Alternatifim Cafe

Bullet For My Valentine

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Matthew Tuck, Michael Paget, Jason James ve Michael Thomas’ın oluşturduğu metalcore grubu. 2003 senesinde kuruldu. Aslen 1997’den itibaren Jeff Killed John adıyla heavy metal tarzında müzik yapan, özellikle Metallica ve Nirvana gibi grupların şarkılarını coverlayan grup üyeleri 2003’te grubun ismini ve tarzını değiştirmeye karar verdiler. Aynı sene Roadrunners’dan albüm teklifi alan grup, bu teklifi geri çevirdi ve kısa bir süre sonra Sony BMG ile 5 albümlük bir plak anlaşması imzaladı.

2004’ün sonlarına doğru grubun adını taşıyan ve Colin Richardson prodüktörlüğünde kaydedilen ep yayımlandı. Onu 2005’te Trustkill Records’tan çıkan “Hand of Blood” ep’si takip etti. Ep hakkında olumlu olduğu kadar oldukça olumsuz yorumlar da alan grup, ilk albümleri “The Poison”ı 2005’in sonlarına doğru yayımladı. Listelerde üst sıralara kadar çıkan albümün satış rakamı 2008’in Şubat ayında 375,000’i bulmuştu. Grubun listelerdeki durumu pek fena görünmese de müzik eleştirmenleri grubun müziğini rahatsız edici ve “ortalama” seviyede buldular.

Albümden çıkan ilk single “4 Words to Choke Up” oldu. Ardından "Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do)". "All These Things I Hate (Revolve Around Me) ve “Tears Don’t Fall” parçaları single olarak yayımlandı. Albümün çıkışının ardından turneye çıkan ve birçok festivalde çalan grup, 2007’nin Kasım ayında yeni albümleriyle aynı adı taşıyan "Scream, Aim, Fire" parçasına klip çekti. 2008’in Ocak ayında da yeni albümü “Scream Aim Fire”ı yayımlandı ve "Scream Aim Fire", "Hearts Burst into Fire" ve "Waking the Demon" parçaları single olarak yayımlandı. Scream Aim Fire albümü 525,000'den fazla satışa ulaştı.

Dip;

Tavaf; biterim bu gruba, ölürüm bu gruba, şarkıları alır götürür beni benden, metal müzik dinliyorsam tek sebebi bu Grup'tur.
#1 - Ocak 30 2010, 16:51:28
« Son Düzenleme: Şubat 14 2010, 17:57:55 Gönderen: SkinWalkers »

İlk başlarda çok itici gelmişti fakat sonra acayip sardı,özellikle Tears Dont Fall şarkısı.
Onun dışında;
All These Things,
Hearts Burst into Fire - özellikle başı -
güzeldir.

- Ayrıyetten canlı performansları süper.  (6)
#2 - Ocak 30 2010, 16:54:04

Bu konuyu birazda resim ile süslemek yakışır.

#3 - Ocak 30 2010, 16:58:41

Bullet For My Valentine yeni single'ı belirledi

Bullet For My Valentine, 2010'un ikinci çeyreğinde yayınlamayı planladığı üçüncü albümünün ilk single'ını belirledi. Henüz ismi belirlenmeyen albümün ilk single'ı 'Your Betrayal' 3 Mart'tan itibaren dinlenebilecek.
#4 - Şubat 14 2010, 18:05:20

The Poison kıvamında 2010 Fever albümünü kesinlikle dinlemelisiniz!
#5 - Mayıs 24 2010, 23:22:21
« Son Düzenleme: Mayıs 24 2010, 23:24:38 Gönderen: SkinWalkers »

Ay Hamdi bana bu grubu mu dinlettircektin bi de. =D İyice soğudum gruptan. =P
#6 - Mayıs 25 2010, 12:49:53
out of the ash
i rise with my red hair
and i eat men like air.

ben severek dinliyorum millet niyeyse kıl bu gruba şarkılarıda kendileride güzel bir iticilik yok 4 words to choke upon ve hand of blood tavsiyedir iyidir
#7 - Mart 14 2011, 14:56:47
I wont allow any hapiness
cause everytime you laugh, I feel so guilty

Matthew Tuck benim için gelmiş geçmiş en iyi erkek vokaller arasındadır.. Ayrıca hard rock ile metal arasında kalmış kimseler için ideal bir gruptur..  :yeah
#8 - Aralık 17 2012, 02:08:06
If you still care, don't ever let me know !!!..

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.