sesıne bı de marıah carey ı ben öle bı ses duymadım manyk bişi kendımden gecıyorum ya en sevdıgm sarkı I WİLL ALWAYS LOVE :yaril :kisss :yaril :kisss :yaril :kisss
#9 - Aralık 31 2006, 19:03:55

I have Nothing

mutlaka dinleyin yaw
#10 - Ocak 02 2007, 00:33:10
I Don't Belong Here

offff manyak bi şarkı ya dınledım süperrrrr
#11 - Ocak 03 2007, 17:22:01

WHITNEY ARISTA RECORDS İLE ANLAŞMAYA VARDI

1990'ların başarılı R&B müzisyeni Whitney Houston, eski plak şirketi Arista Records ile yeni bir albüm için anlaşmaya vardı.

"I Will Always Love You" adlı parçasıyla birçok müzikseveri gözyaşları içerisinde bırakan Whitney Houston, son dönemlerde savaştığı uyuşturucu problemleri yüzünden ortalarda pek gözükmüyordu. 1983 senesinde müzik kariyerine Arista Records'da başlayan başarılı müzisyen, "Yuvama dönmekten ve yeniden stüdyoya girecek olmamdan dolayı çok heyecanlıyım" diyerek şirketle yeniden anlaşmaya varmanın mutluluğunu böyle dile getirdi. 

#12 - Eylül 21 2007, 12:54:26

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.