Alternatifim Cafe

Erkekler ev işlerinden dertli!

Discussion started on Bay

İngiltere'de erkekler arasında yapılan bir araştırmaya göre, erkekler kendilerinden beklenenden çok ev işi yaptıklarını, ancak bundan "yakınmadıkları" için kadınların fark etmediğini düşünüyor.

Araştırmaya göre erkekler, tuvalet temizliği dahil, çöpü dışarı çıkarma, ufak tefek tamiratlar, çocuk bakma ve yatak çarşaflarını değiştirme gibi işlere haftada 13 saatlerini harcıyor.

Araştırmaya katılan bin erkeğin yüzde 60'ı bu çabalarının kadınlar tarafından fark edilmediğini, çünkü bunun "yaygarasını" yapmadıklarını söylerken, yarısı da kadınların yaptıkları ev işi miktarını göstermeye daha meyilli olduklarını düşünüyor.

Erkekler arasında yüzde 85'lik oranla çöpü dışarı çıkarmak en çok yapılan ev işi. Erkeklerin yüzde 80'i en çok alışveriş torbalarını taşıdığını, yüzde 78'i gıda alışverişi yaparak her hafta buzdolabını doldurmaktan sorumlu olduğunu belirtiyor.

Dove firması tarafından yaptırılan araştırmaya göre erkekler, haftada 4,7 saatlerini ev işlerine, 1,5 saatlerini evdeki tamirat işlerine ve 6,9 saatlerini çocuk bakımına harcıyor.
#1 - Mart 13 2010, 19:26:32
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

İngiltere'de erkekler arasında yapılan bir araştırmaya göre, erkekler kendilerinden beklenenden çok ev işi yaptıklarını, ancak bundan "yakınmadıkları" için kadınların fark etmediğini düşünüyor.

alıcan 2-3-4 tane gör bak ne dırdır kalıyor ne ev işi
#2 - Mart 16 2010, 01:37:34
Yaşamak rüyasında gerçeği görmek...

çok doğru bir tespit,valla billa bak!
annene yada sevgiline sorarsn 'günün nasıl geçti?' diye başlar dırdırdırdır.o arada uyuyakalırsın.
izlemek için oturduğun tv karşısına b.ks maçından yenilmiş gibi çıkarsın.

hee,bide unutmadan en sevmediğim muhabbet.

+ anne farketmedin mi? bugün temizlik yaptım her yer pırıl pırıl.
- zaten evi öyle bırakmıştım yavrucum.

sanki ev müze,isyan marşını söyler giderim aga ben.
#3 - Mart 16 2010, 02:55:27
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.