Alternatifim Cafe

Daha işimiz bitmedi!

Discussion started on Basketbol

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Slovenya'yı yenerek yarı finale yükselen A Milli Basketbol Takımı oyuncuları, maç sonunda büyük bir sevinç yaşadı.

Karşılaşmanın ardından çok sayıda oyuncu, mutluluklarını ve iddialarını dile getiren ifadelerin ardından birlikte tezahüratlarla büyük sevinç yaşadılar.

Hidayet, kendilerine büyük destek veren seyirciye teşekkür ettikten sonra yaşadığı heyecan ve sevinçten söyleyeceğini unuttu. Daha sonra diğer oyuncuların da yayına katılmasıyla, neşeli bir ortam oluştu. Hidayet'in ''Bu gençler'' diye söze başlamasının ardından Ömer Onan ''Sen ihtiyarladın'' dedi. Bu sözün üzerine Hidayet'in ''Evet ben ihtiyarladım. Herkes duysun maddi manevi her türlü desteği hak ediyoruz'' şeklinde ifadelerinden sonra oyuncular birlikte sıçrayarak sevinçlerini canlı yayında da yaşadılar.

Kerem Tunçeri, Milli Takım tarihinin en güzel zaferlerinden birisini aldıklarını kaydederek, ''Herkes müthiş oynadı, gurur duyuyorum. Milyonların enerjisi bizimle beraberdi. Bütün şehirler bu maçı izliyordu, biliyorum. Her şey bitmedi. Bir ilki daha başarıp finale kalacağız. Şu anın keyfini çıkarıp sonra Sırbistan maçına bakacağız. Bugün müthiş bir yüzdeyle oynadık. Herkes müthiş bir efor ortaya koydu. Daha işimiz bitmedi, devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Ömer Onan, çok iyi bir ekip olduklarını, bunun tohumlarını Polonya'da attıklarını ifade ederek, ''Ama durmayacağız, yürüyüşümüze devam ediyoruz. Rengi ne olur bilmem ama madalya alacağımıza yüzde yüz inanıyorum. Çok iyi bir takımız, bunu herkese gösterdik. Bence karşı takımlar daha çok bizden korkuyorlar, bize önlem almaya çalışıyorlar. Gerçekten aslanlar gibi mücadele ediyoruz. Bütün Türkiye bu takımla gurur duysun'' dedi.

Ersan İlyasova ise Sırbistan maçında da seyirciden aynı desteği beklediklerini belirterek, ''Aynı basketbolu oynamak istiyoruz. Sonucu Fransa maçındaki gibi beklemiyordum. Slovenya karşısında da fark oldu. Savunmayı iyi yapıyoruz. Aynı gayretle oynarsak herkesi yenecek durumdayız'' diye konuştu.

Sinan Güler ise şunları söyledi:
''Seyircinin desteğinin aynı şekilde artmasını bekliyoruz. Amacımız sonuna kadar gitmek. En güzel basketbolu oynayarak bunu yaptığımızı düşünüyorum. Takım arkadaşlarımın hepsini tebrik ediyorum. Cumartesi günü bunu devam ettirip finale çıkacağımıza inanıyorum. Polonya'da oynayıp yenildiğimiz her takımı yendik, bunu devam ettireceğiz.''

#1 - Eylül 09 2010, 01:20:14
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.