Alternatifim Cafe

Doktor-Hasta Fıkraları

Discussion started on Fıkra

Doktor-Hasta Fıkraları Bu Topicte Bulabilirsiniz
#1 - Mayıs 29 2006, 19:55:04
İmza kural dışı.

Çok güzel kızıl saclı bir bayan doktorun ofisine girer ve her yerinin
ağrıdığını söyler.
"Imkansız" der Doktor "Gösterin lütfen bana"
Kızıl saçlı bayan işaret parmağını uzatır sol göğsüne bastırır ve
çığlık atar, sonra dirseğine bastırır bu sefer daha fazla acıyla
bağırır.
Dizine bastırır ve çığlık atar, ayak bileğine bastırır aynı şekilde,
neresine dokunsa çığlık atmaktadır.
Doktor, "Gerçek kızıl değilsiniz değil mi" der.
"Eee, değilim" der kızıl,
"Aslında sarışınım"
"Tahmin etmiştim" der Doktor, " Çünkü parmağınız kırık"

FIKRALARLA İLGİLİ BU YENİ UYGULAMIYI BEĞENMEDİM AMA ... :agla
#2 - Mayıs 31 2006, 17:12:52

DİKKATLİ OLUN

Tıp Fakültesi birinci sınıfta, profesör öğrencileri kadavranın başında toplamış ve
—“Arkadaşlar” demiş
—“Birinci kural; kadavradan iğrenmeyeceksiniz, mideniz bulanmayacak” der ve hemen kadavranın arkasını çevirir, parmağını kadavranın k.ç.na sokar ve sonra da ağzına götürüp yalar, tüm öğrenciler de iğrenerek bakarlar ama çare yoktur; hepsi de aynı hareketi tekrarlar. Bütün sınıf aynı işlemi yaptıktan sonra profesör yeniden kadavranın başına geçer ve
—“Arkadaşlar” der;
—“İkinci ve en önemli kural, kesinlikle çok dikkatli olacaksınız, asla en küçük bir ayrıntıyı bile atlamayacaksınız... Mesela az önce ben işaret parmağımı kadavranın kıçına sokup, orta parmağımı ağzıma götürdüm ama hepiniz bunu atladınız :muhah
#3 - Mayıs 31 2006, 21:36:16
Ben BiLirdim Düşündüğümü Yapmayı ..
Seni Dışarı Çıkarıp Evinden  Dar Sokakta Boğmayı ..
Bir Gece Ansızın Ya da Açık Denize Atmayı
Ben BiLirim Ardından da Kendi Kafama Sıkmayı !..

Adamın biri bağırsaklarında duyduğu rahatsızlıktan dolayı doktora gitmiş. Şikâyetini uzun uzun anlatan adam doktor tarafından iyice bir muayene edilmiş. Kontrolden sonra doktor durumu şöyle bir değerlendirip hastasına bir fitil yazmış ve 1 hafta sonra tekrar gelmesini istemiş.
Bir hafta sonra adam durumunda hiçbir düzelme olmadan gelmiş. Doktor duruma biraz şaşırıp daha güçlü bir fitil yazarak adamı yollamış.
Bir hafta ara ve adam tekrar aynı sorunla gelmiş. Doktor en kuvvetli fitillerden birini yazıp adamı evine yollamış.
10 gün sonra adam sinirli bir şekilde hastaneye gelip doktorun önüne ilaç kutusunu atıp:
—Verdiğin ilaçlar bi *** yaramıyor... diye çıkışmış
Doktor sonunda dayanamayıp sormuş:
—Kardeşim ne yapıyorsun sen yutuyomusun bunu yahu!
Adam yanıtlamış:
—Ne yapacaktım ya, gö*üme mi sokacam ilacı!  :kop :4 (6)
#4 - Haziran 03 2006, 11:44:55
İmza Kural Dışı

Fitil

Fitil
Adamın biri büyük tuvaletini yapamıyormuş. En sonunda doktora gitmeye karar vermiş. Doktor muayeneden sonra bir reçete yazıp hemen ilacı alıp doktorun yanına gelmesini istemiş. Adam söyleneni yapmış. Doktor adamın arkasına geçip eğilmesini istemiş. Adam eğilince doktor fitili adamın arkasından içeri göndermiş ve tuvalete gidip rahatlayabileceğini söylemiş. Adam rahatladıktan sonra doktorun yanına gelip muayene ücreti olan 50 YTL. yi ödedikten sonra evinin yolunu tutmuş. Ancak 1 hafta sonra yine aynı şikayetle doktorun yolunu tutmuş. Aynı tedavi ve 50 YTL. Bu tedavi birkaç ay sürdükten sonra adamın canına tak etmiş ve karısına:
- Hanım ben ilacın adını biliyorum, eczaneden alayım sen arkadan yerleştir, boşu boşuna doktora onca parayı vermeyelim.
Demiş. Karısı kabul etmiş. Adam eczaneye gidip fitili almış. Eve gelip soyunmuş, karısı arkasına geçmiş, doktorun yaptıklarını karısına uygulatmaya başlamış.
- Hanım şimdi sağ elini sağ omzuma koy.
Kadın söyleneni yapmış.
- Şimdide sol elini sol omzuma koy.
Kadın yine söyleneni yapmış. Adam bir an düşünmüş ve;
- Vay o...... çocuğu vay!
#5 - Haziran 03 2006, 13:56:01

