Alternatifim Cafe

The Chemical Brothers

Discussion started on Yabancı Sanatçılar - Gruplar

Any_one

The Chemical Brothers, Manchester Üniversitesi'nde tanışan Tom Rowlands ve Ed Simons tarafından kurulan popüler İngiliz elektronik müzik grubu. Başlangıçta, özellikle Amerikan müzik piyasasında "Dust Brothers" olarak anıldılar, 1995'ten itibaren bugünkü isimlerini aldılar.

İlk albümleri "Exit Planet Dust" funky breaks/electronica tarzında bir albümdür. Bu albümle kısa sürede bir milyondan fazla satarak Virgin Records’la anlaşma imzaladılar.1998’de daha çok DJ’liğe ağırlık veren ikili, “Brothers Gonna Work It Out” isimli bir mix albümü yayınladı. Chemical Brothers 3. albümü olan "Surrender"i ise1999 yılında piyasaya sürdü, "Hey Boy, Hey Girl" ve "Let Forever Be" single'larıyla, ortalığı kasıp kavurdu. 2005 yılında "Push The Button" albümündeki "Galvanize" single'ı, ile 2006 yılında Gramy ödülünü aldı.

Chemical Brothers, The Prodigy, Fatboy Slim, The Crystal Method ve daha az bilinen bazı gruplarla birlikte elektronik dans müziğinde big beat tarzının öncü gruplarındandır.

Ülkemizde de izleme imkanı bulduğumuz grup 2005 yılında "Efes Pilsen One Love Festival" kapsamında "İstanbul Parkorman"da sahne almıştır.

Kliplerine hayranım. Yaptıkları müzik de bir o kadar güzel. Benden başka seven var mı diye merak ettim. Tanımıyorsanız da gerçekten tavsiye edilmesi gereken bir grup.

(bkz: Galvanize)
(bkz: The Salmon Dance)
(bkz: The Test -> http://video.google.com/videoplay?docid=-8827282399169053984&vt=lf&hl=tr )

#1 - Eylül 21 2008, 12:21:06
« Son Düzenleme: Eylül 21 2008, 12:53:22 Gönderen: Any_one »

galvanize şarkısı gerçekten güzel bir şarkı.
#2 - Eylül 21 2008, 12:55:04
Minä Rakastan Sinua

Bunlar palyoça kılıklı o iki oğlan değil mi ? Klipte polislerden filan da kaçıyolardı.
Küçükken rastlayınca dinlerdim o şarkıyı.Artık sarmıyo ama. 
#3 - Eylül 21 2008, 13:30:24

Any_one

Bunlar palyoça kılıklı o iki oğlan değil mi ? Klipte polislerden filan da kaçıyolardı.
Küçükken rastlayınca dinlerdim o şarkıyı.Artık sarmıyo ama. 

O palyaço kılıklı çocuklar klipte oynayan iki masum çocuk, grup onlardan ibaret değil yani:D

Şu alttaki fotoda iki tane adam var onlar işte bu kardeşler. Kliplerinde göstermezler kendilerini. Ne gerek var zaten, müzikleri ve hayal güçleriyle etkilemişlerdi beni.

#4 - Eylül 21 2008, 13:39:42
« Son Düzenleme: Ekim 05 2008, 12:50:59 Gönderen: Any_one »

The Salmon Dance * i Seviyorum Ben. Galvanize yi dinlemiş De Olabilirim Hatırlamıyorum Çünkü..
#5 - Eylül 30 2008, 15:16:14
‎ "Bir adam tanıdım, kafasız bir kadına yaşamının yirmi yılını verdi. Her şeyi feda etti ona; dostlarını, emeğini, dürüstlüğünü bile.. Ama bir akşam, kadını hiç sevmemiş olduğunu anladı. Canı sıkılıyordu, hepsi bu. İnsanların çoğu gibi canı sıkılıyordu."

Ne patlama yapmışlardı he.
#6 - Ocak 04 2011, 13:41:34
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Galvanize şarkıları güzeldi o şarkıyla tanımıştım zaten bunları :D
Do it again şarkılarıda güzel klipleri garip oluyor hep nedense :Ç
#7 - Ocak 20 2011, 22:09:46

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.