Alternatifim Cafe

İnsanlar eşit midir?

Discussion started on Felsefe

insanlar eşittir bu benim hayatımda duyduğum en büyük yalan olsa gerek!!
sadece zengin fakir olarak değil hayatın hiçbir evresinde anyı statüdeki insanlar bile olsa kimse eşit değildir eğer eşit olunsaydı en başta cennet cehennem diye bişi olmazdı herkes tek yerde toplanırdı...
#1 - Temmuz 27 2006, 18:33:01
« Son Düzenleme: Temmuz 27 2006, 18:33:26 Gönderen: yamuk_prenses »

eğer insansa eşittir :muhah
#2 - Temmuz 27 2006, 18:41:08
...SENİN MARKA OLDUĞUN YERDE FİYATLARI BEN BASARIM...

:sizo :sizo :yah :yah  YOKK EŞİTT DİİİLLERRRR İNSANLARR FARKLI IRKTIRR BİRBİRİNDEN TABİİİİİİİİİ  EŞİTTİRRR......... :nanik :nanik :nanik :nanik
#3 - Temmuz 27 2006, 18:42:08
Hayat benim dürüstlüğümü hakedecek ne yaptı ?

onlar etik de kalmış be oski :)

Eşitlik olduğu tabikide pek söylenemez.Mesela bazı insanlar doğuştan sakat doğarken bazılarıda vücutlarında herhangi bir bozukluk olmadan doğarlar.bu bir eşitsizliktir.mesela troçki’nin bi tezi var.düşünsenize diyo kendisi <şu an amerikanın toplumcu(sosyalist)olduğunu<.mutlak bir refah ortamı olurdu.ve artık bilim öyle bi geliştiki bir maden işçisinin bile günlük ne kadar kaloriye ihtiyaç duyduğunu ne kadar barınma,giyinme ihtiyacının olduğunu hesaplayabniliyor.dünyada bir yılda milyonlarca dolara kozmetik ürünü satılmaktadır.buna karşılık somalideki insanlar 1 hafta içinde 3 bardak suyla idare etmek zorundalar.baştada söylediğim oydu zaten.somalide ki bir insan brad pitt kadar yakışıklı olamayabilir olmayacaktırda.ama somalideki insan brad pittin sahip olduğu maddi imkanlara sahip olup eşit bi şekilde yaşayabilir
#4 - Temmuz 27 2006, 19:07:18

onlar etik de kalmış be oski :)

Eşitlik olduğu tabikide pek söylenemez.Mesela bazı insanlar doğuştan sakat doğarken bazılarıda vücutlarında herhangi bir bozukluk olmadan doğarlar.bu bir eşitsizliktir.mesela troçki’nin bi tezi var.düşünsenize diyo kendisi <şu an amerikanın toplumcu(sosyalist)olduğunu<.mutlak bir refah ortamı olurdu.ve artık bilim öyle bi geliştiki bir maden işçisinin bile günlük ne kadar kaloriye ihtiyaç duyduğunu ne kadar barınma,giyinme ihtiyacının olduğunu hesaplayabniliyor.dünyada bir yılda milyonlarca dolara kozmetik ürünü satılmaktadır.buna karşılık somalideki insanlar 1 hafta içinde 3 bardak suyla idare etmek zorundalar.baştada söylediğim oydu zaten.somalide ki bir insan brad pitt kadar yakışıklı olamayabilir olmayacaktırda.ama somalideki insan brad pittin sahip olduğu maddi imkanlara sahip olup eşit bi şekilde yaşayabilir
peki sence bu olanlar bi haksızlıkmı?Nence diil her insanın kendine göre cektigi zorluklar vardır.Bradd pitt diosun yakışıklıymış bilmem neymiş.Peki bu adam cok mu süper yasıo.Ben sanmıorum sorunsuz bi hayatı olsun
#5 - Temmuz 27 2006, 19:12:00

