Alternatifim Cafe

Kartal'ın 'Adalar' keyfi

Discussion started on Beşiktaş

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu rövanş maçında Beşiktaş, Faroe Adaları temsilcisi Vikingur'u ilk yarıda bulduğu gollerle deplasmanda 4-0 yenerek bir üst tura yükseldi.

Beşiktaş ile Faroe Adaları temsilcisi Vikingur arasındaki UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu rövanş maçı, Beşiktaş'ın 4-0'lık üstünlüğüyle sona erdi. Beşiktaş bu sonuçla Çek Cumhuriyeti temsilcisi FC Viktoria Plzen'in rakibi oldu.

İLK YARI

Beşiktaş, maçın hemen başında golle buluştu. 3. dakikada İsmail'in soldan getirip içeri ortaladığı topu, Ekrem kafasıyla ağlara gönderdi: 0-1

Karşılaşmanın 10. dakikasında sol taraftan topu getiren Quaresma, topu Nihat'ın önüne bıraktı. Kaleciyle sağ çaprazdan karşı karşıya kalan Nihat'ın vuruşunda top, Beşiktaş'ın ikinci golü olarak Vikingur ağlarıyla buluştu: 0-2

Maçın 32. dakikasında Delgado'nun sağ taraftan yaptığı ortada topla buluşan Bobo, Beşiktaş'ın 3. golünü Vikingur ağlarına bıraktı: 0-3

44. dakikada ceza sahasının sağ tarafında topla buluşan Quaresma'nın içeri çevirdiği topu Bobo, ağlara göndererek skoru 0-4 olarak belirledi.

İlk yarı Beşiktaş'ın 4-0'lık üstünlüğüyle sona erdi.

İKİNCİ YARI

Beşiktaş ikinci yarıya, ilk yarıya oranla daha düşük bir tempoda başladı.

61. dakikada Bobo'nun verdiği pasla kaleciyle karşı karşıya kalan Nihat'ın vuruşunda, kaleci Turi, topu kornere çeldi.

Vikingur maç boyunca Beşiktaş kalesinde hiç pozisyon bulamadı.

İkinci yarıda gol olmayınca maç 4-0 Beşiktaş'ın üstünlüğüyle tamamlandı.

RAKİP VIKTORIA PLEZEN

Bu sonuçla, İstanbul'daki ilk maçı da 3-0 kazanan Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Çek Cumhuriyeti'nin Viktoria Plezen takımıyla karşılaşacak.

Beşiktaş, ilk maçı 29 Temmuz'da deplasmanda, rövanşı ise 5 Ağustos'ta İstanbul'da oynayacak.

VIKINGUR: 0 - BEŞİKTAŞ: 4

Stat: Toftir
Hakemler: Mattias Gestranius, Mikko Alakare, Marko Hanninen (Finlandiya)

Beşiktaş: Hakan, Erhan, Sivok (Dk. 46 Ferrari), Zapatocny, İsmail, Ernst (Dk. 46 Uğur İnceman), Delgado, Nihat, Bobo, Quaresma, Ekrem Dağ (Dk. 66 Onur)

Vikingur: Turi, Hanus Jacobsen, Stankovic, Vatinhamar (Dk. 86 Hjartvard Hansen), Klettskard (Dk. 75 Sverri Jacobsen), Erlink Jacobsen, Sam Jakobsen, Djurhuus (Dk. 53 Bartalstovu), Justinissen, Bardur Hansen, Niclasen

Goller: Dk. 3 Ekrem, Dk. 10 Nihat, Dk. 32 ve Dk. 44 Bobo (Beşiktaş)
Sarı Kartlar: Dk. 81 Uğur İnceman, Dk. 90+1 Ferrari (Beşiktaş)
#1 - Temmuz 23 2010, 21:13:41
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.