Doktor ve Yaşlı Adam
Adam 80 yaşına merdiven dayamış durumda doktora gider. Doktor muayenesini yaparken bu arada sorar
- Nasılsınız.Hayatınızdan memnun musunuz?
adam
-"Ah doktor bilemezsiniz o kadar mutluyum ki. 20 yaşında bi karım var ve benden 3 aylık hamile."
doktor çok şaşırır ve böyle bi durumu aklı almaz. Adama dönüp derki.
-"size bir hikaye anlatacağım. Adamın biri geyik avına çıkmayı çok seviyormuş." Her gün tüfeğini alır ava gidermiş. Yine bir sabah kalkar ava gitmek için hazırlanır.Yalnız yanlışlıkla tüfeğini alacağına şemsiyesini alır.
Neyse bu adam ormanda ilerlerken aniden önüne bir geyik çıkar. Adam şemsiyesini doğrultur nişanını alır güm geyik yerde. Yaşlı adam tam bu arada
- "Hayır kesinlikle başka biri vurmuş olmalı."
doktorda
-Evet kesinlikle:))
#6 - Haziran 03 2006, 14:41:57

Hamileyim.....

Kadin doktor'a gittikten sonra eve geldi ve kocasina mujdeyi verdi:
-Hamileyim.

Adam saskinlik icerisinde:
-Imkansiz!...Ben hep dikkat ederim...

Emin olmak icin doktor'u ziyaret etti:
-Anlayamiyorum doktor, dikkat etmistim.

-Bakin bayim...Bu araba kullanirken dikkat etmeye benzer.Siz dikkat edersiniz ama baskasi gelip carpar.....

:nohashas
#8 - Haziran 05 2006, 13:55:33
« Son Düzenleme: Haziran 05 2006, 13:56:07 Gönderen: HaTe_oR_LoVe »
İçimde ikinci bir insan gibidir ; Seni sevmek saadeti...

ZzZeYNePpP_

bunların çoğunu biliyorum , süperler yaa :muhah :kop , paylaşımlarınız için çok saolunn , çok güzeller , çok komikler :muhah :kop
#9 - Haziran 11 2006, 12:57:29

Çek bi fırt

Yolda bir kaza olmuş, iki araba birbirine geçirmiş. Neyse arabaların birinden bir avukat çıkmış, diğerinden ise bir doktor. Önce avukat:
- Geçmiş olsun, bir şeyin var mı ? diye sormuş. Doktor:
- Önemli birşey yok, ufak tefek sıyrıklar var, demiş. Avukat arabadan bir içki çıkarmış ve doktora:
- Çek bir fırt rahatlarsın, Doktor:
- Sağol, demiş ve biraz içtikten sonra:
- Sen de alsana, demiş. Avukat:
- Yok ben polisler geldikten sonra alacağım.
#10 - Haziran 11 2006, 16:55:37

Ne Biçim İlaç ?

Adamın birinin çok çocuğu oluyormuş.
Doktora gitmiş. Doktorda ona prezervatif
yazmış oda eczaneden bir kutu prezervatif
almış ne olduğunu tam bilmediği için her
yemekten sonra bir tane yutuyormuş.
Derken bunun yine çocuğu olmuş.
Gitmiş doktorun gırtlağına sarılmış
"Ulan ne biçim ilaç verdin bana osurdukça
balon,sıçtıkça sucuk,soktukça çocuk çıkıyor
#11 - Haziran 11 2006, 16:56:32

Şişti..

Adamin biri utana sikila doktorun odasina girmis:
- "Doktor. size bir sorunum icin geldim ama, lutfen once gulmeyeceginize soz verin."

Doktor "elbette.." demis "lutfen rahat olun, ben bir doktorum, 20 senelik meslek hayatimda hicbir hastamin sorunlarina gulmedim."

Adam: - "Tamam o zaman" demis, pantalonunu indirmis.