Naughty Girl

kesinlikle esit diildikr.ayni anne we babaya sahip,,ayni cati altinda yasiyan kadesler bile esit diildir..
her insanin kendine gore sorunlari wardir buna katiliyorum ama bu sorunlar esit diildir..
#6 - Temmuz 29 2006, 17:48:28

eşitlik kavramını nasıl ele aldığınıza bağlı herkes eşit yaratılmıştır bunu bilin.

süperman diye birisi olmas olamaz o bütün güçlere sahiptir.

ya futbola yatkınsındır.

ya felsefeye
ya matematik
ya resim ya manken gibisindir

eğer çirkinsen bir artın kesinlikle vardır

herkes eşittir ama kur'anda belirtiliyorki erkek kadından üstündür yanlışım varsa düzeltin ama adamlar AIHM ye dava açıp incildeki o ayeti değiştirmişler....
#7 - Ağustos 01 2006, 21:13:25

yaratan eşit yaratsa da kular bi eşitsizlik ayarlıyor ama ...

burası kesin :öff

#8 - Ağustos 03 2006, 18:55:05
« Son Düzenleme: Ekim 07 2006, 16:29:32 Gönderen: yamuk_prenses »

EŞİTT OLARAK YARATILIRIZZ AMA DÜNYADA EŞİTLİK BAZI KURALLAR ÇERÇEVESİNDE BOULURR VE BAZİLARİ CEFAA BAZİLARİ SEFA ÇEKERR............
#9 - Ağustos 03 2006, 18:56:56

sadce sefa cekilmez arkadasım acı tatlı hekesin hayatında biseler olur
#10 - Ağustos 03 2006, 19:03:33

sadce sefa cekilmez arkadasım acı tatlı hekesin hayatında biseler olur
HAKLSISIN AMA ARKADAŞİM BEN GENELLİKLE KAPALI KONUŞURUMM SADECE SEFAA DEMEDİM BEN CEFAA SEFAAA .................... :haydut :haydut :haydut YORUMUMU YAPARIM İSTEYEN ELEŞTİREBİLİR İSTEYEN HAKLSIN DİYEBİLİRR................BEN YORUMUMU YAZARIMM .................... :haydut :haydut
#11 - Ağustos 03 2006, 19:05:50

ama eşit değil dimi? :öff

#12 - Ağustos 03 2006, 19:06:23

ama eşit değil dimi? :öff

İŞTE BEN KATİLİRM BUNAAA...........YÜREGİNE SAGLIK  MELTEMM......... :okey :okey
#13 - Ağustos 03 2006, 19:07:03

malesef.
#14 - Ağustos 03 2006, 19:07:14
« Son Düzenleme: Ekim 09 2012, 18:41:24 Gönderen: yamuk_prenses »

bi başbakan çocuğu ile ailesiz  çocuğun arasında hep bir uçurum vardır yalan mı?

hep de olucaktır da... :öff
  AYNEN............... EŞİT GELİRLERR AMA DÜNYADA BELLİİİ KUARLLAR ÇERÇEVESİNDEE BOZULURR BUU.......... :okey :okey :okey :okey
#15 - Ağustos 03 2006, 19:08:19

bi başbakan çocuğu ile ailesiz  çocuğun arasında hep bir uçurum vardır yalan mı?

hep de olucaktır da... :öff
  AYNEN............... EŞİT GELİRLERR AMA DÜNYADA BELLİİİ KUARLLAR ÇERÇEVESİNDEE BOZULURR BUU.......... :okey :okey :okey :okey

evet çok dooru başbakan çocuğu rahat gezemez tamammı etrafındaki herkes balondur %90 ı başbakan çocuğu olduğu için onla takılır veya herkes ööle görür onu..

ailesiz çocuk ise her an zengin bir aileye gideilir.

daha doorusu

her insan eşittir.

ahirette başbakan çocuğu ayrı yargılanır kimsesiz çocuk ayrı yargılanır...
#16 - Ağustos 03 2006, 21:34:53

bizim de sorunumuz bu ya!

