Alternatifim Cafe

Özer Atik

Discussion started on Sanatçılar - Gruplar

5 Kasım 1977'de Ankara'da doğmuştur. 8 yaşından beri İstanbul'da Kadıköy'de yaşamaktadır. Özel Doğuş Lisesi'ni 1995 yılında bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümüne girmiş ve 2001 ylında mezun olmuştur. Profesyonel müzik çalışmalarına 1996 yılında  tiyatro için özgün sahne müzikleri besteleyerek başlamıştır. Hadi Çaman Tiyatrosu'nda Dostum(Çocuk Oyunu) ve Kelebekler Özgürdür adlı oyunları müzikledikten sonra kısa bir süre Barış oyuncuları ve Tiyatro Alkışta aranjör, ensturmanist, özgün sahne müziği bestecisi olarak çalışmıştır. Tüm bu yıllar süresince yarı zamanlı olarak müzik öğretmenliği yapmıştır. 2004-2005 sezonunda Beşiktaş Kültür Merkezi'nin sahneye koyduğu ilk çocuk oyunu olan "Palyaçolar"ın müziklerini yapmış,takip eden sezonda yine B.K.M için Sizinkiler Dünya Kaç Bucak adlı oyunun özgün sahne bestecisi olarak çalışmıştır. Türkiye'nin önde gelen bir çok ilaç firması için tanıtım filmi müzikleri, adaptasyonlar, lansman müzikleri üretmiş, Gökhan Gürek'le birlikte Nazım Hikmet Belgeseli ve Operasyon Cennet adlı televizyon filminin müziklerin bestelemiştir. Şarkı formunda beste çalışmalarına 1990'lı yılların başında başlamış ancak bu eserlerden profesyonel olarak istifade etmemiştir.Halen çalışmalarına Beşiktaş Kültür Merkezi ve Komedi Dükkanı isimli şov programında devam etmektedir.

www.ozeratik.com
#1 - Mart 28 2008, 17:36:58
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

sesi çok güzel komedi dükkanın miniği ya :D
#2 - Mart 29 2008, 20:14:06
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

Minik..
bende bu keretayı arıyordum,komedimin bir parçası.Karnımı ağrıyorlar ekip olarak neyse ..

Herhalde komedi dükkanında önce duyan sayılı kişi olmuştur.Sesiylede dikkatimi çekti.
Gerçekten sesi çok güçlü,aynı zamanda şarkı sözleri çok güzel.Bundan böyle severek takibimdeki kişi ..
#3 - Aralık 16 2008, 11:00:50
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.