Alternatifim Cafe

sosyal medya aktivistleri

Discussion started on Alternatif Sözlük

levent üzümcü ve aylin aslım gibi tırt ünlülerin başını çektiği güruh.

bu kişiler twitter tarzı platformlarda hükümet karşıtlığı gibi kalın bi duvara k.çını dayayarak takipçi toplama peşine düştüler son zamanlarda.  biliyosunuz sosyal medyada ne kadar akp karşıtı bi profil çizerseniz o kadar muhalif sayılıyorsunuz kimilerine göre. hatta akp karşıtlığı öyle bir boyuta ulaştı ki, eleştirdiğiniz kadar sosyalist sayılıyosunuz bu ülkede. istersen katıksız bi ulusalcı ol, akp'yi yeterince eleştirdiğin zaman senden sosyalisti yoktur. bu konuda akp çok sağlam bi ayraç halini aldı parti olarak. komik tabii ama güldürmüyo o ayrı.

bu kendini aktivist olarak gören ünlüler de, internet üzerinden nasıl sağlam ekmek yeneceğini farketmiş olacaklar ki, kendilerine böyle bir yol seçmişler. sonuçta onların albümünü alan, takdir eden, filmine para yediren kişiler taşradan değil, ortalamanın üstünde eğitim almış kıyı şeridinde yaşama hayali kuran tipik atatürkçü gençlik. adamlar bu sayede hem egosunu okşatıyor, hem de filmine, tiyatro oyununa veya albümüne bilet sattırıyor. ee bi insan daha ne ister? gözünüzü doysun!

asıl komik olan, bu kişilerin halkın gözünde ''sanatçı kişiliğinin yanında haksızlığa karşı dik duruşuyla da takdir toplayan'' biri olarak hafızalarda yer etmesi.

yahu adamlar(özellikle de afyon'da içki satışının yasaklanmasından sonra) türkiye gibi bi ülkede içki içmeyi çok acayip bir muhalif duruş olarak görüyolar, daha ne diyeyim? bunun yanına bonus olarak çoğunluğu müslüman addedilen bir ülkede namaz kılmamak, ezan okunurken müziğin sesini kısmamak gibi ergen tavırlarını bir haltmış gibi uygulamaya devam ediyolar.

ha bak fafori* şiirlerini de paylaşalım bu kişilerin tam olsun.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararım içerim.
İkimiz de gelsek kıldan köprüye
Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim...

salkdjkaslljdsad nasıl ama? çok muhalifli, aşırı sosyalistli bir şiyir değil mi? canlarım benim ya. :)

*favori
#1 - Mayıs 05 2012, 17:33:46
« Son Düzenleme: Mayıs 05 2012, 17:35:48 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

derjavin

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.