öbür dünyadaki kadar eşit değil kimse burda!
#17 - Ağustos 03 2006, 22:30:10

eslem

eğer eşit olunsaydı en başta cennet cehennem diye bişi olmazdı herkes tek yerde toplanırdı...

:yanlis bu yanlış bi vargı...bu noktada eşitlik aramak saçma nitekim sen iki insana aynı görevi versen biri yapmasa diğeri yapsa aynı muameleyi yapar mısın?hayır.. ki bu gayet ince bi konu
#18 - Ağustos 04 2006, 18:04:57

Mesele dini terimlerle örtüşmemeli...Eşitlik kavramı sosyal değerler baz alınarak değerlendirilmeli...
özür dilerim ben yanlış yerden baktım evet senin dediğine göre hiçkimse eşit değil...

mesela ben abimden daha *** durumdayım abim benden 18 yıl büyük ve şimdi üstümde öyle bir baskı varki benden üniversitede bölüm birincisi olmam bekleniyor ben şu ana kadar ondan daha iyi bir performans çizmiş olmama rağmen daha fazla azarlanıyorum abi kardeş arasında bile eşitklik yok.....
#19 - Ağustos 05 2006, 21:56:54

ewrem

İnsanlar eşit olamaz ozmn robot olurlar :nanik
her insan farklıdır...
onun için yaşadıkları yaşam tarzları da farklıdır...
yetenekleri zewkleri fln...
ozmn herkesden aynı beklenmemeliii... :Ç
#20 - Ağustos 09 2006, 22:00:14

insan oLmamız açısından herkes eşit evet ama hayatLar açısından bence diiL...bence bu eşitLik oLayı tamamen yaLan!herkesin kuLLanabiLidği hakLarı var ama bunLarı herkes gözetmiyo meseLa...hatta bu çoğu aiLede biLe yok...heLe heLe türkiyede...meseLa bi babanın çaLışıp çocukLarına bakması karısını çaLıştırmaması ve kadının da kocam ne diyosa doğrudur demesi evde sadece ev işLerine bakması...hatta en eşitsizLiği kadının dışarı adım atarken kocasını arayıp sorması ve adamın sadece ben geç geLicem bu akşam demesi tam bi türk kLasiği...peki bunda eşitLik nerde?
#21 - Ağustos 10 2006, 05:47:54

Beni bütünde aramayın artık ...
Satırların sözcüklerin arasına sakladım kendimi ...
Kimse bulamasın, daha fazla silemesin diye çabalarım ...

Buket''im :bite

İnsan doğduğu andan öleceği ana kadar her zaman diğer insanlardan 'yukarı'larda olmak için uğraşan bir varlıktır.Hem nitelik hem nicelik bakımından aynı olursa olacak olaydır ki böyle bişeyin mümkünatı yoktur her insanın fıtratı farklıdır.
Örnekle bir insan bilmem ne marka giyisiden acaba 3 rengini birden alsam mı diye düşünürken diğeri belki 3 yıldır üzerine yeni bişey almamıştır!!.
Konunun dışında ama eğer dünyada eşitlik olsaydı öbür dünyadan farkı olmazdı ki sonuçta bir sınav dünyasındayız.
#22 - Ağustos 10 2006, 12:11:16

blood_2

kadinlar aslnda her bakmdan erkeklerle ayni sewiyedrler ama kadnlar iki ayak userinde iseyemes :D
#23 - Ağustos 14 2006, 04:00:00

Ms.ExtacY

eğer eşit olunsaydı en başta cennet cehennem diye bişi olmazdı herkes tek yerde toplanırdı...

