Alternatifim Cafe

Hido: "Suns'ta takım oyuncusu olacağım"

Discussion started on Basketbol

Hido: "Suns'ta takım oyuncusu olacağım"

(CNNTURK) -- Toronto Raptors'ın takasla Phoenix Suns'a gönderdiği Hido, yeni takımı tarafından medyaya tanıtıldı.

Raptors'ta geçirdiği kötü sezonun ardından Suns'a geldiği için çok heyecanlı olduğunu söyleyen deneyimli forvet, "bencil olmamaya ve takım için oynamaya çalışacağım" dedi.

Phoenix'in yüksek tempolu oyun tarzının çok iyi bilindiğini ifade eden Hido, "burada iyi bir kadro, birlikte oynamayı seven bir grup ve koç Alvin'in yerleştirdiği iyi bir sistem var" diye konuştu.

Hido'nun çok yönlü bir oyuncu olduğuna vurgu yapan baş antrenör Alvin Gentry, "onu beş numarada bile oynatabilirim. Maçın gidişatına göre neye ihtiyacımız varsa onu bize verebilecek bir isim" dedi. 

Gentry, iki kez MVP seçilen oyun kurucu Steve Nash'in şutör özelliğinden, Hidayet sayesinde daha fazla yararlanabileceklerinin de altını çizdi.

10 yıllık NBA kariyerinde en iyi dönemini Orlando'da geçiren Hido, Toronto'daki tek sezonunda 11.3 sayı, 4.6 ribaunt ve 4.1 asist ortalamaları ile son altı yılın en kötü performansını sergilemişti.

19.5 sayı, 5.7 ribaunt, 5.6 asist ortalamaları yakaladığı 2007-08 sezonunda ligin en fazla gelişme kaydeden oyuncusu seçilen Hidayet, Phoenix, Toronto ve Orlando'dan önce Sacramento Kings ve San Antonio Spurs'te de forma giydi.
#1 - Temmuz 22 2010, 13:34:15
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.