Alternatifim Cafe

Diğer Fıkralar..

Discussion started on Fıkra

Diğer Kategorilere Uygun Olmadığını düşünüdüğünüz Fıkralar..
#1 - Mayıs 29 2006, 19:58:31
İmza kural dışı.

adamın teki donmuş atlet gıymış takımolmuş
#2 - Mayıs 29 2006, 21:17:32
Arkaşlıklara mesken bu yurek aska degıl Sevgılının gozlerıne degıl Dostun sozlerıne selamına merhabasın muhtaç bu yurek Merhaba ey dost merhaba yurektensın

hüsam la bizim nori dayı bi apartmana çıkıolar..ve 5. kata geldiklerinde şöle bi etrafa bakıolar ve işsiliklerinin sonunun olmadığını görüyolar ve   sıra ile 5. kattan atlıolar  sizce sonuç ne?                                                                                                                                                                                                                                                                                                 hüsam ila nori dayı ya bişey olmuyo ama sıra kırılıor....ığığahhyyyyyaahh :Ç
#3 - Mayıs 30 2006, 10:48:56

Hintli bir yasli usta, ciraginin surekli herseyden sikayet etmesinden bikmistir. Bir gun ciragini tuz almaya gonderir.
Hayatindaki her seyden mutsuz olan cirak dondugunde, yasli usta ona, bir avuc tuzu,
bir bardak suya atip icmesini soyler.
Çirak, yasli adamin soyledigini yapar ama icer icmez agzindakileri tukurmeye baslar.
Tadi nasil? diye soran yasli adama ofkeyle aci diye cevap verir.
Usta kikirdeyerek ciragini kolundan tutar vedisari cikarir,sessizce az ilerdeki golun kiyisina goturur ve
ciragina bu kez de bir avuc tuzu gole atip, golden su icmesini soyler.
Soyleneni yapan cirak,agzinin kenarlarindan akan suyu koluyla silerken, usta ayni soruyusorar:Tadi nasil?
Ferahlatici diye cevap verir genc cirak.Tuzun tadini aldin mi?diye sorar yasli adam,
Hayir diye cevaplar ciragi. Bunun uzerine yasli adam, suyun yanina diz cokmus olan ciraginin yanina oturur ve soyle der:
Yasamdaki acilar tuz gibidir, ne azdir, ne de cok.Acinin miktari hep aynidir.
Ancak bu acinin siddeti,neyin icine konulduguna baglidir..
Acın oldugunda yapman gereken tek sey aci veren seyle ilgili hislerini genisletmektir.
Onun icin sen de artik bardak olmayi birak, göl olmaya calis."
Bu guzel nasihatten bir ay sonra çirak ölür, meger yakindaki fabrikanin zehirli atiklari gole bosaliyordur.
Bunun uzerine Hintli yasli usta söyle der:
"Has......tir... !"  (6):muhah

Edit:Konu başlıklarını daha düzenli şekilde yazalım  <_<
#4 - Mayıs 31 2006, 13:42:56
« Son Düzenleme: Mayıs 31 2006, 15:52:02 Gönderen: !nfinite »

kelis

hehehe tenrik ederim ustayı demekki neymişş öğretmenlerin öğütleride ölçüp tartıldıktan sonra ciddiye alıncakmışşşş :4
#5 - Mayıs 31 2006, 15:28:23

Iki  emekli  parkta  güvercinlere  yem  atiyorlardi ,

>  Birinci ihtiyar :

>-"Su  güvercinlere  ne zaman yem  atsam , siyasetcileri  hatirliyorum " dedi .