:yanlis bu yanlış bi vargı...bu noktada eşitlik aramak saçma nitekim sen iki insana aynı görevi versen biri yapmasa diğeri yapsa aynı muameleyi yapar mısın?hayır.. ki bu gayet ince bi konu

Katılıyorum eslem e..
Ama şu şekilde..
Cennet le Cehennem bence asıl eşitliği sağlayan..Bir katille tpoluma uygun dfine uıygun yaşayan aynı yerde mı olmalı..? Nerde adalet..? Nerde eşitlik..?
Eşit yaratılmışız belki..Ama isyan ettiğimiz eşitsizliği biz yaratıyoruz..Burda bunu tartışabilecek olanaklarımız var..İnternete giriyoruz en azından okuma yazma biliyoruz ya..
Belki okuması yazması yoktr ama bizi şu an burda morartacak kadar doğru ve kuvvetli bir düşüncesi olan bir çocuk bi yerlerde düşünceleryle eriyip gdiyordur..
Yani giysiyi yemeği bırakın..Konuşma hakları bile yok bazılarının toplumda..
#24 - Ağustos 14 2006, 10:30:35

Yanayım yanayım ergenliğime yanayım...
#25 - Ağustos 16 2006, 11:13:38
« Son Düzenleme: Ekim 09 2012, 17:36:41 Gönderen: yamuk_prenses »

??
#26 - Ekim 07 2006, 16:30:47
« Son Düzenleme: Ekim 09 2012, 17:18:57 Gönderen: yamuk_prenses »

insanlar eşit değildir

eşitlik kavramı bile insanların kafasında eksik

ne bakımdan eşit üstelik?

eksik olan eşitsizliğin olmamasımı?

peki sadece eşitsizlikmi var? adaletsizlik yokmu?

var.. eşitlik olmasnda zaten

siz kendinizden milyonlarca görmek istermiydiniz?

sadece adaletsizlik olmasın-ki buda paranın konuştuğu bir dünyada imkansızz

yaratan eşit yarattıysa bile kullarına verdiği düşünme yeteneği bunu art niyete kullanmıştır, kullanmayada devam ediyordur, edecektir..

o yüzden eşitlik kavramı bile yetersiz..
#27 - Ekim 08 2006, 18:46:40
๒єภเ รєש๓єк เçเภ קг๏ﻮгค๓lคภ๓ค ๔єשгєlєгเภเ אคкคгı๓!!

UYARILDIM : ))) İMZA YOK: )) Üstad Kafamı Bozma :sopa Yap Bi İmza En Şekilinden :urfa By TrAiToR :artis

...LaL...

kime göre iyi,kime göre kötü tartışılır.
Eşit değiliz.Çünkü aynı değiliz.Çünkü herkesin ameli,yaptığı farklı.Ve sonuçları da yaşayacaklarımızda saklı...
#28 - Ekim 21 2006, 23:00:49

bence her insan yaradılışın bi parçası olduğu bi amacı olduğu için saygı görmeli ama kimse eşit deildir. eğer öyle olsaydı hepimiz klon gibi birbirimizin aynısı olurduk.
#29 - Temmuz 15 2007, 12:03:46
bir süredir yoktum... GERİ DÖNDÜMMMMM :)

sadece hiç bir iş yapamayan insanlar hata işlemez ;)

bence kesinlkle esit deildr insanlar zatn olmazki tum hersey ona gre duznlenmis cnk komnzme inanmm_
#30 - Temmuz 15 2007, 12:25:42

C_R_A_Z_Y

görüntüde eşit icraata gelindiğinde hayır...
#31 - Temmuz 15 2007, 12:29:43
« Son Düzenleme: Temmuz 15 2007, 14:44:38 Gönderen: öMeRÇip »

bence herkes eşittir.belki adaletsizlik varıdr ama herkes eşittir.
#32 - Temmuz 15 2007, 12:30:41
« Son Düzenleme: Temmuz 15 2007, 12:31:42 Gönderen: seda_agsl »
Dokunduğunda yaşarsın mutluluğu,
O an gökyüzü senindir,ruhunsa ebediyetin

teoride evet pratikte hayır
#33 - Temmuz 15 2007, 12:35:00
Hangi Dünyayı Vaad Ediyorsunuz Bana?
Bir Bardak Menfaat Uğruna Ne Büyük Savaşlar Verdiniz...
Ve Görmediğimiz Zannettiniz...
Yanıldınız Hepsini Gördüm!

