Alternatifim Cafe

Her durumda kaybedeceksiniz!

Discussion started on Oyun Genel

Güvenlik devinden "tehlikeli oyun" uyarısı.

Dünyanın en tehlikeli oyunu Lose/Lose yeni bir tartışma başlattı: İşte Symantec'ten ciddi bir uyarı.

Macintosh bilgisayarlar için hazırlanan bu oyunda öldürdüğünüz her uzaylı karşılığında bilgisayardan rastgele bir dosyanın silinmesi büyük tepki doğurmuştu. Oyunu geliştiren Zach Gage bunun bir deneyden başka bir şey olmadığını söylese de güvenlik uzmanları oyunun masum bir deneyden çok daha fazlası olduğunu iddia ediyorlar.

Gage, oyunun tehlikesinin web sitesinde açıkça anlatıldığını ve aklı başında hiç kimsenin bu oyunu denemek dışında bir sebepten oynamayacağını söylüyor. Symantec'in konuyla ilgili yaptığı açıklama ise her şeyin bu kadar kolay olmayabileceğini ortaya koyuyor. Symantec, İngilizce bilen kullanıcıların bu uyarıyı okuyup, kendi bilgisayarlarına zarar vermemeyi tercih edebileceklerini söylüyor ama içeriği konusunda bilgilendirilmeyen kullanıcıların bilgisayarlarına kurulduğu taktirde sonuçların hiç de eğlenceli olmayacağını iddia ediyor.

Kötü bir şaka veya art niyetli bir kullanıma yol açma ihtimali Symantec'in Lose/Lose'u tehlike bir virüs olarak sınıflandırmasının en büyük sebebi.
#1 - Kasım 11 2009, 15:19:57
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Yeni!
Valerié'nin yorumu okuyunca anladım lan aslfkjsalgkdsjhglds. Ben o cümleyi okumadan geçtimdi dşlgjdslg. Ay ne malım ahaha.

Neyse de, bu oyunu kuranlar kesin egoist toplar. Amaç neymiş o zaman.
#2 - Aralık 25 2009, 23:53:06
« Son Düzenleme: Aralık 26 2009, 00:02:46 Gönderen: Horrorpheliac »
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Tam tersi olması gerekmiyor mu? (6) Yani her uzaylı tarafından öldürülüşümüzde bilgisayardan dosya gitse.. Yoksa niye öldüreyim ki uzaylıyı dosya silinecekse? Salak mıyım ki ben? Ayrıca bana neyse. Sanki hergün oynuyorum, oynıcam. (6)
#3 - Aralık 25 2009, 23:57:33

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.