Alternatifim Cafe

Alaycı Kuş | Suzanne Collins

Discussion started on Kitap

Suzanne Collins
· Pegasus Yayıncılık
· Basım Tarihi : 09 - 2010
· ISBN : 6054263868
· Sayfa Sayısı : 416
· Çevirmen : Sevinç Tezcan Yanar
· Etiket Fiyatı : 20.00 TL

AÇLIK OYUNLARI'NIN NEFESİNİZİ KESECEK 3. KİTABI
Bütün engellere rağmen, Katniss Everdeen Açlık Oyunları'ndan iki kez sağ çıkmıştır. Ama şimdi kanlı arenadan sağ çıkmayı başardığı halde hâlâ güvende değildir. Capitol kızgındır. Capitol rövanş istemektedir. Uğradıkları bozgunun bedelini ödetmek istedikleri kişi kimdir? Katniss. Daha da beteri, Başkan Snow başka hiç kimsenin de güvende olmadığını açıkça belirtmiştir. Ne Katniss'in ailesi, ne arkadaşları, ne de 12. Mıntıka halkı. Suzanne Collins'in gerilim romanı Açlık Oyunları üçlemesinin bu güçlü ve heyecan verici finali yılın en çok sözü edilen kitabı olmayı vaat ediyor.

"En heyecanlı yerinde kesilen mükemmel kitap okurları üçüncü cilt için feryat ederken bırakacak."
– Kirkus reviews

"Edward'ı ya da Jacob'u unutun... okurlar taraf tutacak: Peeta mı, yoksa Gale mi?"
– Publishers Weekly

“Katniss ustalıkla öldürürken, Collins vurucu yeteneğiyle yazıyor.”
– Time dergisi

"Kusursuz ilerleme hızı ve heyecan verici bir dünyanın inşa edilmesi."
– Booklist

"Ardında yeterince yanıtlanmamış soru bırakarak okurları kıvrandırıp ümitsizce bir sonraki bölümü beklemelerini sağlıyor."
– School Library Journal
#1 - Eylül 03 2010, 17:07:22
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

beklediğim bir kitap idi.nihayet yakın zaman da kavuşacağım. 13. mıntıka da hayat var mı aceba? (6)
#2 - Eylül 05 2010, 04:00:52
"Aşığım sana"cümlesinin sonunda ki 'a' harfi sessizce terk etti seni.. Bunun farkına var sevgili; sen hala " aşığım san" beni...

Güzel ve bir o kadar şaşırtıcı, üzücü bir kitaptı. İki sayfada kitabın bitirilmesi de çok ilginç gerçekten, apar topar bitiyormuş gibi hissetmiştim, sonu daha güzel olabilirdi.
#3 - Kasım 23 2010, 19:50:54
We all learn to make mistakes.

Bütün Serisini Okudum Çok Güzeldi ..

Ama Sanki Son Kitap Biraz Baymıştı ;S

Tek Başına Savaşan Bi Ruhun Orduya Dönüşmesi Kendini Onlara Benzetti Ve Bu Beni Rahatsız Etti ..
#4 - Ağustos 11 2011, 22:28:06
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.