Alternatifim Cafe

Pavlyuchenkova zirve yaptı!

Discussion started on Diğer Spor Dalları

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup'ın şampiyonu Anastasia Pavlyuchenkova' yeni dünya sıralamasında en iyi derecesine ulaştı. Beş basamak yükselerek 24'üncülüğe çıkan Pavlyuchenkova' turnuvanın son basın toplantısında hayli keyifliydi.

Rus tenisçi Anastasia Pavlyuchenkova' İstanbul Cup'ın 3 saat 10 dakika süren finali sonrasında Elena Vesnina'yı 5-7' 7-5' 6-4 yenerek şampiyon oldu. Bu zaferle klasmanda 29'dan 24'e çıkan 19 yaşındaki Pavlyuchenkova' kariyerindeki en iyi sıralamayı yakaladı.

Birincilik ödülü olarak 37 bin dolar kazanan Pavlyuchenkova' altı yıllık turnuva tarihinde şampiyon olan üçüncü Rus raket oldu.

Turnuvanın son basın toplantısında hayli keyifli görünen genç tenisçi' kariyerinin en uzun maçını oynadığını doğrularken Aslında bugün istediğim oyunu oynayamadım. Bu şekilde oynayarak kazanmayı tercih etmezdim. Daha az hatayla oynayıp' daha güzel puanlar oynayabilirdim. Yine de şampiyon olduğum için çok mutluyum ifadelerini kullandı.

Anastasia Pavlyuchenkova' toplantının ardından hafta boyunca turnuvayı takip eden Türk medya mensuplarıyla geleneksel hatıra fotoğrafı çektirdi.

Finali kaybeden Elena Vesnina ise' 24'üncü doğum gününde ilk WTA şampiyonluğunu kazanma fırsatını tepti. 7-5' 4-0 önde olduğu maçı kaybettikten sonra kortta gözyaşı döken Vesnina' basın toplantısında sakin görünüyordu.

Rus raket' İkinci sette 4-2 öndeyken başım dönmeye başladı. O yüzden sağlık molası kullandım. Sonrasında ise Anastasia çok iyi oynamaya başladı. Ben de fazla hata yapınca sonuç kaçınılmaz oldu dedi. Elena Vesnina' yeni WTA sıralamasında 60 numaradan 47'inciliğe yükseldi.
#1 - Ağustos 04 2010, 10:34:56
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.