Bence Oyna

evanescence_bep

görüntüde eşit icraata gelindiğinde hayır...
#34 - Temmuz 16 2007, 22:24:34

bakın bu evren üstünde kimse eşit deildir arkadaşlar güzeli var çirkini var akıllısı var zekisi var zengini var fakiri var özürlüsü var düzgünü var bunların hepsi insanların eşit olmadığını gösteriyor
#35 - Temmuz 22 2007, 13:30:26

fortune

eşit olmalıydı,tabi ama malesef oldurulmuyor.
madem kimini cennet!!!!e atıp mutlulandırcak,kimini cehennem!!!!!e atıp acı çektircek olan,neden böyle bişi yapıyo ki.beni hiç var etmeseydi madem.cennet de cehennem de olsun kim istiyorsa onun.üzgünüm,ama böyle.
#36 - Eylül 06 2007, 14:24:32

insanlar hiç bir zaman eşit olmamıştır ne cinsiyet olarak ne iş meslek sahibi olarak nede kabiliyet ve varlık olarak....  insanlar tek bir kişi önünde eşittir iiiiside kötüsüde...ama o da ahirete gidene kadar... ordan sorada herkes asıl haketiği yerde olacak zaten

ama dünyada hiç bir yerde hiç kimse eşit değildir olamamıştır hak ve hukuk yönünden bile anayasaya yazmışlar zamanında bişe uygulamaya sıra gelince hangisinin daha çok parası varsa o daha pahalı bi avukatla bariz gerçekleri soyutlşatırabilio...  ulan sırf parsının olmaması bile yeter her türlü sosyal aktivite, iş, ev, arkadaşlık edinme konusunda eşitliğin bozulması için....
#37 - Eylül 06 2007, 17:32:40
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

fortune

insan tanrısal\tanrımsı bir varlık.ve hep yaptığı\yapageldiği tarih boyunca,O'nu(Tanrı'yı) taklit edegelmek olmuştur.öyle de gidecek.
imtihan,imtihan,imtihan...................başka ne biliyoruz\...yorsunuz ki?beni bu okula kimyazdırdı?ben istemedim yazilmak,hatta okumak...o istemedi yoksul olmak,o haketmedi belki varsıllığı,vs.vs.vs.kim karar verdi,ve neden??*
eşit olmayacaksam türümle neden?neden ben bu türün içindeyim?amaçsız,bilinçsiz vs. bir molekül,hatta o da kalsın.yokluk olma hakkı\seçme\isteme hakkı neden..........????*
seçmediğim bir bölümü,neden???*buna isyan mı diyorlar o mahallede?öyleyse sordum gitti...NEDEN?eşit olmayacağım-ki istemiyorum da iğrençliklerle eşit,hatta yakın bile olmayı-bu türün bir ögesiyim????*
SEN Tanrı,Sana soruyorum.NEDEN????varettin madem beni???ya da, dedikleri gibi biliyordun da nereyi hakedeceğimi,niye orda bir kor olarak varetmedin???çok mu gerekti bu aptal dünyayı yaşatman?evet,Beni en eşit omayan olarak vareden!!!!! NEDEN????
#38 - Eylül 06 2007, 23:09:26

insan tanrısal\tanrımsı bir varlık.ve hep yaptığı\yapageldiği tarih boyunca,O'nu(Tanrı'yı) taklit edegelmek olmuştur.öyle de gidecek.
imtihan,imtihan,imtihan...................başka ne biliyoruz\...yorsunuz ki?beni bu okula kimyazdırdı?ben istemedim yazilmak,hatta okumak...o istemedi yoksul olmak,o haketmedi belki varsıllığı,vs.vs.vs.kim karar verdi,ve neden??*
eşit olmayacaksam türümle neden?neden ben bu türün içindeyim?amaçsız,bilinçsiz vs. bir molekül,hatta o da kalsın.yokluk olma hakkı\seçme\isteme hakkı neden..........????*
seçmediğim bir bölümü,neden???*buna isyan mı diyorlar o mahallede?öyleyse sordum gitti...NEDEN?eşit olmayacağım-ki istemiyorum da iğrençliklerle eşit,hatta yakın bile olmayı-bu türün bir ögesiyim????*
SEN Tanrı,Sana soruyorum.NEDEN????varettin madem beni???ya da, dedikleri gibi biliyordun da nereyi hakedeceğimi,niye orda bir kor olarak varetmedin???çok mu gerekti bu aptal dünyayı yaşatman?evet,Beni en eşit omayan olarak vareden!!!!! NEDEN????