Doktor bir de bakmis karsisinda bugune kadar gordugu en ufacik miniminnacik penis. Neredeyse bi bezelye tanesi kadar. ve tabi ki doktor kendini tutamamis birden kahkahalarla gulmeye baslamis,
yere yuvarlanmis katila katila guluyomus derken nihayet
toparlanmis ve adama donmus:

- "Cok ozur dilerim.. nasil oldu bilmiyorum bir anda sinirlerim bosaldi, ama soz veriyorum bir daha olmayacak.. lutfen bana guvenin ve soyleyin sorun tam olarak nedir?" Adam cevap vermis:

- "Şişti..."
#12 - Haziran 11 2006, 16:57:37

Psikolog karşısındaki sinir hastası bir genci teste tabi tutmaktadır.Kağıt üstüne bir dikörtgen çizip :

-Bu size neyi hatırlatıyor? diye sorar.

Hasta :

-İçinde kadın bulunan bir yatağı, diye cevap verir.Arkasından psikolog kağıda büyükçe bir kare çizer.Hasta, bu kez :

-İçi kadın dolu bir oda, der.

Derken, çok büyük bir dikdörtgen çizdiğinde, hasta bu sefer de :

-Bu da içi kadın dolu bir ev, deyince, psikolog dayanamaz :

-Tamam beyefendi, der.Siz bir kadın budalasısınız.

Ama psikolog daha lafını bitirmeden, hasta bağırır :

-Ne, ben mi?Aslında sen kadın budalasısın be! Sabahtah beri bana terbiyesiz resimler çiziyorsun...

#13 - Haziran 12 2006, 12:53:20
A&A         Seni ÇOK seviyorum!!!!   

asenaa....

hepside çok güzel ve komik....
#14 - Haziran 17 2006, 18:06:23

Şişti..

Adamin biri utana sikila doktorun odasina girmis:
- "Doktor. size bir sorunum icin geldim ama, lutfen once gulmeyeceginize soz verin."

Doktor "elbette.." demis "lutfen rahat olun, ben bir doktorum, 20 senelik meslek hayatimda hicbir hastamin sorunlarina gulmedim."

Adam: - "Tamam o zaman" demis, pantalonunu indirmis.

Doktor bir de bakmis karsisinda bugune kadar gordugu en ufacik miniminnacik penis. Neredeyse bi bezelye tanesi kadar. ve tabi ki doktor kendini tutamamis birden kahkahalarla gulmeye baslamis,
yere yuvarlanmis katila katila guluyomus derken nihayet
toparlanmis ve adama donmus:

- "Cok ozur dilerim.. nasil oldu bilmiyorum bir anda sinirlerim bosaldi, ama soz veriyorum bir daha olmayacak.. lutfen bana guvenin ve soyleyin sorun tam olarak nedir?" Adam cevap vermis:

- "Şişti..."
:muhah :muhah :muhah çok komik ti ya.
#15 - Haziran 22 2006, 11:40:10

asenaa....

Adam doktora gitmiş, "Doktor Bey, kalbim çok hızlı atıyor." 

Doktor; "Atmaması lazım" demiş.

Bunun üzerine adam koşa koşa eczaneye gidip "Sizde Atmaması var mı?" diye sormuş.

Eczacı: "Atmaması bizde olmaz, karşıdaki veterinere soracaksınız" demiş.

Bunun üzerine adam veterinerden 5 kutu Atmaması alıp beş ay kullanmış.

Sonuç süper. Beş ay sonra şikayeti yeniden başlamış. Veterinere gidip Atmaması istemiş. Veteriner: "Maalesef bizde de kalmadı" demiş.

Bunun üzerine adam panik halinde doktora giderek "Doktor Bey, at maması bitmiş" diye yakınmış.

Doktor cevap vermiş: "Bitmemesi lazım"..  (6) (6) :kop

#16 - Temmuz 01 2006, 01:00:45
İki sevgiyle Seni sevdm: Biri nimetinden dolayı;  Diğeri aşkın Sana yakışmasından dolayı.
     Nimetinden dolayı Sana aşıkolmaklığım;  Seni zikretmemin ğayrinden alıkoymasından dolayı.
     Sana yakışan sevgiye gelince ben; Seni görünceye kadar engelleri açtığından dolayı.
     Ondanda bundanda bana övgü hiç!   Lakin üstün övgüye Sen layık olduğundan dolayı..
                            (Râbiat-ül Adeviyye) :agla   :pes

Kapı
Adam psikiyatri doktoruna gitmiş derdini anlatıyordu ;
“- Hep aynı rüyayı görüyorum Doktor Bey !”
“- Bir kapı var, üzerinde bir yazı... Kapıyı itiyorum, itiyorum bir türlü açılmıyor. Ter içinde uyanıyorum.”
Doktor sordu;
“- Kapının üzerinde ne yazılı ?”
“- Çekiniz yazılı.”
“- Anlaşıldı... Siz kapıyı çekmiyor itiyorsunuz... Çekin de açılsın..!”

