Alternatifim Cafe

Hamburger Savaşları

Discussion started on Efsaneler

Bu olay Amerika'da yaşanmış. Adamın biri, bir gün öğle tatilinde yemeğini Burger King'de yemiş. Akşam karısı ve çocukları ile beraber sinemaya  gittiklerinde ise filmden önce Mc Donalds'da bi'şeyler yemişler. Sonra filmi izleyip eve dönmüşler. Her şey normalmiş. Yatıp uyumuşlar. Derken gece yarısı adam birden fenalaşmış, kan ter içinde uyanmış. "Midem! Midem!" diye yataktan fırlamış ve daha bir adım atamadan iki seksen yere yığılmış.

Gürültüye uyanan karısı adamı o halde görünce hemen 911'i arayıp yardım istemiş. Ambulans gelmiş ama maalesef adam yolda ölmüş. Daha sonra olayı incelemeye alan FBI, otopsi sonuçlarından da kesin bir şey çıkmayınca soruşturmayı derinleştirmiş. Adamın yaptığı harcamaları, yazar kasa fişleriyle takip eden dedektifler, meftanın aynı gün hem Burger King hem de Mc Donalds'da yemek yediğini bulmuşlar. Bunun üzerine otopsi raporlarını tekrar inceleyince olayı çözmüşler.

Burger King ile Mc Donalds amansız bir rekabet içinde oldukları için hamburger köftelerinin kıyma harçlarına bağımlılık yapıcı, özel kimyevi maddeler koyuyormuş. Böylece, bir kez gelen müşteri bir daha sürekli o markanın restoranlarına gidiyomuş. Bizim adam ise aynı gün her ikisinden de yemek yiyince, hamburgerlerin içinde bulunan özel maddeler kimyasal reaksiyona girmiş ve adamı zehirlemiş.

O günden sonra da, Amerika'daki hamburger restoranlarında çalışan elemanlar, büyük bi dikkatle eğitimden geçirilip sipariş alırken daima müşteriye, "Bugün X restoranında ya da Y restoranında yemek yediniz mi?" diye sorar olmuşlar.
#1 - Mayıs 04 2006, 16:28:30

Baya ilginc bir haber ya...   O0

Bende bir programda adamin birisinin Amerika'da sadece hamburgerlerini degil, Mc Donalds'in tüm ürünlerini test ettigini duymustum. Bir ay boyunca sadace Mc Donalds'dan yemek yemis, sabah aksam.

Ve adam bu teste baslamadan önce check-up yaptirmis, cok saglikliymis.

Ama o bir aydan sonra ortalama 20 kilo falan (tam hatirlamiyorum, ama öyle birseydi... :muhah) almis ve tansiyonu, kalbinin atisi, vücudundaki seker orani, hepsi bozulmus;
sagligi o kadar bozulmus, vücudu o kadar zarar görmüs ki, eger böyle yapmaya devam etseymis ölümü cok yakinmis!

Burger King'in ve buna benzer fast food firmalarin ürünlerinin de bundan cok farkli oldugunu sanmiyorum.

Yani arkadaslar Burger King, McDonalds'a gitmeyin!!!  :yanlis :yanlis :yanlis :nawty
Gercekten sagliga cok zararli!!!   :ban :ban :ban

Ben sahsen ortalama dört yildir hic gitmiyorum... :sizo

:thx Ipexy!!!
#2 - Mayıs 04 2006, 16:50:03
Alıntı yapılan: Wiiliam Shakespeare
love all
trust a few
do wrong to none

Baya ilginc bir haber ya...   O0

Bende bir programda adamin birisinin Amerika'da sadece hamburgerlerini degil, Mc Donalds'in tüm ürünlerini test ettigini duymustum. Bir ay boyunca sadace Mc Donalds'dan yemek yemis, sabah aksam.

Ama o bir aydan sonra ortalama 20 kilo falan (tam hatirlamiyorum, ama öyle birseydi... :muhah) almis ve tansiyonu, kalbinin atisi, vücudundaki seker orani, hepsi bozulmus;
sagligi o kadar bozulmus, vücudu o kadar zarar görmüs ki, eger böyle yapmaya devam etseymis ölümü cok yakinmis!