senin tanrıya seslenil tarzın neden hep isyan ve sitem dolu... etrafa insanlara karşı büyük bi kin ve karamsarlıkla dolusun...   bu lafları kendine sorduğunda düşün bakalım içinden bi ses bikez olsun sana yapma öle deme şükret diomu aslında merak ettiğim şükretmeyi ne kadar sıklıkla kullandığınn...

hayırlı geceler
#39 - Eylül 06 2007, 23:58:17
dünya derdi dünya malından ibaret sende bir malmışsın belliki seni dert edinmişim......

fortune

öncelikle size de ışıklı geceler!!!!
kimseye kinim yok aksine,dokunmasın\lar yeter.demiş ya:'gölge etme başka ihsan istemem...'''
Ve sesleniş tarzım,o benimle O'nun arasında.daha iyi anlar beni.
#40 - Eylül 07 2007, 00:03:55

insanların esit olduğu yerler vardır muhakkak ama türkiye de insanlar eşit değil bu bi gercek ....
#41 - Eylül 11 2007, 14:06:18

Yok öyle bi Dünya.!  

fortune

asla hiçbiryerde eşit değildir
#42 - Eylül 11 2007, 15:24:33

insanların esit olduğu yerler vardır muhakkak ama türkiye de insanlar eşit değil bu bi gercek ....

insanların eşit olduğu yer varsa ben zaten dişi kılığında gezen bi erkeğim hemde her erkeğin sahip olduğu haklara sahip olarak yaşayan...
#43 - Eylül 11 2007, 21:40:50

MİNİMUM NORMALLER VARDIR. YA DA MİNİMUM MECBURİYETLER. İŞTE HERKES O ZAMAN EŞİTTİR. MESELA KIRMIZI IŞIKTA GEÇEN HERKES CEZA YER, O KADAR BU EŞİTLİKTİR.
EŞİTLİK BU KADAR BASİT BİŞEY...
#44 - Eylül 12 2007, 18:14:17
AŞIRI HIZ DEĞİL, DİKKATSİZLİK KAZA YAPTIRIR...

duruma göre değişir bu eşitlik meselesi... yukarıda ki arkadaşımızın dediği gibi kırmızı ışıkta geçen her insan ceza yer... fakat diğer farklı durumlarda insan kendi eşitliği yada eşitsizliğini kendi yaratır... örn: okumuş ve okumamış insan ;)
#45 - Eylül 12 2007, 18:20:41
Karyolama oturup kendime bir içki koydum. Kapımı açık bırakmıştım. Şehrin gürültüsüyle beraber ay ışığı sızıyordu odama: müzik dolapları, otomobiller, küfürler, köpek havlamaları,radyolar... Hep beraberdik, aynı b*k çukurunun içindeydik hepimiz. Kaçış yoktu. Zamanı geldiğinde sifonumuz çekilecekti.