>  Diger ihtiyar;

>- neden...??? diye  sorunca          ............ekledi ;

> "Yerde  dolasirlarken  elimizden yiyorlar,  havalanınca  kafamiza siciyorlar..."  :muhah
#6 - Mayıs 31 2006, 17:25:50
« Son Düzenleme: Mayıs 31 2006, 17:31:35 Gönderen: ozzy »

:) Dis doktoru
     Dis hekiminin odasina giren genç ve güzel kadin:
     -Ah doktorcugum, bu disi çektirmektense çocuk dogurmayi tercih ederim.
     Doktor gayet sakin bir ifadeyle:
     - Kararinizi çabuk verin koltugun ayarini ona göre yapacagim.. (6)
#7 - Mayıs 31 2006, 17:30:03
İmza Kural Dışı

Temel oksurukten Dursun da kabizliktan sikayetcidir. Beraber doktora giderler.
     Doktor Temel'e oksuruk surubu Dursun'a da mushil verir. Bunlar ilaclari karistirirlar.
     Bir hafta sonra doktor Temel'e:
     - Nasil oldu? Hala oksuruyor musun?
     - oksurmeye cesaret bile edemiyorum doktor bey.
 (6) (6)
#8 - Mayıs 31 2006, 17:31:46
İmza Kural Dışı

CANIM SEVGİLİM
     Sauna'ya giden bir grup genc erkek, soguk havuzda dinlenirlerken bir cep telefonu calar. Bir adam telefonu acar. Ortam cok gurultuludur; telefonun obur ucundaki kadin sesini zorlukla duyar.
     - Sevgilim. Meltem'le disardayim. Biraz once cok guzel bir kurk gordum. 400 milyon liracik. Senin kredi kartindan alabilir miyim? N'oooolur, alabilir miyiiiiimmmm?
     - Tabi canim. Al.
     - Ah sevgilimmmm! Cok sekersin. Biseycik daha var ama kizmayacaksin, degil mi?
     - Hayir, kizmam...
     - Buraya gelmeden once Akmerkez'deydik. De Beers'de bir tane tek tas pirlanta yuzuk gordum. Cok guzeldi sevgilim. Butun arkadaslarimda var. Senin kredili kart hesabindan alabilir miyim? 650 milyon liracik. Gelecek ay ikramiye alacaksin. O zaman odersin. N'ooooluuurrrr. Alabilirmiyim?"
     - Peki, al canim.
     - Sevgilim benim. Bi tanem. Cok sekersin. Bu aksam sana harika bir gece yasatacagim. Caniiiim, bi sey daha var. Ama kizarsin diye korkuyorum...
     - Kizmam, soyle bakiyim.
     - Son kazadan sonra arabamdan iyice sogudum. Galeride bi tane Peugeot 206 gordum sevgilim. Cok guzeldiiii... 9 milyara birakacak. Senin adina bankadan bi kredi actirsak diyorum sevgilim. Nuran'in kardesi bankada sube muduru... Kefil-belge-imza falan istemiyor, sen tamam dersen hemen yapicak islemleri. N'ooolurrrr sevgilim, seni cok seviyorum....
     - Peki, peki. Tamam. Olur. Al bakalim.
     - Tatli sevgilim benim. Canim sevgilim. Seni coook seviyorum. Hadi by, aksama gorusuruz.
     Genc adam telefonu kapatir ve arkadaslarina sorar:
     - Bu telefon kimindi yahu?... (6) (6) (6) (6) (6) (6) :kop :kop :kop

