Alternatifim Cafe

Şahan Gökbakar

Discussion started on Yerli Sanatçılar

Şahan Gökbakar (d. 22 Ekim 1980, İzmir), Türk komedyen ve tiyatro oyuncusu.

Şahan Gökbakar,okul hayatına Ankara'da başladı ve ilk, orta, lise öğrenimini ODTÜ Koleji'nde tamamladı. ODTÜ Koleji'nden 1997-1998 eğitim döneminde Sosyal Bilimler Bölümü'nü bitirdi. 1998 yılında Bilkent Universitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'ne 350 kişi arasında ilk dörde girerek başladı ve bu bölümden 2002 yılında mezun oldu.

Babası Osman Selçuk Gökbakar, Şahan'ın 8. yaşgününde - 22 Ekim 1988 günü- bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Mezuniyeti'nden sonra İstanbul'a yerleşen Gökbakar, bir süre çeşitli reklam seçmelerine katılarak şansını denedi. Sonrasında "Zıbın" isminde bir program hazırladı ve bu program 2003'ü 2004'e bağlayan yılbaşı gecesi TV 8'de yayınlandı. Ayrıca TRT 1'de Pazar günleri canlı yayınlanan "7. Gün" programında beş hafta boyunca sunuculuk yaptı. Ardından daha önce Kamil Güler'in sunduğu Zoka isimli gizli kamera yarışma programının sunuculuğunu ve oyunculuğunu yapmaya başladı ve 13 bölüm devam ettirdi.

Zoka'dan sonra yine TV 8'de Alper Mestçi ile beraber "Dikkat Şahan Çıkabilir" isminde bir antimedya-skeç şov hazırladı ve bir sezonu 15 bölüm ile geride bıraktı. Özellikle yaptığı Recep İvedik ve Küçük Oskar tiplemeleriyle ilgi çekti. Kariyerin NTV'de yayınlanan Kime Diyorum Ben adlı reality show programını hazırlamıştır. 22.02.2008 tarihinde vizyona giren ve Dikkat Şahan Çıkabilir programındaki tiplemelerden biri olan Recep İvedik filmi Türk sinema tarihinde en fazla izlenen filmlerden biri olmuştur. Ayrıca Kanal 1'de 4 bölüm olarak rol aldığı Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com vardır.

Sinema filmleri

* Recep İvedik 3 - Subat 2010
    * Recep İvedik 2 - 2009
    * Recep İvedik - 2008
    * Gen (film) - 2005
    * Buğra (Kısa film)

Televizyon programları

* Dikkat Şahan Çıkabilir (TV8 ve atv)
    * Leyt Nayt Şov: Kime Diyorum Ben (Ntv)
    * Zoka ( Tv8)
    * Kolay Gelsin (Kanal 1)
    * Engin Jurnal(TV8)
#1 - Mart 09 2010, 22:57:52
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.