Charles Bukowski

fortune

ama daha çok eşitsizliği dışsal etkenler (bilinçsiz toplum,kanunlar,gelenekler,din,acımasız ekonomik yapı vb.gibi) belirler.insanın elinde olan,küçücük birşeydir.ve bir anlamı da asla yoktur.
#46 - Eylül 12 2007, 19:53:48

sorunun yanıtı gözler önunde bir ajans dinlediğinizde uçurumun büyüklüğünü görebiliyorsunuz
#47 - Eylül 17 2007, 13:38:16

fortune

çok yakın çevrene bile bakmak yetmez mi?
#48 - Eylül 17 2007, 14:14:05

eşitliğe en uzak olan türkiye diyebiliriz.
#49 - Eylül 17 2007, 19:13:03

fortune

yo,tüm yeryüzü itibariyle aynı.hatta bu ülke (ne kadar kızsam da bazen. [ama hepsi,yol aldığım geminin konfor ve güvenliği içindir sırf.] ) olaya salt,siyasi veya demokratik vb. haklar yönünden bakmıyorum.'İNSAN OLABİLME' açısından bakıyorum.
ve malesef insanlar eşit değildir.
#50 - Eylül 17 2007, 20:01:56

_DaRkdreams_

İnsanlar eşit değildir ..
Kısa ve öz ..
#51 - Eylül 17 2007, 20:26:19

NuRSeN_18

insanlar eşit olmalıdır benm gözümde ama malesef herkese aynı haklar sunulmuyo aslında güsel konu da cok uzun cvp bekler benden ...
#52 - Eylül 23 2007, 23:12:55

fortune

çok dolu güzel dostum belli
ama bireysel olursak,konu ve konulara hınç,öfke ve önyargılarla yaklaşırız.
#53 - Eylül 23 2007, 23:20:33

insanlar eşit değil eşit dicek kişide pek yoktur heralde kimse hakettiği gibi yaşamıyor ve kimse de eşit şartlarda yaşamıo zaten
#54 - Eylül 27 2007, 23:00:02
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ruhumuz yara almış sevgiden eser yok dünyanın köklerinde
Ama inanmasakta dinleyip kanıyoruz o masallara
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

fortune

'o zaman şartlar eşit değil.'deyip çıkılabilir işin içinden.çoğu akbabanın yaptığı gibi.peki o şartları yaratanlar.asıl 'eşitsizliği' yaratanlar değil mi?(bulutlara söylüyorum tabi bunu.birine yönelik değil)
#55 - Eylül 27 2007, 23:13:32

insanlar neden eşit olsun ki yani bu çok saçma eşitsizliği yaratanlar diyoruz ama bu zaten en başındanda varmış engelleyebilceğimiz yada oluşmasına engel olucağımız kadar yakın bi zmn diliminde değil yani eşitsizlik hep vardı ve korkarım hepte olucak
#56 - Eylül 27 2007, 23:16:38
Dünya biz insanlara anlatılan bir masal gibi küçük mutluluklarla kandrıyorlar bizi Ama Masallarla Sevgi Verilmez(Ş.F)
Ve
Bir çocuk gibi mutlu sonları bekliyoruz ve mutlu son gelmeden uykuya dalıyoruz!!!!

fortune

malesef tabi olacak.az eşitler halinden hep memnun ya da bihaber olageldiği sürece ancak.
 ama olmalı mıydı,olmalı mı hep?
#57 - Eylül 27 2007, 23:29:41

olmamalı ama var yapıcak bişey yok
#58 - Eylül 27 2007, 23:33:04
Ve

fortune

aynen öyle!
#59 - Eylül 27 2007, 23:34:17

işte böyle insanlar eşit değil hemde hiçbiri bazıları insan gibi yaşıyor bazıları ise hiç haketmediği gibi bazıları ise başkasının hatalrın??n bedelini ödüyor kimse hakettiği gibi yaşaaymıyor yani bu konu aslında çok farklı şekillere de ele alınabilir am genel bu
#60 - Eylül 28 2007, 23:13:20
Ve

fortune

hayır bence herkes kendi hatasının bedelini ödüyor.
#61 - Ekim 18 2007, 02:11:52

aynen öyle
#62 - Ekim 31 2007, 19:13:50

sürmeli çocuk

eşit değildir ve de bu eşitsizlik çoğu zaman büyük sorunlara yol açıyor
#63 - Kasım 04 2007, 14:50:54