#9 - Mayıs 31 2006, 17:33:42
İmza Kural Dışı

TED AMCA
     Amerikada bir ilkokulda ögretmen çocuklara evde ders alınabilecek bir hikaye yaratmalarini, ertesi gün sinifta okuyacaklarini söylemis.
     Ertesi gün çocuklar hikayelerini anlatmaya baslamis. ilk sirada küçük Suzi varmis. Baslamis anlatmaya:
     - Bizim çiftligimiz var. Bir gün babamla yumurtalari topladik, bir sepete koyduk. Arabayla giderken bir tümsekten geçtik, sepet devrildi ve yumurtalarin hepsi kirildi.
     - Güzeel. Peki bu hikayeden alinacak ders nedir?
     - Bütün yumurtalari ayni sepete koyma.
     - Aferim çok güzel. Lily sira sende.
     Küçük Lily tahtaya kalkmis ve anlatmaya baslamis:
     - Bizim de bir çiftligimiz var. Babam yumurtalardan civciv çikmasi için onlari kuluçka makinesine koyar geçen hafta 12 yumurta koydu. 12 civcivi olacagini saniyordu, ama sadece 8'inden civciv çikti.
     - Eveeet. Peki burdan alinacak ders nedir?
     - Yumurtadan çikmamis tavuklari sayma
     - Aferim bu da çok güzel. Billy, sira sende
     Küçük Billy tahtaya kalkmis ve anlatmaya baslamis:
     - Amcam Ted Vietnam Savasina katilmisti. Bir gün helikopterle bir göreve giderken helikopter vurulmus. Ted Amcam helikopter düsmeden elinde bir makinali tüfek, bir kasatura ve bir sise bira ile atlamayi basarmis. Parasütüyle yere inerken yolda birayi içip bitirmis. Inince mermisi bitene kadar makinali tüfegiyle 70 kisiyi haklamis. Sonra kasatura kirilana dek onunla 20 kisiyi halletmis. Sonra da son 10 kisiyi de silahsiz bitirmis.
     - Böyle korkunç bir hikayeden alinacak ne ders olabilir?
     - Içerken Ted Amcama bulasmayin...

#10 - Mayıs 31 2006, 17:34:23
İmza Kural Dışı

paylaşımların için sağol :cicek

bişi değil  :cicek
#12 - Mayıs 31 2006, 17:37:56
İmza Kural Dışı

Uyuklayan milletvekili

1985 yıllarında t.b.m.m de bir milletvekili hep uyuklarmış hiç konuşmazmış kimseyle tartışmazmış birgün çok büyük bir tartışma çıkmış bahsettiğimiz milletvekili ilk defa bi konuya katılacak diye herkes susmuş ve milletvekili şöyle demiş:
-Sayın başbakanım pencereyi kaptın uykumda rahatsız oluyorum...:)
#13 - Mayıs 31 2006, 18:24:00

Bahse Girerim...

--------------------------------------------------------------------------------

51. piyade alayinda yuzbasi jack diye bir subay varmis. bu alayda butun herkes bu yzb'dan illallah demis. cunku her girdigi iddiayi kazaniyormus. alay komutani sonunda dayanamayip yzb. jackin tayini ni cikarmayi basarmis. ve bizim yzb. 61. piyade alayina tayini cikmis. 51. piyade alay komutani, 61. piyade alay komutanina telefon ederek yuzbasi icin 'aman bu adama dikkat edin sakin kimseyle iddiaya girmesin. aka kara der iddiayi yinede kazanir' diye uyarida bulunmus. 61. piyade alay komutani olurmu canim oyle sey diyip telefonu kapatmis. neyse bizim yzb. 61. piyade alayina gelmis ve alay komutanin karsina gecerek komutanim ben geldim' demis. alay komutani: - senmisin şu meşhur yzb. jack derken, yzb. alay komutanina - a a komutanim beni hatirladiniz mi, demis - hayir hatirlamadim - olurmu komutanim vietnam savasinda beraber mevzide idik siz ozaman yarbaydiniz bende daha tegmendim. - yok canim ben o savasa katilmadim - aa komutanim ben adim gibi hatirliyorum sizin poponuza şaraplen parcasi gelmisti. kesin onun yara izide kalmistir. - olurmu canim sen manyakmisin ben ne o savasa katildim nede popomda şaraplen yarasi var. - komutanim 100$ iddiasina girerim ki sizin poponuza şaraplen yarasi var.demis ve 100$ iddiasina girilmis. alay komutani indirmis pantalonu ve yaranin olmadigini gostermis. yzb: - ah komutanim cok ozur dilerim. yanilmisim buyurun 100$ inizi demis ve 100$ i vermis. 61. piyade alay komutani sevine sevine 51. piyade alay komutanini telefonla arayarak - he he bumuydu her iddiayi kazanan adam. - ne oldu ki - iddiaya girdim ve kazandim - sakin ona popomu gosterdim deme! - nereden anladin popomu gosterdigimi - ulan senin allah belani versin allah seni kahretsin o adam senin poponu gormek icin butun alayla iddiaya girmisti.
#14 - Mayıs 31 2006, 18:25:00

Polis Var mı?