Burger King'in ve buna benzer fast food firmalarin ürünlerinin de bundan cok farkli oldugunu sanmiyorum.

Yani arkadaslar Burger King, McDonalds'a gitmeyin!!!  :yanlis :yanlis :yanlis :nawty
Gercekten sagliga cok zararli!!!   :ban :ban :ban

:)) :cicek :cicek
Çok iyi bi yorum yapmışsın, sana çok katılıyorum
Ayrıca bende senin gibi uzun süredir hamburger yemedimm  :sizo
#3 - Mayıs 04 2006, 16:55:04

çok ilginç bi haber hamburgerlerin böyle reaksiyon gösterdiğini bilmezdim :sizo
#4 - Haziran 20 2006, 12:18:27
« Son Düzenleme: Haziran 20 2006, 12:19:32 Gönderen: EkiN »

Naughty Girl

bundan sona hamburgere hayırrr... :D
#5 - Haziran 20 2006, 15:51:37

ilginc :icon... bundan sonra bnde hamburger yemicem :nohashas (6)
#6 - Haziran 20 2006, 18:12:58
aLıNyaZı'M | SisTıR BaCıM MeRvE'm

daha 3 gün önce yemştm hamburger [:D] nese artk bn de yemem saol ipek  :.dost
#7 - Haziran 26 2006, 01:41:09

ben de uzun süredir yemiyorum ya ama benimki farklı bi nedenden dolayı kilo aldırıyo :)

tabi bu olayı öğrendiğim de iyi oldu çok saol...
#8 - Ekim 13 2006, 23:07:22

:öff
#9 - Şubat 28 2008, 19:52:19

waaa canına O_o
#10 - Şubat 29 2008, 20:25:06

Punk- O -Rama

Duymuştum bunu ben.Gerçekliği tartışılır.
#12 - Mart 20 2008, 22:34:22

atın ölümü arpadan olsun (6)
yiyin gari..
#13 - Mart 20 2008, 22:38:17
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

rihanna_m

Ben zaten yıllardır McDonalds'a gitmedim. Varsa yoksa BurgerKing :öff
#14 - Mart 21 2008, 15:07:21

gnctkcll sağolsun menüleri çifter çifter götürüyorum :Ç
#15 - Mart 21 2008, 15:10:31
Hayat aslında basittir, zorlandığında bas ittir olmuyosa hasss.. (6)

atın ölümü arpadan olsun (6)
yiyin gari..
aynen :D
#16 - Eylül 03 2009, 13:12:22
*Ah bu iyiler!
İnsanlar doğruyu söylemezler hiçbir zaman; bu türlü iyi olmak, ruhun bir hastalığıdır.

ben haftada bir kere öğlen mc e akşam burgere giderim :D ama bana birşey olmadı heralde sadece amerikada varmış :D
#17 - Aralık 18 2009, 22:57:22

Nalaka lan? İçindeki saçmalığa bak.
#18 - Aralık 26 2009, 00:06:07
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

şu anda ölmüş olmalıyım..
#19 - Aralık 26 2009, 00:16:54
Yeah, we're fucked!

Zeitgeist

Baya ilginc bir haber ya...   O0

Yani arkadaslar Burger King, McDonalds'a gitmeyin!!!  :yanlis :yanlis :yanlis :nawty
Gercekten sagliga cok zararli!!!   :ban :ban :ban

Super Size Me o film, bende izlediydim. Hatta film bittikten sonra o tür yerleri boykot etmek yerine canımın hanburger menü çektiğini fark etmiştim. :Ç Ayrıca hem mcdonalds hem burgerdan yediğim günler oldu, hala hayattayım (sanırım). Korkmayın lan.

Velhasıl, yiyin gari.
#20 - Temmuz 24 2010, 11:28:27
« Son Düzenleme: Temmuz 24 2010, 11:29:09 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.