night

Tüm insanlar eşit yaratılmıştır, ancak kimilerinin yaptıkları hatalar onları aşağıya çeker, kimilerinin yaptıkları doğrular da onları yükseklere ulaştırır.
#64 - Ocak 07 2008, 13:53:00

fortune

yani şimdi afrikada aç ve mahrum' bırakılmış bir ailede dogan ve öylece '''''''''''yaşayan'''''''' bir bebegin, yapmış oldugu hatalar'dır onu bu hayata mahkum eden.
hayret,ne terazi! ve ne bakış açısı! bu???
#65 - Ocak 07 2008, 18:15:22

night

Allah'ın vardır bir bildiği. nerden biliyorsun oradaki insanların ne yaptıklarını? oradaki insanlar Müslüman mı? belki de Allah'ı inkar ediyorlar, Allah da bu yüzden onlara ve çocuklarına böyle bir yaşamı uygun görüyor, olamaz mı yani?
#66 - Ocak 07 2008, 23:32:16

Alıntıyla cevap verecek olursak "Bazıları daha eşittir."
#67 - Temmuz 19 2010, 23:32:57

Temel'e sormuşlar, Fadime'yle arandaki fark nedir? diye.
-20 cm. demiş.
#68 - Temmuz 20 2010, 03:33:40

yapmaya uğraşıyoruz
#69 - Temmuz 22 2010, 16:47:29
Montla Sıç!

''İnsanlar eşittir,ama göreceksin
Bazıları daha eşittir hayatta.''
#70 - Temmuz 22 2010, 17:48:17
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Değildir. Hiçbir zaman da olmamışlardır.
#71 - Temmuz 22 2010, 23:57:32
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Toprağa yerleştiklerinden beri atalarımız, birbirimiz arasındaki 'eşitliği' sadece kelimelerde kalmasına sebep oldular. Eğer bir şeye küfredecekseniz, saygı duyulan o ilk atalarımıza küfrediniz.
#72 - Eylül 24 2010, 21:35:30
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

"yiğit türkle bir olur mu soysuz arnavut"
h.nihal atsız tapıyorum senin beynine.ufacık falan böyle ele avuca sığıyo.
#73 - Eylül 25 2010, 14:50:26
Montla Sıç!

$cHizoPhreNia*$heqer

insanlar aslinda esit olmali ama malesef insanlar kendi hatalsri dusunceleri davrNislari vs. yuzundun bu mumkun degil ve hicbr zamnda duzelmicek.. ESITSIZLIK.....
#74 - Ekim 16 2010, 02:57:32

Bunu insanlar yapmıyor bence, hükümetler, devletler yapıyor.
#75 - Ekim 28 2010, 15:29:43
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

''İnsanlar eşittir,ama göreceksin
Bazıları daha eşittir hayatta.''
  :okey kesnlkle
#76 - Şubat 04 2011, 16:26:37

İnsanların canına kıymayı meslek edinmiş kişilerin apar topar affedilip hapisten çıkarıldığı ve krizler yüzünden işlerinde sıkıntı yaşayıp ticaretinin bitme noktasına gelen kişilerin çeklerini vs. ödeyemediği için yaka paça hapise tıkıldığı bir ülkede yaşıyorsan hiçbir zaman eşit görüldüğünü sanmamalısın!
#77 - Şubat 06 2011, 18:33:28

kime göre neye göre diye başlamak istiyorum

Güzel çirkin
Şişman zayıf
Zeki algılama güçlüğü olan
Fiziksel kusuru olan olmayan
.
.
.
.

gibi bir sürü eşitsizlik varken eşitliği savunamam sanırım
ama şu da bir gerçek ki kimse mükemmel değil
herkesin bir yada birden çok kusuru var

Kimine göre büyük bir eksiklik olan bir özellik belkide başkasına göre dikkate alınamayacak kadar basittir.

Bu nedenle herkes eşittir ama bizim kararlarımız bu eşitliği bozar diye düşünüyorum
#78 - Nisan 07 2014, 21:53:12
. ..  7h!5 p4!n !5 ju57 700 r341 . . .

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.