Beyefendi, etrafta bekçi, asker ya da polis var mı?
- Hayır, evladım.
- Öyleyse cüzdanınızla saatinizi bana verin...
#15 - Mayıs 31 2006, 18:25:35

Boy Ölçüsü

Askerin biri bir bakışta herkesin boyunun ölçüsünü tam olarak doğru söylüyormuş ve arkadaslari buna çok şaşırıyorlarmış.
Bir gün bunu komutana götürmüsler ve olan biteni anlatmislar. Komutan inanmamış ve :
- Söyle bakalım benim boyumun ölçüsü kaç?
Asker aşagıdan yukariya komutani süzmüş ve :
- 1.75 efendim, demiş.
- Doğru hayret nasıl bildin?
Asker :
- Bilirim tabi efendim ben kereste uzmanıyım...
#16 - Mayıs 31 2006, 18:26:13

Tokat

2. dünya savaşı sırasında, bir tren kompartımanında bir nazi subayı, bir yaşlı kadın bir delikanlı ve birde genç kız bir arada yolculuk etmektedirler. Tren bir süre sonra tünele girer. Bir öpücük sesi ve ardından da bir tokat sesi yükselir. Yaşlı kadın şöyle düşünür : -Zamane gençleri işte. Kızı oğlan öptü ama tokadı da yedi. Genç kız şöyle düşünür : -Salak oğlan, benim yerime yaşlı kadını öptü ama tokadı da yedi. Nazi subayı şöyle düşünür : -İşe bak yahu, oğlan kızı öptü, tokadı ben yedim. Delikanlı ise şöyle düşünür. -Oh bee, elimin tersini öpüp şu nazi bozuntusuna ne güzel tokat attım.
#17 - Mayıs 31 2006, 18:26:55

.abi kaç liradır bu?
.500 gayme
.abey çoğh istiyorsan
.olmaz en son bu fiattır
.abey gel bakh anlaşalım
.olmaz oglum olmaz
.ben tükirdigimi yalamam
.abey ben 400 gayme verim
.olmaz oglım
.sktr git low
.senlemi ugraşacam
(en sonda olan olur)
(adam satıcıyı vurur)
(bu pazarlık bir karı pazarlığıdır)
(vurduktan sonra malı adam alır)
(.......... yaptıktan sonra)
(pantolonunu toplayarak gider)
#18 - Mayıs 31 2006, 19:14:57
« Son Düzenleme: Mayıs 31 2006, 20:19:39 Gönderen: !nfinite »

:muhah :muhah :muhah çok kısa ama güzelmiş...
#19 - Mayıs 31 2006, 19:16:13

zuhahaytttt
sonu güzelmiş (6) :kop :kop
#20 - Mayıs 31 2006, 19:21:27
cem bey biz öyle çok telefonla konuşmak istiyoruz ki şöyle bi konuşsak da telefon kulağımıza yapışsa :Ç

Genç deve annesine sormus

-"Anne niye bizim ayaklarimiz bu kadar büyük?"

Anne cevap vermis:

-"Çölde kuma batmamak için."

Genç deve tekrar sormus:

-"Peki kipiklerimiz niye bu kadar gür.

Anne tekrar cevap vermis:

-"Çölde kum firtinalarinda kum kaçmasin diye."

Meraki yatismamis olan genç deve bir soru daha sormus:

-"Bizim niye hörgüçlerimiz var."

Anne deve sabirla yanitlamis :

-"Çölde çok uzun süre susuz idare edebilme için suyu hörgüçlerimizde depolariz."