#17 - Ağustos 20 2006, 20:51:04

asenaa....

SnoWays

Adamın biri çok kuvvetli öksürüyormuş, doktora gitmiş derdini anlatmış. Doktorda adama yanlışlıkla öksürük ilacı yerine müshil ilacı vermiş ve demiş ki:bir hafta boyunca yemeklerden sonra iç ve yanıma gel. Adam bir hafta sonra gelince doktor: Öksürüğün nasıl oldu deyince, adamda: Cesaret edipte öksüremiyorum ki,demiş.
 muhaha zuhaha
#18 - Eylül 01 2006, 19:36:34

SnoWays

Doktor hastasını telefonla arar ve hastasına bir kötü birde çok kötü haberi olduğunu söyler. Daha sonrada ilk önce hangisini söylememi istersiniz diye sorar. Hasta ilk önce kötü haberi duymak istediğini söyler. Doktor hastaya "Tahlillerinizi aldım ve ne yazık ki 24 saat ömrünüz kaldı." der. Hasta yıkılmıştır. Doktora sorar "Daha kötü haber ne olabilir ki ?" Doktor "Dünden beri sizi arıyorum ama telefonunuzu daha yeni düşürebildim."
#19 - Eylül 01 2006, 19:38:32

yaw bu fıkralar ne komikmiş yaw hepinize tsekkurler :D
#20 - Eylül 13 2006, 10:40:49

:) HASTANEDE TESTLER KARISIR ve ...
     Adamin biri karisinin test sonuclarini almak uzere doktora gitmis.
     Recepsiyondaki hemsire:
     - Kusura bakmayin beyefendi, ama ufak bir problemimiz var. Karinizin testlerini lab'a gonderdigimizde ayni isimli bir baska bayan da teste gitmis ve hangisi karinizin hangisi diger bayanin emin olamiyoruz malesef, demis. Acik olmak gerekirse sonuclardan biri kotu digeri ise dahada kotu!
     Adam:
     - "Ne demek istiyorsunuz yani?"
     Hemsire:
     - "Testlerden biri AIDS digeri ise Alzheimer cikti ve hangisi karinizinki birsey soyleyemiyoruz."
     Adam:
     - "Korkunc birsey, peki simdi ne yapmaliyim?"
     Hemsire:
     - "Bence, karinizi sehrin gobeginde en kalabalik noktaya birakin ve eger evin yolunu bulabilirse de birdaha da onunla yatmayin..."

#21 - Ekim 06 2006, 08:04:16
Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç , bir tohumla başlar ;
En uzun yolculuklar bir adımla başlar;
Gerçek sevgiler ise küçük bir tebessümle başlar.

hepside çok güzel ve komik sağolun emeğiniz için :4
#22 - Ekim 29 2006, 02:35:06
Özlemişim buraları =)

(6) ellerinize sağlık, çoq güzel hepsi de... (6)
#23 - Ekim 31 2006, 14:54:47
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

Adamın biri bağırsaklarında duyduğu rahatsızlıktan dolayı doktora gitmiş. Şikâyetini uzun uzun anlatan adam doktor tarafından iyice bir muayene edilmiş. Kontrolden sonra doktor durumu şöyle bir değerlendirip hastasına bir fitil yazmış ve 1 hafta sonra tekrar gelmesini istemiş.
Bir hafta sonra adam durumunda hiçbir düzelme olmadan gelmiş. Doktor duruma biraz şaşırıp daha güçlü bir fitil yazarak adamı yollamış.
Bir hafta ara ve adam tekrar aynı sorunla gelmiş. Doktor en kuvvetli fitillerden birini yazıp adamı evine yollamış.
10 gün sonra adam sinirli bir şekilde hastaneye gelip doktorun önüne ilaç kutusunu atıp:
—Verdiğin ilaçlar bi *** yaramıyor... diye çıkışmış
Doktor sonunda dayanamayıp sormuş:
—Kardeşim ne yapıyorsun sen yutuyomusun bunu yahu!
Adam yanıtlamış:
—Ne yapacaktım ya, gö*üme mi sokacam ilacı!  :kop :4 (6)

zuhaha    muhaha
#24 - Kasım 26 2006, 22:37:40

abi züper bunnar yha herkese thanks payşajım için  :cicek
#25 - Aralık 01 2006, 22:03:59
KaDeRiMdE bUdAmI WaRdI sEwDiİm ÇeWrİmDıJI  :D

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.