Sonunda dayanamayan genç deve sormus :

-"Peki biz Ankara Devlet Hayvanat Bahçesinde ne halt yiyoruz??"
#21 - Haziran 01 2006, 12:31:07

Dağistanlılar

Dağistanlılar kavga etmeyi çok severlermiş. Bir gün rusun biri Dağistanlının arabasına çarpar. İçinden 3 Dağistanlı çıkar ve adama:

-"Kavga edecez" der.

Rus:

-"Abi affet özür diliyorum"

-"Yok biz kavga edecez"

-"Abi polis çağıralım hata kiminse ödesin"

-"Yok kavga edecez"

-"Tamam abi ben sizin hasarı ödiyim kavga etmeyelim"

-"Yok baba biz kavga edecez"

-"Abi ben sizin hasarı ödiyim alın araba da sizin olsun"

-"Mümkün değil kavga edecez"

-"Abi tamam ama böyle kavga olur mu, 3 e 1 olmaz valla"

Ve Dağistanlı lideri yanındaki arkadaşına döner ve:

-"Geç lan karşıya kavga edecez.."
#22 - Haziran 01 2006, 12:34:33

Irak ta bir bar

Bir Amerikali, bir Ingiliz ve bir Irakli barda oturmus
içki içiyorlarmis. Amerikali içkisini bitirince
bardagi havaya firlatmis, silahini cikarip bardaga
ates edip parcalamis:
"Bizde bardaklar o kadar ucuzdur ki biz Amerika'da
ayni bardakla iki kere içki içmeyiz" demis.

Ingiliz de bunun üzerine içkisini bitirip bardagi
havaya firlatmis ve ates ederek bardagi parçalamis:
"bizim Ingiliz kumsallarinda bardak yapacak cam için o
kadar çok kumsal vardir ki, ayni bardakla iki kere
içki içmeyiz" demis.

Bunun üzerine Irakli da buz gibi sogukkanli bir
sekilde içkisini bitirmis, bardagi havaya firlatmis,
silahini çekip Amerikali ve Ingilizi vurup öldürmüs:
Bagdat'ta bu Ingiliz ve Amerikalilardan o kadar çok
var ki, biz ayni adamlarla iki kere içki içmeyiz" demis
#23 - Haziran 01 2006, 12:35:12

Bakan

Bir ülkede bir bakan, kendisini gazetecilere hiç sevdirememişti.Ne yapsa makbule geçmiyor,

basın hergün kendisiyle uğraşıyordu.Nihayet :

-Öyle bir şey yapayım ki,gazeteciler mat olsun, diye düşündü ve ilan etti :

-Pazar günü saat 10`da bakan denizin üzerinden yürüyerek geçeceğim.

Pazar sabahı saat 10`da tüm basın mensupları toplandılar orada.Bakan geldi ve elinde bastonuyla denizin üzerinde yürümeye başladı.Karşı kıyıya kadar da yürüdü geçti.Herkesin gözleri dehşetle açılmıştı.

Fakat ertesi günü tüm gazetelerde şu başlık okundu :

-Bakan yüzme bilmiyor!
#24 - Haziran 01 2006, 12:36:29

Yumurta Davası

İskoçyalı'nın tavuğu İngiliz'in bahçesine yumurtlamış.Biri

-"Tavuk benim, yumurta da benimdir" diyor.

Diğeri

-"Benim bahçem, yumurta da benimdir." En sonunda İskoç

-"Bu böyle sürer gider.En iyisi birbirimize birer tekme atalım.Yerde en kısa süre kalan yumurtayı alsın" diyor.İngiliz de kabul ediyor.İskoç'un önce tekme atmasına karar veriyorlar.İskoç en ağır postallarını giyip geliyor.İyice bir abanıp İngiliz'in bacaklarının arasına bir tekme atıyor.İngiliz yarım saat sonra ancak kalkabiliyor. İngiliz tam tekmeyi atmak için hazırlanıyorken,İskoç yumurtayı uzatıyor:

-"Al senin olsun, bir yumurta için değmez."
#25 - Haziran 01 2006, 12:37:14

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.